Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Hakan Calhanoglu

Weah czy Ibra, Ancelotti czy Gattuso... i nie tylko! Czyli rozmowy na temat obecnych i byłych zawodników, szkoleniowców i działaczy Milanu.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Hakan Calhanoglu

Post autor: miszcz »

Nie znalazłem o nim tematu, więc zakładam.

News jak z pudelka, ale nie jest tajemnicą, że Hakan jest cieniem samego siebie przez sprawy osobiste. Ponoć wrócił do swojej żony, o której w wakacje pisał, że zrobiła coś niewybaczalnego. Ponoć żona jest w 6 miesiącu ciąży...

Tak czy inaczej, oby wróciła mu forma dzięki temu.
Judge not lest ye be judged yourself
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

miszcz pisze:Ponoć żona jest w 6 miesiącu ciąży
Pytanie tylko czy Hakan jest ojcem :P.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Stąd mój wielokropek :P Dla tureckich mediów ich sprawa to jak opera mydlana. Ciężko znaleźć tłumaczenia na inne języki, więc takie informacje traktowałbym jak z Pudelka. Jacyś fani Milanu z Turcji pisali, że Hakan żądał testu na ojcostwo.

Ja tylko liczę, że skoro ogarnął swoje życie prywatne, to ogarnie się też na boisku.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Pudelek pudelkiem, ale takie sprawy naprawdę potrafią piłkarzowi zepsuć sezon. Hakan w ogóle nie przypomina siebie z zeszłego sezonu, jest spięty i bez wiary, jestem w stanie uwierzyć, że to właśnie z tego powodu.
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Post autor: Gzikuu »

Coraz poważniejsze źródła rozpisują się o sprzedaży Hakana do RB Lipska za 15-20 mln euro. Co o tym myślicie? Póki co traktuje to jako sf, ale kto wie kto wie...

Sam zadaje sobie kluczowe pytanie: czy to co Turek prezentuje obecnie i prezentował w pierwszej części poprzedniego sezonu, to jego stały poziom? Czy kila genialnych meczów pod koniec zeszłego sezonu, to nie były tylko przebłyski? Analizując jego karierę, to przez długi czas nie mógł się ustabilizować. Więc może jest to piłkarz średni, mający właśnie swoje momenty raz na jakiś czas. Z drugiej strony ma czas na rozwój i naukę. Z trzeciej jednak strony, obecny Milan to najgorsze miejsce do nauki. Sam nie wiem co o tym myśleć.

To że Leo i Maldini znajdą za niego godne następstwo jest niemal pewne - było mówione, że pozyskamy dwóch graczy + graczy na miejsce tych, co odejdą. Przy kolejnych plotkach o odejściu Borinaldo do Chin/Newcastle, godne następstwo jest jeszcze bardziej prawdopodobne. Kwestia tylko czy nie dajemy Hakanowi za mało czasu. A może wystarczy kolokwialnie zabrać mu "10" i nie robić z niego zawodnika, który ma ciągnąć naszą grę, a bardziej zmarginalizować jego rolę?
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Ponoć RB daje 15 mln, my chcemy minimum 20. Kto wie, czy niedługo się nie pożegnamy, szczególnie jak dojdzie Paqueta - bo dokładając do tej kwoty tych kilka(naście?) za Boriniego może uzbierać się kwota nie tak dużo mniejsza od tej, jaką trzeba by wyłożyć za Bakayoko.
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Gzikuu pisze:Sam zadaje sobie kluczowe pytanie: czy to co Turek prezentuje obecnie i prezentował w pierwszej części poprzedniego sezonu, to jego stały poziom? Czy kila genialnych meczów pod koniec zeszłego sezonu, to nie były tylko przebłyski?
Podobno miał problemy osobiste, które się odbiły na jego formie. Piłkarz też człowiek, ma jakieś życie poza boiskiem.
kamilus pisze:Kto wie, czy niedługo się nie pożegnamy, szczególnie jak dojdzie Paqueta
Mnie zastanawia gdzie umieszczą tego Paquetę na boisku. Widzimy w nim rywala dla Jacka/Hakana, a może będą grać równocześnie?
kamilus pisze:Bakayoko.
Chciałbym, żeby został ale nie w miejsce ofensywnego pomocnika. Nawet jeśli Hakan jest bez formy. Ta niemoc strzelecka w Milanie w ostatnich meczach wynika też z tego, że Bakayoko i Kessie to słabi kreatorzy. Zaznaczam jednak, że to tylko jedna z wielu przyczyn (tak, wiem - Higuain, Hakan, kontuzja Bigli i Jacka - to się wszystko nałożyło).

Jestem ciekaw jak wyglądałaby drużyna w formacji 4-2-3-1 i Kessie z Bakayoko mający mniej zadań w ofensywie.
Forzamilan2
Milanista
Milanista

Post autor: Forzamilan2 »

Gzikuu pisze:Coraz poważniejsze źródła rozpisują się o sprzedaży Hakana do RB Lipska za 15-20 mln euro.
Serio ktoś za niego tyle daje? Ja bym go za 5 mln oddał, a za 15 to dorzucił jeszcze połowę składu.
Tak czy siak sprzedawać.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

I za te pozyskane 20 milionów kupiłbyś Messiego, Ronaldo, de Bruyne i wskrzesił Ernesta Wilimowskiego.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Za 20 mln udałoby się wytransferowac Kapitana Tsubasy z Japonii.:).
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

I za te pozyskane 20 milionów kupiłbyś Messiego, Ronaldo, de Bruyne i wskrzesił Ernesta Wilimowskiego.
Przyznam, że czasem nie zgadzam się z Twoimi postami, ale dawno żaden nie rozbawił mnie tak jak ten. Bawo Ty ;)
A temat Turka do RBL już ponoć upadł.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
rafal996
Milanista
Milanista

Krótko - jeśli jesteśmy w stanie go zastąpić kimś wyraźnie lepszym, to bez żalu żegnam. W innym wypadku powstanie tylko następna trudna do załatania dziura.
Dotyczy w zasadzie każdego gracza w kadrze.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

A ja jestem na nie, z tego powodu, że - jeśli udałoby się kimś go zastąpić - to dalej jesteśmy z miernotami na ławce. Sprzedajmy przede wszystkim szrot. BTW Cesc powiedział (ponoć) "tak" Monaco.
rafal996
Milanista
Milanista

Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

LGdS zwraca uwagę na ciekawą rzecz w kwestii Calhanoglu - Turek w ostatnim meczu został odciążony z zadań defensywnych, a przejął je ograniczony tym samym w ofensywie Kessie i to zdało egzamin. Myślę sobie, że to może być klucz do odblokowania zawodnika na dobre. Są gracze, którzy mając w miarę wolną rolę na boisku, tylko wówczas są w stanie pokazać swoje umiejętności i dawać więcej drużynie. Być może i w tym przypadku tak to zadziała. Ma to swój dodatkowy - co już dawno temu ukuł Bolesław Bolesławowicz Wałęsą - 'plus dodatni' w postaci sprowadzenia Kessiego do roli mu predystynowanej i ograniczenia jego ofensywnych zapędów.

Inna, tym razem moja własna, obserwacja dotyczy małego podobieństwa (w tym konkretnym meczu się to ładnie objawiło) do Kaki (sic!). Od dawna czytam śmieszne porównania Paquety do swojego sławnego rodaka, co uważam za totalnie niedorzeczne. Hakan natomiast - naturalnie przy zachowaniu proporcji - w przyjęciu, zabraniu się z piłką i jej prowadzeniu momentami go przypominał.
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Ciekawe zatem jak by wyglądał na boisku Paqueta odciążony z zadań defensywnych. Mnie on na mezzali mało przekonuje, może ustawiony wyżej odnalazł by się lepiej.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Jay-Jay Okocha pisze:LGdS zwraca uwagę na ciekawą rzecz w kwestii Calhanoglu - Turek w ostatnim meczu został odciążony z zadań defensywnych, a przejął je ograniczony tym samym w ofensywie Kessie i to zdało egzamin. Myślę sobie, że to może być klucz do odblokowania zawodnika na dobre. Są gracze, którzy mając w miarę wolną rolę na boisku, tylko wówczas są w stanie pokazać swoje umiejętności i dawać więcej drużynie. Być może i w tym przypadku tak to zadziała. Ma to swój dodatkowy - co już dawno temu ukuł Bolesław Bolesławowicz Wałęsą - 'plus dodatni' w postaci sprowadzenia Kessiego do roli mu predystynowanej i ograniczenia jego ofensywnych zapędów.
Od dawna mam podobny pogląd, co nie oznacza, że to zadziała i mam rację. Ciekawe tylko dlaczego poprzedni trenerzy tak tego nie widzieli. Cóż, może się przekonamy jak by to wyglądało i czy rzeczywiście jeśli Pioli by takie rozwiązanie zastosował na dłuższą metę to by to zdało egzamin, a Turek pokazał to czego kibice od samego początku oczekiwali.
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Wydaje mi się, że dało by się pójść dalej i choć częściowo uwolnić Paquetę. Jeżeli Pioli chce grać 4-3-3, to wtedy na prawą obronę trzeba by posłać Boriniego, bo nasi boczni obrońcy - wszyscy jak się patrzy - najzwyczajniej bronią słabo i nierzadko wręcz tragicznie. Można również próbować Musacchio, przy założeniu wystawiania Caldary. Ryzyko niemałe, ale patrząc na biedę linii defensywnej w teoretycznie najsilniejszym zestawieniu, uważam ten pomysł za warty spróbowania.
rafal996
Milanista
Milanista

Osobiście od zawsze uważam, że Hakana stać na dużo więcej, niż u nas pokazuje. Tak samo, jak większość zawodników obecnej kadry. Dlatego wcale się nie zdziwię, jeśli w końcu znajdzie się trener, który Turka "odczaruje". Może to będzie Pioli.

Ale śmieszą mnie te medialne analizy po JEDNYM meczu. Dziennikarze liczą już Piolemu statystyki i porównują do Giampaolo - spoko, ale jaka może być statystyka z jednego meczu? Przecież to może być czysty przypadek, że akurat Lecce pozwoliło nam grać tak, jak graliśmy. Dla przyzwoitości wypada poczekać przynajmniej ze trzy spotkania. W kwestii stylu, strzałów czy postawy Calhanoglu.
rafal996
Milanista
Milanista

Hakan następny po Piątku :rotfl: Wyznał, że jego celem jest gra w wielkim niemieckim klubie i chciałby przejść do Bayernu.

Co jak co, wiele to mówi o obecnym statusie Milanu. I w sumie nikogo nie powinno dziwić. Może najwyżej to, że piłkarze mają odwagę (lub bezmyślność) mówić coś takiego publicznie.

I jeszcze - obawiam się, że Hakan swojego marzenia nie zrealizuje. Biedaczek.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Super wypowiedź, mam nadzieję, że zwróci uwagę jakiegokolwiek klubu, który zaoferuje za niego chociaż połowę sumy jaką nas kosztował.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Ten to już totalnie odleciał. Przykre, że tacy zawodnicy u nas grają. Ale cóż można dodać skoro większość to "dzieci" Mirabellego. Chińskie dziadostwo.

Następny Kessie? :lol2:
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

To niechybny znak, że płaczek-rogacz odżył, hehe...
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Ale on w ogóle wie mniej więcej, jaką formę prezentuje od przyjścia? Bo dziwne kluby rzuca, jako docelowe. Ja rozumiem, że fantazję trzeba mieć, ale mógłby ją pokazywać na boisku, a nie w wywiadach.

Dla mnie sprawa jest prosta i nie ma co chłopa zatrzymywać, skoro ma takie cele. 10tkę i tak trzeba mu zabrać.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Re: Hakan Calhanoglu

Ciekawe rzeczy można na TT wyczytać. Podobno Hakan blokuje masowo konta fanów, jak tylko zauważy coś co mu się nie podoba. Tutaj przykład:
https://twitter.com/Susolista_/status/1 ... 38593?s=19

Nie wiem w sumie jak to skomentować :?
ODPOWIEDZ