Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Serie B

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

Jeszcze dodam Comiego
, który zebrał już 9 goli.
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Jest jeszcze Matteo Ardemagni, wychowanek Milanu, który ma 16 bramek. Zajmuje on drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. No chyba, że to jakiś inny, ale nie wydaje mi się.
SineCere
Milanista
Milanista

Post autor: SineCere »

W sobotnim meczu eliminacji Mistrzostw Świata 2014 Nigeria niespodziewanie tylko zremisowała u siebie 1-1 z Kenią. "Superorłom" remis uratował w doliczonym czasie gry... Nnamdi Oduamadi! Musiałem trzy razy przeczytać skład, żeby upewnić się, że dobrze widzę, a potem sprawdziłem czy to na pewno ten Oduamadi, o którym myślę. Teraz mam pewność - tak, to ten. To, że strzelił bramkę, to też na pewno zaskoczenie, ale czym on w ogóle zasłużył na powołanie? W Varese 6 meczów, gol i asysta. Czy tym ujął selekcjonera? Czy może statystki nie odzwierciedlają poziomu jego gry? Kto śledzi Serie B?

PS: on jest wypożyczony z Milanu czy na współwłasności?
"Jeśli nie marzysz, to jesteś głupi"
Awatar użytkownika
kamillos
Milanista
Milanista

Post autor: kamillos »

Ciekawy tekst na temat nadchodzących zmian w Serie B
Rewolucja we włoskiej piłce - przykład idzie z Serie B?

3 kwietnia 2013 - 12:24

Różne są sposoby na walkę z kryzysem. Francuzi wprowadzają absurdalnie wysoki podatek, hiszpańskie kluby walczą o równouprawnienie przy podziale zysków z praw telewizyjnych, a Włosi podstawili na pracę u podstaw. I rewolucję płacową w Serie B, która od przyszłego sezonu będzie po tym względem przypominać NBA, NFL lub MLS.

W ostatnich latach wiele klubów z niższych lig włoskich zbankrutowało, więc tamtejsze władze postanowiły zareagować i zdusić ten problem w zarodku. Jak podali w zeszłym tygodniu działacze Serie B, obowiązujące od lipca 2013 kontrakty drugoligowców nie będą mogły przekraczać 300 tysięcy euro rocznie (150 tysięcy stałej płacy + 150 tysięcy z premii). Na tych – mowa tu szczególnie o bogatych właścicielach – którzy złamią tę zasadę, zostaną nałożone ostre sankcje, a pieniądze z kar zostaną rozdysponowane między biedniejszymi klubami. Każde naruszenie regulaminu będzie więc de facto skutkowało wzmocnieniem rywala.

Największy problem z nowymi zasadami będą jednak mieli przede wszystkim przyszli spadkowicze. O ile obecni drugoligowcy nie wypłacają swoim zawodnikom astronomicznych pensji i ogólnie ledwo wiążą koniec z końcem, o tyle takie kluby jak Palermo czy Genoa, które – co jest wielce prawdopodobne – pożegnają się z elitą, będą musiały przewrócić do góry nogami swoją politykę. Utrzymanie obecnego modelu biznesowego, który zakłada milionowe (!) kontrakty dla wielu piłkarzy, np. Fabrizio Miccoliego, będzie już nie do zrealizowania. Działania prezydenta Genoi, Enrico Prezosiego, który od 2003 – jak wyliczała „La Gazzetta” – negocjował transfery 400 (!!!) piłkarzy, też nie będą miały racji bytu. A raczej nie chodziło tu o masowe skupowanie juniorów po 60 tys. euro rocznie.

Działacze pozostałych, mniej zamożnych klubów mogą więc już zacierać ręce. Konkurencja zjedzie pod względem poziomu kilka pięter niżej i nie będzie tak wymagająca, jak w poprzednich latach, więc siły mocno się wyrównają. Nowy model zmusi też do inwestowania w młodzież, zakładając, że każdy klub może mieć maksymalnie 22 piłkarzy powyżej 21 roku życia. Co na tę chwilę oznacza, że Palermo musiałoby się pozbyć trzech zawodników z kadry, a Genoa aż siedmiu.

Sami jesteśmy ciekawi, w jakim kierunku rozwinie się ta sytuacja. Czy bogaci właściciele jak Maurizio Zamparini zaczną się wycofywać, czy rzeczywiście postawią na skauting i dadzą więcej szans młodym. Na papierze to wszystko wydaje się mieć ręce i nogi…

http://www.weszlo.com/news/14366-Rewolu ... _z_Serie_B
Awatar użytkownika
Hornet
Milanista
Milanista

Post autor: Hornet »

Rzeczywiście dla spadkowiczów te nowe przepisy mogą być kłopotliwe. Zapowiada się ostra walka o utrzymanie :)
Awatar użytkownika
Szybki
Milanista
Milanista

Serie B

Post autor: Szybki »

Nie znalazłem takiego wątku więc zakładam ;)

Do końca jeszcze parę kolejek ale pewne awansu do Serie A jest już Palermo i Empoli (no chyba że sfrajerzą równie mocno co Liverpool). Ekipy które jeszcze niedawno grały w Serie A jak Bari, Siena, Pescara tułają się gdzieś po dolnej połowie tabeli którą zamyka Juve Stabia i (co mnie zdziwiło) Reggina Calcio która się już chyba nie uratuje i zleci.

Pytanie, czy ktoś może śledzi te rozgrywki i jest w stanie co nieco powiedzieć czy w tym sezonie pojawili się jacyś gracze/trenerzy godni uwagi, albo zespoły które w przyszłości mogą namieszać itd. :?:

A ja znalazłem taki wątek (i jeszcze jeden - zamknięty za dublowanie tematów), więc przesuwam Twój post do niego...
Admin
Ostatnio zmieniony 06 maja 2014, 12:08 przez Szybki, łącznie zmieniany 1 raz.
#10 Rui Costa per sempre!
Awatar użytkownika
cortess
Milanista
Milanista

Post autor: cortess »

O ile pamiętam takie info pojawiały się w tematach dot. poszczególnych sezonów, głównie Serie A, ale ten news niejako dotyczy spadkowicza który w sezonie 15-16 będzie grał w Serie B, więc umieszczam tutaj. Wiadomość jest taka - nowy herb Cagliari wygląda tak:

Obrazek

Dla porównania stary wyglądał tak:
Obrazek
Saremo una squadra di diavoli. I nostri colori saranno il rosso come il fuoco e il nero come la paura che incuteremo agli avversari! [Herbert Kilpin (16.12.1899)]
Awatar użytkownika
rossonero
Milanista
Milanista

Post autor: rossonero »

Co ten herb w zasadzie przedstawia? 4 głowy z opaskami na czole? Zna ktoś może wyjaśnienie?
Awatar użytkownika
cortess
Milanista
Milanista

Flaga Sardyni:
Obrazek
Saremo una squadra di diavoli. I nostri colori saranno il rosso come il fuoco e il nero come la paura che incuteremo agli avversari! [Herbert Kilpin (16.12.1899)]
Aiver
Milanista
Milanista

Post autor: Aiver »

Myślę, że jest to nawiązanie do herbu Sardynii.
Awatar użytkownika
rossonero
Milanista
Milanista

Ok. To się zgadza. Tylko dalej nie wiadomo, co to za głowy? Piraci? Jacyś męczennicy?
Awatar użytkownika
cortess
Milanista
Milanista

Bodajże Maurowie, ale muszę to sprawdzić... Francuskie Ajaccio z Korsyki chyba miało coś podobnego...
[EDIT] OK, mam. "Flaga ukazuje czterech mauretańskich najeźdźców z zawiązanymi przed egzekucją oczami (głowy Maurów są również popularne w hiszpańskich emblematach). Regionalne prawo zatwierdzone w 1999 r. zmieniło flagę, przesuwając opaski na czoło."
Awatar użytkownika
maslok
Milanista
Milanista

Post autor: maslok »

Nie tylko opaski na czoło, ale i głowy obróciło w prawą stronę. ;)
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Sardyńczycy są zdecydowanie patriotami lokalnymi i bardzo afiszują się z tym. Niedawno wróciłem z Sardynii i na każdym kroku, na całej wyspie widać flagi itd. Sympatyczni ludzie i ogólnie (oczywiście bardziej z powodów sportowych mimo wszystko) szkoda mi spadku Cagliari :(
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
rossonero
Milanista
Milanista

zino pisze:Sardyńczycy są zdecydowanie patriotami lokalnymi i bardzo afiszują się z tym. Niedawno wróciłem z Sardynii i na każdym kroku, na całej wyspie widać flagi itd. Sympatyczni ludzie i ogólnie (oczywiście bardziej z powodów sportowych mimo wszystko) szkoda mi spadku Cagliari :(
Czyli raczej nie mówić do nich, że są Włochami tylko Sardyńczykami? Bo inaczej czeka mnie to, co Maurów? :)
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Czy to co Maurów to nie wiem, ale na pewno jak ich będziesz nazywał Sardyńczykami to będzie im miło i docenią, zwłaszcza u 'stranierich' takie coś.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
maslok
Milanista
Milanista

Post autor: maslok »

No generalnie we Włoszech patriotyzm lokalny jest mocno akcentowany. Obecne Włochy to zlepek jakichś pomniejszych tworów państwowych, dość pokrewnych kulturowo, które zostały podbite przez Piemontczyków. ;)
Awatar użytkownika
Hornet
Milanista
Milanista

Post autor: Hornet »

Sean Sogliano DS'em w Carpi? Ktoś coś wie czy to prawdziwe info?
SineCere
Milanista
Milanista

Post autor: SineCere »

Nie wiem dlaczego piszemy o tym w temacie Serie B, ale tak, to prawdziwe info. Oficjalny komunikat ma być jednak 1 lipca i wtedy klub ma ujawnić szczegóły umowy, ale w Carpi zarzekają się, że Sogliano na 100% będzie ich dyrektorem sportowym.
"Jeśli nie marzysz, to jesteś głupi"
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

były DS Carpi dostał posadę w Napoli, bo ci zwolnili Bigona ;) Ciekawe tylko dlaczego Sogliano odszedł z Hellas
Awatar użytkownika
cortess
Milanista
Milanista

Co myślicie o "zielonych kartkach" w Serie B?

http://www.przegladsportowy.pl/pilka-no ... 1,461.html
Awatar użytkownika
rossonero
Milanista
Milanista

Jak chcą, to niech pokazują zielone kartki. Ale nie chciałbym, żeby kiedyś się to upowszechniło. Byłoby tylko niepotrzebne zamieszanie.
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: VelenoRosso »

bez jakiejs konkretnej marchweki (w stylu zielone pozwalaja anulowac dyskwalifikacje za zolte/skrocenie dyskwalifikacji za czerwone) skonczy sie to spektakularna klapa.
Ed i colori che noi portiamo sono la gloria
gorylmagila
Milanista
Milanista

Post autor: gorylmagila »

Zielone, białe, żółte... To ma być mecz piłkarski czy gra w kolory? Jeśli tak bardzo chcą promować ideę fair play to niech prowadzą klasyfikację uwzględniając żółte i czerwone. Ten który ma najmniej kartoników jest najbardziej,, czystym teamem" Zresztą UEFA prowadzi takie coś. Potem dane państwa dostają dodatkowe miejsca w LE.
matinho
Milanista
Milanista

Post autor: matinho »

UEFA to powinna zająć się sprawą "nurków" a nie kombinować z kolorami kartek.
ODPOWIEDZ