Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Sampdoria - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

milanist23 pisze: Po prostu wszyscy źle mu życzyli i byli do niego sceptycznie nastawieni za to co powiedział o Milanie. Nikt nie kwestionował jego umiejętności. A co do PL to widocznie podpadł trenerowi bo w ostatnich spotkaniach grał same ogony, a u nas chłopak dostał szansę na pełne minuty i to wykorzystuje dobrze.
Z tego co pamiętam to jednak kwestionowano jego umiejętności. Wielu uznawało go za gwiazdę niższej ligi, bo przeciwko drużynom z Premier League Adel już nie pokazywał tak wiele. Niemniej dobrze że zaskakuje nas pozytywnie, oby jak najdłużej.
Jonathan
Milanista
Milanista

Post autor: Jonathan »

Seydlitz pisze:Skoro nie grał nawet w drużynie z dna tabeli, to trudno się było spodziewać, że będzie to wzmocnienie. Wszelkie znaki wskazywały, że będzie to szrot. A że stało się inaczej - tylko się cieszyc
Grunt, że nasi skrzydłowi w osobach Robinho i Birsy by sie zalapali bez problemu :)
milanist23 pisze:Nikt nie kwestionował jego umiejętności.
Po co piszesz takie bzdury... Wystarczyło przeczytać to, co cytujesz.. Znalazłbyś tam zwrot "szrot ekskluzywny" a to już chyba jest podważenie umiejetnosci zawodnika?
3.11.2010 Pierwszy ( i nie ostatni ) raz na San Siro !
Awatar użytkownika
konrad_acm
Milanista
Milanista

Post autor: konrad_acm »

Jonathan, każdy kto krytykował w jakikolwiek sposób transfer czy samego Adela jest teraz przeszczęśliwy, że się mylił i pewnie każdy chętnie odszczeka to co pisał, w końcu dobro Milanu jest wysoko ponad tym kto miał/nie miał racji. Mnie zastanawia jednak czy serio masz, aż taką satysfakcję z tego, że ktoś się mylił i skreślił Marokańczyka za wcześnie? Po każdym meczu przypominasz kto i co powiedział i jak bardzo się mylił, może dla odmiany poszukasz sceptyków odnośnie Hondy i "wypomnisz" im (jak dotąd) rację?
ForzaMILAN!
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

A moze Jonathanowi chodzi o wywazone wypowiedzi? ( A nie bełkot rodem z pudelka czy JP?) O Taarabcie nie mialem zadnego zdania, bo najzwyczajniej w swiecie nie widzialem jak on gra (tak jak pewnie 95% osob sie tu wypowiadajacych)
Czytalem gdzies jedynie o przydomku marokanski Cristiano Ronaldo + to ze mial calkiem udany zeszly sezon. Nie wydaje mi sie ze z taka wiedza jestem wstanie ocenic czy dany transfer to wpadka czy bedzie na plus (a zakladam ze znaczna wiekszosc miala podobne).
A jak ktos potrawi to czapki z glow :) Ale jak widac po wypowiedziach na forum jest raczej odwrotnie ;]
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Soja
Milanista
Milanista

Post autor: Soja »

Ogólnie to forum w ostatnim czasie stało się polem do popisu dla wszelakich jasnowidzów (a raczej czarnowidzów), krytyków "na zapas" i podobnych mądrali. W dodatku zmieniają zdanie bardzo często. Najpierw Taarabt był szrotem, teraz jest geniuszem, najpierw mieliśmy z Atletico dostać 0:4 teraz awansujemy jeżeli w rewanżu "zagramy tak samo".

Meczu nie oglądałem, ale z komentarzy i skrótu wynika, że centralnymi postaciami byli (znowu) Taarabt i Rami, a Mexes spadł w hierarchii stoperów na ostatnie miejsce. Czy to znaczy automatycznie, że jest naszym najgorszym stoperem? Nie. Tak samo to, że Taarabt nie grał w Fulham nie znaczy, że był tam najgorszy na swojej pozycji.

Jak dla mnie Rami'ego i Taarabta da się ocenić dopiero w przyszłym sezonie, po okresie przygotowawczym w ACM. Wielu już było takich, którzy po przyjściu wymiatali, a potem powietrze schodziło...
Puchary Europy: 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007...?2022?
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Soja pisze:a Mexes spadł w hierarchii stoperów na ostatnie miejsce. Czy to znaczy automatycznie, że jest naszym najgorszym stoperem? Nie.
To znaczy, że jest ostatni w hierarchii.

Problem polega na tym, że jeszcze za kadencji Allegriego Mexes został odstawiony od pierwszego składu. To nie jest tylko kwestia wizji trenera. Nie wiem co się stało z Francuzem, ale sytuacja jest ciekawa i warta odnotowania - najlepiej opłacany stoper jest ostatnim do wejścia na boisko. Przyczyn może być wiele - jedna z nich, że jest najgorszy - to tylko hipoteza. Ja bym się skłaniał ku temu, że zwyczajnie forma nie jest najwyższa, a ławka ma pomóc Mexesowi w wyborze między transferem, a rozciągnięciem kontraktu.
Gandalf
Milanista
Milanista

Post autor: Gandalf »

Jonathan pisze: Nie łapał się w ostatniej druzynie PL a ty wiedziałeś, że Taarabt to "szrot ekskluzywny"... :) To gdzie go oglądales skoro nie grał? Domyślam się, że chciałeś sie pobawić w jasnowidza ale zleksza Ci nie wyszło...
Nie rozumiem. Może widziałem go sezon albo dwa temu kiedy grał z QPR w PL? i stąd taka opinia. W 2 sezonie QPR spadło a On trafił na wypożyczenie do słabiutkiego Fulham. Więc moim zdaniem określenie "szrot ekskluzywny" idealnie pasowało do sytuacji tego grajka to samo tyczy się Essiena czy Ramiego. I nie widzę, tu mojego jasnowidzenia... a jedynie Twoje.

A propo niezłych informacji można się tu dowiedzieć. "Szrot ekskluzywny" to określenie, które podważa umiejętności danego zawodnika :D
Jonathan
Milanista
Milanista

konrad_acm pisze:Jonathan, każdy kto krytykował w jakikolwiek sposób transfer czy samego Adela jest teraz przeszczęśliwy, że się mylił i pewnie każdy chętnie odszczeka to co pisał, w końcu dobro Milanu jest wysoko ponad tym kto miał/nie miał racji. Mnie zastanawia jednak czy serio masz, aż taką satysfakcję z tego, że ktoś się mylił i skreślił Marokańczyka za wcześnie?
Odpowiedział Ci już bubu... Rzetelnosc tego forum upada wraz z nowymi uzytkownikami... Pierdzielą bez sensu, bez jakiejkolwiek wiedzy, byle cos napisac... I nie, nie mam z tego satysfakcji ale zawsze będe pierwszy do krytyki takich pseudo znawców - jasnowidzów...
Gandalf pisze:A propo niezłych informacji można się tu dowiedzieć. "Szrot ekskluzywny" to określenie, które podważa umiejętności danego zawodnika
No tak.. Przecież określenie kogoś szrotem nie oznacza, że jest słaby.... W takim razie w kadrze mamy same szroty.. Jedne lepsze, drugie gorsze... Na szczescie ty wiedziałeś , że Taarabt sie sprawdzi dlatego dodałeś "ekskluzywny"...
leszko
Milanista
Milanista

Post autor: leszko »

Zasłużone zwycięstwo! jak ja się ciesze i pniemy się w górę tabeli!! :D
Ostatnio zmieniony 25 lut 2014, 23:20 przez leszko, łącznie zmieniany 1 raz.
Gandalf
Milanista
Milanista

Jonathan pisze: No tak.. Przecież określenie kogoś szrotem nie oznacza, że jest słaby.... W takim razie w kadrze mamy same szroty.. Jedne lepsze, drugie gorsze... Na szczescie ty wiedziałeś , że Taarabt sie sprawdzi dlatego dodałeś "ekskluzywny"...
Nie dość, że było to określenie w formie żartu :D jakbyś nie zauważył... To można słowo szrot różnie rozumieć np. zawodnik niechciany w poprzednim klubie, stwarzający problemy, skłócony z trenerem i niegrający. Co nie musi oznaczać, że ktoś jest słaby i, że w innym otoczeniu nie odpali. Znalazł się znafca i jasnowidz ehh...
Gandalf
Milanista
Milanista

A propo nie drążysz już tematu grubasa?. Szrot ekskluzywny wydał się bardziej wygodny...
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Jonathan pisze:Rzetelnosc tego forum upada wraz z nowymi uzytkownikami... Pierdzielą bez sensu, bez jakiejkolwiek wiedzy, byle cos napisac
Ja np. pisałem, że lepsze od sprowadzania Taarbta jest jego niesprowadzanie, chociaż nowym użytkownikiem nie jestem. No bo prawda jest taka, że to był kolejny element sprowadzany do, i tak przepełnionej, klubowej ofensywy. Tak samo bym reagował, jakby sprowadzali kolejnego stopera, który nie wydawałby się lepszy od tych, których tu mamy.

Piłkarsko też nie doceniłem Adela, bo bałem się - a dawał ku temu powody - że będzie piłkarzem, który grając na skrzydle zaburzy równowagę na boisku przez zbytnie zaangażowanie w ofensywę. Teraz widzę, że nic bardziej mylnego, że to jest właśnie opcja, która daje nadzieję na normalizację sytuacji i większy komfort na obu stronach boiska.

Ale spoko, dajmy sobie i jemu czas, bo i Nocerino początkowo miał wejście smoka. Nie twierdzę, że to musi się skończyć tak samo, bo Adel po prostu umie grać w piłkę znacznie lepiej niż tamten. Jak na teraz jednak jest zadziwiająco dobrze, więc niech tak zostanie.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Seydlitz
Milanista
Milanista

Post autor: Seydlitz »

Jonathan pisze:zawsze będe pierwszy do krytyki takich pseudo znawców - jasnowidzów...
Poprawi ci to humor? "Jasnowidzów"? to co, już nie można żadnej prognozy postawić, by nie zostać jasnowidzem? Jeżeli sprowadzimy CRonaldo a ja napiszę, że będzie wymiatał to zostanę "jasnowidzem"? Trabant nie łapał się do składu drużyny z dna PL, niewiele wskazywało, że jest w formie, "jasnowidzeniem" byłoby raczej przewidywanie, że odpali tak jak to uczynił.
Awatar użytkownika
Burzum
Milanista
Milanista

Post autor: Burzum »

Ale macie problem. Sam go tu nie widziałem, obserwując to co grał w QPR. Wypalił i tylko się cieszy.
Awatar użytkownika
rivaldoACM
Milanista
Milanista

Post autor: rivaldoACM »

Seydlitz pisze:
Jonathan pisze:zawsze będe pierwszy do krytyki takich pseudo znawców - jasnowidzów...
Poprawi ci to humor?
Mi poprawi. Najlepsze są później te tłumaczenia wspomnianych jasnowidzów, że przecież nikt tak nie mówił, że nie to mieli na myśli, że "nie" znaczy "tak". Trzeba brać odpowiedzialność za to, co się pisze.
Jonathan
Milanista
Milanista

carlos pisze:Ja np. pisałem, że lepsze od sprowadzania Taarbta jest jego niesprowadzanie, chociaż nowym użytkownikiem nie jestem. No bo prawda jest taka, że to był kolejny element sprowadzany do, i tak przepełnionej, klubowej ofensywy. Tak samo bym reagował, jakby sprowadzali kolejnego stopera, który nie wydawałby się lepszy od tych, których tu mamy.
Widzisz różnice między tym co napisałeś, a tym że ktoś udaje wiedze i pisze, że to szrot, grubas itp? Chlop nie zagrał ani jednego meczu w Milanie a juz była krytyka... Jeśli chodzi o skrzydłowych to dziwie się wam, że Taarabt który byc moze wielkim wirtuozem nie jest lecz potrafi grac 1vs1 nie wydawał wam się lepszy od Birsy czy Robinho...
carlos pisze:Piłkarsko też nie doceniłem Adela, bo bałem się - a dawał ku temu powody - że będzie piłkarzem, który grając na skrzydle zaburzy równowagę na boisku przez zbytnie zaangażowanie w ofensywę. Teraz widzę, że nic bardziej mylnego, że to jest właśnie opcja, która daje nadzieję na normalizację sytuacji i większy komfort na obu stronach boiska.
Ale ja również nie doceniałem Taarabta... Czy gdziekolwiek napisałem, że przyszedł super grajek? Wystarczy nie krytykować zawodnika przed tym zanim do nas trafi... W innym wypadku to jest zwyczajny bełkot i wrózenie z fusów...
Gandalf pisze:Nie dość, że było to określenie w formie żartu jakbyś nie zauważył...
Ale z Ciebie żartowniś... Już widzę lawinę użytkowników, którzy po twoim żarcie spadaja z krzesła... Głupie tłumaczenie dwunastolatka... Nie widze sensu dalszego dyskutowania z Tobą :)
Gandalf pisze:A propo nie drążysz już tematu grubasa?. Szrot ekskluzywny wydał się bardziej wygodny...
A co tu drążyć? Przecież jest gruby jak widać i nieźle sobie radzi... Mam nadzieję, że inni też zgrubieją...
edygiel
Milanista
Milanista

Post autor: edygiel »

panowie, wezcie sie w garsc i skonczcie ta JALOWA DYSKUSJE!!!
Tuseituttalamiavita#
Awatar użytkownika
Gol
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Gol »

Taarabt to świetny zawodnik, o olbrzymim talencie oraz zjawiskowych umiejętnościach i tylko kompletny ignorant i ślepiec mógł nazwać go szrotem. Milan nie mając pieniędzy pozyskał czterech bardzo dobrych - i być może kluczowych w drugiej części sezonu - zawodników, a Marokańczyk po ledwie kilkunastu spotkaniach w czerwono-czarnych barwach, staje się powoli gwiazdą Nr 1, ale czy wytrzyma to wszystko psychicznie ?
Ostatnio zmieniony 26 lut 2014, 8:28 przez Gol, łącznie zmieniany 1 raz.
If you are good at something never do it for free
vinci68
Milanista
Milanista

Post autor: vinci68 »

Fakty są takie, że Taarabt zagrał dopiero kilka spotkań, w których lekko to ujmując się wyróżniał. Jego dotychczasową grę w Milanie można, a nawet trzeba ocenić pozytywnie chociażby przez pryzmat tego jak wyglądała jego sytuacja w PL, a jak prezentuje się w Milanie, nie tylko na tle kolegów z drużyny, ale także rywali Milanu. Można było mieć wątpliwości odnośnie tego wypożyczenia, ale w tym przypadku ciężko było się czegokolwiek spodziewać, zarówno pozytywnego jak i negatywnego w kontekście gry Adela. Jednak trzeba przyznać, że warunki na jakich został wypożyczony są dobre. Miejmy nadzieję, że nadal będzie się dobrze prezentował, a czas pokaże, czy warto go wykupić.
Forzamilan
Milanista
Milanista

Post autor: Forzamilan »

Tak jak wielu, ja też widzę w pewnym sensie drugiego KAKE w Taraabtcie, aczkolwiek wydaje mi się, że ten drugi trochę za często kiwa się zbyt długo. Jednak tak czy siak gość dał naprawdę dużą siłę rażenia w ataku.

Jak ja usłyszałem o tym, że kogoś takiego chce Milan wypożyczyć, myślę sobie: pogięło ich? Kto to w ogóle jest? Kolejny transfer "na miarę" Milanu..

No ale tak włączyłem youtube włączam pierwszy filmik z tym gościem, jak grał w barwach QPR i widzę, że nawet nieźle sobie poczyna. Ma drybling, szybkość, strzał... za chwilę patrzę - gość został wybrany najlepszym piłkarzem Championship.. a tutaj prawie w ogóle nie gra w Fulham...także coś musiało być nie tak.

Jak widać transfer się udał.
Gdybyśmy mieli KAKE/Honde w formie, zdrowego Faraona, to spokojnie moglibyśmy postraszyć Atletico w rewanżu. Rami nawet nieźle się spisuje, przydałby się zdrowy Zapata (nie wierzę, że to mówię, bo dla mnie gość jest po prostu bombą tykająca, żeby popełnić głupi błąd, no ale nie ma żadnej innej alternatywy na poziomie).

Dwa pytania... czy jakby cena rynkowa Taraabta wzrosła do np. 20 mln, to by i tak go możemy kupić za 7 mln? I czy tylko Milan ma prawo do jego wykupu czy każdy?
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Tylko Milan ma takie prawo i cena nie może wzrosnąć. O ile takich warunków nie było w umowie, ale one są rzadko stosowane i też nie podnoszą ceny szczególnie.
Awatar użytkownika
zadi
Milanista
Milanista

Post autor: zadi »

męczy mnie już ten rasizm we Włoszech
podczas meczu z Sampdorią na zbliżeniach ewidentnie było widać jak niektórzy kibice wyzywali Murzynów z ACM - ciekawe czy ktoś coś z tym zrobi

dysponuje ktoś linkiem do całego meczu?
Awatar użytkownika
ozi
Milanista
Milanista

Post autor: ozi »

zadi pisze:męczy mnie już ten rasizm we Włoszech
podczas meczu z Sampdorią na zbliżeniach ewidentnie było widać jak niektórzy kibice wyzywali Murzynów z ACM - ciekawe czy ktoś coś z tym zrobi
Oglądałem mecz i odniosłem wrażenie że krzyczeli do sędziego, działo się to po czerwonej kartce dla Lopeza. I przyznam, że też najpierw pomyślałem o ciemnoskórych zawodnikach z Mediolanu. Ale to z pewnością decyzje sędziego zdenerwowały fanów z Genui i do niego wykrzykiwali. Nie popadajmy w paranoję z tym rasizmem.
Brzeszczot
Milanista
Milanista

Post autor: Brzeszczot »

Gandalf
Milanista
Milanista

Jonathan,

Bla bla bla. Tak można skomentować twoje wypociny. Nie odpowiadasz na moje argumenty i przy okazji nie mając kontrargumentów zaczynasz obrażać... Ale w jednym się zgadzam dalsza dyskusja nie ma sensu. Nie pozdrawiam.
ODPOWIEDZ