Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Wasze pomysły korekt na stronie ACMilan.PL

Macie pomysły, chcecie spytać, doradzić na tematy związane ze stroną i forum? Możecie to zrobić w tym miejscu!

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
pan_lucas
Milanista
Milanista

Post autor: pan_lucas »

TomekW-ielki dzięki za to co robiłeś!
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

TomekW, dzięki!
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Straszny smutek :( Tomku, również dzięki za te 13-lat. Jak żyć teraz? Przez te lata acmilan.pl, to była zawsze pierwsza strona, którą rano odwiedzałem - przed odpaleniem maila i facebooka...
Awatar użytkownika
milanik
Milanista
Milanista

Post autor: milanik »

Pełen szacunek :ok: Szkoda, bo to najrzetelniejsze miejsce dla nas, Milanistów, ale wszystko ma swój początek i ma swój koniec. Mam tylko nadzieję, że forum będzie istnieć, tak długo jak będzie to możliwe, bo smutno by było, któregoś dnia rutynowo kliknąć i zastać pusty ekran :cry2:

Za tak długoletnie zaangażowanie należą się podziękowania.
Il Debutto"01.04.2001"Milan - Lazio
jarles
Milanista
Milanista

Post autor: jarles »

TomekW, odwaliłeś kawał dobrej roboty, a jak dobra ona była, to chyba sam sobie z tego nie zdajesz sprawy. Ta wiadomość dla mnie jest jak grom z jasnego nieba, ale szanuję decyzję i nie szukam alternatyw, bo teraz forum jeszcze nabierze kolorów - większość tego ot tak nie odpuści. Obstawiam jednak, że nie wytrzymasz i wrócisz. Czego sobie i wszystkim tutaj życzę! Dzięki i wszystkiego dobrego!
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Przyznam, że na główną zaglądałem znacznie rzadziej, niż kiedyś. Na wiosnę, wiadomości pojawiały się z opóźnieniem i zwykle wstawiane były tylko przez jedną osobę, jakby Tomek został z tym wszystkim zupełnie sam.
No i nie doczekam się już felietonu traktującego o relacjach na linii Curva Sud - Berlusconi - Galliani i tym, dlaczego to wszelkie winy spadają z trybun na łysego :P

A tak całkiem poważnie - dopiero wraz ze startem nowego sezonu, wraz z końcem urlopów, odczujemy jak znacząca dla wszystkich sympatyków Milanu była robota odwalana przez TomkaW:
Świetne tłumaczenia - tam, gdzie inni nie dawali rady posiłkując się przerabianymi wersjami z translatora.
Fakty, nie mity - zamiast plotek i stu możliwych nazwisk, które w notesie posiadał Galliani, witryna oparta na sprawdzonych informacjach, wszystko uporządkowane - solidnie, tak jak powinno być. Przejrzystość i konkrety, a nie chaos.
Archiwum - bogate archiwum sezon po sezonie, uwzględniające wszelkie statystyki, wraz z komentarzami Naczelnego.

A to tylko pierwsze z rzeczy, jakie przychodzą mi na myśl, długo by można wymieniać...
To nic, że w erze smartfonów i tabletów z innych urządzeń niż komputer przeglądało się już dość ciężko. To nic, że niektóre działy od dłuższego czasu pozostawały bez aktualizacji. ACMILAN.PL zawsze bronił się merytoryką, w świecie, gdzie od lat dominuje poziom pudelka.
Jak żyć? I czy jest jeszcze jakieś życie, w czasach, gdy newsy tworzy się na podstawie pojedynczych zdjęć z Instagrama, czy lakonicznych haseł rodem z Twittera?

Grazie Tomek, podziękowania także dla wszystkich, mających Swój udział w życiu strony na przestrzeni lat. :brawo:
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Wielki szacun Tomek, mam nadzieję że to wakacje, a nie ostateczny rozbrat z serwisem ;]
max_outsane
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: max_outsane »

jestem pewien, że wiele osób, które nie udzielają się zbyt często na forum, tak jak ja- bardzo często zaglądały na Twoją stronę. Liczę na to, że Milan wróci w niezłym stylu co będzie motywacją do ponownego uruchomienia strony. Dzięki za ciężką pracę, na pewno będzie nam brakować tak solidnej witryny
wasyl
Milanista
Milanista

Post autor: wasyl »

Szacun za te wszystkie lata!!!szkoda ze niestety to już koniec bo wiadomym jest ze to najlepszy serwis o Milanie-echh to był najlepszy serwis :cry2:. Przez te lata codziennie wchodziłem po pewne,sprawdzone informacje a teraz pozostanie już tylko czytanie newsow,ktore bardziej przypominają telenowele i tak naprawdę szkoda na nich czasu. Ale innego wyjścia nie ma i trzeba będzie to czytac z nadzieja ze 1/100 informacji kiedyś się sprawdzi.
Czekam na informacje o powrocie witryny-jeszcze raz dzięki!! :forzamilan:
Awatar użytkownika
icx
Milanista
Milanista

Post autor: icx »

TomekW & spółka - wielkie dzięki za ogrom pracy przez te lata. Bylem z wami jeszcze od czasów poprzedniej strony (której nazwy niestety nie pomnę). Byliście absolutnym fundamentem jeśli chodzi o klasyfikację wiedzy i oficjalne informacje, klasą jeśli chodzi o traktowanie konkurencyjnych serwisów (MCP ponad podziałami).
Być może diagnoza o wyczerpaniu się formuły 'oficjalnych wiadomosci' jest trafna, ale bezkompromisowość w trzymaniu etosu dziennikarskiego wykuła szacunek dla strony.
Gigantyczny dorobek i wkład w społeczność kibiców Milanu w Polsce. Dzięki!

PS. Wobec tego, że zostawiliście sobie furtkę otwartą zasugeruję, że o ile każdy z nas dociera do podstawowych informacji na swój sposób, to tym co jest unikalne w sieci są kompetentne i pisane we właściwej formie opinie. Może mniej lub bardziej regularna form blogowo-felietonowa jest tym co warto rozważyć?

PS2. Odchodzicie razem z Berlusconim. Koniec epoki. Grazie!
"Wasza Świętobliwość jest jak mój Milan: Często jeździ za granicę, by nieść światu zwycięskie idee."
Silvio Berlusconi do Jana Pawła II.
Jonathan
Milanista
Milanista

Post autor: Jonathan »

Również dołączam się do podziękowań dla Tomka, dzięki któremu w dobie internetu sledzilem co się dzieje w klubie od parunastu już lat. Jakoś ciężko jest mi sobie wyobrazić iż niekwestionowanie najlepsza strona o naszym klubie w Polsce przestała funkcjonować. Tak jak ktoś pisał wyżej wierzę, że po wakacjach Tomek naladuje akumulatory, a do tego dojdą wyniki, które będą adekwatne do budżetu chińskich inwestorów :-) Mam również nadzieję, że ten czas który przeznaczales na funkcjonowanie strony wykorzystasz na forum, dzięki czemu nie odczujemy braku rzetelnych informacji o naszym wspaniałym klubie. Forza Milan!!
3.11.2010 Pierwszy ( i nie ostatni ) raz na San Siro !
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Wszystko już wszyscy napisali. Przykro będzie nie mieć rzetelnie przetłumaczonych wywiadów lub konferencji prasowych. Jak dla mnie formuła była najlepsza.
Może trzeba z Chińczykami pogadać o specjalnej premii dla Tomka? Miliona w tą czy drugą stronę nawet nie zauważą :)

Grazie! :forzamilan:
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

Dzięki Tomek!

Ta strona była jedyną stroną prowadzoną z klasą, a jej formuła deklasowała inne serwisy. Tłumaczenie zawsze na najwyższym poziomie, wiedzą tak samo, talent dziennikarski ogromny.
LEGIA WARSZAWA
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Dołączam się do podziękowań - Tomek, dziękujemy!

Świetne miejsce z rzetelnymi informacjami, drugiego takiego nie będzie. Wielka szkoda i koniec pewnej epoki. Ale całkowicie rozumiem decyzję. Czasy mamy takie, że formuła tego typu stron tematycznych jest praktycznie wyczerpana. Powody wszyscy znamy. Sam to przechodziłem, współtworząc serwis dotyczący innego zagadnienia - w końcu trzeba było powiedzieć sobie stop.

Liczę na to, że pozostanie forum i wąska grupa ludzi, którzy naprawdę żyją sprawami Milanu. A Ty Tomek, może po zrzuceniu tego ciężaru z barków będziesz mógł częściej podyskutować tutaj. W każdym razie, powodzenia życzę!
Awatar użytkownika
Szybki
Milanista
Milanista

Post autor: Szybki »

Nie znalazłaby się osoba która przejęłaby pałeczkę po Tomku? wiadomo że mega ciężko będzie go zastąpić ale szkoda będzie patrzeć na tę stronę bez nowych newsów, bez życia...

Patrząc na to wszystko z boku i z czasem wchodząc na strony innych klubów jestem gotów powiedzieć że acmilan.pl to najlepszy w Polsce portal zagranicznego klubu, wszystkie newsy, wywiady, felietony z dala od chłamu i innej "masówki", naprawdę poziom jest bardzo wysoki i za to wielkie pokłony i szacuneczek dla pana Tomasza :prayer: :piwo:
#10 Rui Costa per sempre!
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Szybki pisze:Nie znalazłaby się osoba która przejęłaby pałeczkę po Tomku? wiadomo że mega ciężko będzie go zastąpić ale szkoda będzie patrzeć na tę stronę bez nowych newsów, bez życia...
A co oferujesz? Bo chyba nie sądzisz, że ot tak znajdzie się ktoś kto za friko będzie poświęcał pare godzin dziennie na strone, która poza satysfakcją czytelników nic mu nie daje?
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
rivaldoACM
Milanista
Milanista

Post autor: rivaldoACM »

Ja dodam tylko, że najbardziej szkoda mi świetnie archiwizowanych sezonów. Wszystko można sobie przypomnieć, rok po roku, wystarczy jedno kliknięcie. Może udałoby się Tomka namówić, by kontynuował chociaż tę część? ;)
Co do newsów, bardzo to czasochłonne, a teraz wszystkiego można się dowiedzieć z tweetów czy innych króciutkich notek. Wiadomo, nie ten poziom, ale jednak. Jeśli ktoś nie zna włoskiego, to na pewno będzie mógł żałować dłuższych wypowiedzi - konferencji i wywiadów, te były tłumaczone fantastycznie. Do tego kolejne czasochłonne zajęcie - zapowiedzi przedmeczowe. Przyznać się, ile osób to czytało? ;)

Kończy działalność jedyna polska strona Milanu, na którą warto wchodzić. Szkoda.

O statystyki nieśmiało pytałem, ale wiadomo co z konkursem na Piłkarza Roku? Szkoda gdyby poszło to w ręce konkurencji, zwłaszcza teraz, kiedy sprawa faktycznie nabrała rozmachu.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

W czasach, gdy ziemia była płaska, szukałem informacji o Milanie w internetach na zagranicznych stronach. Kiedy odkryłem acmilan.pl, przestałem potrzebować nawet oficjalnej strony. Rzetelność, brak brak pogoni za "klikalnością" newsów i 101 innych powodów spowodował, że informacji szukałem tu. Informacji w najlepszym wydaniu, tych sprawdzonych. Gdzie indziej szukałem plotek czy ich komentarzy, o ile miałem kaprys.
Wielkie dzięki i wielki szacunek za włożone serce i czas. Każdy wóz staje się ciężki, gdy zbyt długo go ciągnie jeden koń. Taka jest przynajmniej wersja koni, bo nam, pasażero-czytelnikom, jechało się zawsze równie komfortowo. Do samego końca wygodnie. Gdyby nie to, że sygnał był dany już rok temu, to byłbym w większym szoku. Miałem czas się obyć z tą myślą i z tym, że chyba tak być musi. Nic nie może przecież wiecznie trwać, bo wszystko, co dobre, kiedyś się kończy, a przecież trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść - niepokonanym.

Do nieśmiałych pytań rivaldoACM, śmiało dołączam i ja. Bo chciałbym, nie ukrywam. Archiwum znaczy się. I takich takich.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
Paweuu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Paweuu »

Wielkie dzięki Tomek za twoją robotę. Szkoda, że tak to się kończy, ACMilan.pl to pierwsza strona na którą zaglądam każdego dnia. Po cichu liczę, że to tylko urlop od strony i wróci ona do życia. Jeszcze raz dzięki.
Poznasz głupiego po czynach jego.

http://paweuu.wordpress.com
Awatar użytkownika
konrad_acm
Milanista
Milanista

Post autor: konrad_acm »

Czytałem stronę od zawsze...
Będzie jej brakowało.
Była i jest najlepsza.
Dziękuję za te wszystkie lata.

FORZA MILAN!
ForzaMILAN!
Awatar użytkownika
Umberto
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Umberto »

TomekW a podsumowanie sezonu będzie i dodanie do archiwum? Bo szkoda byłoby już tego wszystkeigo nie dorzucić do podstrony, jak byś chciał mógłbym napisać podsumowanie a Ty byś zobaczył i mógł dodać ;)
Calcio jest Bogiem, AC Milan Nałogiem, Puchar Włoch Zabawą, Scudetto Podstawą!

FORZA /\/\ | |_ /\ |\|
Campione SERIE A 2010/11
Campione SUPERCOPPA ITALIA 2011
Campione CHAMPIONS LEAGUE 2006/07
Campione SUPERCOPPA EUROPEA 2007
Campione CLUB WORLD CUP 2007
FORZA NESTA
pionka
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: pionka »

TomekW: nie rób jaj! :cry2:
Awatar użytkownika
Mekin
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą
Kontakt:

Post autor: Mekin »

Jest mi najnormalniej w świecie przykro. Dla mnie acmilan.pl i osoba TomkaW zawsze kojarzyć się będą z jednym z najważniejszych etapów mojego życia, który ukształtował moje czerwono-czarne serce i dał wiele wspaniałych wspomnień, które zawsze powodują uśmiech na mojej twarzy...

Dzięki Tomek za wszystko. Za cały Twój wkład w powstanie witryny, ale przede wszystkim za to, że - mimo, iż może nie do końca zdajesz sobie z tego sprawę - kształtowałeś swoją pracą polskich milanistów.

Zresztą, choćbym nie wiem ile słów napisał nie oddadzą one tego, czego się nie da opowiedzieć...

Szkoda.

Dzięki Tomek!
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

A mnie już brakuje konkretnych transferów, wypożyczeń, wywiadów.
Jak życ, TomekW! Jak żyć!?

:cry2:
staarek
Milanista
Milanista

Post autor: staarek »

Bylem na wakacjach i rzadko mialem dostep do internetu, ale widzac na telefonie "Komunikat redakcji ACMilan.PL" na stronie glownej, wiedzialem ze nie moze to znaczyc nic dobrego... Przegladam ta strone pewnie z 10 lat ( a moze i dluzej) i byl to dla mnie jeden z najlepszych serwisow pilkarskich. Dzieki za lata pracy Redakcjo i TomekW i powodzenia w przyszlych projektach!
ODPOWIEDZ