Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Serie A 2020/2021

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Re: Serie A 2020/2021

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Gdyby nie słabsze jak dotąd zawody Zapaty i Ilicica, to powinno być lekko 3:0 dla Atalanty.

Puchary to jednak zupełnie inna historia. Liverpool w 2005 r. wygrał LM cieniując w lidze. My w 2007 również graliśmy dość słabo w Serie A, a udało się w Europie wygrać to samo. Villareal w Europa League w tym sezonie wygrał jedenaście meczów, jeden zremisował i nie przegrał ani jednego! Podobne przykłady można by mnożyć...
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Atalanta marnuje tyle okazji, powinno być już 0-4 lekko,że wręcz zasłużyli na karę i jakiś remis z dupy heh :)
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

No i masz :)
Pierwszy celny strzał Romy?
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
zino
Milanista
Milanista

Karma ;)
Atalanta frajerstwem przebila chyba nawet nas.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Niby można było Atalancie dopisać punkty, a mają tylko jeden. To jest futbol. My z Romą sobie poradziliśmy, oni nie.

Utrzymujemy się na powierzchni, kolejny raz kiedy ktoś mógł nas zepchnąć z drugiego miejsca. Ale ile można liczyć na innych...
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Lazio już chyba remisu nie ugra, z drugiej strony jeżeli Napoli wybije im dziś marzenia o LM może w poniedziałek będzie łatwiej? :)
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

brak czerwonej kartki dla Immobile to SKANDAL!!!
pandoktor
Milanista
Milanista

Qnen pisze: 22 kwie 2021, 21:57 brak czerwonej kartki dla Immobile to SKANDAL!!!
A co było bo meczu nie oglądam?

W poniedziałek mecz ostatniej szansy dla Lazio - będą nerwy także po ich stronie. Spodziewałem się, jak Jay-Jay, remisu, ale ten wynik też nie jest zły. Oby wygrać w poniedziałek.
zino
Milanista
Milanista

Fajny mecz ogólnie dla bezstronnego widza. Dla nas wynik zły oczywiście, Napoli w gazie :/ Sędziowanie w tym meczu było dość średnie delikatnie mówiąc.
Remis w poniedziałek zły nie będzie, ale 3 punktów potrzebujemy jak tlenu.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

pandoktor pisze: 22 kwie 2021, 22:20
Qnen pisze: 22 kwie 2021, 21:57 brak czerwonej kartki dla Immobile to SKANDAL!!!
A co było bo meczu nie oglądam?

W poniedziałek mecz ostatniej szansy dla Lazio - będą nerwy także po ich stronie. Spodziewałem się, jak Jay-Jay, remisu, ale ten wynik też nie jest zły. Oby wygrać w poniedziałek.
Wjazd w nogę Manolasa. WIdziałem dużo lżejsze faule z czerwienią jak np. Tonalego. To była ewidentna czerwień.
Lazio ma problem z obroną, w ostatnich 2 meczach stracili 8 bramek. Trzeba to wykorzystać.... kilka godzin i człowiek znowu wierzy... :wall:
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Ja bym powiedział, że kartka pomarańczowa, ale jeżeli Tonali dostał, to Ciro też się należała.

3 pkt, ale tak naprawdę 4 pkt przewagi, ze względu na lepszy bilans.
Judge not lest ye be judged yourself
zino
Milanista
Milanista

Trzeba to wykorzystać.... kilka godzin i człowiek znowu wierzy... :wall:

A co się stało takiego pozytywnego dla nas? :) to, że musimy powalczyć z Lazio to jedno i oczywiste. Cieszyć się nie ma z czego, bo Napoli za chwilę będzie przed nami.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Moim zdaniem musimy teraz wygrać z Lazio biorąc pod uwagę, że Napoli ma najłatwiejszy terminarz z czołówki i tylko 3 pkt straty do nas.

Tyle dobrego, że 3 kolejne spotkania grają z kandydatami do spadku, więc liczę, że każdy z ich przeciwników postawi twarde warunki.

Swoją drogą Napoli ma już 71 bramek strzelonych na koncie, tyle samo co Inter i tylko 2 mniej od Atalanty. Nie ukrywam, że z sympatii do Gattuso widziałbym Napoli w TOP4 zwłaszcza kosztem Juventusu.

Oby Ibra był gotowy przynajmniej na 70-80% na spotkanie z Lazio. Jeśli wygramy to złapiemy trochę oddechu, jak stracimy punkty to już zależy od pozostałych zespołów, ale niewykluczone, że w TOP4 będziemy już tylko dzięki korzystnemu bilansowi spotkań bezpośrednich z Napoli.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Dobrze, że Romie się udało zremisować. Atalanta powinna po pierwszej połowie wygrywać 4-0, a w drugiej Muriel zaliczył pudło kolejki.
Najlepszy byłby remis w meczu Napoli - Lazio. Stało się inaczej, ale można było brać to pod uwagę.

Czekam z niecierpliwością na najbliższą kolejkę:

Fiorentina - Juventus
Atalanta - Bologna
Torino - Napoli
Lazio - Milan

Nie ma już co teraz dywagować do najbliższej kolejki. Nasi konkurenci mają teoretycznie słabszych rywali i są w lepszej formie. Zobaczymy jakie padną wyniki. Stawiam na komplet punktów Napoli oraz Atalanty. Juventus myślę że też sobie poradzi chyba że Vlahovic będzie miał dzień to wtedy może będzie niespodzianka. My natomiast z Lazio musimy powalczyć o zwycięstwo i nie kalkulować.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

A ja liczę, że koszmar Gattuso powróci, to znaczy Torino :) Życzę mu LM, ale jak już to kosztem Juve/Atalanty, nie nas.
Liczę też, że Atalanta zacznie zaliczać wpadki. Myślę, że Juventus pewnie będzie zmierzać po podium.

Faktycznie trzeba powoli zaczynać liczyć na innych, ale nasze szanse i tak oceniam na 70-80%. Wciąż wszystko w naszych rękach i przy powrocie Ibry można mieć odrobinę spokoju o odpowiednie podejście.
Martwi forma Donnarummy i pary stoperów. Pytanie na ile to nie wynika jednak z bramkarza. Żeby nie było, zostawiam kwestie kontraktowe z boku. Mam jednak wrażenie, że jest problem z komunikacją na linii bramkarz - obrońcy. Zauważcie ile było sytuacji gdy były niepotrzebne wyjścia Gigio do piłki, które kończyły się kiepskim wybiciem lub groźną sytuacją. Były też starcia z własnymi obrońcami! Kjaer ostatnio leżał przez to poturbowany.
rafal996
Milanista
Milanista

No było trochę niepewności, ale bramki traciliśmy jednak w innych okolicznościach. Nie winiłbym raczej bramkarza.

Nadal trudno mi cokolwiek liczyć i wyrokować. Za dużo meczów. Patrząc na grę, ciężko mi ze spokojem czekać na Lazio. Jednak jeśli byśmy wygrali, to by bardzo pomogło... ale nadal za mało. Każdy mecz będzie ciężki, nie tylko nasz, ale i przeciwników. Czeka nas nerwówka i to OBY do końca... oby nie było gonienia.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Ja się Donnarummą na razie nie martwię, tym bardziej że nie ma kibiców na stadionie i mam nadzieję, że do końca sezonu nie wypłynie/wybuchnie nic takiego co by zdestabilizowało go kompletnie. Bardziej martwi mnie brak gry na zero z tyłu i wynika to według mnie z gry obrońców niż bramkarza. Mam wrażenie, że lewa strona defensywy w fazie obronnej nie daje pewności, Kessie jest już zmęczony, a jego partnerzy prezentują się słabiej przez co środek wygląda dużo gorzej. Do tego mamy permanentny problem w ataku i nikogo za Hakana oraz żadnych zmienników. Dobrze, że Ibra wraca, chociaż jestem ciekawy jak zagra i na jak długo sił mu starczy.

Ostatnio zwróciłem uwagę jak daleko zapędzał się Tomori i jak dużo dał powrót Calabrii.

Niestety z naszą formą musimy liczyć na potknięcia innych i trzymać kciuki za wywiezienie 3 pkt z Rzymu. Wszystko jest jeszcze w naszych nogach, ale kalkulacje się skończyły patrząc na kalendarz.

Trzymam kciuki za nas - wiadomo, ale mam sympatię do Atalanty i Gattuso więc życzyłbym sobie Juventus w Super Lidze w przyszłym sezonie :P
pandoktor
Milanista
Milanista

Ibra jednak ma nie zagrać. Niedobrze, ale jednak ważniejszy, i to znacznie, wydaje mi się powrót Bennacera. Musimy znów zdominowac środek, zwłaszcza, że Lazio gra 3-5-2.

A na ataku widziałbym Mandzukica. Zakładam, że może już grać te 60 minut. Jeżeli chodzi o Leao na środku, sempremilan ostatnio porównowało to do definicji szaleństwa: wiesz, że nie wychodzi, ale ciągle robisz to samo.
rafal996
Milanista
Milanista

Też bym wpuścił Mario. Po coś przyszedł, jeśli nie teraz to kiedy?

Bennacer ważny, ale w formie.

A Zlatan... Dla mnie to jest jednak paranoja, koleś przedłuża kontrakt za 7 baniek i opuszcza kolejny mecz, chyba więcej nie gra niż gra. Ja go bardzo szanuję, ale to jest po prostu słabe. Jeszcze do kadry wraca.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Jak patrzę na to jacy gracze zarabiają tyle samo lub podobnie, to nie widzę powodów do narzekania. Nawet jeżeli gra tylko 50% spotkań.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Mario ostatnio cierpiał 30 minut to chyba na 60 nie jest przygotowany :) Zlatan to imo powinien jak MM częśc swojej kasy oddać na głodne dzieci w Bieszczadach, bo pół swojej umowy jest na L4. Gdyby nie to, że Dolarowi umowa kończy się teraz, a nie np 2022 to bym go sprzedał bez chwili zastanowienia i sięgnął po Drągowskiego.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
pandoktor
Milanista
Milanista

Chyba nowa umowa Zlatana nie gwarantuje mu 7m, tylko jest uzależniona od liczby występów (a być może również bramek?).

Co do bramkarza, Longo napisał, że ustaliliśmy warunki kontraktu indywidualnego z Maignanem z Lille. Na tę chwilę nic więcej nie da się chyba zrobić.
rafal996
Milanista
Milanista

Juventus traci punkty. Ale mamy huśtawkę.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Dopisywanie i liczenie potencjalnych zdobyczy na tym etapie jest nierozsądne. Nawet kluby grające o nic mogą zrobić niespodziankę.
Na złość wszystkim malkontentom i tym którzy od tygodni tylko czekają na wypadnięcie* z Top4, zrobimy to i być może jeszcze na drugim miejscu. :ok:

*Nie mam na myśli tego forum.
Markucjo
Juventino
Juventino

Post autor: Markucjo »

Atalanta na strzelnicy.

No to awans do LM rozegra się pomiędzy Juventusem, a Milanem, obie drużyny w najsłabszej formie z tych pozostałych w walce. Podskórnie czuję że to jednak Juventus się wykolei. Czekam na bezpośrednie starcie obu drużyn, zwycięzca może wziąć wszystko.
ODPOWIEDZ