Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Serie A 2020/2021

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

zino
Milanista
Milanista

Re: Serie A 2020/2021

Post autor: zino »

Serie A od nowego sezonu w Canal Plus.
Nie ukrywam,że bardzo mnie to smuci. Eleven stworzylo super ekipę i fajnie opakowali Serie A. Ale można się tego było spodziewać niestety, bo już po ostatniej kolejce chłopaki z E11 dziwnie się żegnali. Mam jeszcze nadzieję,że może będzie jak z Hiszpanią czy Bundesliga, że będą mieli dzielone C+ z E11. Ponoć są na to jeszcze szanse. W każdym razie Eleven traci ostatnio sporo, najpierw Bundesliga im wypadła, ostatnio podali,że Formuła 1 jeszcze tylko rok(?) A teraz Serie A. Jeśli nie będą mieli żadnych praw do Włoch, to na pewno nie przedłużam już abonamentu u nich.
Ktoś mi powie jak to wygląda z Canal Plus jeśli chodzi o aplikacje, oglądanie na kompie czy smartfonie? Cena, jakość, pakiety itd?
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Ja mam C+ z Vectry więc Ci nie odpowiem. Fakt, że eleven stracił Serie A jest dla mnie traumatyczny. Mieliśmy nadmiar meczów włoskiej kopanej i wszystkie mecze Milanu na żywo. A teraz jestem pewny, że trafią się kolejki bez Rossonerich. Szukanie streamów? To jest żenujące mając w domu C+ i eleven.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

50 zł na miesiąc i to bez gwarancji, że wszystkie mecze Milanu będą transmitowane... No nie jest to dla mnie rozsądna alternatywa. Jeszcze gdyby sam produkt był bardzo wysokiej jakości to bym nie żałował pieniędzy, ale patrząc na to ile Canal+ ma praw do różnych lig to czasu poświęconego Serie A najprawdopodobniej będzie dużo mniej niż dotychczas w eleven.

Pytanie jakie są realne alternatywy, żeby nie bawić się w szukanie pirackich streamów?

W tym momencie mam Netię z pakietem Polsat Sport+eleven to chociaż dobrze, że Milan wrócił do LM i na coś się Polsaty przydadzą :wink:

BTW: informacje o tych zmianach przeczytałem na com.pl i teraz pytanie, googlowałem temat, wpisując serie a canal+ z ostatniego tygodnia i jedyny odnośnik na temat prowadzi w zasadzie do com.pl. Czy to na pewno już potwierdzone info?
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Jeśli dobrze patrzę (https://www.dazn.com/en-PL/account/signup), to abonament w DAZN, które ma mieć teraz Serie A, to 7,99 zł miesięcznie, czyli wychodziłoby 2x taniej niż obecnie z Eleven.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Odwołali info, czyli dalej w E11 👍
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Wiemy tyle, że nic nie wiemy.
https://transfery.info/aktualnosci/kibi ... 022/148540
Bez meczów w Eleven? Będzie drogo, lub bardzo drogo. I, chyba bez gwarancji wszystkich ligowych meczów Milanu...
https://asnews.pl/pilkanozna/liga-mistr ... 21---2024/

Brak info kto i na jak długo pozyska prawa do Serie A, sam Puchar Włoch jest osobno w TVP, część europejskich pucharów ma Polsat Sport Premium, a część będzie u konkurencji na platformach streamingowych. Gdyby np. Rossoneri trafili do Ligi Europy, to może być ciężko o transmisję w TV.

Utrata części praw pucharowych przez Polsaty - na rzecz zagranicznych serwisów sieciowych, to już zła wiadomość, a jeszcze gorzej, gdyby Calcio trafiło do Canal Plus. Wielu z nas pamięta, jak traktowano ligę włoską, bez jakiegokolwiek wstępu, magazynów, studia. I ile spotkań pomijano, bądź włączano przekaz z opóźnieniem.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

STARY TIROWIEC pisze: 05 cze 2021, 12:52 Odwołali info, czyli dalej w E11 👍
https://www.sport.pl/pilka/7,65043,2718 ... =BoxOpLink

Wygląda, że najbliższe 3 lata wciąż w Eleven. Uff.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Oby tylko nie podzielili. To jest paranoja i kpina z kibica, żeby część meczów była na jednej, a część na innej platformie
zino
Milanista
Milanista

Serie A oficjalnie na 3 sezony tylko w Eleven. Pięknie :)
rafal996
Milanista
Milanista

Duża ulga i to na długo. Potem i tak czekają nas raczej bolesne zmiany, bo wszystko idzie w kierunku nowych i dużo droższych platform. Ale na razie trzy lata spokoju.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Dychnąłem, naprawdę mi ulżyło :)
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Znienawidzone przez wielu Eleven, ale jak przyszło co do czego to wszystkim ulżyło :P
Judge not lest ye be judged yourself
zino
Milanista
Milanista

Nie no bądźmy obiektywni. Za tą ofertę co mają (wciąż, mimo wypadnięcia Bundesligi) to na tle konkurencji cenowo wyglądają rewelacyjnie. 159zł za rok? Kaman. Mi oni bardzo pasują, bo mam Serie A wygodnie i fachowo mecze + magazyn, mam żużel i mam F1, nic innego tam nie oglądam.
rafal996
Milanista
Milanista

Dla mnie może nie być wcale komentarza, studia, oprawy - byle bym miał mecze bez szukania, zacinania itd. i za dobrą cenę.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

O co chodzi z hejtem na Eleven? Pytam, bo nigdy niczym mi nie podpadli, nawet bardzo cenię ich usługi, wygodny i tani dostęp do meczów Milanu :)
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Ludzie zapomnieli, że jak przełączą na inny kanał to dostaną 10 razy gorszy komentarz, ekspertów którzy nie znają się w ogóle na tym sporcie (a co dopiero Calcio czy Milanie), oderwanych od rzeczywistości "ekspertów" z nadania koleżeńskiego... a w ogóle to ciężko by mieli choć 1/10 spotkań co teraz mają dostępne.
Kibice wszystkich klubów twierdzą, że komentatorzy Eleven są stronniczy co w zasadzie udowadnia że są w miarę obiektywni. Mają kilka spotkań w tygodniu i szukają wszędzie problemów. Jak się okazało, że mogą stracić wiele spotkań, to nagle wielu zaczęło doceniać, że ten Święcicki nie taki zły :P
Nie są ci komentatorzy idealni, rozumiem czemu Kapica, Święcicki czy Czachowski mogą wkurzać. Jak pierwszych dwóch poniesie fantazja to mogą trochę odlecieć. Mnie Kapica też często denerwował, zwłaszcza jak się nakręcał na szyderę. Ale i tak stoją oni dużo wyżej wobec żenującego poziomu reszty towarzystwa piłkarskiego dziennikarstwa, które często idzie w kierunku patodziennikarstwa i patocelebrytów.
Dwójka AngryMen oferuje jedno z nielicznych poważnych spojrzeń na sport i w publicystyce są nawet lepsi niż w komentowaniu w studio.
Poza Krukiem, nie miałem nigdy wielkich zastrzeżeń.

Naprawdę cieszmy się, że nie jesteśmy skazani tylko na Polsat czy Tvp Sport.
Judge not lest ye be judged yourself
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Jedyne do czego mogłem się przyczepić poza Krukiem to zbyt dużo gadania i w efekcie zagadywanie meczu co mnie osobiście zaczęło męczyć ( np. w przypadku Święcickiego takie mam odczucie ).
Natomiast dużym plusem jest przygotowanie, które jest na poziomie mega wysokim, a do tego przyjemnie się słucha ich głosów. Inne stacje to generalnie jest dramat w porównaniu do Eleven.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Dla mnie taki komentarz "pozameczowy", przytaczający różne newsy i plotki z kuluarów bardzo pasuje do calcio. Biorąc pod uwagę jak Włosi żyją piłką to jest mnóstwo ciekawych smaczków, które można przytoczyć podczas meczu. Jak chce się skupić na samym spotkaniu to po prostu ściszam trochę telewizor :)
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

Ja złego słowa o ES nie mogę powiedzieć. Zgadzam się, że Kruk trochę odstaje poziomem ( domyślam się, ze mówicie o Mikołaju?), ale jak ogólnie zestawi się to choćby z tym co serwują nam na EURO, ze Szpakowskim czy Kurzajewskim, z celebrytami w typie Borka, Smokowskiego, czy Stanowskiego, to zarówno jeśli chodzi o komentarz, jak i o analizę meczów to po prostu jest przepaść. DO tego jeśli mnie pamięć nie myli transmitowali absolutnie wszystkie mecze Milanu w tym sezonie i wszystko na żywo. Nigdy nie byłem bardziej zadowolony z oferty sportowej jakiegoś kanału.
"History will be kind to me... for I intend to write it"
zino
Milanista
Milanista

Również chłonę każdy mecz bardzo chętnie i oglądam z przyjemnością także mecze poza Milanem czy innymi topowymi drużynami. Widać/Słychać, że chłopaki kochają Calcio (Dumanowski, Guziak), jara ich i i mają wiedzę nie tylko o piłce, piłce włoskiej ale i o samych Włoszech, kulturze itd co mnie akurat bardzo się podoba. Poza tym poniedziałkowy magazyn skrótów do obiadu ;) Calcio Truck u wyżej wymienionej dwójki (choć z tego co wiem, to akurat ten format niestety znika, ale mam nadzieję, że pojawi się coś podobnego). Z ekipy Eleven wkurza mnie praktycznie tylko TRENER Czachowski no i lekko Kruk. Ale serio, grzechem by było narzekanie. Parę dni temu gadałem z rodzinką z Włoch, u nich teraz żeby obejrzeć wszystkie mecze kolejki trzeba płacić bodajże 30 ojro za miesiąc DAZN + coś tam za SKY (tak przynajmniej mi powiedzieli, że DAZN ma większośc meczów kolejki w tym hity, SKY ma jakieś ochłapy).
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Renesco dla mnie to też fajne i ciekawe. Natomiast natężenie jest za duże i męczy jeśli chodzi o ciągłą paplaninę często o niczym konkretnym, tak że nie ma przerwy ani odpoczynku od głosu komentatora. Momentami czuję się tak jak w czasie oglądania meczu z towarzystwem, które bardziej się skupia na rozmowie ze sobą przy kawie albo piwie niż oglądaniu meczu. Jak ściszę głos w tv to razem z komentatorem likwiduję odgłosy z boiska czy trybun więc to nie jest żadne rozwiązanie.
Natomiast faktycznie poziom przygotowania/merytoryczny jest na bardzo wysokim poziomie jeśli chodzi o znajomość calcio czy nawiązanie do Italii.
Cena jest również dobra biorąc pod uwagę dostępność prawie wszystkich spotkań przez cały sezon. Pamiętam czasy Canal+ i tego jaki był dramat z dostępnością spotkań.
Marco7 pisze: 30 cze 2021, 11:17 z celebrytami w typie Borka, Smokowskiego
Ja akurat lubię komentowanie przez Borka i Smokowskiego. Prawdę mówiąc podczas Euro to jedyną parę którą lubię słuchać to właśnie Borek z Węgrzynem. Cała reszta jest dla mnie co najwyżej do przełknięcia lub nie.
rafal996
Milanista
Milanista

Ja bardzo szanuję to, że komentatorzy są zorientowani nie tylko w Serie A, ale w ogóle we włoskich realiach i znają język (nie wiem czy wszyscy). Mega cenne dla mnie jest to, kiedy potrafią przetłumaczyć coś, co ktoś tam powiedział czy krzyknął. Pomijając język, oni też dużo więcej są w stanie usłyszeć. Tworzy to taki klimat, jak bym naprawdę był w centrum wydarzeń: "o, trener właśnie powiedział kapitanowi, że mają grać bliżej rywala", "Ojojoj, Zlatan zdenerwował się na Alexisa, ma pretensje o ostatnie podanie". Super sprawa.

Natomiast Was podziwiam za to, że wiecie który z komentatorów jest który, rozróżniacie ich itd. Nie mam pojęcia, który to jest Kapica, który Dumanowski i nie jest mi ta wiedza do niczego potrzebna ;)
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

plakat33 pisze: 30 cze 2021, 11:31 Ja akurat lubię komentowanie przez Borka i Smokowskiego. Prawdę mówiąc podczas Euro to jedyną parę którą lubię słuchać to właśnie Borek z Węgrzynem. Cała reszta jest dla mnie co najwyżej do przełknięcia lub nie.
Smokowski wydaje mi się od kilku lat nie komentuje już żadnych meczów. Jego umieściłem bardziej pod kątem komentarzy i analiz meczowych. Dla mnie dziennikarstwo sportowe wspomnianej trójki jeszcze ze Stanowskim od wielu lat ogranicza się jedynie do funflowania z poszczególnymi piłkarzami i obracaniu w piłkarskim światku. Chłopakom z ES widać, ze cały czas jeszcze się po prostu chce, poszerzają swoją wiedzę, po prostu żyją piłką, w odróżnieniu od zblazowanego towarzystwa do których ich porównałem. W zasadzie wszystko co mają do wniesienia celebryci (zwłaszcza Borek) w jakichkolwiek programach to "rozmawiałem z X", "Y powiedział mi", "wiem od Z", przy czym za X,Y,Z wpisz odpowiedniego piłkarza. Ich samodzielne analizy stały się płytkie i nijakie. Jednocześnie to funflowanie się z piłkarzami mocno zaburza ich osądy, bo siłą rzeczy nie chcą tego skończyć, a co za tym idzie nie wypowiedzą się w sposób jaki im funflom mógłby się nie spodobać. Ale to tylko mój odbiór.

Co do obecnych komentatorów to mnie pozytywnie zaskakuje Kosowski. Węgrzyn trochę mnie drażni swoim dukaniem, ale doceniam jego wiedzę o piłce. W ogóle wydaje mi się, ze byli piłkarze bardzo ciekawy koloryt wprowadzają do transmisji. Nawet Juskowiak, który moim zdaniem ma słabe noty z uwagi na to, że ma to nieszczęście występować w parze ze Szpakiem.
"History will be kind to me... for I intend to write it"
rafal996
Milanista
Milanista

Atalanta kupiła Musso za 20 mln.

Jestem w potężnym szoku. Taki ruch ze strony Juve czy Interu byłby normalny. Ale Atalanta, która za zasady nie kupuje drogo, wydaje 20 mln akurat na bramkarza? Byłbym zdziwiony, gdyby wydali tak dużo nawet na jakiegoś kluczowego gracza z pola, ale w tym przypadku naprawdę trudno mi to pojąć.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

rafal996 pisze: 03 lip 2021, 1:45 Atalanta kupiła Musso za 20 mln.

Jestem w potężnym szoku. Taki ruch ze strony Juve czy Interu byłby normalny. Ale Atalanta, która za zasady nie kupuje drogo, wydaje 20 mln akurat na bramkarza? Byłbym zdziwiony, gdyby wydali tak dużo nawet na jakiegoś kluczowego gracza z pola, ale w tym przypadku naprawdę trudno mi to pojąć.
nazbierało im się po sprzedaży Kulusevskiego, Traore do United czy Barrow'a do Bologny^ Gorzej, że te wzmocnienia idą z sensem bo Atalanta chce wzmocnić mocno defensywę. Po za klepniętym Musso przewijał się Botman z Lille czy Koopmeiners z AZ
ODPOWIEDZ