Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Serie A 2020/2021

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

zino
Milanista
Milanista

Re: Serie A 2020/2021

Post autor: zino »

Pozwolę sobie dodać,że Atalanta, poza tym,że nie są raczej zaprzyjaźnieni z nami i nie widzę powodu żeby mieli odpuszczać, też gra o coś. Za zajęcie 2 miejsca w lidze jest premia o 5.2mln ojro większa, niż za 4 miejsce (które pewnie zajmą w przypadku daj Boże porażki z nami). Mieć a nie mieć.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Tu nie ma w ogóle żadnych wątpliwości. Atalanta ma idealną sytuację, bo grają o dużą stawkę, a jednocześnie są spokojni i na luzie, bo swój cel podstawowy już osiągnęli. Tu nawet nic nie zmienia wynik finału pucharu, bo jak wygrają to będą naładowani żeby wycisnąć z sezonu maksa, a jak przegrają to będą naładowani żeby się odegrać ;)

To będzie najtrudniejszy mecz Milanu od wielu lat. Jak na nasze obecne możliwości, obecną kadrę, jej doświadczenie itd., to będzie jak finał LM. Co też jest symboliczne, bo ostatni raz finał LM, zresztą wygrany, graliśmy właśnie 23 maja o 20:45.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

A propos (nie)odpuszczania., oglądał ktoś Lazio - Torino? Ja włączyłem ostatnie 15 minut. Ale Lazio Simone gryzło trawę za Pippo. Co tam się nie działo. Niewykorzystany karny przez Ciro, słupek w 96 minucie, eh Byki znów się utrzymały...
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

miszcz pisze: 18 maja 2021, 11:03 Jak tak będzie to wybierz sobie Bogiel jakąś ekskluzywną flaszkę, na którą się wszyscy zrzucimy :)
zrzucam się tak samo
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Lazio tylko zremisowało z Torino. Oglądałem skrót i wyglądało, że Lazio gniotło niemiłosiernie Byki, łącznie z niewykorzystanym karnym przez Immobile. Szkoda, że nie wygrali, ponieważ liczyłem na bezpośredni mecz o utrzymanie z Benevento, a tak Czarownice z Pippo i Glikiem spadają po naprawdę fatalnej rundzie wiosennej.

Mam sympatię do Torino, ale równocześnie mam już ich dosyć, ponieważ podobnie jak w Udinese i Genoa to jest wegetacja w Serie A w środku tabeli albo ciut powyżej strefy spadkowej. Niczego nie tworzą, na nic nie mają ambicji i w żaden sposób klubu nie rozwijają, a mam wrażenie że właściciel Benevento ma możliwości i chęci by ten klub szedł do przodu.
Markucjo
Juventino
Juventino

Post autor: Markucjo »

No to teraz ostatnie słowo do powiedzenia będzie miał Ceferin. Niby wydaje się, że UEFA nie ma żadnego punktu zaczepienia, ale kto wie.
pandoktor
Milanista
Milanista

Słucham na Eleven, że Napoli było koszmarne dzis.
rafal996
Milanista
Milanista

Markucjo pisze: 23 maja 2021, 23:15 No to teraz ostatnie słowo do powiedzenia będzie miał Ceferin. Niby wydaje się, że UEFA nie ma żadnego punktu zaczepienia, ale kto wie.
Absolutnie nie wierzę. Nie słyszałem, żeby można było ukarać za plany. Coś tam planowali, nawet nie wiadomo do końca jak i w jakiej formie, więc jak tu nakładać kary? Dla mnie UEFA wymachuje szabelką, ale nic nie może.
pandoktor
Milanista
Milanista

Redaktor Kruk nie umieścił Kessiego w 11 sezonu

:rotfl2:
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

pandoktor pisze: 23 maja 2021, 23:24 Słucham na Eleven, że Napoli było koszmarne dzis.
By było. na jednym monitorze miałem Juve, na drugim skakałem trochę pomiędzy Napoli i Milanem, ale z racji na wyniki w drugiej połowie oglądałem w zasadzie głownie Napoli. Gdybym nie znał okoliczności to pomyslałbym, że Napoli ma ten mecz kompletnie w czterech literach. Bo nie chodzi tylko o słabą grę, ale w ogóle nie widziałem u nich większego zaangazowania.

Ciekawe czy Milik wzniesie toast lampką wina we Francji z satysfakcją - nie mam złudzeń, ze gdyby został i grał to dziś Napoli miałoby awans.
pandoktor
Milanista
Milanista

Venomik pisze: 24 maja 2021, 0:29 Gdybym nie znał okoliczności to pomyslałbym, że Napoli ma ten mecz kompletnie w czterech literach. Bo nie chodzi tylko o słabą grę, ale w ogóle nie widziałem u nich większego zaangazowania.

Ciekawe czy Milik wzniesie toast lampką wina we Francji z satysfakcją - nie mam złudzeń, ze gdyby został i grał to dziś Napoli miałoby awans.
Ciekawe, co tam się stało. Bo Rino wcześniej miał trochę problemu z warsztatem (chociaż w tym sezonie pokazał, że jest już niezłym trenerem), ale z motywacją chyba nigdy.

venomik, rzadko / rzadziej bywałeś w tym sezonie, ale napisz w wolnej chwili, co z Juve. Pirlo odchodzi? Co z Ronaldo?
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Tam kibice jasno dali znać, że piłkarze i trener są super, zrobili dobrą robotę i to dyrektorzy są do bani. Sytuacja od afery z zeszłego sezonu jest ciężka tam. Wsparcie zerowe, jeden ma klub kokosa, a inni pomimo wygasającego kontraktu grali. Trener od stycznia chce odejść, a piłkarze czują się źle traktowani. De Laurentis na pewno zrobił świetną robotę z przywróceniem Napoli do czołówki, ale musi kilka rzeczy zmienić w swoim działaniu. To nie 2008 rok.
Judge not lest ye be judged yourself
Markucjo
Juventino
Juventino

Post autor: Markucjo »

rafal996 pisze: 23 maja 2021, 23:28
Markucjo pisze: 23 maja 2021, 23:15 No to teraz ostatnie słowo do powiedzenia będzie miał Ceferin. Niby wydaje się, że UEFA nie ma żadnego punktu zaczepienia, ale kto wie.
Absolutnie nie wierzę. Nie słyszałem, żeby można było ukarać za plany. Coś tam planowali, nawet nie wiadomo do końca jak i w jakiej formie, więc jak tu nakładać kary? Dla mnie UEFA wymachuje szabelką, ale nic nie może.
No widzisz, UEFA może sobie wszystko :mrgreen:

https://www.uefa.com/insideuefa/discipl ... -and-juve/

Ja wiem, że pewnie rozejdzie się po kościach, bo są jeszcze odwołania, trybunały, UEFA ma rzekomo łamać ustawy antymonopolowe itp.
Pewnie Ceferin pała rządzą zemsty. Zobaczymy czy kluby dadzą UEFA władze do karania ich w przyszłości za podobne akcje z tworzeniem konkurencyjnych rozgrywek...

PS: so-called ‘Super League’ ten fragmencik mnie rozśmieszył w tym ich info :D :D :D
Ładna nazwa jak na oficjalną stronę poważnej organizacji, obracającej setkami milionów, pieprzącej na prawo i lewo o szacunku...RESPECT dla nich!
plakat33
Milanista
Milanista

Dużo się będzie dziać w Serie A.

1) Sytuacja finansowa Interu. Związana z tym dalsza praca ( lub nie ) Conte. Możliwa sprzedaż jednej z gwiazd, brak kasy na transfery. Conte chciałby utrzymania kadry, 2 transferów i rozwoju projektu, Zang mówi o zaciskaniu pasa i ograniczeniu wydatków oraz wyjścia na plus w karuzeli transferowej. Może to doprowadzić do odejścia Conte, a wtedy pytanie gdzie znajdzie zatrudnienie. Czy może dojdzie z czasem do urlopu na koszt Interu ;)

2) Juventus - Kto trenerem w przyszłym sezonie. Na karuzeli Pirlo i Allegri, a może ktoś inny. jakie dalsze losy Ronaldo, Dybali i Chielliniego. Czy Donnarumma tam zawita, a jak tak to gdzie wyląduje Szczęsny. Jakie będą transfery wychodzące i przychodzące. Pytanie jeszcze czy Paratici i Agnelli zostaną i jaki kierunek obierze cały projekt.

3) Atalanta i dalasze losy Ilicicia, a także pytanie czy kogoś jeszcze sprzedadzą i kupią.

4) Napoli - miał być Conceicao, a teraz mówi się o Włochach, w tym Spallettim. Kogo kupią na lewą obronę.

5) Lazio - przedłużenie kontraktu z Inzaghim, a jak nie kto nowym trenerem i jakie cele na nowy sezon.

6) Roma - kogo kupi i jak wzmocni obronę. Co będzie z Mychytarianem ( ponoć jest też problem z Raiolą i jego prowizją ), czy zdecyduje się sam odejść - ma taki zapis w kontrakcie, ze może chyba do końca maja to zrobić.

7) Fiorentina ma nowego trenera w postaci Gattuso. Ciekawe czy utrzymają Vlachovica oraz jakie będą wzmocnienia.

8) Torino - ma iść Juric na ławkę trenerską, no i jakie dalsze losy Belottiego

9) Sassuolo - czy Berardi w końcu się gdzieś ruszy.

10) Milan - jakie jeszcze brudy i newsy powychodzą w związku z Donnarummą i Raiolą w kontekście nieprzedłużenia umowy.
Jakie wzmocnienia i kto odejdzie. Jaki plan budowy będzie obrany.
Wykup Tonaliego i Tomoriego, środkowy napastnik, prawoskrzydłowy, przedłużenie kontraktów z Calabrią, Romagnolim i Kessim ( nie wyobrażam sobie żeby doszło do podobnej sytuacji jak z Dolarem ).
Jeśli Hakan odejdzie to kto za niego.
Calhanoglu, Diaz, Castillejo, Krunic, Meite, Hauge, Kalulu oraz Caldara, Conti i Laxalt - co dalej z nimi.
Zmiennicy na prawą i lewą obronę oraz ktoś do środka pomocy.

Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi. Oby poszło wszystko dobrze w naszym przypadku oraz szybko i sprawnie jak poniedziałkowo - wtorkowa akcja z Majkim ;)
rafal996
Milanista
Milanista

Markucjo pisze: 26 maja 2021, 7:07 No widzisz, UEFA może sobie wszystko
Jak bym miał obstawiać, to skończy się na jakichś karach finansowych, ograniczeniach transferowych może, od czego i tak się będą odwoływać. Nie wierzę w poważne sankcje i nie widzę najmniejszych przesłanek do tego.

Konsekwencją może jednak być wprowadzenie nowych przepisów, jakiejś formy lojalki, zobowiązania do tego, żeby nawet nie prowadzić rozmów i nie planować. I dlatego uważam, że ta farsa z Super Ligą spaliła cały projekt, przynajmniej na najbliższe lata.
plakat33 pisze: 26 maja 2021, 12:10 Atalanta i dalasze losy Ilicicia, a także pytanie czy kogoś jeszcze sprzedadzą i kupią.
O Atalantę jestem dziwnie spokojny, bo od lat kogo by nie sprzedali, to potem wyciągają z kapelusza następnego kozaka. Chociaż kiedyś im się w końcu passa skończy, a nie wygląda żeby mieli plany wskoczyć na wyższy level finansowy.
A Ilicic moim zdaniem odejdzie, ale nie wiem czy gdzieś jeszcze zagra tak, jak w Atalancie. Wiem, że jest łączony z nami, ale byłbym bardzo ostrożny. Koleś nienajmłodszy, z problemami, słabą formą. Raczej nie, chyba że na uzupełnienie na bardzo korzystnych warunkach.
plakat33
Milanista
Milanista

rafal996 pisze: 26 maja 2021, 13:58 Raczej nie, chyba że na uzupełnienie na bardzo korzystnych warunkach.
Podobno Atalanta tak samo jak w przypadku Papu Gomeza żadnych promocji robić nie zamierza. Papu Gomez poszedł do Hiszpanii za 5-7,5 mln euro i wydaje mi się, że była również przy tym mowa o nie wzmacnianiu swoich rywali w Serie A. Nie liczę osobiście na żadną promkę z ich strony.
rafal996
Milanista
Milanista

Niezłe jaja. Podobno Conte jest jedną nogą poza Interem, a w siedzibie klubu jest właśnie prawnik Simone Inzaghiego.

Jakie te nastroje w piłce bywają zmienne. Dopiero co kibice Interu świętowali scudetto i planowali budowę potęgi, a tu problemy finansowe, zapowiedzi sprzedaży gwiazdy i możliwe odejście trenera.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

O tym mówiło się już od pewnego czasu, tylko świetna postawa zespołu w lidze ,, przykrywała'' poważne problemy finansowe Interu
plakat33
Milanista
Milanista

Dla Inzagiego byłaby to niezła gratka, a dla Interu problem z głowy. W końcu Simone z taką kadrą w Lazio za Lotito nigdy by nie pracował. A tutaj będzie miał realną szansę bić się o mistrzostwo :)

Ponoć o Conte pytał się Tottenham. Ale tam Conte nie pójdzie, bo prezentów nikt mu nie da. Możliwe, że jeszcze Keane odejdzie.
rafal996
Milanista
Milanista

Simone Inzaghi w Interze.
Allegri w Juve.
Spalletti chyba w Napoli.
Pirlo ma szansę na Sassuolo.

Dzieje się dużo i ciekawie. Dla Interu to może być wbrew pozorom bardzo dobra zmiana. O Juventusie nie wspominając. Także Napoli zostałoby objęte przez fachowca. Szykuje się kolejny bardzo ciekawy sezon.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Hmm dlaczego dla Interu miałaby być to dobra zmiana? Conte to jednak fachura sprawiający że piłkarze chcą umierać za klub, a tacy trenerzy nierzadko zostawiają za sobą spaloną ziemię. Inzaghi, mimo że zdaje się być spoko trenerem, to będzie to dla niego pierwszy raz z topowym klubem - może równie dobrze nie udźwignąć presji, bo celem jest jak mniemam scudetto. Ponadto w samym Interze mercato ma być raczej na minus niż na plus, więc spodziewam się generalnie gorszego sezonu w ich wykonaniu niż ubiegły.
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

Inter, Juventus, Napoli, Roma I chyba Lazio z nowymi trenerami. Ładna karuzela u miłośników makaronów i pizzy. Tylko Milan I Atalanta bez zmian. Mi się to w sumie bardzo podoba 😀
rafal996
Milanista
Milanista

Ciekawe właśnie, czy Atalanta faktycznie pozostanie bez zmian. Żaden układ nie może działać wiecznie.
Hmm dlaczego dla Interu miałaby być to dobra zmiana?
Dobra, ale nie w sensie że lepsza ;) Conte to oczywiście fachowiec, ale wszyscy wiedzą jakie ma wady pozasportowe. Może się okazać, że długoterminowo Inzaghi to świetna opcja. na teraz - gra tym samym systemem, drużyna powinna przejść płynnie. Jego Lazio było znane z dużej ambicji i zaangażowania, co powinno pasować. No i jest to trener czekający na swoją szansę i może ta szansa właśnie nadeszła.

Oczywiście może się spalić, może nie pasować, nic nie wiadomo. Ale równie dobrze powrót Maxa do Juve może być klęską, zdarzały się przecież takie sytuacje. Nigdy nie ma gwarancji. Właśnie dlatego powinien to być bardzo ciekawy sezon.

Z pewną ulgą patrzę na sytuację Milanu, bo u nas wreszcie, po tylu latach ciągłych gwałtownych zmian, mamy jakąś stabilizację i mniej więcej wiemy, na czym stoimy. Nadszedł czas umacniania budowli, a nie corocznego kopania fundamentów od nowa ;)
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Sarri ponoć blisko Lazio, zaś Gattuso w Violi. Szykuje się arcyciekawy sezon.
Stephan
Milanista
Milanista

Post autor: Stephan »

Jurić w Torino, z Sampdorii odejdzie Ranieri , także nie tylko w czubie tabeli zmieniają się trenerzy :D
ODPOWIEDZ