Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Serie A 2019/2020

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Venomik, jakby ci tu powiedzieć - serce mi od tego nie pęknie. A brnąć możesz, rzecz jasna, dalej...
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Z innej beczki Kouame w Violi. Fajnie i mądrze budowany zespół.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

miszcz pisze:Sorry Venomik, ale tutaj będziemy trzymać stronę Jay-Jay Okocha. Ewidentnie chciałeś wyśmiać Allegriego i jego komentarze odnośnie bramki Muntariego. Nie znajdziesz raczej nigdy Milanisty, który się zgodzi z tym, że irracjonalne płacze Conte = komentarze Allegriego..
Dziękuję za perfekcyjne uargumentowanie tego, co pisałem.
Narzekania naszych działaczy = 'komentarze'
Narzekania innych = 'irracjonalne płacze'
Piękniejszego komentarza nie mogłem sobie wymarzyć ;)
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Perfekcyjnie to robisz z siebie teraz głupka. Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy płakaniem o nieistniejące faule lub prawidłowe decyzje, a największym skandalem ostatniej dekady, który miał kolosalny wpływ nie tylko na tamten sezon... to szkoda naszego i Twojego czasu tutaj.

Byłem w poprzednim poście tak miły jak się da, ale jeżeli będziesz robił z nas tu idiotow, to nastroje względem Ciebie mogą tu się diametralnie zmienić.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Janusz Cebula
Milanista
Milanista

Post autor: Janusz Cebula »

Ach ten Juventus, odbudowali się na podstawie wpadek sędziowskich i jeszcze porównują komentarze nt. największego przekrętu w historii z lamentami jakiegoś trenerskiego nerwusa.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

miszcz pisze:Perfekcyjnie to robisz z siebie teraz głupka. Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy płakaniem o nieistniejące faule lub prawidłowe decyzje, a największym skandalem ostatniej dekady, który miał kolosalny wpływ nie tylko na tamten sezon... to szkoda naszego i Twojego czasu tutaj.

Byłem w poprzednim poście tak miły jak się da, ale jeżeli będziesz robił z nas tu idiotow, to nastroje względem Ciebie mogą tu się diametralnie zmienić.
Takie grożenie to akurat mógłbyś sobie darować, bo niczemu nie służy, a sam Venomik wyraża się z szacunkiem. Można się nie zgadzać, ale nie róbmy chlewu.

Co do gola Muntariego to był wielbłąd sędziowski jakich mało w historii futbolu, ale przypominam że w tamtym sezonie Juve wygrało mistrzostwo mając 4 punkty przewagi, więc o wypuszczeniu z rąk mistrzostwa przez Milan decydowało więcej czynników niż tylko ten błąd.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Broń Boże to nie było żadne grożenie!
Z Venomikiem od lat dyskutujemy na poziomie i bez większych spin. Właśnie to że wyraża się z szacunkiem i zazwyczaj wypowiada się merytorycznie, sprawia że nikomu nie przeszkadza jego emblemat.
W tej dyskusji moim zdaniem przesadził i ja osobiście odebrałem to jako robienie z nas idiotów. Dlatego zaznaczyłem, że ta sympatia może się szybko zamienić w coś innego, gdyby tak było cały czas i wtedy emblemat mógłby zacząć już przeszkadzać.

Faktycznie mogło to jednak zabrzmieć za mocno, za co przepraszam.
Judge not lest ye be judged yourself
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Kzr, te 4 pkt. różnicy na finiszu rozgrywek przypominają mi rozważania, jak to byśmy wywieźli punkt, gdyby sędzia dał nam karnego w 15 minucie. A tak, przegraliśmy 0:1. O ile pamiętam, mecz, w którym bramka Muntariego nie została uznana, był rozgrywany w kluczowym momencie, jeśli idzie o aspekt psychologiczny wyścigu o scudetto. A więc, taka prosta algebra, którą zaserwowałeś, mocno zaciemnia obraz.

Z tymi groźbami też Cię poniosło. Ale cóż zrobić, gdy płynąca zewsząd szerokim strumieniem tresura zbiera swoje żniwo.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Temat wraca jak bumerang. Jak dla mnie nie ma sensu rozważać, czy byśmy zdobyli scudetto czy nie. Za dużo zmiennych. Ten aspekt bym zostawił.

Natomiast we mnie też ta bramka Muntariego siedzi jak zadra i nie mogę się pogodzić od tylu lat. Nie chodzi o to, co by było gdyby. Po prostu Milan został perfidnie okradziony z gola, w bardzo ważnym, prestiżowym meczu, w kluczowym momencie. Nigdy się nie dowiemy, co by było gdyby ten gol został zaliczony, ale sam fakt zaistnienia tak ogromnego błędu jest nie do pomyślenia. Chyba nigdy się z tym nie pogodzę.
Awatar użytkownika
Fruki
Milanista
Milanista

Post autor: Fruki »

Wrzucę swoje 3 grosze do tematu gola Muntariego. Przekręt z tym golem był straszny, od tamtego meczu nie mogę patrzeć na mordę Buffona, ale mówić, że to wpłynęło na to, że przegraliśmy mistrzostwo, to
wg. mnie zdecydowanie przesada. Obie ekipy przystępowały do tego spotkania z 50 punktami w tabeli (jeśli się nie pomyliłem). Po meczu został zachowany statu quo. A już po dwóch następnych kolejkach mieliśmy 4p przewagi, które roztrwoniliśmy z Catanią i Fiorentiną. Wydaje mi się że bardziej porażka na Camp Nou miała większy wpływ na morale, niż ten remis z Juve, po którym zresztą zanotowaliśmy 4 zwycięstwa z rzędu dzięki którym wskoczyliśmy na pierwsze miejsce i umocniliśmy się wtedy na pozycji lidera.
rafal996
Milanista
Milanista

Nie widzę sensu rozpatrywać tego w żadną stronę. Bo z jednej strony to, co napisałeś. Z drugiej, kto wie jak by się potoczyło wszystko, jakie by były nastroje w Juve, jakie w Milanie itd. Kto by się posypał, kto by się wzmocnił, kto by stracił wiarę, kto zyskał. Nie wiadomo. Nawet jeszcze w tamtym spotkaniu była jeszcze nieuznana niesłusznie bramka Matriego (chociaż trudno ją porównywać do tamtego skandalu z Muntarim). Tak że dywagacje bez sensu. Może by było, może by nie było, liczy się fakt, że Milan został okradziony w tamtym momencie i tylko tyle.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Pewnie wyda się to wam dziwne, ale chciałbym żeby dziś Napoli odzyskało werwę do gry o LM. To przez wzgląd na Gattuso, ale i przez to, że to naprawdę czołowa drużyna ligi. Czasy marzeń u scudetto już minęły, jednak to zawsze były fantazje trochę na wyrost.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
pandoktor
Milanista
Milanista

carlos pisze:Pewnie wyda się to wam dziwne, ale chciałbym żeby dziś Napoli odzyskało werwę do gry o LM. To przez wzgląd na Gattuso, ale i przez to, że to naprawdę czołowa drużyna ligi. Czasy marzeń u scudetto już minęły, jednak to zawsze były fantazje trochę na wyrost.
W ogóle nie dziwne. Wiadomo, że masz sentyment do Napoli ;-) Ja zresztą też.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Nie obejrzałem całego meczu, przestałem gdzieś w okolicy anulowanej przez VAR bramce Sampdorii i nieuznanej przez pozycję spaloną dobitce Zielińskiego odbitego strzału od słupka, czyli 1 - 2. Straciłem sporo, ale Napoli jednak nie wyglądało na gotowych do pogoni LM.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
rafal996
Milanista
Milanista

Lazio też remisik u siebie z Veroną i to po bardzo wyrównanym meczu. To może ten nasz wynik rezerwowym składem to jednak nie aż taka wielka katastrofa?
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

rafal996 pisze:To może ten nasz wynik rezerwowym składem to jednak nie aż taka wielka katastrofa?
To samo sobie wczoraj wieczorem pomyślałem.
Oglądałem ten mecz. Ok - Lazio miało dwa słupki i 2-3 strzały (praktycznie wszystko co groźne to Luis Alberto), ale to nie był mecz typu "zaraz Lazio coś ukąsi i wygra", wg mnie remis obiektywny i zasłużony. Przyznam, że dopiero wczoraj bardziej przyjrzałem się grze Hellas, bo oglądanie naszego niedzielnego meczu dzieliłem z pokerem i ich gra jest całkiem fajnie ogarnięta, uporządkowana i jest tam sporo jakości, planu. Nigdy nie uważałem Jurica za jakiegoś wybitnego trenera, ale chyba robi tam robotę w Weronie póki co.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Hellas jest w TOP10, ma dodatni bilans bramkowy i raptownie 1 pkt mniej od nas. Na papierze zapowiadał się wyrównany pojedynek ze wskazaniem na nas, bo graliśmy u siebie. Niemniej takie remisy mogą się przydarzać, inna sprawa że po tak rozczarowującej pierwszej połowie sezonu oczekujemy 3 pkt w starciu z każdym rywalem, który powiedzmy nie jest jeszcze uznaną marką.

Z przebiegu całego sezonu to najbardziej żal mi punktów, które straciliśmy np. z Udinese, czy Sampdorią, gdzie po prostu graliśmy niewytłumaczalnie beznadziejnie, a wystarczało wrzucić maksymalnie 3 bieg, bo przeciwnik trudnych warunków nie stawiał.

Po drugiej stronie są spotkania takie jak z Hellas, gdzie rywal był przyzwoity i wcale nie prosił się o przegraną.

Po sezonie zobaczymy ile punktów ostatecznie zabraknie nam do TOP4, ale jestem przekonany, że zamiana tych najbardziej kompromitujących remisów/porażek (właśnie z Udinese, czy Sampdorią) dałaby nam już wystarczająco dużo punktów, żeby wdrapać się na 4 miejsce. Hellas można określić mianem rewelacji tych rozgrywek, więc tutaj żal o niewykorzystaną sytuację jest mniejszy.
rafal996
Milanista
Milanista

Jak patrzę na tabelę, to nie widzę najmniejszych szans na top 4. W ogóle o tym nie myślę, abstrakcja. Jesteśmy niby w strefie pucharowej, ale do następnego miejsca tracimy 7 punktów, a jedna porażka może nas zepchnąć na 11 miejsce. Nie ma o czym rozmawiać.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Ty nie widzisz najmniejszych szans na TOP4, ale piłkarze mają obowiązek walczyć o jak najwyższą lokatę bez względu na to, czy dają sobie na to szanse, czy nie. Inaczej to w ogóle mogliby dać sobie spokój po zdobyciu 40 pkt i zapewnieniu utrzymania. Wyniki i zdobycz punktowa pokazują jasno, że to nie porażki z Atalantą, Juventusem czy Interem są kluczowe w walce o TOP4 tylko brak pełnej mobilizacji na zespoły z drugiej połowy tabeli. Straciliśmy 15 pkt(!) z drużynami aktualnie przebywającymi od 11 miejsca w dół. I to tylko w pierwszej rundzie.
rafal996
Milanista
Milanista

No tutaj się jak najbardziej zgadzam.
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Mecz Lazio z Chievo czy Interu z Lecce potwierdza, że w tej lidze "wszystko się może zdarzyć". Często takie "kopciuszki" potrafią narobić problemów i wielokrotnie w takich spotkaniach o wygranej faworyta nie decyduje dobra gra drużyny, a przebłysk geniuszu któregoś z piłkarzy. Tak dosyć często było za Ancelottiego w Milanie (dziś niestety nie ma Shevchenki czy Kaki).

Ile tak naprawdę mamy w Serie A drużyn z jakimś stylem, schematami?

Atalanta, która jest po prostu rewelacyjna, a Gasperini ze średniego piłkarza (Cristante, Pasalić) potrafi wycisnąć 200 % normy.

Juventus? Za Allegriego pięknem gry się nie wyróżniali, a i to "Sarri Ball" chyba jeszcze nie zaskoczyło. Główna siła drużyny to doświadczenie i ogromny (jak na Serie A) potencjał.

Inter za Spala nie grał wybitnej piłki (choć starczyło to na dostanie się do LM). Teraz za Conte się poprawiło, ale też mają w składzie Barellę czy Sensiego, druga linia wzmocniona, obrona i atak wyglądają pięknie, tylko jeszcze potrzeba sensownych wahadłowych i wzmocnić ławkę).

Lazio? Oj tak, Simone Inzaghi zbudował fajną drużynę, ale też nie w jeden sezon to Lazio zbudowało drużynę na miarę czołówki.

Roma? Jest Dżeko i całkiem fajna linia pomocy. Nie ma stabilizacji.

Takie uroki włoskiej Serie A.
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Roma - Bologna 2-3.

Sinisa fajnie sobie tam radzi. Najlepszy trener Milanu po odejściu Allegriego?
pandoktor
Milanista
Milanista

Zaraz po Brocchim.
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Śmiej się, śmiej ;) Ale za Gigio i Romagnolego należą mu się podziękowania.

Ulubiony system 4-4-2, gdzie pomoc to: Honda-Kucka-Montolivo-Bonaventura. Bacca z takimi ludźmi za plecami strzelił 18 bramek w samej lidze. Ciekawe kiedy kolejny napastnik w tym składzie węgla i papy wykręci taki wynik.
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

To nas właśnie wszystkich 'szalona' Verona wyjaśniła, hehe. Tak więc, jutro Inter traci punkty :P
ODPOWIEDZ