Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Serie A 2018/2019

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

W sumie według mnie plakat33 wyczerpał temat, więc pozostaje mi się tylko podpisać pod jego postem rękami i nogami :ok:
Judge not lest ye be judged yourself
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Gzikuu pisze:Carletto porównałem z Guardiolą ze względu na łatkę, która się do nich przykleiła. Ancelotti uchodził za takiego trenera podczas pobytu w Milanie a Guardiola uchodzi wszędzie indziej poza Barceloną. ;)
Jeśli to ma być twój wykładnik mówiący, że ktoś jest specjalistą od wygrywania w LM, a nie tylko na swoim podwórku więc tak się prezentuje lista trenerów wygrywających więcej niż z jednym klubem LM w ostatnich 30 latach: Hitzfeld ( 2 razy w odstępie 4 lat ), Heynckes ( 2 razy w odstępie 15 lat ), Mourinho ( 2 razy w odstępie 6 lat ), Ancelotti ( 3 razy w odstępie 4 i 7 lat ). Dwóch z nich już jest na emeryturze. Trzeci czeka na to już 9 lat. Cała reszta potwierdziła się tylko w jednym klubie i na arenie krajowej ;) Tak sobie myślę, że Guardiola przy tych wymienionych po pierwsze ma jeszcze dużo czasu, po drugie wygląda bardzo dobrze.
Gzikuu pisze:Po części racja. Jednak Liverpool zaczął wydawać na masową skalę dopiero od dwóch lat, wcześniej Klopp musiał wyczyścić szatnię z naprawdę słabych piłkarzy, gdzie żaden nie miał statusu gwizdy.
Nie wdając się w szczegóły zgadzam się. Dlatego od Guardioli były wymagania, żeby zostawił tych na których można budować i skompletował kadrę na walkę o mistrzostwo. Co uczynił. Dlatego przez 3 lata: 2 mistrzostwa, puchar, 2 puchary ligi, superpuchar oraz 3 miejsce. Pierwszy rok było również czyszczenie, zmiana gry i filozofii. Później od razu trofea. Klopp miał nazwijmy to okres przejściowy dłuższy na znalezienie sobie piłkarzy, dlatego mistrzostwa Anglii nikt od niego od razu nie wymagał. Z gwiazd, które odziedziczył Guardiola i na których się oparł w 2 roku swojej pracy: Otamendi, Kompany, Fernandinho, De Bruyne, Silva, Sterling, Aguero. Z czego Kompany miał problemy z kontuzjami, a Sterlingowi przestała przeszkadzać głowa dopiero za Guardioli.
Dla porównania analogicznie Klopp: Henderson, Millner, Firmino, Coutinho.
Dodaj jeszcze do tego, że nie wygląda to w ten sposób, że u Guardioli gra wymieniony szkielet obudowany kupionymi zawodnikami tylko często trudno wytypować podstawową jedenastkę. Guardiola przebudował cały skład i wprowadził swój system gry. Miał łatwiej jak wspomniałeś ale też wymagania co do trofeów zostały wcześniej postawione. W drugim sezonie musiały być sukcesy, u Kloppa niekoniecznie.
Gzikuu pisze:Pamiętajmy, że City to też jednak finansowo półka wyżej niż Liverpool.
Pewnie tak, ale czy na kogoś zabrakło kasy? Popatrz na listę wydatków.
Gzikuu pisze:Piłka się zmieniła i to co działało w 2011 widocznie nie działa już dzisiaj. Na MŚ też okazało się, że hiszpańska tiki-taka to już przeszłość. Nie próbuję Ci wmówić, że styl Guardioli nie działa, bo jednak zdobywa trofea. Jednak wszędzie poza Barceloną w europejskich pucharach, to już jest z tym gorzej.
Jeśli za rok zdobędzie LM to będzie oznaczało, że styl działa? Trochę dziwne tłumaczenie. Równie dobrze może się okazać, że zdobędzie to trofeum za 3 lata. Porównanie do Mourinho jest chybione, bo on ma zjazd od dłuższego czasu, a dochodzą problemy zarządzania, transferów i psychologiczne.
Gzikuu pisze:Co do Cholizmo, to nie jestem pewny, ale tutaj znowu - Simeone z nieznanych szerzej zawodników potrafi zrobić mistrzów i wojowników. Nie wiem na pewno czy wszędzie się to sprawdzi, ale mam podstawy tak sądzić, patrząc co zrobił z Griezmanna, Koke, Felipe Luisa, Saula, Juanfrana, Parteya, Gimeneza czy Correi.
Simeone dobiera sobie w Atletico graczy pod swój styl i swoją wizję. Inni nie mają tam racji bytu. Nie wiadomo czy się nie okaże, że będzie trenerem bardzo dobrym tylko w swoim środowisku. Takich mieliśmy również wielu. Ale głównie chodziło mi oto, że on też nie pójdzie do klubu gdzie by musiał wszystko robić od zera jak w Atletico tylko mając ofert wybierze sobie najlepszą gdzie by osiągał swoje cele bądź sukces.
Gzikuu pisze:To ja w takim razie polecam książkę "Atletico" Leszka Orłowskiego. Tam jest ładnie opisane w jakim bagnie przejmował klub i jak dzięki niemu i nowemu stadionowi udało się wejść na taki poziom finansowy. Naprawdę przed erą Cholo, Atletico było głęboko pod kreską, co roku zmieniało szkoleniowców i nie walczyło o trofea.
Prawda. Nie czytałem ale masz rację. Źle się zatem wyraziłem wcześniej. Natomiast chodziło mi bardziej o to, że Simeone wykonał kawał dobrej roboty jak na warunki, które posiadał. Guardiola ten sam kawał roboty wykonał w Barcelonie mając warunki jakie miał. I tak jak Hiszpan osiągnął Himalaje, tak Argentyńczyk wszedł na szczyty. Natomiast w tym sezonie Cholizmo już nie działa. W przyszłym roku po rewolucji zobaczymy jak będzie. Poza tym w ostatnim czasie Atletico miało dużo lepszą sytuację przy okazji transferów, a skończyło się poniżej oczekiwań.
W LM jest tak, że jak Klopp ją wygra zostanie bohaterem ale czy jak nie wygra z Tottenhamem to będzie można powiedzieć, że się najbardziej nadaje na 2 miejsca, bo przecież sukcesy z Borussią to już były dawno.
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Post autor: Gzikuu »

Jak ktoś się dowie za co Berardi dostał dziś czerwo, to bardzo poproszę o info. Sam też dam znać, jak coś znajdę. W tej chwili wygląda na to, że za pomoc we wstaniu De Roonowi, gdzie nie było użytej agresji.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Jak dobrze widziałem, to trochę go poszarpał, ale czerwonej bym za to na pewno nie dał. Sam się zastanawiam za co to było.
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

No właśnie, tym bardziej, że piłkarze baaaardzo często pomagają tak wstawać swoim rywalom, gdy ci symulują. To norma.
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

Jak dla mnie czystą parodią był karny dla Interu. I to po zweryfikowaniu na powtórce.
Awatar użytkownika
theoden92
Milanista
Milanista

Post autor: theoden92 »

Qba69, tez sie nie moglem dopatrzyc tam faulu, Drągowski czysciutko. I potem czysciutko to wyjal :D strasznie mi sie podoba ten zawodnik ostatnio!
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Mirante i Drągowski to najlepsi bramkarze ostatnich miesięcy... no i ten Handanovic jeszcze :(
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Dodałbym Gigio i Sirigu.

W ogóle Skrinar wybrany do 11 sezonu Eleven kosztem, np. Romagnoliego. Ktoś to rozumie? Co ekspertom śmierdzi w Alessio? Sugerują się jednym jednym błędem z Empoli czy co?
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Plus na przykład dwoma błędami w rewanżu z Interem.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Drągowski to jest chyba ten bramkarz, w którego bym celował przy ewentualnej sprzedaży Gigio (oczywiście za "rozsądne" pieniądze rzędu przynajmniej 80-90 mln) - jakościowo dużej różnicy być nie powinno, za to ekonomicznie już tak.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Ja bym spróbował kupić Cragno. Chociaż zapewne przy sprzedaży Gigio skończy się z Reina na bramce.
ODPOWIEDZ