Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Serie A 2016/2017

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

carlos pisze:Oprócz jakości naszej kadry brakuje mi też w niej siły fizycznej, wybiegania czy wzrostu, chociaż nie opieram się tu na statystykach a zwykłej obserwacji. Powyżej ligowej średniej oceniam tylko Abate, Kuco i Lapadulę, trochę mało.
Niedawno przeczytałem ciekawe zdanie na temat Milanu. Ktoś skomentował kadrę: 'Za mało w niej techniki by przesłonić braki w sile i wybieganiu oraz za mało siły i wybiegania by przesłonić bramki w technice'
Jonathan
Milanista
Milanista

Post autor: Jonathan »

Przegladajac tabele, zauwazylem ze Juventus jest w tym sezonie bezkompromisowy... Mamy juz 26 kolejek za sobą czyli 2/3 sezonu a Juve dalej meczu nie zremisowalo... Zna ktos ciekawe statystyki w tym temacie? Chyba niezbyt czesto świetował ktoś mistrzostwo nie majac remisu na koncie :)
3.11.2010 Pierwszy ( i nie ostatni ) raz na San Siro !
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Hiszpański poziom sędziowania zaraża Serie A... Napoli powinno mieć karnego, poszła kontra i karnego miał Juventus...
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Bubu, mataczysz i tyle. Sorry, że się czepiam, ale dziś zarażonym jest puchar, nie liga. :P Ale fakt faktem: pierwszego bym gwizdnął (tego dla Napoli), drugiego...niekoniecznie. Pierwszy karny dla Juve jak najbardziej ok, bo Koulibaly nadepną Dybałę. Ten sam Koulibaly, którego ostatnio chwaliłem i ten sam, które po karnym dwukrotnie głupio wybijał piłkę głową, z czego raz pod nogi Higuaina...
Napisałbym, że (chyba) widzę po raz pierwszy Roga i mi się podoba, ale napiszę raczej, że wygląda na piłkarza o wysokiej kulturze piłkarskiej, który daje nadzieję na kolejny silny punkt Napoli w tej linii. ;)
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Ciężkie przeprawy ma Napoli teraz, zapewne za tydzień ich jedynym celem będzie obrona 3-ego miejsca.

Co do Interu. Ja myślę, że Gagliardini to świetny transfer i może spełnić oczekiwania jakie my mieliśmy w stosunku do Bertolacciego. Nawet jeśli środek pola mieli słaby, choć uważam, że to obrona wymaga u nich większego przeglądu, to Inter ma inny, bardzo poważny problem.
Wszystko wskazuje na to, że nie awansują znowu do LM, a transfery i utrzymanie niektórych zawodników przed sezonem było tym uwarunkowane. Fatalny start, blamaż w LE, przepłacona do granic możliwości kadra i do tego niezrozumiałe ruchy trenerskie, przez to wszystko muszą się teraz bić o puchar pocieszenia... z Milanem.
Nazwałem go pucharem pocieszenia, bo dla Interu niczym więcej to nie będzie, a dla Milanu to byłby progres i możliwość odrodzenia się, zwłaszcza, że w kolejnym sezonie 4-te miejsce da LM.
Jakoś szczerze wątpię by Icardi, Handanovic, Perisic czy Brozovic zostali na kolejny taki sezon, przynajmniej nie wszyscy na raz. Już się trąbi, że Pioli raczej nie potrenuje sobie w przyszłym sezonie, a nazwiska następców to Allegri czy Conte. Kolejna perturbacja na ławce trenerskiej, odejście kluczowych zawodników, to przepis na powtórkę z tego sezonu.
Atak po odejściu Perisicia i Icardiego to byłby istny dramat.
Niby Inter z Milanem zapewne zagrają w LE, ale dla nas to będzie zdecydowanie bardziej pozytywne niż dla nich.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

carlos pisze:drugiego...niekoniecznie.
Jednak koniecznie bym gwizdnął, co nie zmienia faktu, że tego dla Napoli też. Reina wyszedł i walnął babola, bo piłkę musną, ale nie wybił i gdyby nie faul, to Cuardado by zrobił robotę.
miszcz pisze: Już się trąbi, że Pioli raczej nie potrenuje sobie w przyszłym sezonie, a nazwiska następców to Allegri czy Conte. Kolejna perturbacja na ławce trenerskiej, odejście kluczowych zawodników, to przepis na powtórkę z tego sezonu.
Nie sądziłem, że wybór takiego nazwiska, może być uznane za problem. Mówi się też o jednej z największych gwiazd trenerskich ostatnich lat, Simeone. No i jeśli sam zapodajesz taką ewentualność za możliwą, to chyba nie uważasz, że skuszą ich...wyprzedażą składu?
miszcz pisze:Atak po odejściu Perisicia i Icardiego to byłby istny dramat.
Bo? Perisić wśród kibiców Interu ma równie wielu zwolenników co przeciwników (takie przynajmniej odnoszę wrażenie), a Icardi... Icardi to nazwisko, za które można skosić niesamowite siano. Zdecydowanie jeden z najlepiej zapowiadających się napastników, chociaż dla mnie zbyt poza piłkarsko kontrowersyjny. No i...Inter raczej planuje kupować, nie sprzedawać. Zresztą głupio byłoby się osłabiać, gdy za rok pierwsza 4 ligi wystarczy, żeby trafić do LM.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

carlos, kupować na pewno będą, ale sprzedaż/wymiana kluczowych zawodników po sezonie może im dać kolejny falstart, nie ważne czy z Piolim czy Conte. Zresztą mi chodziło o wole zawodników, a nie wole klubu. Niektórzy po prostu mogą nie chcieć grać w Pucharze pocieszenia kolejny sezon i martwić czy nie dostaną batów od Beer Szewy. Icardi mógł odejść już przed sezonem, więc myślę, że te plotki się nasilą.

Poza tym Perisić i Icardi to zawodnicy nie tyle kluczowi, co wręcz niezbędni w tym sezonie. Bez nich prawie nie padają bramki, przynajmniej w pierwszej części sezonu tak było ;)

Pewnie, że głupio, ale Szewy Milan też nie chciał sprzedawać.
W Milanie takiego problemu nie ma, bo nie ma piłkarzy o takiej wartości, jedynie można się obawiać czy ktoś za dobry hajs nie wyjmie Bonaventury czy Bakki. Chociaż przy tym ostatnim to "obawa" może być złym określeniem.

Odbudowa klubu w celu gry w LM niekoniecznie trwa zresztą 1-2 lata, zwłaszcza kiedy wymienia się główne ogniwa. Mogę się mylić, ale coś przeczuwam gorące transferowe lato u kuzynów w tej kwestii.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Według mnie Perisic nie jest niewiadomo jakim kotem. Wyżej cenię sobię Suso. Chorwat jeśli odejdzie, to pewnie do Anglii, wiec Inter na pewno zarobi. Z tych zarobionych pieniędzy kupią pewnie kogoś wartościowego.
A nazwiska na ławce trenerskiej typu Allegri czy Conte, to występują tylko w wyobrażeniach kibiców Interu. Na ten moment najbardziej prawdopodobny wariant, to taki, że Pioli zostanie, aczkolwiek zobaczymy czy Simeone będzie nadal chciał zostać w Atletico.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Simeone chętnie weźmie prawie każdy klub w Europie, więc jeśli by poszedł akurat do Interu, dałby faktycznie wyraz nadzwyczajnego przywiązania do barw. I chęci podjęcia wyzwania.
bogiel pisze:Według mnie Perisic nie jest niewiadomo jakim kotem. Wyżej cenię sobię Suso.
Pod względem piłkarskim repertuar Perisicia jest na ten moment dużo szerszy i jest moim zdaniem lepszym piłkarzem. Nie wiadomo jak w przyszłości, bo Suso wciąż się rozwija.

Problem z Perisiciem jest tylko taki, że nie lubię jego odpychającej, niesympatycznej mordy ;)
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

rafal996 pisze:Problem z Perisiciem jest tylko taki, że nie lubię jego odpychającej, niesympatycznej mordy
:lol2:

Handanović juz jakis czas temu zapowiedzial, ze zostanie na kolejny sezon w Interze nawet jak nie awansuja do LM. W sprzedaz Icardiego tez watpie. Tak jak piszecie, Inter raczej teraz inwestuje, nie sprzedaje najwiekszych gwiazd. Simeone pewnie do Interu przejdzie, ale nic nie wskazuje na to, by miało to być od następnego sezonu. Conte? No nie wiem, jakoś nie chce mi się w to wierzyć, pewnie trochę zależy też od zakończenia obecnych rozgrywek przez Chelsea (zapowiada się na tytuł) no i Inter (zapowiada się 4-5 miejsce więc LE).
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
rafal996
Milanista
Milanista

Korzystny dla nas remis Atalanty z Fiorentiną. Idealnie by było jak by jeszcze Inter stracił punkty z Cagliari, ale o to będzie ciężko.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

:O
http://www.livescore.com/soccer/italy/s ... 1-2319865/
Ktoś ogląda? Co tam sie dzieje?
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
rafal996
Milanista
Milanista

Gwałt na Atlancie i pokaz mocy Interu. Rozbujali się na dobre.
Awatar użytkownika
theoden92
Milanista
Milanista

Post autor: theoden92 »

7-1 miazga, Inter moze skonczyc ten sezon na 4 miejscu.
Sulley Muntari przypomina o sobie, strzelil swojego pierwszego gola dla Pescary :gol:
Awatar użytkownika
Novantadue
Milanista
Milanista

Post autor: Novantadue »

Tak tylko przypomnę że Inter za Mazzarriego dwa razy klepnął Sassuolo 7-0 i wiele z tego nie wynikło. :)
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Derby Inter-Milan 15 kwietnia w sobotę o... 12.30
Jaja, jak to na Wielkanoc.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Rozumiem, że to "zasługa" TV i ich wymagań? Idealna godzina, ale dla Frosinone, Pescary, albo innego Carpi...
Pomimo tego, że obydwu mediolańskim ekipom daleko do czasów świetności, coraz bardziej widoczna jest frekwencyjna przewaga Interu... promocja biletowa, czy skąd się wzięło te 60 koła na zwykłej Atalancie?

Obrazek
kazelot
Milanista
Milanista

Post autor: kazelot »

Nie taka zwykła ta Atalanta teraz , derby Lombardi , mecz za 6 punktów , ale fakt 60 tys robi wrażenie
kazelot
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Milan w takich przypadkach i tak dobija max do 35-40 tys. Po Superpucharze sytuacja wcale się nie poprawiła...
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Post autor: pepe »

Rusz głową rangiz, że niemała liczba z tych kibiców to kibice z Bergamo. Godzina jazdy i jesteś w Mediolanie. Wcale nie musieli siedzieć na trybunie gości przecież. Atalanta tak dobrze grała bodajże 27 lat temu. Klub z Lombardii, zawsze w cieniu wielkich Interu i Milanu. Oni też mają całkiem pokaźną liczbę sympatyków na północy Włoch.
Bardzo im kibicuję, by dostali się do pucharów.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

A wiesz Pepe, że wszystkie Twoje argumenty mozna również podciągnąć pod mecz Milan - Atalanta pod sam koniec zeszłego roku, a jednak na trybunie usiadło piętnaście tysięcy kibiców mniej?
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Mnie ciekawi ile osób pojawi się na derbach. Godzina pod Chińczyków ewidentnie ustawiona.
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Post autor: pepe »

Czy ja wiem Venomik... Jest już jednak coraz bliżej końca sezonu. Ludzie czują, że po prostu zbliża się szansa, której nie było od dawna. W połowie sezonu to jeszcze wiele mogło się wydarzyć. Teraz już jasno widać, że Atalanta powinna walczyć o puchary.
jarles
Milanista
Milanista

Post autor: jarles »

Kompletnie nie zgadzam się z tezą, że Atalanta powalczy o puchary. Moim zdaniem zeszłoweekendowa katastrofa to dla nich negatywny moment zwrotny, który pokazuje, że zaczną "puchnąć". Obstawiam, że skończą niżej od nas i nie wyżej niż na 7-8 lokacie. Jestem w stanie w tej kwestii przyjąć zakład o butelkę Gorbaczowa/ Jack Daniel'sa.

Co do liczby widzów - umówmy się - Inter pokazał, że ma poważne zamiary co do odbudowy swojej świetności (zmiana właściciela, konkretne inwestycje, zapowiedzi dalszych i wreszcie wymierne wyniki). Milan nie zrealizował żadnego z w/w zadań i dlatego też wyraźnie ustępuje Interowi pod względem frekwencji. Cudów nie ma, bo (w ramach wolnego podziału) zagorzali fani to może 1/4 ogółu, druga grupa czyli wierni, ale nie "umierający" za barwy - kolejna ćwiartka, trzecią stanowią koniunkturaliści, a ostatnią turyści. Sęk w tym, żeby przyciągnąć druga połówkę. A tego nie da się zrobić wizerunkiem klubu, w którym panuje chaos i brak powagi. Ot co...
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Prawdą jest, że sezon przejściowy Milanowi nie będzie sprzyjał i wiadome było, że nastroje, jak i frekwencja będą ustępować rywalowi zza miedzy. Jednak nie myślałem, że aż tak, niestety w nowym roku sami sobie urządziliśmy ten pogrzeb - serią wstydliwych klęsk.
Jak była gra i były wyniki, to na zwykłą Bolonię o jakiejś dzikiej godzinie waliły tłumy, bo Scudetto było na horyzoncie, pamiętam ten mecz także dlatego, że był to jeden z ostatnich dużych pokazów z użyciem świec na Curvie. Maj 2011...?
ODPOWIEDZ