Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Serie A 2015/16

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
milanik
Milanista
Milanista

Post autor: milanik »

3 kolejne zwycięstwa i możemy podgonić znacznie. Już w tej chwili tracimy 4 oczka do Romy... Inne drużyny z czołówki też się będą bić między sobą, gdy my będziemy musieli "tylko" ograć spadkowiczów... Wciąż po cichu wierzę w solidne na miarę naszych możliwości, okienko transferowe. Prawidłowo przeprowadzone plus odpowiednia ilość punktów, która pozwoli nam być w topie i można wierzyć w lepszą wiosnę...

Co do scudetto - wszyscy byle nie Inter... choć pewniejsze jest to, że spuchną niż będą o nie się bić do samego końca... no ale narazie są kandydatami.
Juventus też mógłby polec w tej kwestii. I najlepiej, żeby powędrowało do Neapolu, ewentualnie Rzymu... jak już do nas nie chce.
Il Debutto"01.04.2001"Milan - Lazio
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Duże znaczenie w kontekście "pudła" na koniec sezonu będzie miało styczniowe mercato - jeśli ściągniemy 2 naprawdę konkretnych pomocników (którzy będą walczyć z Montolivo/Bonaventurą o miejsce, a nie Nocerino/Suso), bocznego obroncę (na razie mamy 1 "konkretnego", tj. Antonellego) czy prawoskrzydłowego (Cerci robi dużo wiatru, ale pożytku za wiele nie wnosi; dodatkowo Iturbe nie przekonuje mnie jako prawy pomocnik, a chyba tylko jego wymienia się jako potencjalne wzmocnienie Milanu na tej pozycji), to możemy mieć rundę wiosenną podobną do jesiennej, a więc wynik w okolicy 70 punktów, co np. w ubiegłym sezonie dałoby miejsce gwarantujące grę w LM.

A jeśli naszymi wzmocnieniami będą Boateng i wracający po kontuzjach Balotelli oraz Bertolacci, wtedy pewnie nie byłoby tak "różowo", jak w scenariuszu opisanym w pierwszym akapicie...
Jonathan
Milanista
Milanista

Post autor: Jonathan »

To ja chyba pójdę nieco dalej bo dziwi mnie trochę ta wypowiedź.. Mianowicie napisałeś, że jeśli sciagniemy "konkretnych" zawodników to "możemy" mieć rundę wiosenna jak jesienna i powalczyć o pudło...Według mnie po ściągnięciu konkretnych zawodników to my powalczymy jeszcze o scudetto.. A dlaczego nie? Kilka punktów straty, Juve i Napoli na kilku frontach... Oczywiście póki co to science fiction ale nie wydaje mi się, by potrzeba było kilku wzmocnień by powtórzyć pierwszą rundę... Bez wzmocnień jesteśmy w stanie to powtórzyć a nawet się poprawić.. Transferem styczniowym będzie Menez..
3.11.2010 Pierwszy ( i nie ostatni ) raz na San Siro !
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Koncówka Napoli - Inter :prayer: :prayer: :prayer:
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Ja bym chętnie zobaczył statystyki podań i niecelnych podań w podziale na pierwszą i drugą połowę - bo mam wrażenie, że mimo gry w przewadze Napoli zatraciło jakoś tę umiejętność.
A końcowka - faktycznie świetna. Dobrze, że happy endem :D
Awatar użytkownika
rivaldoACM
Milanista
Milanista

Post autor: rivaldoACM »

Już chyba śmiało można napisać, że Juventus wrócił do gry o mistrza. Szybciej niż myślałem. Mimo, że wolę ich niż Inter, to jednak ewentualny tryumf bianconerich każe się zastanowić ile ta liga ma sensu. ;)

Napoli i zwłaszcza Roma profesjonalnie dają dupy, a na Milan i Fiorentinę jeszcze nie pora.
Awatar użytkownika
luigi
Milanista
Milanista

Post autor: luigi »

A ja tam jestem zdania, że w maju świętować będzie czerwona część Mediolanu :forzamilan:
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Jeśli Juventus się włączył, to wypadałoby napisać, że Milan też ;) Za wcześnie cokolwiek wyrokować. Aczkolwiek także ja widzę w Juve kandydata do gry o najwyższy stopień podium.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Jeśli chodzi tylko o tę kolejkę, to bardziej bym stwierdził, że to Roma się wyłączyła z gry o mistrza, niż Juventus się włączył. :)
Awatar użytkownika
milanik
Milanista
Milanista

Post autor: milanik »

luigi pisze:A ja tam jestem zdania, że w maju świętować będzie czerwona część Mediolanu :forzamilan:
Daj Boże... Z dobrym okienkiem w styczniu i kompletem punktów do końca roku... chciałoby się mocno w to wierzyć.

Co do rywali - byle nie Inter, ani Juventus... choć z dwojga złego wolę już Turyn ponownie świętujący. Nasi kuzyni na chwilę obecną imponują regularnością i konsekwencją w zdobywaniu punktów... kto by się spodziewał ich na szczycie tabeli przed sezonem. Jednak dalej uważam, że spuchną w końcu i odpadną z walki. Najpóźniej w marcu. Romę stawiałem w roli faworyta... jeszcze do niedawna, ale po tej kolejce sam w to wątpię... a szkoda, bo jak nie my, to najlepszą z najgorszych opcji byli Rzymianie. Jest jeszcze Napoli i oni również jeszcze namieszają, ale nie wiem czy wytrzymają cały sezon. Viola też pewnie w końcu się wykruszy.
Il Debutto"01.04.2001"Milan - Lazio
wasyl
Milanista
Milanista

Post autor: wasyl »

luigi pisze:A ja tam jestem zdania, że w maju świętować będzie czerwona część Mediolanu :forzamilan:
Daj namiary na towar :ok: bez urazy oczywiscie ale chyba nikt o zdrowych zmyslach w to nie wierzy.
Awatar użytkownika
luigi
Milanista
Milanista

Post autor: luigi »

wasyl pisze:Daj namiary na towar bez urazy oczywiscie ale chyba nikt o zdrowych zmyslach w to nie wierzy.
Racjonalizm podpowiada, że nie ma takiej opcji by Milan zdobył majstra, wiem o tym ja, wiesz o tym ty, wie o tym każdy na forum. Gdybyśmy zdobyli miejsce premiowane grą w LM to wszyscy począwszy od zarządu, sztabu, piłkarzy kończąc na kibicach byliby wniebowzięci, ba miejscem w LE nie ma co wybrzydzać, ale serduszko chciałoby czego innego, czegoś ekstra po tych chudych, nieudanych latach :D
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Co to jest ta czerwona część Mediolanu? Może Lech Poznań, dla przykładu jest niebieski? :lol2:
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Udinese - Inter
2 bramki Interu po fatalnych błędach obrońców. Kiedy się im skończy szczęście?
jarles
Milanista
Milanista

Post autor: jarles »

Obawiam się, że to już nie jest szczęście. Tak sobie przed chwilą pomyślałem, że to jest ta chwila, od której należy zacząć poważnie traktowaćInter jeśli o pierwszą trójkę idzie. W mistrza nadal nie wierzę i boli mnie to, że Napoli i Roma tak dają tyłka i pozwalają na rozwinięcie skrzydeł Juve, które wydawało się robić duży falstart. Sądziłem, iż przy takich kadrach, jakimi dysponuje zwłaszcza Neapol, jest spora szansa na detronizację. A tu "same old story" się szykuje...Jasne - Stara Dama musiała się odrodzić prędzej czy później, ale przy takim obrocie spraw nie można sobie pozwolić na rozdawanie jej prezentów. Cóż, kilka lat temu nikt nie wyobrażał sobie dopiero co odbudowującego się Juventusu na tronie, nie wspominając, o tym, że może to zrobić bez zaznania goryczy porażki. Dziś Inter szokuje, w moim mniemaniu, na tym samym poziomie. A jak to się skończy? Przyjdzie poczekać...
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

jarles pisze:Obawiam się, że to już nie jest szczęście.
To nie jest tak, że Inter samym szczęściem zdobywa tyle punktów, ale mają go w tym sezonie naprawdę, naprawdę dużo.
Obejrzyj chocby dzisiejsze bramki na:
1:0
2:0
3:0
Da się to nazwać inaczej niż szczęściem? Kojarzysz jakikolwiek inny mecz, gdzie obrońcy swoimi asystami wyprowadzają rywala na trzybramkowe prowadzenie?
Można zrozumieć pierwszy błąd gdy zawodnik był naciskany, ale przy drugiej (zwłaszcza) i trzeciej bramce to nawet szczególnego pressingu na zawodniku asystującym nie było.
Poza tymi bramkami Inter oddał w meczu 4 strzały, w tym dwa celne.
Choć gratulacje za skuteczność.

Ale fakt, widzę pewne podobieństwo pomiedzy obecnym Interem a Juventusem z okresu pierwszego scudetto.
jarles
Milanista
Milanista

Nie oglądałem dzisiejszego meczu; patrzę globalnie i jestem zdania, że koniec końców suma szczęścia równa jest zeru. Przekładając to na statystykę, powiedziałbym, iż ilość wygranych meczów Interu, to liczba wystarczająco reprezentatywna, by snuć dotychczasowe podsumowania i dalsze prognozy
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

jarles pisze: że koniec końców suma szczęścia równa jest zeru
Skąd ten pomysł w sumie?
jarles
Milanista
Milanista

Venomik pisze:
jarles pisze: że koniec końców suma szczęścia równa jest zeru
Skąd ten pomysł w sumie?
Z życia...sprawdza się. I nie ja to hasło wymyśliłem
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Skoro i kibice Interu potwierdzają, że mają w tym sezonie znacznie więcej szczęścia niż pecha, więc uznajmy to za fakt.

Wyrówna się... ale kiedy? Do końca sezonu? Wyrówna sie w 38 kolejek. A jak było mniej ekip i 34 mecze to też się wyrównywało czy zabrakło 4 spotkań?
A w ligach gdzie jest 26 meczów też się wyrównuje, czy nie?

To o wyrównaniu się to takie powiedzonko, co do którego można się zgodzić na bardzo długą metę, ale w przeciągu sezonu? Niby dlaczego? Szczęście w pierwszej rundzie nie wpływa na prawa fizyki i nie sprawi, że w drugiej części sezonu piłka zacznie się 'odpowiednio' zachowywać by się coś wyrównało.

Żeby nie było poracja szczęścia Interu irytuje mnie tylko w kontekscie cieżkiej walki o scudetto. Juventus też w ostatnich latach miewał wiele szczęścia (przy pierwszym scudetto albo biciu rekordu - nie wspominając o LM w ubiegłym roku... no i wolę gdy ktoś ma szczęście od losu a nie sędziów, więc git).
jarles
Milanista
Milanista

Stary, ale czego Ty ode mnie wymagasz? Dowodów a'la "Chrystus naprawdę żył czy "bóg istnieje"?! Ja nie mówię, że Inter nie ma szczęścia, ale - umówmy się i nie bądźmy jednocześnie śmieszni - że dzięki głównie, tudzież wyłącznie, szczęściu Inter jest w tym momencie, gdzie jest i w oparciu o nie niby miałby nawet wygrać Scudetto. Może dobrze by było zastanowić się nad tym, że Mancini zna się na rzeczy i pewne kwestie z czegoś się biorą. Mniemam, że na ten moment przede wszystkim mentalne. Popatrz na swój Juventus, który wygrał we Włoszech w ostatnich latach sporo i wielokrotnie dzięki temu , iż w pojedynczych oraz kluczowych starciach przechylał szalę zwycięstwa dlatego, że rywal wychodził osrany na boisko od kopa, choć Twoi idole grali podobną kupę, jaką przeciwnik miał w majtach?

Swoją drogą, ostatnio co rusz kontestujesz to, o o czym piszę i ewidentnie szukasz jakiejś platformy do dysputy. Zwykle to zlewam, ale napiszę, bo widzę, że końca nie przewidujesz w tym temacie aż do skutku...Otóż, szanuję Cię jako użytkownika forum i często Twoje merytoryczne wypowiedzi, choć zachodzę w głowę jak to się stało, że wrosłeś w to środowisko bardziej, niż w swoje domowe podwórko. Wspominałem już o tym jakiś czas temu, że zdrowiej (myślę, że dla Ciebie samego primo) by było, gdybyś stanowił tło, a nie grał pierwsze skrzypce akurat tutaj. Nie jako użytkownik, a konkretny gośc spod znaku zebry. Dobranoc
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

jarles pisze:Stary, ale czego Ty ode mnie wymagasz? Dowodów a'la "Chrystus naprawdę żył czy "bóg istnieje"?! Ja nie mówię, że Inter nie ma szczęścia, ale - umówmy się i nie bądźmy jednocześnie śmieszni - że dzięki głównie, tudzież wyłącznie, szczęściu Inter jest w tym momencie, gdzie jest i w oparciu o nie niby miałby nawet wygrać Scudetto.
Przecież sam podkreśliłem wcześniej, że zdecydowanie tak nie jest, że Inter samym szczęściem zdobywa punkty. Wiec nie wiem po co ten drugi pogrubiony przeze mnie fragment.
A co do pierwszego: uargumentowania swojego własnego stwierdzenia. Bo póki co przeczytałem 'Wyrówna się, bo się wyrówna, to nie moje hasło i się sprawdza' - ale to nie ma absolutnie żadnych podstaw logicznych, statystycznych czy fizycznych. Więc tak, ciągnę Ciebie za język z czystą premedytacją, czego, jak widzę, nie lubisz.
Tak jak szczęście Juventusu się nie wyrównało kiedy Stara Dama biła rekord punktów Serie A (wyglada jakbys starał się mi to 'wypomnieć', choć sam o tym wcześniej pisałem), tak samo szczęście Interu wcale nie musi sie w tym sezonie wyrównać.
Bo niby dlaczego? (tak, wiem, ponawiam pytanie - pewnie przez brak odpowiedzi :P ).
Btw: w owym sezonie tuż przed końcem Juventus jechał do Rzymu i porazka w tamtym spotkaniu uniemożliwiłaby przekroczenie bariery 100 punktów. Była wtedy mowa, że Juventus miał swoją porcję szczęścia w sezonie i los to wyrówna w tamtym meczu.
A dupa. Wygrana, choć drużyna zasługiwała najwyżej na remis ;)
Więc nic się nie musi wyrównywać w sezonie. Nie ma podstaw ku takiemu stwierdzeniu - ale nikt Ciebie do takich słów nie zmuszał.

A co do drugiej części - tak, wrosłem tutaj. Nie zgadzam się, że 'bardziej niż w swoje podwórko', bo obiektywne liczby łatwo temu zaprzeczą (średnio ponad dwa razy więcej postów dziennie na SJ niż tutaj). Co nie zmienia faktu, że bardzo lubie to forum ze względu na merytoryczne dyskusje tutaj, a w tematach (nawet juventusowych) staram się mocno na obiektywność i nigdy nie czułem się tutaj niemile widziany.
Btw: jeśli faktycznie w ostatnich tygodniach czepiam się Ciebie mocniej ('ostatnio co rusz kontestujesz to, o o czym piszę'), to czysty przypadek - ja nawet na SJ mam problemy z rozróżnianiem nicków (znacznie większy problem niż większość komentujących), a tutaj tym bardziej.
Zawsze fascynują mnie komentarze tutaj przy wyborze forumowicza roku - mimo że jestem tutaj równie często to nie potrafię tak opisać ludzi jak inni w komentarzach i zazwyczaj albo nie głosuję, albo spędzam 2-3 godziny by sobie pouświadamiać 'who is who'. Więc zdecydowanie nie bierz tego do siebie :)
jarles pisze:Wspominałem już o tym jakiś czas temu, że zdrowiej (myślę, że dla Ciebie samego primo) by było, gdybyś stanowił tło, a nie grał pierwsze skrzypce akurat tutaj. Nie jako użytkownik, a konkretny gośc spod znaku zebry.
Nie widzę szczególnego zagrożenia dla mojego zdrowia, wiec ograniczę moje posty jeśli obok Ciebie również inni użytkownicy będą preferowali, by juventino zachowywał się tutaj trochę ciszej ;)
GPower
Milanista
Milanista

Post autor: GPower »

Inter w sumie jest trochę niedoceniany. Kadra dosyć mocna z fajnymi nazwiskami. Bramki po błedach obrońców, może trochę szczęścia ale wymuszone również wysokim pressingiem.

Będą walczyć o mistrza do końca, ciekawe jakie będzie ich okienko transferowe.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

To jest prawda, z tym porównaniem do odrodzonego Juve. Oni też jechali na farcie, przynajmniej tak się wydawało. Chociaż akurat mecz z cienkim Udinese nie jest dobrym momentem na takie refleksje ;) Niemniej jednak wyniki ich bronią i wygląda to już na poważną walkę o najwyższe cele.

Co też pokazuje, że wcale nie trzeba mieć na papierze kadry z samymi gwiazdami, żeby się liczyć w Serie A.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Z Jojo się niektórzy śmiali, że skończony, że słaby... A tymczasem wyrasta na znakomity transfer. Jest decydujący.
W dodatku mają Icardiego, chyba niedocenianego ale bardzo solidnego napastnika. I co najważniejsze... Mancini. Ogarnął zespół. Stworzył jakiś monolit, który w oparciu o szczęście jest bardzo skuteczny. Większość nie widzi ich w trójce, wieszczy im kryzys ale na jakiej podstawie? Inter może wygrać Scudetto bo czemu nie? Mają zorganizowaną grupę i świetnego trenera. Jeśli jeszcze wzmocnią się w styczniu to rośnie faworyt do wygrania ligi.
ODPOWIEDZ