Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Sezon 2013/2014

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

W sumie to spadamy tylko na rok. Bo Portugalia w jednym sezonie nagromadziło 18 pkt przy 11 Włochach. Reszta to jest podobnie lub na korzyść Serie A. Następny sezon to bodajże jedno miejsce mniej w LE.

Francuzi do nas sporo tracą (PSG to za mało) Bundesliga odskoczyła a pkt teraz podobnie jak Serie A
Awatar użytkownika
Pamato
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Pamato »

Serie A spada za Portugalię tylko na jeden rok, potem znowu jest na 4-tym miejscu, tez mi wielkie halo...
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

Czy na rok to sie dopiero okaże w przyszłym sezonie.
tez mi wielkie halo...
no pewnie Serie A nie w pierwszej trójce nawet nie czwarta ale piąta! Co tam... nic sie nie dzieje, sikają nam na twarz a my mówimy że to deszcz pada... Dokładnie przez takie myślenie liga włoska jest w czarnej d....
Awatar użytkownika
Baresi87
Milanista
Milanista

Post autor: Baresi87 »

Pokażesz mi ten ranking? bo ja nie widzę nigdzie, że Portugalia nas wyprzedziła.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Bo chyba dopiero nas wyprzedzi po zakończeniu sezonu, dokładnie nie wiem.

Nie chce mi się liczyć punktów, w każdym razie z tego co czytałem spadamy tylko na chwilę, bo potem Portugalii odejdzie jeden dobry rok i wszystko powinno wrócić do normy. Niemniej jednak sam fakt, że liga portugalska idzie łeb w łeb z Serie A jest niestety zawstydzający dla ludzi pamiętających włoską potęgę.

I mam o tyle niewesołe myśli, że podejrzewam że tak zostanie na długo. Oczywiście, na pozycję Serie A złożyło się wiele czynników, w tym także idiotyczne olewanie rozgrywek LE, co akurat można zmienić. Ale tak naprawdę sukcesy są tam, gdzie pieniądze. Dziś dzieli nas finansowa przepaść od prawdziwej europejskiej czołówki, a biorąc pod uwagę ekonomiczną sytuację w kraju, raczej trudno spodziewać się jakiegoś wielkiego napływu gotówki. Chyba, że wszyscy nagle zostaną sprzedani zagranicznym inwestorom, ale ich też jest w końcu ograniczona ilość.

Bardzo jestem ciekawy co zrobią latem czołowe ekipy (wśród których niestety nie ma Milanu). Juventus, nie umniejszając ich osiągnięć w lidze, tak naprawdę jest europejskim średniakiem, co dobitnie pokazała zarówno LM, jak i LE. Mimo, że ich skład bardzo się poprawił, to jednak nadal jakoś nie bardzo mnie przekonuje na tle czołówki, tak jak i nie przekonuje mnie wizja szkoleniowa Conte. Zobaczymy co się będzie działo, czy zaczną sprzedawać, czy jednak zainwestują? To samo Napoli i Roma - na ile jest możliwe zbudowanie tam prawdziwej jakości? Na razie to są podrygi, przebłyski. Pojawiło się parę głośnych nazwisk na włoskich boiskach, zobaczymy czy ten trend się utrzyma. W każdym razie nie wierzę, żeby w najbliższym czasie włoski klub stał się bohaterem jakiegoś naprawdę pierwszoligowego transferu. Oczywiście do, a nie z.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Obrazek
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Portugalia za 4 ostatnie lata ma 52,1 punkty, Włosi mają 51,5. Jeśli Włosi w przyszłym sezonie nie nadrobią 0,6 pkt to faktycznie na rok będą piątą ligą w Europie (dokładnie w sezonie 2015/16). Rok później spokojnie wracają na czwarte miejsce, bo w tej chwili mają 6,5 punkta przewagi z ostatnich 3 lat i pewnie w dwa lata tego nie zaprzepaszczą. Poza tym nie ma w sumie o co robić afery - miejsce gorsze pod względem pucharów Włochom nie grozi, awans do Top3 też jest obecnie nierealny.
rafal996
Milanista
Milanista

Hahaha, co robi Sassuolo! Kolejny koncert Berardiego, trzy bramki do przerwy przeciwko Fiorentinie. A podobno mamy mieć z nimi łatwy mecz w ostatniej kolejce ;)
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Co tam się stało na końcu z Berardim, włączyłem dopiero w doliczonym czasie...
rafal996
Milanista
Milanista

Nic specjalnego się chyba nie stało, coś tam sobie naciągnął, przynajmniej tak wyglądało. Potem usiadł na boisku, jeden z graczy Violi zaczął go ściągać za linię i zrobiła się awantura.

W tym meczu było WSZYSTKO. Grad bramek, szaleńcza pogoń Fiorentiny, no i duże kontrowersje. Najpierw Savic wybił we własnym polu karnym piłkę iście siatkarskim uderzeniem znad głowy (bez konsekwencji), potem Valero strzelił bramkę na 4:4, ale odgwizdany został spalony - na mojej (średniej) transmisji tego spalonego za bardzo nie widziałem.

Sassuolo pokazało, że trzeba na nich bardzo uważać. W obronie są dość niestabilni, ale kontry mają naprawdę zabójcze. Berardi robi robotę, a Sansone wcale mu nie ustępuje. Naprawdę ciekawy skład tam mają i mogą nam narobić problemów w ostatniej kolejce.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Na spalonego się załapałem i to chyba nawet podwójnego.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Bardzo dobrze, że wygrali. Już w kolejnej kolejce mogą sobie zagwarantować utrzymanie. Według mnie poleci Bologna.
Wobec powyższego ostatni mecz na San Siro może być o pietruszkę, z czego my możemy próbować zmazać plamę po pierwszym spotkaniu między ACM a Sass. A czy powalczymy o LE to się okaże w niedzielę ok. 14:30.
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: VelenoRosso »

bedzie ciekawa koncowka sezonu
przy odrobinie szczescia mozemy skonczyc sezon przed Interem, przy odrobinie pecha na 10tym miejscu
Ed i colori che noi portiamo sono la gloria
Awatar użytkownika
pan_lucas
Milanista
Milanista

Post autor: pan_lucas »

Obrazek

jakby co nie wstawiam dla spiny, a dla żartu :)
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Moggi wraca, pośrednio brał udział w transakcj kupowania Livorno (co ciekawe klub kupuje kumpel Berlu co ultrasom Livorno niesmak)
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Lewaki dostają prawicowca? :)
Awatar użytkownika
Marcu
Milanista
Milanista

Post autor: Marcu »

W 92 minucie Verona traci bramkę i 2 punkty. Remis z Udinese prezentem dla nas. Jeszcze remis Torino z Parmą by się przydał.
rafal996
Milanista
Milanista

No i wygrana Lazio z Interem, idźmy na calość ;)
Binki
Milanista
Milanista

Post autor: Binki »

Przez krótką chwilę Lazio szykowało niespodziankę :) oby jak zaczeli tak skończyli
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Kovacic zaliczył wspaniałe asysty przy bramkach Palacio i Icardiego. Piękne prostopadłe piłki do wybiegających partnerów. Inter 4-1 Lazio, nawet Hernanes załatwił byłych kolegów.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Tutaj skrót:
http://hoofoot.com/?match=Inter_Milan_4 ... 2014_05_10
bo asysty faktycznie warto zobaczyć.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Parma trafia w 10-tkę, tylko czy utrzyma remis...
Awatar użytkownika
KamiluACM
Milanista
Milanista

Post autor: KamiluACM »

Catania zabiera ze sobą Bolognę do Serie B. A wynik Torino-Parma dla nas byłby idealny... gdybyśmy wygrali. "Szanse są", ale to już kalkulowanie.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Ech Boże... ile to już razy sami sobie odbieramy szanse? Jakoś nie wierzę, by Parma straciła punkty z Livorno.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Po paskudnie nudnym meczu i niewykorzystanych sytuacjach, Roma przy optycznej przewadze, zamiast wygrać spotkanie, przegrywa z Juve w 94 minucie spotkania i niestety Turyn skończy z trzycyfrową liczbą punktów.

Cały mecz w bramce zagrał Łukasz Skorupski, przy golu zero szans, wcześniej nie miał wielu okazji, bo z boiska zwyczajnie wiało nudą. Jedną, czy dwie piłki ładnie sparował i to by było na tyle.
ODPOWIEDZ