Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Inter - czyli wszystko o nerazzurrich

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

1 gol, 3 asysty, a od momentu przyjścia do MU 3 gole i 6 asyst :)
Ciężka sprawa :)

40 letni Kaka czy 30 letni Kaka? Bo to jest różnica :P
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

A ilość minut? No i pamiętaj, że liczy się ostatni sezon!
Kaka w realiach powrotu z Realu i Sheva z Chelsea.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Wiem wiem, dlatego te statystyki tak bardziej z przymrużeniem oka podałem :)
Tak czy inaczej, mało ich to kosztuje, mało zaboli, więc niech biorą. Po prostu nie dam się przekonać, że Inter dokonał światowej klasy transferu, co mogłem gdzieś nawet wyczytać w necie :)

Kaka z Realu to inna rzeczywistość. Za darmo, pensja niska i wciąż dawał nam sporo jakości :)
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Tonali blisko Interu. :wall2:

Oby to była kopia kariery Andrei Pirlo... już pozostaje tylko na to liczyć. :lol2:
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Niech biorą. Rozumiem zachwyty, ale 50 mln? Wolne żarty. Coś mi się wydaję, że ten zawodnik jest nieco przereklamowany.

Poza tym, jeżeli jest nowym Pirlo, to tak jak Qnen pisze, nie mamy co się martwić. Wymienimy niedługo za jakiegoś Brncicia czy Krunicia :D
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Szkoda, bo to mega utalentowany zawodnik. Jeśli ten deal dojdzie do skutku to Inter skompletuje kadrę najzdolniejszych włoskich pomocników (nie licząc tych bardziej ofensywnych jak Pellegrini/Zaniolo).
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Dzisiaj gruchnęła wieść, że Inter ma kupić Hakimiego z BVB. Fajnie, spoko, gratulacje. Ewidetnie widać, że mówimy o zupełnie innych poziomach już jeżeli chodzi o mediolańskie kluby.

Jednakże moją uwagę zwróciło coś innego. Otóż piłkarze, którzy w ostatnim czasie odeszli z Interu zdobyli trofea w swoich nowych klubach. Icardi i Perisic po latach spędzonych w Interze wygrali krajowe puchary i są w walce o LM. Politano nawet wygrał puchar zaraz po odejściu z Interu, Barbosa w Flamengo, a Lazio zaczęło wygrywać trofea jak tylko De Vrij poszedł do Interu.
A Inter? Póki co ponad 3300 dni bez ŻADNEGO trofeum i w dodatku będą musieli poczekać jeszcze co najmniej 300 dni, bo w tym sezonie już na nic szans nie ma. Chyba że LE uda się wygrać.
Naprawdę można mieć wrażenie, że to jakaś klątwa. Przed 2006 się wiele lat o niej mówiło, ale wtedy wygrywali przecież Puchar UEFA czy Coppa Italia.
Wobec powyższego, zabawnie wygląda za każdym razem oświadczenie ich nowego gracza, że przybył tu zdobywać puchary. Nie tak zabawnie jak w przypadku wywiadów nowych piłkarzy Romy jednak :P

Mniej zabawnie się robi, gdy się pomyśli że Milan też śrubuje niezły wynik w tym aspekcie. Obyśmy nawet do 2000 nie doszli.
plakat33
Milanista
Milanista

Re: Inter - czyli wszystko o nerazzurrich

Post autor: plakat33 »

Wygląda na to, że spore zmiany u kuzynów. Zmiana nazwy klubu i nowe logo już za chwilę. Z mojej perspektywy wydaje się to dobrym ruchem, ciekawe co myślą fani Interu.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Decydują o tym fachowcy i widocznie takie zmiany są dobrym ruchem, skoro są przeprowadzane. Trzeba się mentalnie przygotować, że Milan prędzej czy później czeka to samo.

Z mojej perspektywy, zmiany oczywiście powinny być, ale to powinna być kosmetyka, a nie całkowicie nowa identyfikacja wizualna. Trudno mi się do tego przekonać, bez względu na to, jak dobry by nie był nowy projekt. Dla mnie to tak, jak by ktoś zmienił flagę Polski na jakąś inną, bo tak będzie bardziej nowocześnie i opłacalnie. No nie. Można tworzyć jakieś dodatkowe elementy, identyfikować się przy pomocy dodatkowego znaku, maskotki czy czegokolwiek, ale herby zostawiłbym w spokoju. Co najwyżej, jak już pisałem, drobne zmiany dostosowujące do trendów, jak to już wiele razy w historii miało miejsce.

Ale to tylko moje zdanie. Najwyraźniej fakty są po stronie tych, którzy przeprowadzają radykalne zmiany.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Zmiana nazwy ???
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

FC Internazionale Milano -> Inter Milano
rafal996
Milanista
Milanista

Suning Drutex Inter Milano ;)
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Nazwa klubu ponoć ma zostać taka jaka jest, a nazwa "Inter Milano" ma być używana w ramach kampanii promocyjnej nowego logo klubu.
plakat33
Milanista
Milanista

rafal996 pisze: 18 sty 2021, 15:42 Suning Drutex Inter Milano ;)
Rafał to firma Oknoplast sponsorowała Inter, a nie Drutex. Nie podejrzewałem Ciebie o taką złośliwość :P
Sunning Inter Milano brzmi ładnie. Jakby jeszcze zrobili do tego logo z chińskimi znakami to byłby czad :P

Również już słyszałem, że tylko logo mają zmienić, a nazwa Inter Milano ma byc użyta jedynie do kampanii promocyjnej.

Tak szczerze mówiąc to zmiana nazwy ich klubu byłaby sensowna. Wszyscy i tak znają klub jako Inter Milan. Marketingowo by się to lepiej sprzedawało i jest łatwiejsze do zapamiętania i rozpoznania.

Z herbem to dobry ruch, o ile będzie sensowne logo. Mi osobiście herb Interu mega się podoba i zawsze tak było, ale faktycznie zawsze też był problem z rozczytaniem tych liter w środku, a to nie jest fajne w dzisiejeszych czasach.

Po początkowych negatywnych odczuciach byłem jednym z pierwszych którzy uważali, że nowe logo Juventusu też jest świetnym ruchem i dalej tak sądzę.

Nasz herb nie potrzebuje zmian, ponieważ jest prosty i przejrzysty. Poza tym próbę zmiany już mieliśmy - sławna kulka. Która jakby była inaczej wprowadzona też by mogła mieć swoją wartość ale raczej nie jako nowe logo.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Niedawno stuknęło im ponad 3500 dni bez zdobytego pucharu, więc szukają sposobu jak to wyzerować :P

Interiści płakali z radości jak widzieli nasze problemy z Li. Ja szczerze mówiąc, jestem zmartwiony tym co ostatnio czytam. Opóźnienia w płatnościach za transfery, brak wypłaconych pensji za... lipiec i sierpień!
My przecież mieliśmy z nimi stadion budować. :wall:

Rebranding czy kosmetyka logo to nie musi być nic złego. Zawsze znajdzie się ktoś komu nie będzie pasować, bo wielu ludzi nie lubi zmian. Zapominają, że herby które teraz widzą też nie są od zawsze. Dla mnie najlepszy mieli w 1998 do 2008.

Tylko ten projekt... brak słów :)
Obrazek
plakat33
Milanista
Milanista

Z Juventusu się śmiano i ja również jak patrzyłem na memy. Jednak od początku widziałem również duży potencjał w logo. I uważam, że się bardzo dobrze sprawdzi jeśli wszystko pójdzie im dobrze ( czego oczywiście nie chcemy ;) ).

Tutaj również jest pytanie czy to ma być nowy herb czy logo Interu. Według mnie jest słabe w takiej formie. Na razie wygląda jak jakiś znaczek Transformersa albo z jakiegoś Marvela. A może właśnie to jest przepis na sukces i podrasowane oraz dobrze obudowane będzie miało siłę marketingową.
rafal996
Milanista
Milanista

Conte oficjalnie odszedł z Interu.

Nie powiem, żebym się martwił ;) Bałem się rosnącej dominacji kuzynów, byli na dobrej drodze, żeby na następny sezon czy dwa zabić ligę, jak kiedyś Juventus. Teraz jednak wygląda to dla nich mało optymistycznie. Nie ma trenera, który zbudował mistrzowską drużynę, a zarząd ponoć głośno mówi, że musi znaleźć 80 mln oszczędności i nie tylko nikogo nie kupią, ale nawet chcą poświęcić jedną z gwiazd. Oczywiście wszystko się okaże, bo mogą zrobić jakieś świetne deale, odroczone płatności czy coś, wyrwać kozaka który odpali, ale powiedzmy jasno, że drużyna nawet nie tyle jedzie po koleinach, co zgubiła koło i pędzi w stronę ściany.

Z drugiej strony, od zawsze jestem zwolennikiem teorii, że silna Serie A pomaga wszystkim drużynom z czołówki. Chciałbym silnego Interu, silnego Juventusu itd., żeby mierzyć się z najlepszymi. Dlatego nie życzę im zapaści. Ale problemów już tak :P
Awatar użytkownika
mms
Milanista
Milanista

Post autor: mms »

Żaden piłkarz z topu nie przejdzie do drużyny z problemami o których jest tak głośno. Mało wiarygodny projekt. Dla nas lepiej. Słabszy Inter i Juve to szansa dla nas na Scudetto, o ile zrobimy kilka mądrych zakupów latem.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Silna liga, rowna silny Milan. Mozna nie lubic, ale wszyscy potrzebuja kasy.
rafal996
Milanista
Milanista

W sumie to się Conte nie dziwię. Z perspektywy czasu, nie rozumiem co robił w Milanie Allegri, widząc jak co roku dostaje coraz większy szrot, a wymagania wtedy wciąż były wysokie. Teraz tak samo Conte, kibice by oczekiwali trofeów, a on nie tylko by nikogo nie dostał, ale jeszcze by stracił jakiś istotny element zespołu. Trenerowi z taką renomą to się po prostu nie opłaca. Przyszedł, zrobił wynik i poszedł.
plakat33
Milanista
Milanista

rafal996 pisze: 26 maja 2021, 21:29 Z perspektywy czasu, nie rozumiem co robił w Milanie Allegri, widząc jak co roku dostaje coraz większy szrot, a wymagania wtedy wciąż były wysokie.
Allegri wtedy miał na koncie jeden czy dwa udane sezony z przeciętnym Cagliari, mistrzostwo Włoch, 2 miejsce, 3 miejsce i degrengolada na końcu. Conte jest jednak zupełnie na innym etapie kariery i z innymi osiągnięciami oraz propozycjami pracy ;)
rafal996
Milanista
Milanista

Nie no, wiadomo. Ale Allegri miał już niezłą renomę, pytali o niego. To, że został w Milanie dostając Mesbahów, Traore, Constantów i innych, to dla mnie akt heroizmu. Gołym okiem było widać, że to idzie na dno.
plakat33
Milanista
Milanista

rafał997 czy ja wiem z tą renomą. Nie przypominam sobie, żeby był jakoś rozchwytywany przez gigantów. Poza tym Milan często grał prymitywną piłkę na Zlatana. To był zdecydowanie inny i dużo słabszy Max niż ten z Juventusu czy Conte teraz. Dzisiejszy Allegri pewnie by wtedy podziękował niż brnął w bagno bez przyszłości z oczekiwaniami z czapy. Z drugiej strony pewnie był mamiony tak samo jak reszta kibiców.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Ciekawe kto przyjdzie za Conte. Jeśli nie chcą zmieniać systemu to Simone Inzaghi wydaje się dobrym wyborem, ale mam wątpliwości, czy odnalazłby się w szatni kuzynów, gdzie nie brakowałoby piłkarzy chcących wejść mu na głowę.

Jeśli chodzi o sprzedaż gwiazd to Lautaro jest chyba najłatwiejszy do zastąpienia z tych wartościowych piłkarzy. Zarówno rozmontowanie bloku obrony, wytransferowanie Hakimiego, Barelli czy Lukaku będzie chyba bardziej dotkliwe. Zdecydowanie większy problem wróżę im, jeśli wybór padnie na Big Roma. Może w jakiejś części zastąpiłby go Duvan Zapata, ale za Kolumbijczyka trzeba by pewnie słono zapłacić.
plakat33
Milanista
Milanista

Inzaghi miał już mieć albo na dniach ma spotkanie z Lotito odnośnie dalszej współpracy lub nie. Simone zauważył, że umowa nie była odświeżona od dłuższego czasu. Są też kwestie odnośnie dalszej budowy drużyny i celów. Ponoć Lotito wcześniej interesował się również Gattuso, ale ten poszedł do Violi. Również ponoć przedstawiciel czy prawnik Inzaghiego był już widziany w tym tygodniu w siedzibie Interu ;)
ODPOWIEDZ