Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Coppa Italia

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

We Włoszech jest teraz mocno forsowana zasada "zero tolerancji" za nieprzyzwoite zachowanie wobec sędziego(dla niektórych niekoniecznie, ale ciii... :P), więc należy się spodziewać sporej kary na wszystkie rozgrywki. Chyba Conti miał taką karę na wszystkie rozgrywki, od Primavery po ligę.

Mnie ciekawi co spowodowało to zachowanie Edina. Przy sprawie Contiego wyszło skandaliczne zachowanie sędziego, może tutaj też coś się zdarzyło takiego.

Co do niedzieli, to ani trochę mnie ich wynik i osłabienie nie cieszy. Mogą wyjść ostro wkurzeni na Milan.
Judge not lest ye be judged yourself
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Piękna asysta De Sciglio :rotfl:

Oj, tęgie baty Juve, kibice się chyba odzwyczaili. Potrójnej korony nie będzie ;)
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

De Sciglio zbawcą Juve. Przyjdzie Caceres i nie bedzie żle w Juve.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Jeśli się nie mylę to automatyczne kartki (za czerwoną, za dwie żółte) są wyłącznie na puchar, natomiast komisja może zawiesić piłkarza na wszystkie rozgrywki.
Nie ma tylko pewności czy jest w stanie to zrobić przed najbliższym meczem.
Na szybko szukając - oplucie sędziego przez Meirelesa zostało ukarane zawieszeniem na 11 spotkań (liga turecka). Niemniej zostało po odwołaniu zmniejszone do 4 spotkań, bo komisja 'uwierzyła', że było to przypadkowe (nie ma mowy by bylo przypadkowe).

Gratki dla Atalanty. Nikt z kibiców Juve raczej zaskoczony nie jest, patrząc na formę obu zespołów, ale, pomijając fatalne Juve, zagrali świetny mecz.
Adin pisze:De Sciglio zbawcą Juve. Przyjdzie Caceres i nie bedzie żle w Juve.
A tam. De Sciglio w Juve gra całkiem dobrze, zwłaszcza biorąc pod uwagę kwotę transferu. W jednym miesiącu, patrząc na oceny wszystkich spotkań blisko 10 oceniających gazet, miał 3 najwyższą średnia ze wszystkich zawodników Juve, grając prawie wszystkie mecze.
Dziś fatalne zachowanie, ale to nie jest środkowy obrońca.
Adin
Milanista
Milanista

Venomik chodziło mi że wrócił na tory z formy z Milanu. Dla mnie to mocno przeciętny piłkarz.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Adin pisze:Venomik chodziło mi że wrócił na tory z formy z Milanu.
Eee... ale nie wrócił?
Zagrał mocno przeciętne 25 minut (jak całe Juve), po czym poszedł na środek.
Patrzac na wcześniejsze mecze to zaliczał najlepszy okres w Juve,może nawet w karierze (aż tak dobrze nie pamiętam jego najlepszego okresu w Milanie).
MK92

Post autor: MK92 »

Kto by pomyślał, że ćwierćfinały Pucharu Włoch przyniosą aż tak wielkie emocje?

Kolejna w najnowszej historii Romy klęska 1:7 to coś niesamowitego. Żeby tak jeszcze Rzymianie nie przypomnieli sobie do najbliższej niedzieli, jak się gra w obronie, to Piątek będzie miał duże szanse na hat-tricka ;)

Przeczuwam, że Dzeko nie zobaczymy przez ładnych kilka tygodni za to oplucie sędziego.

Pojedynek Atalanty z Juventusem też zaskakujący, a już w szczególności samo jego rozstrzygnięcie. Owszem, było wiadomo, że Atalanta jest w wielkim gazie, a Juve ma braki kadrowe i ogólnie słabszy czas, ale zawsze gracze Starej Damy pokazywali w kluczowych momentach charakter i ostatecznie wychodzili na swoje, tak jak w miniony weekend z Lazio. A w Bergamo Bianconeri byli tylko statystami i nawet przez moment nie powalczyli z gospodarzami. Z tego, co kojarzę, to po raz ostatni Juventus przegrał tak wysoko na krajowym podwórku z Interem na początku marca 2016 roku - też w Coppa Italia.

Nie będzie wyśnionej tripletty w Turynie :)
Ostatnio zmieniony 31 sty 2019, 11:33 przez MK92, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

"Spadaj kuta***..." (Kostas Manolas), "Możesz budzić, ale swoją matkę" (Aleksandar Kolarov), tak piłkarze Romy odpowiedzieli przedwczoraj na stacji kolejowej Termini, przed meczem z Violą, niektórym kibicom, którzy prosili ich by się obudzili.
asroma.pl

Niewesoło tam. Tym bardziej się obawiam niedzieli, bo wyjdą albo z nowym trenerem albo gotowi na wojnę. Patrząc jak sędziowie pozwalają kopać naszych bezkarnie, to może się skończyć źle :/
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Tyle na korzyść Romy, że podobno w raporcie po meczu z Violą sędzia nie napisał nic o opluciu, czyli pewnie tylko w tamtym ujęciu kamery wyglądało jakby Dżeko pluł.

Tak czy inaczej mam nadzieję że DiFra zostaje co najmniej do niedzieli na stanowisku ;]
wasyl
Milanista
Milanista

Post autor: wasyl »

No to mamy Milan-Lazio w polfinale Coppa Italia.
Super ze nie trzeba grac derbow bo uwazam ze mamy o wiele wieksze szanse. Inter co dzisiaj gral za piach to jest nie do pomyslenia. Zagubiony,mnostwo strat i Lazio juz o wiele wczesniej powinno zapewnic sobie awans. Co prawda Inter pomimo nieudolnej gry stworzyl sobie 2 sytuacje 100%,jednak w przeciagu calego spotkania Lazio bylo zdecydowanie lepsze i awansowalo zasluzenie.
Przed Milanem staje bardzo duza szansa na zdobycie Puchau Wloch i oby tak sie stalo :forzamilan:
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Nainggolan i jego karny :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Ćwierćfinały w tym roku to jakiś istny szał - po dwóch godzinach absolutnej męczarni dla oczu, gdzie Lazio dramatycznie pudłowało, a w grze Interu dominował aspekt komiczny (jedyne co odwiodło mnie od wyłączenia tego meczu), zacięty konkurs rzutów karnych. Truskawka na torcie w postaci wejścia smoka Nainggolana, który wszedł na ostatni kwadrans dogrywki, by schrzanić ostatniego karnego w serii. Co za mecz, co za wizytówka Serie A. Nic dziwnego, że w Polsce jest tak wielu kibiców włoskiej ligi, jeśli poziomem beki wyraźnie nawiązuje ona do Ekstraklasy.

Lazio w półfinale pewnie już takie nieskuteczne nie będzie, więc musimy się mieć na baczności. Łatwo nie będzie.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2019, 0:01 przez Kzr, łącznie zmieniany 1 raz.
wasyl
Milanista
Milanista

Post autor: wasyl »

Wiekszosc meczy Serie A i Ekstraklasy laczy jedno-sa to ligi dla koneserow pilki noznej :rotfl:
Nikt o zdrowych zmyslach i jesli nie kibicuje jednej z druzyn na dluzsza mete nie wytrzyma ogladajac te wyczyny.
Adin
Milanista
Milanista

Najlepszy był Szczęsny z swoimi komentarzami. Gdyby nie fani Interu zasnąłbym. Inter grał straszną padakę. Mają ten sam kryzys co my w grudniu. Lazio nie zagrało wymiennitych zawodów. Jedyny plus tego meczu to Handanovic. Radja jest megaprzekozak. Specjalnie przyszedł do Interu, żeby popsuć im szyki inaczej tego nie da się wytłumaczyć. Najgorszy karny jaki widziałem. Jedyny plus dla nas oba zespoły mają 120 minut w nogach i może coś stracą w najbliższych meczach, co wątpie, bo mają słabych rywali. A Inter powinien mieć jeszcze jeden karny. Antymecz porównaniuz poprzednimi. Savic maks za 40 mln.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

O ile uważam, że w Romie czy Milanie najmniejszym problemem jest trener, to w Interze Spaletti jest chyba słusznie uważany za głównego winowajce ostatnich wyników. Włodarze Interu zrobili w ostatnich dwóch sezonach świetną robotę jeżeli chodzi o budowanie składu, czyszczenie szrotu i zbalansowane wydatki na płace. Są w tym względzie zdecydowanie o krok przed nami. Inter ma też jakość na ławce, która w niektórych miejscach przerasta pierwszy skład Milanu. Po pierwszym sezonie trener otrzymał również transfery, które miały mu pasować. Nie miał pożaru w klubie czy kierownika supermarketu z Andaluzji.
Nie sądziłem, że możemy się z nimi bić o miejsce w lidze, ale jeżeli Spaletti zostanie i będą dalej tak grać, to może... :P Ale lepiej się na nic nie nastawiać.

Też mnie Szczęsny żenował wczoraj, ale nasz mecz z Napoli już nie był tak tragicznie komentowany. Wygląda na to, że nauczyli się czegoś w końcu o Milanie.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Kzr pisze:Truskawka na torcie w postaci wejścia smoka Nainggolana, który wszedł na ostatni kwadrans dogrywki, by schrzanić ostatniego karnego w serii
Taa, jakoś dziwnie czułem to jak podchodził do 11stki :P
Lautaro też dał niczego sobie zmianę. Zmaścił setę w 94 a potem beznadziejnie strzelił karnego. Ogólnie typek raczej nie za bardzo się tam póki co sprawdza. W sumie chyba tylko jeden mecz im wygrał (Napoli)

Lazio od ok 70-80 minuty wyglądało już na zajechane fizycznie (może poza Ciro), więc w kwestii następnego meczu mogłoby to być pozytywne dla nas, gdyby nie to, że grają w poniedziałek z Frosinone wyjazd.
wasyl pisze:Przed Milanem staje bardzo duza szansa na zdobycie Puchau Wloch i oby tak sie stalo
Na pewno szansa, ale czy bardzo duża? Byłbym ostrożny, patrząc co gra Atalanta to śmiem twierdzić, że na teraz faworytem byśmy nie byli w ewentualnym finale, no ale jeszcze czasu sporo.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Lautaro Martinez to wywalił Inter zarówno z Ligi Mistrzów jak i Coppa Italia. Z tego co kojarzę, to z PSV też miał setkę w ostatnich minutach. Generalnie gość wygląda jak Andre Silva w Milanie, ale kibicom Interu i tak nie przeszkadza to w śmianiu się z naszego transferu Paquety, który miał być powtórką z Gabigola. Jak widać sami sobie taką powtórkę zafundowali :P

Zeszłoroczne Top 4 wypadło z Pucharów i nagle rozgrywki nabrały rumieńców. Myślę, że nie ma sensu w tym momencie typować faworyta, bo do kwietnia/maja może dużo się zmienić. Tak czy inaczej, większej szansy na wygranie jakiegoś trofeum w tym sezonie nie było i nie będzie :P
MK92

Post autor: MK92 »

Liczyłem mocno na derby Mediolanu w półfinale Coppa Italia, jednak Lazio awansowało zasłużenie. Fatalnie od jakiegoś czasu wygląda gra Interu. U nas też było źle, ale przynajmniej szatnia stała za Gattuso, a u kuzynów się niezły bałagan zrobił. A jak Radja podchodził do karnego, to się czuło po prostu w powietrzu, że spartaczy sprawę... W Rzymie ze Spallettim przeżywał radosne chwile, a w Mediolanie razem idą na dno ;) Inna sprawa, że Strakosha zachował się nietypowo i wyczekał Belga do końca.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Puchar Włoch to dla nas szansa na pierwsze poważne trofeum od 2011 roku. Niby był jeszcze po drodze Superpuchar, ale nie ma się co oszukiwać, to już pogranicze poważnej piłki.

Nie uważam natomiast, żeby odpadnięcie Juventusu, czy Interu specjalnie przybliżało nas do zwycięstwa. Lazio, Fiorentina i Atalanta to ekipy dla których zwycięstwo w Pucharze jest dużo ważniejsze niż choćby Bianconeri przez co można spodziewać się ich pełnego zaangażowania. Pod względem jakości piłkarskiej te ekipy też mają się czym pochwalić także każde kolejne spotkanie traktowałbym jako mecz bez faworyta.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Dobrze, że Inter odpadł. Bez względu na formę, na derby mobilizacja zawsze jest 120% i byłoby bardzo trudno. Z Lazio też będzie trudno, ale wolę grać z nimi.

W piłce jak w kalejdoskopie. Dopiero co wszyscy mówili, że Inter ma nad nami wielką przewagę, bo nie dość, że lepsza kadra, to jeszcze poważny trener, nie to co amator u nas. A teraz nagle Spalletti jest winny kryzysu...

Radja naprawdę tak źle strzelił? Chwilę wcześniej Acerbi strzelił bardzo podobnie - bardzo mocno, w środek, pod poprzeczkę. Naingollan chciał zrobić to samo, tyle że Strakosha został na miejscu i to odbił, co rzadko robią bramkarze. Jak dla mnie pomysł na strzał nie był wcale aż taki zły. Chyba, że to faktycznie szło w poprzeczkę, jak sugerowali komentatorzy. Nie oglądałem powtórek.

W ogóle to komentarz jak dla mnie mega :D Taka dawka sennej ironii i sarkazmu, mało poważne to było, ale parę razy parsknąłem śmiechem ;)

Mimo wszystko bym się nie rozpędzał z tymi szansami na puchar albo wyprzedzenie Interu w lidze. Szanse oczywiście są zawsze, ale dopiero co to my byliśmy w kryzysie...
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Bez Juventusu, przy obecnej formie drużyn dalej grających szanse są wyrównane i jednak bardzo wzrosły na końcowy triumf, gdyż odpadł główny faworyt i drużyna zdecydowanie najlepsza w lidze. Mecze wydają się ciężkie dla każdej ekipy. Tylko tyle i aż tyle. Myślę, że podobne podejście ma każdy zespół.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Do wczoraj wieczora Interiści cisnęli bekę z triplety Juve... ;)
Obrazek
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Adin
Milanista
Milanista

Spojrzałem na posiadanie piłki przez Fiorentinę. Aż 37%. Roma chyba siedziała na piłce przez większość meczu.
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

zino pisze:Do wczoraj wieczora Interiści cisnęli bekę z triplety Juve...
Czasem mam wrażenie (czytając komentarze Interistów), że ta tripleta, to jedyny sukces ich drużyny w historii. W sumie... W latach 90. i na początku XXI wieku, kiedy Serie A była najlepszą (a przynajmniej nie gorszą od angielskiej czy hiszpańskiej) ligą w Europie Inter nic nie wygrał ( Coppa Italia nie liczę, podobnie P.UEFA, bo to zawsze był "Puchar Pocieszenia" dla zespołów nie grających w LM).

Albo wyśmiewanie Juve, bo ma jeden Puchar Europy mniej od nich... Wtedy zawsze sobie przypominam, że taki jeden gość w 25 lat z Milanem wygrał tych pucharów pięć. Czyli tyle samo, co Inter i Juventus razem w swoich ponad stuletnich historiach :lol2:
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

ODPOWIEDZ