Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Coppa Italia

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Czemu nie dostał bana również za ligę?.

https://www.football-italia.net/134115/ ... ned-banned
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

A dlaczego uważasz, że miałby zostać zawieszony w spotkaniu ligowym?

Bo nie jestem pewien czy rozumiesz tekst tego, co sam wrzucasz.
Dlaczego zawieszenie nie działa w Serie A:
However, the Bosnian is free to face Milan in Serie A this Sunday as the charges relate to a different competition.

Dlaczego nie dostał karty za 'oplucie':
It comes after a video clip emerged of the striker appearing to spit at referee Gianluca Manganiello, although that was never conclusive.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2019, 2:04 przez Venomik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
luigi
Milanista
Milanista

Post autor: luigi »

Z tego co mi się wydaje władze ligi mogą zawiesić delikwenta na wszystkie rozgrywki krajowe w szczególnych wypadkach(jeżeli tak nie jest poprawcie mnie), a chyba przyznasz, że to co zrobił Dżeko jak najbardziej kwalifikuje się jako taka sytuacja. Dwa mecze zawieszenia i 10k grzywny to jawna kpina, i przysłowiowy strzał w pysk dla jakichkolwiek zasad fair play (notabene tak usilnie promowanych przez UEFA)

PS Gdyby to zrobił np taki Peszkin to zostałby wywieziony z Ekstraklasy na taczce gnoju :lol2:
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Aby nie było nieścisłości: edytowałem mój poprzedni wpis w tym samym momencie, co padłą odpowiedź. Więc jak luigi komentował, to w moim wpisie była wyłącznie pierwsza linijka.

A odpowiedź: okazuje się, że nie było żadnego splunięcia. Dzeko wykonał ruch głową jakby do tego doszło, mówiąc coś nieodpowiedniego w stronę sędziego - media podchwyciły jakby ta kartka była za oplucie. Sędzia jednak w protokole wyraźnie zaznaczył za co kartka.
Ot, uwierzyliśmy w bzdurę, bo media o tym pisały, a nie dało się tego zweryfikować.

Kara dwóch meczów wydaje się być odpowiednia, nie ma powodu na rozszerzanie zawieszenia na inne rozgrywki, nie ma kontrowersji, można się rozejść.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Emocjonujący mecz w Neapolu, bo dużo się działo, chociaż niekoniecznie dzięki piłkarskiej jakości widowiska. Dwie szybkie czereone kartki (oglądałem od momentu dość kontrowersyjnego wykluczenia Leivy), kilka słupków, poprzeczka, dwie nieuznane bramki..
Nie napiszę, że od dziś Napoli wraca do życia, bo nie grało wcale lepuej od rywala. Lazio za to może się skupić tylko na lidze, chociaż przy ich przewadze punktowej ta informacja niekoniecznie ma znaczenie. :P Więc cieszmy się, że drużyna Gattuso będzie walczyła na 3 frontach.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Nie ogarniam, kolejny mecz na 24 godz. przed rozegraniem zostaje odwołany.

Teraz będzie spekulacja, ze przez to, że nie może wystąpić Ronaldo. :lol2:
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Ansa: Poważnie rozważane jest zawieszenie rozgrywek Serie A na 30 dni.

Bez kibicow nie mogą grać? Czy to w Pucharze Włoch czy w lidze?
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

W tym momencie trwa kolejka Serie B.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Przeciez nie będzie można odrobić takich zaległości, to będą jaja. Grać bez publiczności i tyle w temacie...
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

"Jutrzejszy (prawdopodobnie) odwołany mecz Juventusu z Milanem to tylko wstęp do tego, co może niebawem stać się z całym włoskim sportem. Jak podaje agencja prasowa ANSA, specjalny komitet doradczy przy premierze Włoch, Giuseppe Conte, sugeruje, aby na okres jednego miesiąca zawiesić wszelkie wydarzenia sportowe, w tym mecze Serie A, co miałoby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Taka decyzja sprawiłaby prawdopodobnie, że nie byłoby możliwe dokończenie obecnych rozgrywek. "

To byłaby decyzja odgórna władz panstwowych.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Gra bez publiczności chyba nie wchodzi w grę, bo taki mecz to wciąż kilkadziesiąt bądź ponad 100 osób w jednym miejscu, co przy możliwości "posiadania" wirusa przez osobę bez objawów oznacza, że może być on dalej przenoszony. A już teraz we Włoszech jest ciężka sytuacja, np. przez kolejki do sklepów i wykupywanie towarów, więc każda kolejna eskalacja poprzez zwiększenie zachorowań tylko bardziej nakręci tę spiralę niepokoju i paranoi.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

a Serie B gra dalej??? o co chodzi?
Kzr
Milanista
Milanista

Re: Coppa Italia

Post autor: Kzr »

Roma nie dość że dostała dwa czerwa w ciągu minuty w dogrywce meczu pucharowego ze Spezią, to postanowiła przyjąć potem dwa gole (w tym ośmieszający całą defensywę lob Saponary). Ponadto Roma wykonała o jedną zmianę za dużo, gdyż szósta zmiana w dogrywce nie przysługuje w rozgrywkach Coppa Italia, więc mecz będzie zaliczony jako walkower. Przecież oni już jednego walkowera dostali w tym sezonie za wystawianie gracza niezgłoszonego na seniorską listę, czy da się być bardziej niepoważnym??
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Nie powiem, ładny popis :D

Nie życzę im jakoś szczególnie źle, ale z punktu widzenia Milanu mogliby tak złapać doła mentalnego i stracić trochę punktów teraz.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Kzr, da się. Na przykład pomylić Sportingi przy przelewie :)
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Jestem absolutnie w szoku. Juventus z Pucharem a Atalanta nie wyszła na boisko w 2 połowie meczu. Wlała się nadzieja.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

No właśnie, ta Atalanta jest do pokonania. Tylko trzeba zostawić jej mało miejsca, nie dać się rozpędzić. Potrafimy to. Poza tym, końcówka wyglądała, jakby mecz kosztował ich sporo sił albo fizycznie są już zmęczeni.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Mam nadzieję że zdobycie tego trofeum potwierdziło Pirlo jako trenera Juve na przyszły sezon ;)
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Teoretycznie brak dogrywki i wygrana juve to zły scenariusz, ale styl w jakim Atalanta zagrała druga połowę napawa nadzieja. Kluczowy wydaje się początek niedzielnego meczu. Jak nie stracimy nic,a daj Boże strzelimy, to są widoki na dobry wynik.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Forzamilan
Milanista
Milanista

Post autor: Forzamilan »

Nie jestem w stanie pojać jak sędzia mógł nie zagwizdać faulu reprezentanta majów na Gossensie. Chyba ze się przepisy zmieniły. Najpierw psudo faul perisica teraz to. Co tam, żal sędziów w dupę ściska, że juventus tak słabo gra w tym sezonie?
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

A propos
Kilka dni temu Sinisa Mihajlovic mówi o obsadzie sędziowskiej przed meczem z Juve "Wyznaczą Valeriego lub Giacomelliego, jestem tego pewien, mogę założyć się o wszystko, co zechcesz. Wtedy będziemy musieli zagrać w tę grę. Na papierze nie mamy szans, ale spróbujemy"
Oficjalny skład sędziowski:
Sędzia główny: VALERI
VAR: GIACOMELLI
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
ODPOWIEDZ