Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Sezon 2010/2011

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
vorny
Milanista
Milanista

Post autor: vorny »

Tak się składa że nie gra ani Di Natale, ani Sanchez, czyli najgroźniejsze żądła. Do przerwy remis po zero i mam nadzieję że się utrzymie wynik do końca, a najlepiej jakby Denis swoim dawnym kumplom władował jakąś brameczkę :gol:
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Jest 0:1. Jeśli tak zostanie to już śmiało można powiedzieć, że mistrzostwo mamy na bank!
Myślę, że nikt nie będzie miał złudzeń.

Ale mecz trwa jeszcze, Napoli jest nieobliczalne tak czy siak
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

0:2

mamy Scudetto, nie wierzę, że to co mamy w zasięgu ręki możemy oddać za frajer. El Riazor czy Stambuł nam nie grozi :)
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Jak będzie taki wynik. To będzie ciekawie. Lazio i Udinese będą miały niewiele straty do Interu;).
Awatar użytkownika
vorny
Milanista
Milanista

No właśnie, jak będzie, ale myślę że Udinese nie da sobie wydrzeć zwycięstwa i będzie 6 pkt przewagi nad Napoli i 8 nad Interem na 5 kolejek do końca sezonu, czyli jest/będzie pięknie :)
Awatar użytkownika
Gol
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Gol »

No to Napoli przegrywa u siebie 2-1 :)
If you are good at something never do it for free
bajer
Milanista
Milanista

Post autor: bajer »

Napoli jeszcze trochę mnie postraszyło bo mecz śledziłem na livesports a oni już nieraz w końcówkach odrabiali straty. Ale udało się, Udine wygrywa 2:1, Milan ma 6 punktów przewagi nad Napoli, 8 nad Interem, 11 na Lazio, 12 nad Udine, to wszyscy którzy matematycznie mają szansę na scudetto :ok: żeby ta przewaga nie uśpiła Rossonerich i z Brescią i Bologną zdobyli komplet żeby do Rzymu pojechać do upragnione scudetto albo, kto wie, może przy odpowiednim układzie spotkań zapewnić je sobie już za 2 kolejki?

Napoli musiałoby stracić 3 punkty w meczach z Palermo i Genoą, ciężko mi to sobie wyobrazić ale kto wie, na nas się Palermo spięło to może i na Napoli dadzą radę :king:

Inter musiałby stracić punkt, rywale to Lazio i Cesena, tutaj taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny przy obecnej formie Interu prowadzonego przez mediolańską wersję Konrada Wallenroda :ok:

Szczerze mówiąc, bardzo fajnie by było wygrać ligę z dużą przewagą już 1 maja, wiem, najważniejszy jest sam tytuł i w ogóle ale w czasie majówki, podczas Wiosennego Zlotu MCP, fajne zdjęcia by potem były a i ci którzy tam nie będą (czyli np. ja) będą mogli dłużej i solidniej poświętować :king:

tak sobie tutaj głośno myślę :brew:
Kolejorz & Milan & AZ Alkmaar
Awatar użytkownika
vorny
Milanista
Milanista

Po 33 kolejce śmiało już można stwierdzić że jest dobrze, ba, bardzo dobrze :) Przewaga jest już na tyle duża, że grzechem byłoby ja roztrwonić. Tak więc mamy za sobą b.pozytywny weekend, kto by się spodziewał.. oby tak dalej :ok:
Matt2Hot
Milanista
Milanista

Post autor: Matt2Hot »

Napoli przegrywa 1:2 z Palermo i niestety Interowi udało się wygrać z Lazio po wykorzystanym rzucie karnym dla Rzymian i czerwonej kartce dla Julio Cesara...Więc tabela jeszcze korzystniejsza więc wskazane było by dziś zwycięstwo :piwo:
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Wychodzi na to, że mecze z Brescią i Bologną będą kluczowe: jeśli dobrze mi się wydaje przy zgarnięciu 6 punktów w tych meczach, na 3 kolejki przed koncem do scudetto wystarczy nam remis z Romą/Caglairi/Udinese lub remis Interu, który ma po drodze Violkę i Napoli... Na prawdę szkoda, że Lazio dało plamy...
Run Ignazio, run!
Awatar użytkownika
Milansport
Milanista
Milanista

Post autor: Milansport »

"Wystarczy", że Milan wygra mecz z Brescią i Bologną. Będziemy mieli 9 punktów przewagi nad Interem i Napoli na 3 mecze przed końcem i lepszy stosunek bezpośrednich meczów z obiema tymi drużynami.
Sheva
Milanista
Milanista

Post autor: Sheva »

Przy założeniu, że Inter też wygra dwa najbliższe spotkania będziemy mieć 8 punktów przewagi i jak pisze Paolo#3 będzie trzeba dorzucić jeszcze ten jeden punkcik ;-)
Ale nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu... zgarnijmy najpierw 3 punkty z Brescia
MILAN... E BASTA
Awatar użytkownika
mms
Milanista
Milanista

Post autor: mms »

Czerwona kartka dla Mauriego w 66 minucie to jakaś kpina. Normalne zahaczenie od tyłu. Faul taktyczny na żółtko. Jednak rozumiem, że Inter po strzeleniu na 2-1 został zepchnięty do obrony i sędzia musiał interweniować.
bajer
Milanista
Milanista

Nasza sytuacja wygląda w tej chwili tak że Napoli w zasadzie już nam nie zagrozi. Terminarz wygląda dla nas świetnie pod tym względem że w sobotę zagrają i Inter i Napoli i przed meczem z Bologną będziemy znali stawkę, mecz o scudetto czy czekamy żeby świętować w Rzymie po minimum zwycięskim wtedy remisie :ok: osobiście liczę na to że Cesena przedłuży passę meczów bez porażki do 5, to byłoby coś wspaniałego zapewnić sobie tytuł na 3 kolejki przed końcem na własnym stadionie, jakoś u siebie świętowanie ma lepszy klimat, chociaż na Olimpico też nie byłoby złe :diavolo: ale im szybciej tym lepiej, nie mogę się już doczekać by móc mówić oficjalnie że Milan jest 18-krotnym mistrzem Italii i ma tych tytułów tyle co Inter (a nawet więcej bo 2006 się nie liczy :P ) :ok:
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Jak mi znowu C+ zrobi Primera TV i zleje Calcio w tak ważnej kolejce, to łby chyba pourywam :)
szopa
Milanista
Milanista

Post autor: szopa »

Scudetto juz coraz blizej, chcialbym uslyszec zdanie tych co traktowali nasze zwyciestwo w seriea w kategoriach cudu. Moim zdaniem Max stworzyl zespol na miare mistrza, okazal sie dobrym trenerem (uczacym sie i wyciagajacym wnioski). W odroznieniu od Leo ktory pokazuje swoje ograniczenia w Interze. Czy osoby ktore podczas calego sezonu najezdzaly na Maxa, dajac przyklad Leo odsczekaja swoje slowa tak jak ja to zrobilem po tym jak Carlo wygral Lige Mistrzow.
Bezakalaria
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Allegri czasem irytuje, czasem zwleka ze zmianami, ale jednak trzeba przyznać, że zatrudniając go zrobilismy krok w przód. Ok, drużyna długo się docierała, brakowało kilku elementów. To co mnie cieszy to gra obronna - w porównaniu z Leo czy schyłkiem czasów Carletto gramy na prawdę pewnie w defensywie ( niczym za najlepszych czasów pary Nesta-Maldini). Silva to klasa światowa i kto wie czy już nie długo nie będzie miał metki tego najlepszego na świecie ( o ile już niem nie jest). Nesta niby troszkę spuścił z tonu, ale to wciąż poziom do którego tym całym Bonuccim czy Rannochiom "trochę" brakuje. Yepes to niezwykle pozytywne zaskoczenie - mimo długich tygodni na ławie gość jest w gotowości, a jak wchodzi na boisko to prezentuje się jak piłkarz w pełnym rytmie meczowym. Jedyne co mnie smuci to wiek Mario i Sandro. Gdyby obaj mieli teraz choćby po 32 lata ;) Podejrzewam, że w grze Abate w tym sezonie też maczał palce. Ignazio zrobił duże postępy w grze defensywnej, dodał troszkę cwaniactwa, no i po drugiej stronie boiska nie jest już takim jeźdźcem bez głowy.

Po długich problemach mamy też wreszcie działającą sprawnie pomoc. Gattuso-MVB-Seedorf to teraz optymalne ustawienie. Jedyny problem jest taki, że wszyscy trzej są grubo po 30., Seedorf nawet jak zostanie to nie będzie grał tak równo przez cały sezon. Liczę, że nie przedłużymy umowy z Pirlo, Strassera pasowałoby gdzieś wypożyczyć - jak dla mnie chłopak mógłby już się ogrywać w zespołach typu Parma. U nas konkurencja jest duża i moglibyśmy go trochę 'wyhamować'. Pensja Flaminiego nie jest proporcjonalna do tego co on prezentuje dlatego powinniśmy pomyśleć o jego sprzedaży.

Inny problem z którym miał Allegri to trequartista - Seedorf wypadał tam nie nie najlepiej, Robinho to skrzydłowy lub cofnięty napastnik, a Boatenga ze swoją charakterystyką wolałbym w środku pomocy. Przybycie takiego Ganso powinno w znaczny sposób zmienić naszą grę. Ktoś kiedyś porównał grę Ganso do Rui Costy - jeśli na prawdę ma takie podanie czy strzał z dystansu to będę bardzo szczęśliwy ( o ile do nas trafi oczywiście).

W ataku i na bramce Max póki co nie potrzebuje nic nowego. Za jakieś dwa lata można będzie szukać kogoś kto przejmie schedę po Christianie, w ataku wraz ze zdrowym Pippo mamy komplet świetnych graczy z ogromnym potencjałem. W przypadku odejścia Filippo jego naturalnym następcą wydaje się być Paloschi i mimo tych kontuzji i zmiennej formy to właśnie Paluchowi bym zaufał.

Wierzę, że w kolejnym sezonie pojedyncze jednostki jak i w rezultacie cała drużyna będzie lepsza, bardziej zgrana i odpowiednio wzmocniona (zwłaszcza w pomocy).

Ogólnie, jak na pierwszy sezon w wielkim klubie, Allegri jakoś sobie poradził. Trafił na okres, gdzie odbywa się przebudowa i powrót do elit... Pewnie jeszcze nie raz będziemy się irytować jego wyborami i ruchami w trakcie meczów, ale jestem pewien, że Allegri jako trener będzie jeszcze dużo lepszy. Osobowość ma odpowiednią, należy raczej do ludzi którzy nie szukają sobie wrogów na siłę ( Mourinho) i dążą do dobrych relacji z piłkarzami.

4 punkty dzielą mistera od tego bym przyznał, że wykonał swoją robotę bardzo dobrze. No chyba, że wygramy jeszcze Coppa Italia to wtedy gość wykonałby plan w 100% - trzeba przyznać, że jednak z tą kadrą ( okrojoną o piłkarzy zbanowanych w LM) i kontuzjami nie mogliśmy za wiele zwojować w LM, a z Tottenhamem zabrakło odrobiny szczęścia - gdyby strzał Robinho nie został wybity z linii bramkowej, a Yepes miał więcej szczęścia przy tych powietrznych wojażach pod polem karnym Anglików... ;)

Jeśli wygramy scudetto, a po sezonie te plotki o Mexesie, Taiwo i Ganso staną się rzeczywistością to Allegri będzie pod dużą presją. W końcu trzeba będzie zdziałać coś więcej ( a nawet dużo więcej w LM) :)

Mam nadzieję, że przed końcem świata 2012 będziemy mogli znów "skosztować" smaku zwycięstwa w tych rozgrywkach, choć kadra powinna być tak szeroka, że powinniśmy ze spokojem jechać na trzy fronty :)
Run Ignazio, run!
Awatar użytkownika
PacheL
Milanista
Milanista

Post autor: PacheL »

no proszę, Mourinho to jednak słaby trener- tylko 1 zmiana w trakcie całego meczu :O :rotfl2:
Love to football is playing every game as if it's your last.
bajer
Milanista
Milanista

Więcej nie zdążył bo go sędzia wywalił na trybuny :brew:
Awatar użytkownika
konrad_acm
Milanista
Milanista

Post autor: konrad_acm »

a Guardiola mądrze zrobił zmianę taktyczną w 89 minucie, uspokoił grę i dał ''zagrać'' młodemu :)
ForzaMILAN!
Awatar użytkownika
PacheL
Milanista
Milanista

Post autor: PacheL »

no to jednoznacznie z tego wynika: Gua > Mou! ;)
btw,
http://www.youtube.com/watch?v=ygmGIFz_ ... dded#at=27 ciekawe zachowanie naszych "nadludzi" :)
Love to football is playing every game as if it's your last.
Awatar użytkownika
chrissnail
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: chrissnail »

PacheL pisze:http://www.youtube.com/wa..._embedded#at=27 ciekawe zachowanie naszych "nadludzi" :)
Typowa FC Porcelana. Mecz też spektakl... znaczy komedia ;)
Porek
Milanista
Milanista

Post autor: Porek »

Nie przesadzajmy teraz ze Barcelona jest zla i teraz Real to wielcy pokrzywdzeni... Ja sie bardzo ciesze ze wygral zespol ktory gral a nie postawil TIRa w bramce i kopal w przod - jesli to jest wielka taktyka Mou na Barce to dla mnie sie nie sprawdza... Symulacje sa w obie strony i dawanie filmika ze pilkarze sie klada --- ktory teraz tego nie robi? nie ma takiego to czesc gry... Aczkolwiek moim zdaniem w tym meczu tez to byla przesada ale wjazd na druzyne Barcelony dla mnie jest dziwny :)
bajer
Milanista
Milanista

Wjazd na Barcelonę jest dziwny a tam co chwilę jakiś aktor w spektaklu pada teatralnie na ziemię chociaż nikt go nie dotknął. Ale w studiu po meczu i tak ni z tego ni z owego zaczną potem wspominać o Włochach płaczkach i symulantach, zachwalając chwilę później grającą niezwykle pięknie i zawsze fair Barcę ;) nadal widzisz przesadę? Bo mnie już mdli od tych pochwał i niezauważania przez komentatorów "wybryków" piłkarzyków z "więcej niż klubu" :prayer:
Porek
Milanista
Milanista

Post autor: Porek »

O Wlochach wspominaja glownie przez stereotypy ktore obecnie sa nieaktualne bo czy to Brazylijczyk Polak czy inny Szwed - kazdy pada poprostu szukajac jak najwiekszej korzysci z nieprzepisowych zagran rywaala.... Nie powiem przez ciagle chwalenie Barcy mozna dostac mdlosci zgodze sei ale rownie dobrze patrzac obiektywnie na ich gre to robia naprawde wielkie rzeczy.... Niby posiadaniem pilki meczow sie nie wygrywa i iloscia podan ale oni potrafia polczacy te rzeczy dlatego moim zdaniem warto jednak chwalic gre Katalonczykow ( oczywiscie bez wyolbrzymiania i z wylaczonym glosem w TV:P) Osobiscie nie chcialby zeby Nasz zespol gral w taki sposob ale wydaje mi sie ze kazdy z nas lubi gdy z przodu zagramy kilka szybkich wymian po ziemi z pierwszej pilki :) ale jak mowie nie ciagle bo mozna sie znudzic ;)
Zablokowany