Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Sezon 2010/2011

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Zablokowany
szopa
Milanista
Milanista

Post autor: szopa »

Mecz ogladalem i jakos od razu wiedzialem ze gol, bez powtorek, takze blad sedziego ewidentny plus karny ktorego nie bylo i czerwo, Lazio moze sie czuc skrzywdzone a sedzia ewidentnie wypaczyl wynik meczu. Dodatkowo przy 4 bramce wydawalo sie ze przy rzucie wolnym wykonywanym przez Lazio mur stal za blisko pilki a z tej akcji poszla kontra.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2011, 11:48 przez szopa, łącznie zmieniany 1 raz.
Bezakalaria
Awatar użytkownika
Pamato
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Pamato »

a to powiem ci, ze masz sokoli wzrok :) tyko wez pod uwage sedzia widzi to z wysokosi 1.80m znad murawy, nie jak my, z kamery telewizyjnej i ma na podjecie dcyzji milisekunde w zasadzie. biorac pod uwage sile strzalu/odbicia i to, ze pilka mogla chociazby kawalkiem 'zahaczyc' o linie (90% za linia) i bramki de facto by nie bylo to ja bym jednak sedziego nie winil az tak bardzo.
tak czy siak to ewidentnie kolejny dowod na to, ze akurat w takich przypadkach FIFA/UEFA nie powinna w ogole oponowac jesli chodzi o powtorki video czy inne tego typu wynalazki :/
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Ja tam nie widzę błędu sędziego przy karnym.
A co do bramki naszego starego kolegi to zdecydowaną racje ma Pamato. Ledwo na powtórce idzie dostrzec czy gol rzeczywiście padł.

Lazio dało sobie wbić bramki jak dzieci, to samo sie zresztą tyczy Napoli. Jeśli mają tak szczelną obronę przy akcji po której padł pierwszy gol - to chyba nie ma co się ich obawiać ;)
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Dondamajk
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Dondamajk »

No i zrealizował się scenariusz 1B:
dondamajk pisze:1B: Milan nie przegrywa z Interem, Napoli wygrywa z Lazio

Milan 63/64/65/66
Napoli 62
Inter 60/61
W związku z tym będę kontynuował swoje rozważania, cieszy mnie bardzo, że pomimo wpadki na Sycylii, zrealizował się scenariusz, który został uznany za mnie za najmniej prawdopodobny (porażka z Palermo, wygrana z Interem). To był wielki krok w stronę Scudetto, ale tych kroków trzeba zrobić jeszcze kilka. :king:

Udine ostatnią porażką praktycznie wyeliminowało się z walki o scudetto (9pkt'ów straty przy 21 do zebrania), więc nie widzę potrzeby wrzucania ich do moich przemyśleń. Są groźni, ta jedna porażka tego nie zmienia, ale już raczej pod kątem pojedynczych spotkań (np w 38 kolejce).

Na pierwszy rzut oka bardzo ważna i wręcz kluczowa okazuje się kolejka 37, gdzie Napoli podejmie Inter... zakładam, że napompowany zbliżającym się po latach scudetto rozniesie na San Siro Caglliari (mimo iż ostatnio było dość szczęśliwe 0-1), więc jeśli przed tą kolejką uda się zgromadzić/utrzymać 3 punkciki przewagi nad obojgiem rywali, to postawimy ich przed sporą presją, gdyż z 6pkt (a zakładam, że z Cagliari zagramy wcześniej, gdyż spotkanie bezpośrednich rywali będzie pojedynkiem kolejki, pewnie wieczornym) straty nie wygranie spotkania będzie dla nich znaczyło koniec marzeń. :king:

Podobnie wygląda to w przypadku ostatniej, bardzo trudnej kolejki, gdzie zagramy z Udine, rywalem z wielkim potencjałem, rywalem niebezpiecznym i nieprzewidywalnym. Warto byłoby mieć 3 pkt przewagi nad Napoli i Interem, bo wtedy niezależnie od wyników 38 kolejki scudetto powędruje w nasze ręce!

W związku z tym skupię się na próbie wyjaśnienia i chociaż częściowej odpowiedzi na pytanie czy uzbieranie/utrzymanie takich zaliczek przed 37 i 38 kolejką są możliwe i realne. Przeanalizuję to zagadnienie na dwa sposoby... taki sam jak poprzedni i "analizą strefową" (to żadna profesjonalna nazwa czy metoda, sam to sobie wymyśliłem) przeprowadzona na podstawie wyników z poprzednich kolejek. To że jedna analiza będzie analizą ex post (strefowa), a druga ex ante z uwzględnieniem aktualnej formy daje większe szanse na to, że nie będzie to tylko i wyłącznie pseudointelektualny bełkot, a coś co w rzeczywistości niesie jakąś wartość merytoryczną.

ANALIZA STREFOWA:

Do pójścia tą drogą, zainspirowała mnie regularność wyników Milanu osiągana z rywalami z konkretnych miejsc w tabeli, po głębszym przyjżeniu i obliczeniu rekordów udało mi się wyznaczyć 5 stref w których osiągane wyniki są zaskakująco regularne. Myślę, że tą regularność można tłumaczyć kilkoma obiektywnymi cechami, które prezentują rywale z konkretnych rejonów, a także my w podejściu do nich, tkj: styl gry, motywacja, nastawienie, pewność siebie... itd.

Tabele podzieliłem na 5 następujących stref:

Obrazek

Miejsca:

2-3 - Green Point (4-0-0)

Zwycięstwa: 100%
Remisy: 0%
Porażki: 0%

Tutaj rywale mają inklinacje utraofensywne i mają świetny potencjał w tej formacji. Gorzej z defensywą. Na pewno też wiedzą przed pojedynkiem mecz jest do wygrania, jak widać po liczbach, tylko pozornie. Same zwycięstwa Milanu, z takimi rywalami radzimy sobie najlepiej.

4-5 - Ground Zero (0-3-0)

Zwycięstwa: 0%
Remisy: 100%

Najbardziej zagadkowa strefa, przynajmniej dla mnie. Udine i Lazio to rywale z potencjałem, ale wyraźnie mniejszym niż ACM. Za pewne podchodzą do meczów z rossoneri z szacunkiem i respektem, ale bez kompleksów i może to spowodowało, że żadnego spotkania w tej strefie nie wygraliśmy. Inklinacji ofensywnych obu zespołom nie można odmówić, a jak wiadomo tacy rywale są dla nas niemal idealnie, jednak ambicje i chęć udowodnienia, że są warci coś więcej regularnie krzyżuje nam plany.

6-8 - Strefa Mroku (2-0-3)

Zwycięstwa: 40%
Remisy: 0%
Porażki: 60%

Wyniki w tej strefie są zaskakujące, ale ich powody już nie koniecznie. Znajdują się tutaj dwie wielkie i jedna ciut mniejsza firma, wszystkie 3 jednak w mniejszym lub większym kryzysie, z pojedynczymi motorami napędowymi, bez drużyny. Wszystkie 5 spotkań wyglądało niemal identycznie, atak Milanu w zasadzie przez całe spotkanie. W jednych spotkaniach wpadło, w innych zabrakło szczęścia i mecz przegrywaliśmy. Bardzo trudna strefa.

9-15 - Green Point II (10-1-0)

Zwycięstwa: 91%
Remisy: 9%

Tutaj znajdują się rywale z pewnymi ambicjami, jednak stosunkowo "średniawym" potencjałem... każdy z nich ma ambicję, aby utrzymać się w SA, więc w każdym meczu muszą walczyć o 3pkt... co oznacza, że nie mogą uprawiać pełnej murarki i stawiać autobusów w własnym polu karnym... a to wystarcza nam, aby na 33 możliwe zdobyć w tej strefie 31pkt!

16-20 - Underdog Zone (4-3-1)

Zwycięstwa: 50%
Remisy: 37.5%
Porażki: 12.5%

W tej strefie mamy do czynienia z murarstwem i kontrami, jak widać nie zawsze wystarcza nam konsekwencji i skuteczności, aby takich rywali pokonać. Robimy to w zaledwie połowie spotkań. Ultradefensywny styl, to nie jest to z czym dobrze sobie radzimy u rywali.

Pozostałe mecze

Miejsca:

2-3 - Green Point (4-0-0): N/A
4-5 - Ground Zero (0-3-0): Udinese
6-8 - Strefa Mroku (2-0-3): Roma
9-15 - Green Point II (10-1-0): Fiorentina, Bolognia, Cagliari
16-20 - Underdog Zone (4-3-1): Sampdoria, Brescia

według statystyk:

2-3 - Green Point (4-0-0): N/A = 0pkt
4-5 - Ground Zero (0-3-0): możemy liczyć na 1 punkt
6-8 - Strefa Mroku (2-0-3): ciężko coś wyrokować jest to pewnego rodzaju fifty fifty... ale fakt, że biorąc pod uwagę "dwumecze" z Juve i Palermo odnosiliśmy 1 zwycięstwo i ponosiliśmy 1 porażkę, to z powodu porażki w pierwszym meczu z Romą, doliczam nam w tej strefie 3 punkty (jednak liczby przemawiają na korzyść porażki w stosunku 60/40)
9-15 - Green Point II (10-1-0): tutaj możemy liczyć na komplet 9 punktów
16-20 - Underdog Zone (4-3-1): Milan powinien zdobyć 3 lub 4 punkty

Myślę, że powinniśmy w pozostałych 7 spotkaniach zdobyć około 16 punktów (z 21 możliwych). Co oznacza, że do scudetto (przy założeniu, że te 16pkt rzeczywiście zdobędziemy) jest nam potrzebne jedno małe potknięcie Napoli w postaci remisu. 1 porażka więcej Interu i 1 porażka oraz 1 remis Napoli praktycznie oddają, według tej analizy scudetto w nasze ręce. Biorąc pod uwagę, że oba zespoły czeka jeszcze jedno spotkanie wspólne, perspektywy, mimo wszystko (mecze Roma, Udine i Fiore) są bardzo dobre.

ANALIZA KOLEJEK:

Tutaj tak jak pisałem wcześniej, skupię się na kolejkach 32-36, gdyż bardzo ważny wynik z kolejki 37 w spotkaniu Napoli z Interem jest bardzo trudny do przewidzenia i wszystko w tym kluczowym spotkaniu może się wydarzyć.
dondamajk pisze: 32 kolejka:
Fiorentina - Milan
Inter - Chievo
Bologna - Napoli

Inter, Napoli, Milan

33 kolejka:
Milan - Sampdoria
Parma - Inter
Napoli - Udinese

Milan, Inter, Napoli

34 kolejka:
Brescia - Milan
Inter - Lazio
Palermo - Napoli

Milan, Napoli, Inter

35 kolejka:
Milan - Bologna
Cesena - Inter
Napoli - Genoa

Milan, Napoli, Inter

36 kolejka:
Roma - Milan
Inter - Fiorentina
Lecce - Napoli

Napoli, Inter, Milan
Z powodu ostatnich wyników, na ten moment, Napoli jest naszym najpoważniejszym rywalem do scudetto, przegrane derby, już na pewno gorszy bilans w spoktniach bezpośrednich, oraz 5pkt straty (na 21 możliwych do zdobycia) oraz mecze z Napoli i Lazio stawiają Inter w trudnej sytuacji.

Stosunek trudności spotkań w kolejkach 32-36 (najłatwiejsze w kolejce/trudne/najtrudniejsze w kolejce):

Milan 3-0-2
Napoli 1-3-1
Inter 1-2-2

Skrajne pozycje (skrajne pozycje 1 i 3 lub 3 i 1):

Milan 1 - 1 Napoli
Milan 1 - 1 Inter

W przypadku skrajnych pozycji mamy status quo. Każdy z zespołów ma porównywalne szanse na stratę punktów do 36 kolejki, więc ta analiza nie do końca jest nam w stanie odpowiedzieć na postawione pytanie. Znów wracamy do punktu wyjścia i kluczowej 37 kolejki, meczu Napoli-Inter. Przy włączeniu do wnioskowania, konkluzji z analizy ex post, dla mnie odpowiedź jest prosta i bardzo optymistyczna. Jeśli, nawet pomimo braku potknięć do 36 kolejki, Napoli nie wygra tego spotkania, to scudetto znów będzie nasze! FORZA MILAN! :king:
"Forza Milan! Milan Campione! Forza Milan! Il Milan Ole! Vinci Per Noi!
bajer
Milanista
Milanista

Post autor: bajer »

Dondamajk pisze:Na pierwszy rzut oka bardzo ważna i wręcz kluczowa okazuje się kolejka 37, gdzie Napoli podejmie Inter... zakładam, że napompowany zbliżającym się po latach scudetto rozniesie na San Siro Caglliari (mimo iż ostatnio było dość szczęśliwe 0-1), więc jeśli przed tą kolejką uda się zgromadzić/utrzymać 3 punkciki przewagi nad obojgiem rywali, to postawimy ich przed sporą presją, gdyż z 6pkt (a zakładam, że z Cagliari zagramy wcześniej, gdyż spotkanie bezpośrednich rywali będzie pojedynkiem kolejki, pewnie wieczornym) straty nie wygranie spotkania będzie dla nich znaczyło koniec marzeń. :king:
Tutaj się przyczepię stwierdzenia że mecze 37 kolejki będą podzielone w jakiś sposób, mogę się mylić ale wydaje mi się że 2 ostatnie kolejki w każdej lidze są grane o jednej godzinie, za wyjątkiem meczów które nie mają większego znaczenia dla kształtu tabeli, wtedy można wyjątkowo zagrać o innej godzinie. Więc wydaje mi się że Milan, Inter i Napoli będą grały w 37 kolejce o jednej porze :ok:
Kolejorz & Milan & AZ Alkmaar
Sulej
Milanista
Milanista

Post autor: Sulej »

Czy ktoś ma jakieś dane jak radziło sobie Napoli bez Cavaniego? Bo z Bologną nie zagra :ok:
Awatar użytkownika
tom_n
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą
Kontakt:

Post autor: tom_n »

Napoli jak do tej pory nie musiało radzić sobie bez Cavaniego, bo ten zagrał we wszystkich 31 meczach ligowych w tym sezonie (grał więcej niż Zlatan). Zobaczymy jak będzie z Bologną :)
Sulej
Milanista
Milanista

Nie grał chyba z Vilarrealem i tamten mecz Napoli przegrało.
Awatar użytkownika
TomekW
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: TomekW »

Dondamajk pisze:Na pierwszy rzut oka bardzo ważna i wręcz kluczowa okazuje się kolejka 37, gdzie Napoli podejmie Inter... zakładam, że napompowany zbliżającym się po latach scudetto rozniesie na San Siro Caglliari (mimo iż ostatnio było dość szczęśliwe 0-1), więc jeśli przed tą kolejką uda się zgromadzić/utrzymać 3 punkciki przewagi nad obojgiem rywali, to postawimy ich przed sporą presją, gdyż z 6pkt (a zakładam, że z Cagliari zagramy wcześniej, gdyż spotkanie bezpośrednich rywali będzie pojedynkiem kolejki, pewnie wieczornym) straty nie wygranie spotkania będzie dla nich znaczyło koniec marzeń. :king:
W tym wypadku już samo 6 punktów przewagi dawałoby scudetto, bo mamy lepszy bilans meczów bezpośrednich.
bajer pisze:Tutaj się przyczepię stwierdzenia że mecze 37 kolejki będą podzielone w jakiś sposób, mogę się mylić ale wydaje mi się że 2 ostatnie kolejki w każdej lidze są grane o jednej godzinie, za wyjątkiem meczów które nie mają większego znaczenia dla kształtu tabeli, wtedy można wyjątkowo zagrać o innej godzinie. Więc wydaje mi się że Milan, Inter i Napoli będą grały w 37 kolejce o jednej porze :ok:
W tym roku niespodziewanie przedostatnia kolejka została podzielona i faktycznie gramy w Cagliari w sobotni wieczór, a Inter z Napoli gra w niedzielę. Ten mecz może teoretycznie nie mieć dla nas żadnego znaczenia ;)
Abbiamo un grande sogno in fondo al nostro cuore
vedere il grande Milan che vince il Tricolore
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Bilans spotkań zarówno z Interem, jak i z Napoli mamy w tym roku miażdżący, nie ma innego wyjścia jak przypieczętować Scudetto ogrywając różnych ogórków po kolei. Styl mnie w tych meczach nie interesuje :minigun:
Awatar użytkownika
PacheL
Milanista
Milanista

Post autor: PacheL »

rangiz, dokładnie. 5-1 z wiceliderem, 4-0 z 3cią drużyną. To jednoznacznie pokazuje kto w tym roku zasługuje na scudetto.
Love to football is playing every game as if it's your last.
acmilan1899
Milanista
Milanista

Post autor: acmilan1899 »

Na scudetto zasługuje ten, kto ma najwięcej punktów W OGÓLE.
od 12.12.1993 r.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Obie wypowiedzi są trafne, bo w chwili obecnej bardzo do nas pasują ;)
Awatar użytkownika
Dondamajk
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Dondamajk »

TomekW pisze:W tym wypadku już samo 6 punktów przewagi dawałoby scudetto, bo mamy lepszy bilans meczów bezpośrednich.
Tak, racja, powinno być 4-5pkt.
"Forza Milan! Milan Campione! Forza Milan! Il Milan Ole! Vinci Per Noi!
Sulej
Milanista
Milanista

Zarówno Napoli jak Inter wygrali, chociaż miałem nadzieję, że stracą punkty. No cóż, Milan MUSI dzisiaj zdobyć 3 oczka.
Awatar użytkownika
maslok
Milanista
Milanista

Post autor: maslok »

Palermo to jednak frajerska drużyna. Z 2:0 na Renzo Barbera, z przewagą dwóch zawodników, wykręcić 2:2 i to z Ceseną. To trzeba umieć. Do tego tydzień temu rozbiła ich Catania w derbach. Arrivederci Europo. No i bardzo dobrze. Po co pchać się do rozgrywek międzynarodowych, jeśli się w nich w ogóle nie chce grać [vide tegoroczna Liga Europejska].

Ciao Rosanero.
Awatar użytkownika
Horrorist
Milanista
Milanista

Post autor: Horrorist »

A my frajersko z nimi polegliśmy. Cały czas zastanawiam się jak to możliwe patrząc na ostatnie 2 miesiące w wykonaniu Palermo... Mam nadzieję ze te stracone 3 pkt nie odbiją się nam czkawką na koniec sezonu...
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Mam nadzieję, że w trzech kolejnych meczach (Sampdoria, Brescia, Bologna) zgarniemy całą pulę, a Inter i Napoli coś tam pogubią i w meczu z Romą będziemy w miarę komfortowej sytuacji...

Po tych trzech meczach mamy Romę, Cagliari i Udinese. Dla porównania Inter w kolejnych sześciu meczach gra z Parmą, Lazio, Ceseną, Fiorentiną, Napoli i Catanią, a Napoli ma Udinese, Palermo, Genoę, Lecce, Inter i Juve.

Obaj rywale też mają niezbyt wygodny terminarz. Napoli chyba nawet gorszy niż my ( Udine, Inter, Juve, a może słabiutkie Palermo się odbije, Genoa sprawi jakąś niespodziankę). Inter z Parmą nie powinien mieć problemów, z Lazio teoretycznie powinno być gorzej, ale tam mogą zdarzyć się różne rzeczy ( ta ich przyjaźń...). Violka może coś skubnie, ale grają w Mediolanie...

Pozytywny scenariusz to wtopy Napoli z Udine i Juve, remis z Interem, Inter mógłby zremisować z Parmą ( może coś ugrają u siebie) i Lazio. Oczywiście jeśli wygramy trzy kolejne mecze i wywieziemy coś korzystnego z Rzymu...
Run Ignazio, run!
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Roma przegrała dziś z Palermo 2-3, ładnie przy bramce Vucinica zachował sie Borriello. Juventus ma szansę na wskoczenie na 6. miejsce, a jeszcze jakby Lazio i Udine ( oby nie) potraciły punkty...
Run Ignazio, run!
bajer
Milanista
Milanista

W zasadzie ostatnimi czasy Juve ma patent na Inter i dzisiaj w meczu Parmy z Interem się to potwierdziło, gole Giovinco i Amauriego dają nam 8 punktów przewagi nad kuzynami, a to praktycznie sprawia że w tym sezonie po raz pierwszy od długiego czasu w końcu nastąpi zmiana mistrza :diavolo: jeszcze niech tylko Udine choć na ten jeden mecz jutro przebudzi się z tego małego dołka który złapali i chociaż urwie 2 punkty Napoli, byłoby pięknie :king: ciekaw jestem bezpośredniego pojedynku o króla strzelców w tym spotkaniu :ok:
Awatar użytkownika
PacheL
Milanista
Milanista

Post autor: PacheL »

bajer pisze:ciekaw jestem bezpośredniego pojedynku o króla strzelców w tym spotkaniu :ok:
to chyba Twoja ciekawość nie zostanie zaspokojona, bo ani Cavani, ani di Natale nie zagrają w tym meczu :P
Love to football is playing every game as if it's your last.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

PacheL pisze:ani Cavani, ani di Natale nie zagrają w tym meczu
Przez co ich pojedynek straci nieco na zaciętości, ale pozostanie wyrównany. ;)

Szkoda mi trochę Romy, podobno już mają nowego właściciela, który grozi, że zbuduje potęgę. Skoro ma takie plany to w LM mógłby zagrać, zawsze to łatwiej przeciągnąć gwiazdy perspektywą występów w najlepszej lidze niż pocieszaniem się w LE.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

PacheL pisze:ani Cavani, ani di Natale nie zagrają w tym meczu
czemu Cavani miałby nie zagrać? Powraca do składu i czytając dzisiejszą 'prasę' wszędzie jest w składzie.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
bajer
Milanista
Milanista

Jak zawsze nie na bieżąco i walnę jakąś głupotę, co te studia robią z człowiekiem :brew: co się dzieję z Di Natale w takim razie? Kontuzja czy kartki?
Awatar użytkownika
mms
Milanista
Milanista

Post autor: mms »

Uraz kostki z meczu z Romą.
Zablokowany