Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Czy istnieją sojusze w Serie A?

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Snay-Z
Milanista
Milanista

Czy istnieją sojusze w Serie A?

Post autor: Snay-Z »

Chodzi mi np, o coś takiego, że w polskiej lidze dajmy na to Lech Poznań ma sojusz z Cracovią i Arką, natomiast np. Śląsk z Wisłą i Lechią...czy istnieją jakieś sojusze w serie a? Np Milan z Parmą?
Ostatnio zmieniony 26 cze 2009, 15:35 przez Snay-Z, łącznie zmieniany 1 raz.
Forza Milan :)!
Awatar użytkownika
PacheL
Milanista
Milanista

Post autor: PacheL »

istnieją, Milan z tego co wiem to przede wszytskim z Brescią ziomkuje :) za resztą raczej nie przepadamy ;)
Love to football is playing every game as if it's your last.
Awatar użytkownika
krzysiekACM
Milanista
Milanista

Post autor: krzysiekACM »

zgody istnieją, ale są to zupełnie inne zgody niż u nas. najczęściej polegają na dobrych kontaktach jakichś konkretnych grup ultras między sobą, nie ma raczej wspierania na ustawkach, meczach, wyjazdach tak jak choćby funkcjonuje to w naszym kraju.
Associazione Calcio Milan & Legia Warszawa
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch
Awatar użytkownika
Indy
Milanista
Milanista

Post autor: Indy »

A to we Włoszech ustawki się odbywają ;)?
Dhorasso
Milanista
Milanista

Post autor: Dhorasso »

"sojusze" :rotfl2:

Chuliganka - czy scena kibicowska we Włoszech w ogóle - ma zupełnie inny charakter niż w Polsce, ciężko to porównywać. Ustawki w lasach itp. to typowo polski wynalazek, więc nie sądzę, żeby tam to występowało. Tam preferują raczej full spontan, czyli okazjonalne zadymy (vide: awantura na bieżni podczas pucharowego meczu Juve-Parma*) aniżeli zorganizowane walki. Myślę, że podejście kibiców, stuprocentowo "profesjonalne" - mam na myśli treningi, nabojki, ustawki - to swoisty fenomen na arenie kibcowskiej, nie występujący w innych krajach. A na pewno nie w takim stopniu jak to jest w Polsce.

* http://www.youtube.com/watch?v=Aq6y2t-uBow
Awatar użytkownika
rossonero
Milanista
Milanista

Post autor: rossonero »

Dhorasso pisze:"sojusze" :rotfl2:

Chuliganka - czy scena kibicowska we Włoszech w ogóle - ma zupełnie inny charakter niż w Polsce, ciężko to porównywać. Ustawki w lasach itp. to typowo polski wynalazek, więc nie sądzę, żeby tam to występowało.
No w końcu, kiedy w Rzymie kwitnęła cywilizacja, to na dzisiejszych ziemiach polskich panowała dzicz. Jak widać, różnica została do dzisiaj.
Dhorasso
Milanista
Milanista

Myślę, że po takiej jednej walce gladiatorów (najpopularniejszej formie rozrywki ludu Twojej "wysokiej cywilizacji", sami gladiatorzy byli ówczesnymi "celebrytami") zatęskniłbyś jeszcze za tą polską dziczą.
Awatar użytkownika
rossonero
Milanista
Milanista

Dhorasso pisze:Myślę, że po takiej jednej walce gladiatorów (najpopularniejszej formie rozrywki ludu Twojej "wysokiej cywilizacji", sami gladiatorzy byli ówczesnymi "celebrytami") zatęskniłbyś jeszcze za tą polską dziczą.
Zauważ, że walki gladiatorów toczyły się w Koloseum, czyli budowli o jakiej ówcześni nasi rodacy nawet nie śnili, gdyż jedyne co potrafili zbudować to szałas z gałęzi.
Dhorasso
Milanista
Milanista

Ho, ho, ho, już nie odwracaj kota ogonem. Twój pierwszy post bynajmniej nie odnosił się do osiągnięć architektonicznych cywilizacji rzymskiej. Nazwałeś dziczą ludzi bijących się dla rozrywki, to ci pokazałem, że również w starożytnym Rzymie ludzie czerpali z tego niemałą frajdę. Sypnąłeś piaskiem w oczy z tym Koloseum, ale obaj dobrze wiemy, o co Ci chodziło.

PS A gdy u nas było Królestwo, to w dzisiejszym mocarstwie Ameryce, skakały bizony. Tylko co z tego ?
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

No nie wiem kto tu sobie odwraca kota ogonem, bo jeśli jesteśmy na poziomie Rzymu sprzed 2000 lat to faktycznie jesteśmy dzicz ;-)

A powaznie mówiąc - nie do końca mnie interesują kibicowskie aspekty piłki nożnej, ale czasami mam wrażenie, że tylko w Polsce bywa czasami tak wielkie oderwanie kibiców od piłki.
Tzn - jeśli słysze o ustawkach w Polsce to klub jest tylko pretekstem by się nap***, bo właśnie bijatyka jest celem nadrzędnym.
Ale powtarzam - ja się na tym za bardzo nie znam, więc nie wiem jak jest w innych krajach.
Dhorasso
Milanista
Milanista

No nie wiem kto tu sobie odwraca kota ogonem, bo jeśli jesteśmy na poziomie Rzymu sprzed 2000 lat to faktycznie jesteśmy dzicz
A czy ja mówię, że nie ? To dla rossonero starożytny Rzym jest wyznacznikiem rozwoju cywilizacji.

Oczywiście, że celem nadrzędnym ustawek jest danie komuś w mordę, lecz nie zgodzę się, że klub jest tylko pretekstem. Dla nich klub to bardzo ważna sprawa, to właśnie jego imienia i honoru bronią; odpowiadają za jego "markę" na arenie kibicowskiej. Z tym że oni inaczej klub postrzegają - dla Ciebie Lech Poznań to Wilk, Peszko i Lewandowski, a dla nich to wyjazdy, kumple, awantury.

Jak powiem: "Lech to frajerzy", to tacy chuligani nie odbiorą tego jako wrzut na graczy i sztab szkoleniowy, ale jako obelgę skierowaną w nich.
Awatar użytkownika
rossonero
Milanista
Milanista

Dhorasso pisze:To dla rossonero starożytny Rzym jest wyznacznikiem rozwoju cywilizacji.
Ciekawe, w ilu krajach na lekcjach historii uczą o rzymskiej cywilizacji a w ilu o polskiej.
Co do ustawek, bijatyk itp to ja mam takie zdanie, że wszystkich uczestników powinno sie zebrać i wywieść do Baryczy. Dla niezorientowanych. W Baryczy jest wysypisko śmieci.
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Tak odnośnie Rzymu - Lazio nie ma jakiejś zgody z Interem? Pamiętam jak w 2002 roku ogladałem forum kibiców Interu ( stare czasy, gdy można było bruzgac do woli logujac się jako "gośc" :] ) i jeden gosc napisał cos w stylu: " Lazio tacy nasi przyjaciele, a sprzedali Milanowi Nestę".

Wiadomo, że sytuacja Lazio i Interu przypominała w pewnym momencie Widzew i Legię - jedni potrzebowali kasy, a drudzy dzięki temu wykupywali im najlepszych zawodników :)

Roma ponoc sympatyzuje z Palermo i jakimś Sambenedettese (??WTF??) :] nienawidzą Milanu za śmierc niejakiego kibica Romy o pseudoniemie De Falchi.

Juve ma zgodę z ADO Den Haag i Legią Warszawa (wyrazy współczucia :P )
a także z Piacenzą i Avellino

my, jak wiadomo, mamy dobre relacje z Brescią :)
Run Ignazio, run!
Awatar użytkownika
rossonero
Milanista
Milanista

Paolo#3 pisze:Juve ma zgodę z ADO Den Haag i Legią Warszawa ...
Coś mi się nie chce wierzyć. Wątpię, żeby kibice Juve wiedzieli co to jest Legia Warszawa.
zawor___
Milanista
Milanista

Post autor: zawor___ »

też o tym słyszałem. Wiem że ADO ma dość mocną chuligankę w nl, więc może chodzi tylko o starcia kiboli
Awatar użytkownika
PoP
Milanista
Milanista

Post autor: PoP »

rossonero pisze:Coś mi się nie chce wierzyć. Wątpię, żeby kibice Juve wiedzieli co to jest Legia Warszawa.
I tu się muszę nie zgodzić. Pamiętam że jakiś czas temu na tym forum była poruszana ta sprawa i były przedstawiane dowody iż Ci kibice się znają i mają zgodę między sobą.
Kibic Milanu od zawsze na zawsze!!!
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Oj znają. Są flagi na meczach, fora, wspólne wyjazdy.
Awatar użytkownika
krzysiekACM
Milanista
Milanista

Post autor: krzysiekACM »

rossonero pisze:
Paolo#3 pisze:Juve ma zgodę z ADO Den Haag i Legią Warszawa ...
Coś mi się nie chce wierzyć. Wątpię, żeby kibice Juve wiedzieli co to jest Legia Warszawa.
co za typ :rotfl: to w Bravo Sport nie pisali o tym? :D
http://www.acmilan.pl/forum/viewtopic.php?t=2189

ADO nie ma żadnej chuliganki, ale FC Den Haag ma :)
Associazione Calcio Milan & Legia Warszawa
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch
zawor___
Milanista
Milanista

Post autor: zawor___ »

Suportershome w Amsterdamie "W 2005 roku został praktycznie doszczętnie spalony. Wtedy do zaplanowanej akcji przyznała się grupa "kibiców" ADO Den Haag."
acmilan1899
Milanista
Milanista

Post autor: acmilan1899 »

A dla Starucha wartością jest raca :D
od 12.12.1993 r.
Dhorasso
Milanista
Milanista

Dobre

Kalendarz milanisty już jest, czy dopiero z kolegami z Interu go tworzysz ?
acmilan1899
Milanista
Milanista

Post autor: acmilan1899 »

Sam się tworzy.
od 12.12.1993 r.
Dhorasso
Milanista
Milanista

Ku twojej niezmiernej uciesze, jak widzę.
pionka
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: pionka »

A Ty tylko o Interze potrafisz pisać? :|
Dhorasso
Milanista
Milanista

Zabawne, że mówisz mi to w temacie, w którym na 6 moich postów, nie było nic a nic o Interze.

Przewrażliwiony jakiś czy co ? :-)
ODPOWIEDZ