Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Re: Transfery Milanu (cz. 29)

Post autor: Qnen »

... i niech to będzie Bellotti. Giroud, Bellotti i może powrót Cutrone.
Zamykamy temat napastników.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Jeśli przyjdzie do nas Giroud to nawet przy dłuższej absencji Zlatana nie sądzę, żebyśmy rozbili bank dla kolejnego napastnika. Ciekawe ile Sassuolo zażyczyłoby sobie za Scamacce, bo jeśli byłaby możliwość sprowadzenia go do Milanu relatywnie niewielkim kosztem to pasowałby do tria ze Zlatanem i Olivierem. Być może zarząd byłby gotowy zainwestować większe pieniądze w napastnika w przypadku odejścia Leao, a takie pogłoski właśnie się pojawiły, ale z racji tego, że Portugalczyk jest ni to skrzydłowym, ni to napastnikiem to najpierw trzeba by zdecydować którą pozycję wzmacniamy po ewentualnym odejścia Rafaela.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Renesco pisze: 14 cze 2021, 11:21 Scamacce
ee dla mnie typ mocno przereklamowany a i miałbym wątpliwości czy w głowie ma w miarę poukładane
poza tym trio Zlatan, Giroud i Scamacca moim zdaniem zbyt podobne do siebie "gabarytowo", trzech wysokich mało mobilnych, niekoniecznie asów techniki (Francuz i Włoch), do mnie już sam Żiru nie trafia :P
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Moim zdaniem jak gramy jednym napastnikiem i punktem odniesienia jest Ibra to konkurenci do składu powinni mieć możliwie podobny profil. Wysocy, dobrze grający tyłem do bramki, skuteczni. Odnośnie techniki to przyznam, że nie zauważyłem po Scamacce jakiś istotnych deficytów w wyszkoleniu technicznym, ale widziałem go raptem kilka razy. Co do głowy to się nie wypowiem, to już rola zarządu, zakładam, że kogokolwiek nie sprowadzą to znaczy, że pod względem mentalnym też jest prześwietlony.

Widzieliśmy już w tym sezonie i Rebicia i Leao na "9" i moim zdaniem tego typu napastnicy nie bardzo pasują do naszej ekipy. Jestem zdania, że skrzydłowi i "10" w Milanie grają najlepiej wtedy kiedy przed nimi na szpicy ustawiony jest silny napastnik absorbujący defensywę rywali potrafiący zebrać górną piłkę i ją odegrać.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

zino pisze: 14 cze 2021, 14:23 poza tym trio Zlatan, Giroud i Scamacca moim zdaniem zbyt podobne do siebie "gabarytowo", trzech wysokich mało mobilnych, niekoniecznie asów techniki (Francuz i Włoch), do mnie już sam Żiru nie trafia :P
Giroud i słabe wyszkolenie techniczne? Hmm... Ja również niespecjalnie śledziłem jego grę i nie byłem jego fanem, ale mówienie o nim, że jest niekoniecznie asem techniki to grube nieporozumienie. Lewa noga, prawa noga, drybling, szybkość - to nie jest jakiś Stojanow, tylko dość mobilny i uniwersalny napastnik, z bardzo użyteczną i efektywną techniką. Oczywiście, metryka itd. przemawiają na niekorzyść, ale w naszej sytuacji (a raczej sytuacji Ibry) Giroud wydaje się być niezbędny, wręcz idealnie wpisując się w nasze potrzeby i możliwości finansowe. Młody Włoch z Sassuolo może na razie buty mu nosić.
Renesco pisze: 14 cze 2021, 15:33 Moim zdaniem jak gramy jednym napastnikiem i punktem odniesienia jest Ibra to konkurenci do składu powinni mieć możliwie podobny profil. Wysocy, dobrze grający tyłem do bramki, skuteczni.
To jest oczywista oczywistość. Dlatego dziwią mnie plotki o Raspadorim, który nijak się ma do naszego wyobrażenia o założeniach taktycznych Piolego. Faktem jest jednak, że nasza gra bez Zlatko wyglądało lepiej (uniwersalniej) niż z nim, więc może idziemy w kierunku poszerzenia możliwości taktycznych?
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Jestem na tak, dla transferu Francuza, bo dodając Giroud do Zlatana to mamy w sumie jednego napastnika. Teraz przydałby się jeszcze drugi (czyt. trzeci) do składu. Najlepiej młody, perspektywiczny.
zino
Milanista
Milanista

Yahoo323 pisze: 15 cze 2021, 9:18
zino pisze: 14 cze 2021, 14:23 poza tym trio Zlatan, Giroud i Scamacca moim zdaniem zbyt podobne do siebie "gabarytowo", trzech wysokich mało mobilnych, niekoniecznie asów techniki (Francuz i Włoch), do mnie już sam Żiru nie trafia :P
Giroud i słabe wyszkolenie techniczne? Hmm... Ja również niespecjalnie śledziłem jego grę i nie byłem jego fanem, ale mówienie o nim, że jest niekoniecznie asem techniki to grube nieporozumienie.
No dobra, z tą oceną Żiru mnie nieco poniosło, aczkolwiek co do Skamakki zdania nie zmieniam. Pomijam już kwoty za niego jakie się pojawiały swego czasu. Bardziej mi chodziło o to, że absolutnie nie widziałem tego, żeby mieć w drużynie ich trzech (Zlatko Żiru i Scamacca). Francuz ponoć już dogadany, 5 mln za sezon. Dużo - tak wiem, mistrz świata, zwycięzca LM, nazwisko itd. Ale będzie miał co robić, żeby zapracować sobie na tą pensję. W moich oczach na pewno ;)
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

5 mln brutto, co przy umowie na 2 lata (a taka ma być) daje niecałe 4 mln netto, czyli relatywnie mało, jeśli zwróci się uwagę na fakt, że miałby przyjść za darmo.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Ta ulga za zawodnikow przychodzacych z zagranicy jest juz w to wliczona?
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Wydaje mi się, że tak, bo przy opisie warunków dla Francuza podawano 5 mln brutto rocznie przez 2 lata umowy (a ulga zaczyna działać właśnie od 2 lat).
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Raczej tak, bo gdyby nie była, to przy pensji 4 netto wychodziłoby około 8 brutto chyba.
plakat33
Milanista
Milanista

Jestem bardzo ciekawy jakie transfery dojdą do skutku, ale jak na razie plotki transferowe na temat różnych zawodników przyjmuję z dużym optymizmem, ponieważ ma to ręce i nogi zarówno pod kątem sportowym jak i finansowym. Nie ma sensu komentować poszczególnych ruchów póki nie będzie konkretów, ale widzę w tym jakiś plan i wizję na teraz oraz przyszłość. Ciekawe jak to się wszystko skończy.
Firpo, Kamara, Adli, Giroud, pożegnanie Donnarummy i przywitanie Maignana oraz Tomoriego, negocjacje w sprawie Tonaliego. Czekam na przedłużenie kontraktu z Calabrią, Kessim i Romagnolim i rozwiązanie kwestii Calhanoglu. Cicho jest o prawoskrzydłowym i prawym obrońcy.
Mam zaufanie do projektu i poczynań zarządu.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Nie czaję o co chodzi Cellino żeby teraz stawać okoniem w sprawie Tonalego. Jeśli wierzyć transfermarkt, Sandro ma jeszcze rok kontraktu w Brescii, chce grać w Milanie i może dyktować warunki swojemu pracodawcy. Cellino ryzykuje że Sandro wróci na jeden sezon do Serie B, co kariery mu nie złamie a Brescia zostanie z niczym. Chyba że Sandro faktycznie jest skłonny grać gdzieś gdzie zapłacą za niego więcej, ale z drugiej strony kto ma do zaoferowania za niego teraz duże pieniądze klubowi z Serie B za gracza z rokiem kontraktu? I to gracza który ewidentnie nie jest produktem na już, tylko dopiero dorasta do piłki na wysokim poziomie?
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Pytanie, czy tam było jakieś dżentelmeńskie porozumienie rok temu. Jeśli tak, a tak dotychczas myślałem, to postawa Cellino jest zrozumiała. Nie chce być wyrolowany. Jeśli nie to moim zdaniem bardzo dobrze robimy, bo jednak Tonali nie pokazał się w tym momencie w taki sposób, żeby bać się, iż ktoś co najmniej wyrówna warunki jakie ustaliliśmy do wykupu.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

O żadnym dżentelmeńskim porozumieniu nie mówiło żadne w miarę sensowne źródło, jedynie kibice, nie wiedząc czemu, zaczęli o tym pisać od stycznia i co jakiś czas do teraz to powtarzają (coś jak z obowiązkiem przedłużenia MM w przypadku awansu Milanu do LM).
plakat33
Milanista
Milanista

Oglądał ktoś mecz Turcji z Walią? Jak się zaprezentował Calhanoglu? Pokazał coś ciekawego co spowodowałoby zainteresowanie innych klubów lub dawało mu podstawy do dalszych twardych negocjacji z nami?
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

Oglądałem. Myślę, że możemy spać spokojnie, bo kolejki chętnych do zakontraktowania nie będzie. Za to bez mrugnięcia okiem wymieniłbym Hakana na Locatellego :/
"History will be kind to me... for I intend to write it"
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Mam nadzieję, ze Paolo wymyśli coś i ściągnię Locę z powrotem.... Ale się pięknie rozwinął... Jeszcze Renato Sanches i mamy piękny komplet ;)
Yahoo323
Milanista
Milanista

Jeden i drugi nierealni, nie oszukujmy się.

Maldini spina kadrę, żeby mieć po dwóch konkurencyjnych na każdą pozycję jak najmniejszym kosztem. Tomori z Maignanem mogą być jednymi kosztownymi transferami tego okienka, bo reszta to będą wypożyczenia, wolni agenci albo przeciąganie jak z Tonalim. Berardi zdaje się być już także poza naszym zasięgiem (jeżeli w ogóle w tym zasięgu był).
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Też skłaniam się ku temu, że nie pozyskamy "konkretnego" prawoskrzydłowego, a może przyjść tylko Adli (o ile się dogadamy z Tuluzą). Wygląda na to, że przede wszystkim mamy niwelować straty budżetowe (może po to, by "zbierać" pieniądze na stadion?), a że prognozy mówią, że ten rok zamkniemy w okolicy -100 mln, to jest na co oszczędzać.

I w ogóle może się okazać, że nikogo więcej za gotówkę nie pozyskamy, bo jeśli uda się przedłużyć Hakana, pozyskać Giroud oraz wypożyczyć Diaza i Firpo, to okaże się, że zarząd może nie chcieć nikogo więcej kupować i spróbuje przy takim materiale ludzkim "przeżyć" do stycznia. Chyba, że zdecydujemy się na Kamarę, który mógłby przyjść przy wymianie za Leao, ale w księgach byłoby to zapisane jako zakup i sprzedaż po 25-30 mln.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Jeśli jesteśmy w stanie uzupełniać skład ciekawymi piłkarzami za pomocą wypożyczeń z opcją wykupu to nic tylko z takich opcji należy korzystać. Mam tu na myśli Diaza, Dalota i Firpo.

Dalej, jeśli ten Adli okaże się być talentem co najmniej tak dużym jak Saelemaekers to jestem za. Popatrzyłem sobie na jego kompilację, poczytałem opinie na jego temat i jeśli zarząd sprowadzi go do Milanu to na pewno będę na niego liczył.

W przypadku Kamary przeczytałem gdzieś informację jakoby przygotowywana była za niego oferta rzędu 12 mln euro + bonusy. Zawodnik Marsylii ma roczny kontrakt co uzasadnia niską cenę. Moim zdaniem biorąc pod uwagę wszechstronność tego gracza byłby to świetny zakup.

Ja nie mam nic przeciwko mercato, gdzie Milan nie będzie szastał gotówką pod warunkiem, że zostanie przeprowadzone z głową. Aktualne doniesienia sugerują, że tak właśnie może być. Jeśli przyjdą do nas piłkarze wymienieni w mediach (Firpo, Dalot, Kamara, Diaz, Giroud), przedłużymy kontrakt z Hakanem i wykupimy Tonaliego to w zasadzie będziemy mieli w polu po 2 piłkarzy na każdą pozycję, gdzie rezerwowi są w stanie dać coś ekstra wchodząc z ławki, czy po prostu powalczyć o pierwszy skład.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Póki co wszystko wskazuje na to, że celujemy w coś takiego (Kalulu nie ma na liście, bo moim zdaniem pójdzie gdzieś na wypożyczenie, żeby się ogrywał - szkoda by było, by w tym wieku i na tym etapie w seniorskiej piłce siedział ciągle na ławce):
gk - Maignan, Tatarusanu, Plizzari
po - Calabria, rezerwowy (Dalot?)
śo - Tomori, Kjaer, Romagnoli (?), Gabbia, Caldara
lo - Hernandez, rezerwowy (Firpo?)
pomoc - Kessie, Bennacer, rezerwowy (Pobega?), rezerwowy (Tonali?)
ps - Saelemaekers, Adli (?)
10 - Calhanoglu (?), Diaz, Krunic
ls - Rebic, Leao, Hauge
atak - Ibrahimovic, Giroud

Nie jest to skład na mistrza, ale na awans do LM jak najbardziej (szczególnie jeśli ominie nas plaga kontuzji). Innych graczy się nie spodziewam, chyba że pojawią się megaokazje na napastnika lub kolejnego uniwersalnego gracza na 10 i skrzydło (Ziyech?).
Yahoo323
Milanista
Milanista

Najbardziej mnie bawi SempreMilan, który rzuca transferami Milanu liczonymi w dziesiątkach milionów euro na lewo i prawo. To jest przykład oderwania od rzeczywistości.

Z tego, co kamilus piszesz, pozycje może i się zgadzają, ale zakładam, że media i tak walą ślepakami. Obstawiam też trzeciego napastnika, Ziyech byłby trafiony w punkt.
zino
Milanista
Milanista

Marco7 pisze: 16 cze 2021, 22:09 Za to bez mrugnięcia okiem wymieniłbym Hakana na Locatellego :/
Kurde, ja nie żałowałem nigdy, że go oddaliśmy, ale po ostatnim meczu wiadomo - delikatne ukłucie było ;)
Co do transferu, to nie żartujmy, poza tym już się pojawiają głosy, że juve daje 30 a Sass chce 40 baniek :O a nie zdziwi mnie, jak za kilka meczów Euro będzie to jeszcze więcej.
kamilus pisze: 17 cze 2021, 15:13Caldara
On nie jest (w końcu) na wylocie? Takie ploty chodzą.
kamilus pisze: 17 cze 2021, 15:13Pobega?
Tu na razie widze więcej głosów, że jednak gdzieś go sprzedamy.
kamilus pisze: 17 cze 2021, 15:13Hauge
Jego temat mnie mocno ciekawi, nie ukrywam, że chciałbym go zobaczyć przygotowanego od początku i dostającego szanse. Ale widząc nastawienie Mistera z końcówki sezonu to głosy o oddaniu go gdzieś (wypożyczenie?) są bardzo prawdopodobne.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Ostatnie doniesienia dotyczące Caldary wskazywały, że dostanie szansę w presezonie. Nie przywiązywałbym się jednak do tego typu informacji, dziennikarze bardzo często piszą życzeniowo, a w tym wypadku oczywiście fajnie byłoby gdyby Mattia coś w barwach Milanu pokazał natomiast na jedną odrodzoną karierę przypada pewnie z 10 pogrzebanych. W jego przypadku wszystko rozbija się o dość dużą wartość księgową (około 15 mln euro podczas tego okienka transferowego) i wysoką pensję. Jeśli jakikolwiek klub zechce wziąć na siebie większość z tych obciążeń to jestem przekonany, że Caldara zostanie oddany nawet bez jednego treningu z Piolim, ale że nic nie wskazuje na taki rozwój wypadków to nie pozostaje nic innego jak chociaż spróbować go odkurzyć.

Co do składu przytoczonego przez kamilusa to myślę, że w pomocy za Pobegę przyjdzie ktoś o bardziej defensywnych inklinacjach, na lewej stronie będą jakieś roszady (albo sprzedaż Leao, albo wypożyczenie Hauge, może jedno i drugie i wtedy przyjdzie ktoś nowy), a poza Giroudem przyjdzie jakiś młody napastnik (ale raczej nikt specjalnie znany=drogi).
ODPOWIEDZ