Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
jawora37
Milanista
Milanista

Re: Transfery Milanu (cz. 29)

Post autor: jawora37 »

Jeśli chodzi o zastępce Hakana, to pod względem jakości myślę, że jest paru kandydatów. Niestety każdy prawdopodobnie będzie się wiązać ze sporym wydatkiem. Czy to odstępnego w przypadku np. De Paula, czy kontraktu - Mkhitaryan. Wydaje mi się, że mimo to, klub postawi na kogoś sprawdzonego jak wcześniej wymieniona dwójka. Mając w odwodzie niepewnego Diaza (jeśli będzie u nas w przyszłym sezonie) nie będziemy ryzykować ze stawianiem np. na to, że "odrestaurujemy" Dele Aliego (chociaż w Londynie pewnie wszyscy czekają na nowego trenera).

Co do napastnika to obstawia raczej Belottiego (chyba już ostatni dzwonek, żeby sprawdzić się na wyższym poziomie) lub Abrahama (na podobnej zasadzie co Tomoriego). Oczami wyobraźni widzę jednak Vlahovica. Jak ktoś już napisał wcześniej - wszystko się u niego zgadza: warunki fizyczne, wiek itd. Chociaż to dopiero pierwszy dobry sezon Serba. Poza tym cena może być wygórowana. Podobnie jak za Nuneza. Benfica raczej robi dobre interesy transferowe, a za niego wydała ponad 20 mln.

W przypadku prawego skrzydłowego wydaje się, że profilem pasującym do obecnych skrzydłowych może być Ikone. Innym wyborem może być Berardi - podobny przypadek jak Belotti. Myślałem także o Ziyechu - świetny zawodnik, a na pewno nie jest pierwszym wyborem Tuchela, co może dać możliwość do jego sprowadzenia.

Co do samej drużyny przyszłego sezonu martwi mnie głównie jedna rzecz - niewielka liczba "liderów" (nie pod względem czysto sportowym, a zdolności przywódczych, czy doświadczenia). Po ewentualnym odejściu Gigio takimi piłkarzami wydają się: Zlatan, Kjaer, Kessie, czy Romagnoli (może w telewizyjnym obrazku nie wygląda na charyzmatycznego przywódce, ale to jednak kapitan). Ewentualnie do tego grona można dorzucić Rebica, może nie ze względu na bycie liderem grupy, ale na doświadczenie reprezentacyjne. Biorąc pod uwagę to, że Zlatan na boisku pojawia się dość sporadycznie, a Alessio jest rezerwowym, wygląda to dość skromnie. Choć są przykłady drużyn, które w podobnych sytuacjach dobrze radziły sobie zarówno w europejskich pucharach jak i w lidze, to zdecydowanie nie jest to reguła.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Ponoć tak ma wyglądać kasa za LM: https://sempremilan.com/cm-milan-inter- ... he-figures

Bardzo fajny "dodatek" do budżetu, bo mamy mieć zagwarantowane prawie 43 mln, do tego dojdzie zarobek za wyniki w grupie (duży to raczej nie będzie, bo będziemy w 4. koszyku, ale powinno udać się uzbierać 5-10 mln) oraz prawdopodobnie za dni meczowe (chodzą słuchy, że w nowym sezonie kibice mają już wrócić na stadiony), co łącznie powinno dać ok. 55-60 mln.

Będzie co wydawać. :)
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Nie zdziwcie się, jesli skonczy się na Icardim, wypożyczenie z opcją wykupu ;)
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

W kontekście napastnika (lub ofensywnego grajka) ja póki co czytałem o Vlahovic (nie jestem przekonany a już na pewno nie za 50-60 mln które ponoć woła Viola), Dybala (sci-fi trochę moim zdaniem), Belotti (niestety mało plotek go z nami łączy a jest chyba moim nr 1 na liście życzeń), De Paul (myślę,że jesteśmy przynajmniej trzeci w kolejce po Juve i Interze).
Nie ukrywam,że ja widziałbym... Milika u nas ;) słychać głosy,że Marsylia to był tylko półroczny przystanek - raczej udany, ponoć bardzo możliwy powrót do Włoch. No więc gdzie? Napoli odpada, Inter nie sądzę, Atalanta też raczej nie. Na logikę zostaje Juve, które pewnie gdzieś tam się Arkowi marzy, Roma z którą był też łączony i Milan. Wprawdzie nie za bardzo na dziś w ten transfer wierzę, ale nie pogniewał bym się. Dla mnie Milik za +/- 15-20 mln(?) > Vlahovic za 50-60 mln.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Dd lipca moze wrzuci sie nowy temat transferowy-Koniec Banter Era. Wszystko co zle za nami. Teraz mozna po staremu myslec o wzmocnieniach
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Majkel pisze: 24 maja 2021, 12:48 Ja tylko pragnę zauważyć, że my tu się wszyscy fiksujemy na twardych kwotach, a przecież możemy kogoś pozyskać z odroczoną płatnością, typu wypożyczenie z obowiązkiem wykupu lub innym "obowiązkiem" jak w przypadku Sandro. Przecież stąd między innymi mamy jego koszt, pomimo, iż posiadamy go od roku, bo w praktyce kupiliśmy go z odroczoną płatnością. Zatem byłbym spokojny, że niezbędne wzmocnienia się pojawią. Pewnie część z nich właśnie za pomocą tego typu mechanizmów + może jakieś wypożyczenia.
miszcz pisze: 24 maja 2021, 13:05 teraz media będą karmić kibiców tysiącami marnej jakości newsów, które będą powodować jeden efekt - rosnące oczekiwania, a na koniec mercato ogromną frustrację, która będzie wylewana na niewinnych działaczy. Oglądam ten sam scenariusz od kilku okienek i czasami chwytam się za głowę, jak wielu ludzi daje się łapać w sidła tej żenującej medialnej spirali. O insiderach nie wspomnę, gdyż w 99% nie zasługują na żadną uwagę i szacunek.
Już teraz mogę postawić 100$ na to, że pojawi się nazwisko, które będzie grzane od czerwca do końca sierpnia i koniec końców skończy się na niczym. Oprócz tego sporo newsów, ze negocjujemy transfery za 50-80 mln, których nigdy nie wydamy na nikogo.

Mercato będzie low-cost i na takie radzę się nastawić. Kasa z LM będzie w przyszłym okresie rozliczeniowym, nie w tym. Roboty jak zwykle sporo, a Maldini i reszta będą ją robić w ciszy. To też kolejny argument by dać sobie odrobine chociaż na wstrzymanie jeżeli chodzi o emocjonowanie się wiadomościami.

Też taki kubeł letniej wody. LM zmienia sporo, ale nie wszystko :) W kilku sprawach ułatwi negocjacje i zachęci więcej ciekawych graczy, ale zasady gry pozostają te same. Niektórych zawodników powrót AC Milan do LM w ogóle nawet nie wzruszy i będą spoglądać przychylniej na Lipsk czy Premier League.
rafal996 pisze: 24 maja 2021, 15:43 Low cost w stylu "bierzemy co popadnie, byle załatać" to nie powinno być. Raczej rozsądne wyszukiwanie piłkarzy mogących podnieść poziom drużyny. Raczej nie będziemy teraz patrzeć na Mandzukiciów czy innych Pelle.

Wiele zależy od tego okienka. Na koniec będziemy mogli odpowiedzieć sobie na pytanie, czy projekt ma iść do przodu. Jeśli tak, to musi przyjść przynajmniej dwóch, może trzech piłkarzy na naprawdę wysokim poziomie. Jeśli nie przyjdą i dalej będziemy brać grajków pokroju Meite, śmiem twierdzić że wczorajszy sukces nie zaprowadzi nas nigdzie i dalej będziemy tkwić w rozkroku między LE a LM.

Co do piłkarzy w kadrze, przestrzegam przed takim stanem sympatii i zadowolenia, który często pojawia się po dobrych meczach/dobrym sezonie. Stwierdzenie, że w sumie to oni są wszyscy fajni i może coś z nich będzie to droga do przeciętności. Meite, Krunic, Dalot - nie możemy mieć sentymentów, oni powinni grać ogony w klubie na poziomie LM, albo i to nie. Taki Diaz może być opcją i nadzieją, ale nie możemy na nim opierać czegokolwiek. Saelemaekers - fajny chłopak, lubię go, ale na razie to jest poziom rezerwowego z przebłyskami. I tak dalej.

Zdaję sobie sprawę, że nie wymienimy wszystkich, nawet tego nie postuluję. Ale na prawie całą kadrę musimy patrzeć pod kątem potencjalnych wzmocnień. Prawie całą, bo np. stoperów mamy super (o ile Romagnoli zostanie i oczywiście Tomori), podstawowych bocznych obrońców raczej też, ale już zmienników brak. W środku jest profesor Kessie, jest Tonali, na ten moment nie do ruszenia, jako nadzieja, Bennacer powiedzmy że też, ale dalej już takich piłkarzy nie ma. Może Rebic.

Realnie oczywiście nie oczekuję wiele. Powinniśmy kupić jakościowych zawodników na dwie pozycje - atak i prawe skrzydło. A poza tym to już opcjonalnie, jak by była okazja i jak ewentualnie ktoś odejdzie. Ale wyłączając kilku graczy, na nikogo nie patrzę jako na nie do ruszenia i docelowego.
Majkel pisze: 24 maja 2021, 17:49 Jakkolwiek skończy się saga z Hakanem i Gigio, mam tylko nadzieję, że nasz zarząd wyciągnie z tego wnioski i nie da się więcej tak zagonić do narożnika w kwestiach przedłużania umów.
rafal996 pisze: 24 maja 2021, 20:35 Klub powinien postawić sprawę jasno - decyzja teraz, nie po Euro. Jest fajnie, fajniutko, lubimy się, szanujemy, ale niech to będzie obustronny szacunek. Klub czekał długo, wyjaśniła się sprawa LM, więc naprawdę dość tego. Nie może być tak, że potem nagle zostaniemy bez zawodników.
Napisałbym to samo więc tylko wybrałem część opinii pod którymi się podpisuję. Cenię sobie to forum właśnie za tego typu opinie i twarde stąpanie po ziemi, a nie za odpływanie w sferę marzeń i fantasmagorii.

Maldini oraz Gazidis wypowiadali się rzadko, ale dosyć jasno i ja im pod tym kątem wierzę. Dali wprost do zrozumienia, że klub zszedł z obciążeń związanych z pensjami, trzeba przestrzegać FFP, jest określony projekt na budowanie drużyny, która dopiero za klika lat ma wejść na poziom, gdzie będzie mogła rywalizować jak równy z równym w LM i drużyna ma być przyszłościowa, gdzie młodzi zawodnicy będą stawali się topowi w Milanie, a uzupełnieniem ma być kilku z doświadczeniem, którzy również będą częścią tej drużyny. Cieszę się, ponieważ pierwsze kroki już zrobiliśmy. Projekt odpalił i być może droga będzie dłuższa, ale za to rozsądna pod kątem sportowym i finansowym. Przyjdzie stabilizacja, normalność, harmonijny rozwój i realne widoki na przyszłość bez pakowania się w nowe tarapaty. Wszystko teraz będzie zależało od dalszych ruchów: przedłużenia wygasających kontraktów na racjonalnych warunkach ( lub pożegnanie się ) oraz dobrych, rokujących, jakościowych transferach z umowami zgodnymi ze zdrowym rozsądkiem i nie koniecznie na tu i tych najpotrzebniejszych.

Według mnie podstawową kwestią powinno być przedłużenie natychmiast kontraktów z Kessim, Calabrią i Romagnolim. Na przyzwoitych warunkach dodam. Jeśli tego nie zrobimy szybko to będziemy mieli ten sam lub podobny cyrk jak z Donnarummą i Calhanoglu, a to będzie dla nas tragedia, ponieważ wyjdziemy wtedy jak Zabłocki na mydle. Nie wierzę w żadne miłości, przywiązania i podobne farmazony. Donnarumma mnie wyleczył z tego dawno. Jeśli któryś z nich zacznie grać w tą samą grę co Turek i Gigio to należy ich pożegnać i zarobić póki są coś warci dla nas, tym bardziej że wszystkie warunki są spełnione: stabilny właściciel ( a nie firma krzak ), poważni ludzie w zarządzie, projekt i LM.
Zwlekanie może również doprowadzić do tego, że zaraz będziemy na łapu capu szukać zastępców i liczyć, że się uda albo nie uda.

Druga kwestia to transfery na pozycje najpotrzebniejsze + Tomori:

1) Wykup Tomoriego. Cena nie jest niska, ale sytuacja jest wyjątkowa, ponieważ nie kupujemy kota w worku. Facet młody, perspektywiczny, dobrze wyszkolony, wysoki, silny i zajebiście szybki. Co najważniejsze zaaklimatyzowany, przetestowany z powodzeniem przez pół sezonu w Serie A i to jeszcze w naszych barwach. Takiego pakietu i komfortu nie ma prawie nikt i nigdy! Kibicuję Milanowi wiele lat i nie pamiętam takiej sytuacji jak z Anglikiem.

2) Prawe skrzydło - Pozbycie się Castillejo, który jest do niczego i nic z niego w naszych barwach nie było i nie będzie. Niech idzie na wypożyczenie do Hiszpanii jeśli nie uda się go sprzedać za jakiekolwiek pieniądze. Saelemaekers na dzień dzisiejszy nadaje się na rokującego zmiennika, a my potrzebujemy kogoś jakościowego do pierwszego składu.

3) Napastnik - Leao i Rebic się nie sprawdzili. Colombo niech się gdzieś ogrywa. Zlatan nie pociągnie całego sezonu i potrzeba albo kogoś docelowego, kto w następnych sezonach Szweda już na dobre zastąpi, a ten się będzie dzielił czasem na murawie już teraz, albo kogoś mniej oczywistego kto jednak będzie w stanie dawać liczby i jakość.

Trzecia kwestia to zmiennicy, zawodnicy wracający z wypożyczeń, wypożyczeni i przeciętniacy mający czasami dobre występy:

1) Dalot - Niech wraca do Manchesteru. Był cienki cały sezon i jest drogi w wykupie. Dramatyczny na lewej stronie i słaby na prawej. Nie dający nic w ofensywie i kiepski w defensywie. Wolę już jeszcze raz spróbować z Contim, który i tak ma jeszcze rok kontraktu oraz ogrywać Kalulu. Tym samym unikniemy kosztów związanych z transferem zmiennika na prawą stronę obrony,

2) Laxalt i zmiennik na lewą obronę - na wypożyczenie do obojętnie jakiego klubu w Serie A, gdzie by grał i pozbycie się go za rok lub sprzedaż w tym okienku. Tylko obawiam się, że na dzień dzisiejszy jest niezbywalny. Sprowadzić kogoś typu low cost, żeby spróbować przepękać jakoś ten sezon lub spróbować wypożyczyć innego Dalota.

3) Caldara - wypożyczyć/sprzedać byle gdzie, nawet za darmo, byle zejść z pensji lub rozwiązać kontrakt. On jest skończony u nas i niepotrzebny. Nawet jak Romagnoli by odszedł to zostawianie jego jest strzałem w stopę.

4) Meite i Krunic - zostawić jednego jako typowego zapchajdziurę, a najlepiej zamiast ich dwóch to spróbować wypożyczyć kogoś lepszego lub lepiej rokującego. Zakładam, że Kessie, Bennacer i Tonali zostają.

5) Diaz - wypożyczyć na kolejny rok z opcją wykupu. Problem polega na tym, że Real pewnie będzie chciał go ściągnąć żeby nowy trener się mu przyjrzał. Może sam Hiszpan będzie chciał zostać. Drugi problem to może być jego cena.

6) Hakan - Dobrze jakby został, ponieważ ciężko będzie go zastąpić, a mamy inne palące potrzeby. Tyle że on jest wart max 4 mln za sezon. Druga kwestia to przedłużenie kontraktu. Milan spełnił wszystkie warunki więc albo niech podpisuje teraz, albo niech zjeżdża do Kataru czy gdzie indziej. Nie będę miał pretensji do niego jeśli wybierze lepszą dla siebie ofertę. Natomiast ciuciubabka się skończyła. Nie mam ochoty czekać czy mu wyjdzie Euro czy nie. Bądźmy poważni i szanujmy się nawzajem.
Jeśli by jednak Turek odszedł to niestety robi nam się mega wielka dziura i kolejna bardzo droga pozycja do załatania.

7) Donnarumma - Z nim jest ta sama historia. Warunki przez Milan zostały spełnione: poważny właściciel wraz z zarządem, porządek w strukturach, rokujący i udany projekt oraz LM, dobra oferta. Kontrakt na 4/5 lat z pensją max 8mln ( z bonusami, prowizjami dla agenta, brata, ojca i kochanka włącznie ). Umowa obowiązkowo podpisana przed Euro. Ta pensja to i tak patologia, podobnie jak cała sytuacja z nim związana. Jak nie to won i droga wolna.
Nie w smak mi puszczać go za darmo, ale z drugiej strony nie wiem czy nie wolałbym zaryzykować z Maignanem, który w rok się zwraca, a poźniejsze oszczędności to nowy klasowy napastnik lub pomocnik i mniej problemów. Poza tym jego pozostanie nie daje gwarancji, że i tak na nim zarobimy, albo że koniec końców jak już zostanie ''nowym Buffonem'' to będzie grał dalej dla nas. Druga kwestia to czy nas na niego po prostu stać w punkcie w którym jesteśmy i czy jest to sensowne i pragmatyczne. Ostatnia poważna wątpliwość jest taka, że taki komin płacowy działa demoralizująco i o ile Zlatana można zrozumieć w jakiś sposób to z Gigio jest sytuacja abstrakcyjna jak na nasze możliwości. Gdyby nie był wychowankiem dawno by już go nie było. Za chwilę przyjdą kolejni z absurdalnymi żądaniami, bo czemu taki Kessie miałby w tej sytuacji zrobić inaczej. Nie po to redukowaliśmy koszta, żeby teraz przez jednego gracza na nowo spiralę nakręcać.

8) Zostawić w Spezii na wypożyczeniu Pobegę, żeby dalej tam grał i się ogrywał. Tym bardziej że nie siedzi na ławie.

Współczuję Maldiniemu, ponieważ roboty ma ogrom i uważam, że trudną sytuację całościowo, żeby wszystko dobrze szło do przodu.

9) Na dzisiaj jestem na tak dla pomysłów ''ala'' Bernardeschi, pod warunkiem, że jego pensja będzie na poziomie 1,5 mln i go wymienimy za Castillejo oraz możemy dorzucić Caldarę. Bo oni się mogą w Juventusie sprawdzić tak samo jak Bernardeschi u nas, wszyscy grają przez ostatnie lata taki sam piach.

Przepraszam za tak długi tekst ;)
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

plakat33 pisze: 24 maja 2021, 22:49
9) Na dzisiaj jestem na tak dla pomysłów ''ala'' Bernardeschi, pod warunkiem, że jego pensja będzie na poziomie 1,5 mln i go wymienimy za Castillejo oraz możemy dorzucić Caldarę. Bo oni się mogą w Juventusie sprawdzić tak samo jak Bernardeschi u nas, wszyscy grają przez ostatnie lata taki sam piach.

Przepraszam za tak długi tekst ;)
Byle nie Bernadeschi.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Dla mnie najśmieszniejsze jest to, że - cały czas powtarzam - Raiola blefuje i nie istnieje żadna poważna oferta dla Gigio.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

https://sempremilan.com/cm-milans-plans ... 5m-striker

Myślę, że jest w tym artykule sporo racji odnośnie naszych planów transferowych, bo ostatnimi czasy często powtarzają się te nazwiska - Tomori, Tonali, Belotti (na droższego napastnika, np. Vlahovica, nie liczę, bo nawet suma 25-30 mln wydaje się być zbyt duża), Adli. Niestety prawdopodobnie dojdzie nam konieczność pozyskania bramkarza i dwóch "10", na których trzeba będzie wyłożyć niemałe pieniądze. Bramkarz to wiadomo, Maignan (15 mln). Rezerwowym graczem do gry za napastnikami wydaje się być Ilicic, który jest dość tani i w razie potrzeby mógłby grać też na prawym skrzydle. A kto podstawowym? Nie mam pojęcia, za to wiem, że jeśli zdecydujemy się na kogoś "konkretnego", to on tani nie będzie (30 mln?).

Czyli całość wychodzi ok. 140 mln, czyli wręcz kosmiczna jak na Milan suma. Część pewnie będzie pochodzić ze sprzedaży (np. nie zdziwię się, jeśli będziemy próbowali spieniężyć Pobegę za 10-15 mln), ale i tak chyba ważniejsze jest to, że istnieje coś takiego jak amortyzacja. :P
rafal996 pisze: 24 maja 2021, 23:02 Dla mnie najśmieszniejsze jest to, że - cały czas powtarzam - Raiola blefuje i nie istnieje żadna poważna oferta dla Gigio.
Jeśli Juventus pozbędzie się Ronaldo (na co wszystko wskazuje, bo brak chociażby minuty w ostatnim meczu Juve to dla Portugalczyka policzek) i przynajmniej jednego z graczy z dużą pensją (np. Szczęsny, Rabiot, Ramsey), to spokojnie będą w stanie dać Gigio 10 mln rocznie. A na prowizję dla agenta i ojca piłkarza pójdą pieniądze z Fiata. :P
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

rafal996 pisze: 24 maja 2021, 23:02 Dla mnie najśmieszniejsze jest to, że - cały czas powtarzam - Raiola blefuje i nie istnieje żadna poważna oferta dla Gigio.
Skoro tak, ta ja nie widzę powodów płacić mu nawet tych 8 mln i dawać kontrakt krótszy niż 5 lat ;)
Markucjo
Juventino
Juventino

Post autor: Markucjo »

kamilus pisze: 24 maja 2021, 23:24
Jeśli Juventus pozbędzie się Ronaldo (na co wszystko wskazuje, bo brak chociażby minuty w ostatnim meczu Juve to dla Portugalczyka policzek) i przynajmniej jednego z graczy z dużą pensją (np. Szczęsny, Rabiot, Ramsey), to spokojnie będą w stanie dać Gigio 10 mln rocznie. A na prowizję dla agenta i ojca piłkarza pójdą pieniądze z Fiata. :P
Chyba źle to odczytujesz. Ronaldo tuż po meczu wyleciał do Lizbony, by rozpocząć przygotowania do Euro. Najprawdopodobniej sam nie chciał grać, w obawie przed kontuzją ( nie pierwszy przypadek gdy jego indywidualne cele były ważniejsze od Juventusu ), zwłaszcza że tytuł capocannoniere nie był zagrożony. To oczywiście tylko hipoteza 8)
Ostatnio zmieniony 24 maja 2021, 23:59 przez Markucjo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Kto wie, może rzeczywiście masz rację. Ja swoją powyższą opinię widziałem gdzieś w trakcie meczu Juve i wydało mi się całkiem sensowna, ale ta Twoja również taka jest. :P

A z innej beczki - Maignan ponoć w Mediolanie: https://twitter.com/FabrizioRomano/stat ... 5091158017 Jeszcze tylko załatwić szybko kogoś na zastępstwo dla Hakana (może Van de Beek? Ponoć United w styczniu byli skłonni oddać go na wypożyczenie) i Maldini spokojnie mógłby zacząć pracę nad przedłużeniem umów z Kessie, Calabrią czy Bennacerem.
Markucjo
Juventino
Juventino

Post autor: Markucjo »

Swoją drogą pięknie byłoby "wydymać" Donnarume, wziąć tego Maignana, a Gigio pozostanie bez klubu i wtedy to one mogą mu dyktować warunki ( zakładam, że wcale nie ma ogromnego zainteresowania ).
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Info z ostatniej chwili: Maignan przyleciał do Mediolanu!
Awatar użytkownika
Placor
Milanista
Milanista

Post autor: Placor »

I bardzo dobrze, jechane z grubym niech sobie szuka frajerów gdzie indziej
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Yahoo323 pisze: 04 maja 2021, 16:49 Byłem i nadal jestem pewien, że przedłuży, bo w głowie tego chłopaka ma miejsce jakiś dziwny, niezrozumiały proces logiczny, choć fakty zdają się coraz bardziej temu przeczyć. Cały czas uważam, że Juventus to zasłona dymna - Raiola nie musi mu mówić o tym co się stanie, jak wykona taki ruch.
Qnen pisze: 25 maja 2021, 0:23 Info z ostatniej chwili: Maignan przyleciał do Mediolanu!
O co w tym wszystkim chodzi ?!? Przecież wczoraj jeszcze chłopak świętował w busie jak opętany, a dzisiaj tak grubo gramy?

Nie chce mi się wierzyć, że Francuza ściągają na testy tylko po to, żeby przystawić Donnarummie pistolet do głowy ani po to, żeby siedział na ławce. Przedłużenie z Gigio i sprzedaż za rok? Nonsens.

Donnarummie nie pozostały już żadnej argumenty na obronę, jeżeli zdecydował się nie podpisywać - wielokrotnie już o tym pisałem. Od 2017 zmieniło się WSZYSTKO - jest Liga Mistrzów, jest poważny właściciel, jest stabilizacja, jest drużyna, jest trener, jest pewne miejsce na boisku, jest MALDINI. Jest też opaska kapitańska i jest realna perspektywa bicia rekordów w naszych barwach. To jest zupełnie inna, nowa rzeczywistość.

Jeżeli to się tak zakończy, to dla mnie - kibica już powoli starej daty, wychowanego na największych i najwierniejszych legendach futbolu - okaże się, że współczesna piłka jest kompletnie niezrozumiała. Mam nadzieję, że szybko dowiemy się jakiego rodzaju zaporowe żądania postawił Raiola z Donnarummą, że Maldini postawił na tak twardą i jednoznaczną deklarację transferową. Nie powiem, żeby nie było ukłucia w sercu, chociaż rozum mówi, że to może być jedyna możliwa decyzja.
rafal996
Milanista
Milanista

Gramy ostro, ale w interesie klubu. A właściwie klubów. Nie możemy czekać i na koniec okienka zostać bez bramkarza. To samo Lille. Gigio nie jest sam na świecie.

Szkoda, że tak się to kończy, ale winny jest niestety zawodnik.
kazelot
Milanista
Milanista

Post autor: kazelot »

Witam przyznaję nie oglądałem ligi francuskiej, przybliżcie nieco jak prezentuję się nasz nowy bramkarz.Plusem obecnego jest gra na linii oraz refleks, minusy puste przeloty (do teraz przed oczyma mam mijanie się z piłką w Turynie) gran nogami też nie jest mocną strona. Jak to wygląda u Maignana ?
kazelot
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Powiem szczerze, że się cieszę i oczekuję już na oficjalne potwierdzenie, że mistrz Francji dołączył do Milanu. Wiem, że to lepsza opcja dla klubu, a do Donnarummy po tym całym zamieszaniu nie czuję nawet przywiązania.
kamilus pisze: 25 maja 2021, 0:08jeszcze tylko załatwić szybko kogoś na zastępstwo dla Hakana (może Van de Beek? Ponoć United w styczniu byli skłonni oddać go na wypożyczenie)
jeśli idziemy w tą stronę (graczy do odbudowania na wypożyczenie) to można też brać pod uwagę Ziyecha (który zagra również na prawym skrzydle, być może nawet tam bardziej pasuje) no i Coutinho (tutaj pytanie jak bardzo Barcelona jest zdeterminowana, żeby go oddać, bo musieliby pokrywać przynajmniej część jego pensji).
Awatar użytkownika
Camill
Milanista
Milanista

Post autor: Camill »

Yahoo323 pisze: 25 maja 2021, 6:42 Jeżeli to się tak zakończy, to dla mnie - kibica już powoli starej daty, wychowanego na największych i najwierniejszych legendach futbolu - okaże się, że współczesna piłka jest kompletnie niezrozumiała. Mam nadzieję, że szybko dowiemy się jakiego rodzaju zaporowe żądania postawił Raiola z Donnarummą, że Maldini postawił na tak twardą i jednoznaczną deklarację transferową. Nie powiem, żeby nie było ukłucia w sercu, chociaż rozum mówi, że to może być jedyna możliwa decyzja.
Romantyzm w futbolu skończył się już jakiś czas temu. Dawniej człowiek był przywiązany do większości składu a teraz? Większość naszych grajków jest mi całkowicie obojętna. Dla większości piłkarzy najważniejsza jest kasa więc... przychodzą i odchodzą... ale barwy i koszulka pozostają. Takich zawodników jak Maldini i jemu podobnych, ciężko będzie dzisiaj uświadczyć. Dlatego wyjebane na tego Dollarummę. Niech się jego telenowela kończy - i tak nie mogłem już patrzyć na te jego koślawe wykopy. Z radością powitam świeżą krew na bramce, zwłaszcza, że to bramkarz obecnego mistrza Francji, który zachował 23 czyste konta w 48 meczach. Chłopak ma 25 lat więc jest perspektywiczny i mówi się o transferze za kwotę 20 mln euro z pensją 3 mln euro za sezon więc przy wymaganiach Dollarummy, jak dla mnie bomba. :-D
AC Milan
...certi amori non finiscono...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Ależ satysfakcjonujący obrót sprawy :)
Na Gigio możemy wylewać pomyje, twierdzić że jego wybory są niezrozumiałe, ale trzeba pamiętać że to nasz punkt widzenia. Nie wiadomo co tam w jego głowie się dzieje, co on uważa za słuszne. To jest nasz wychowanek, ale tak naprawdę nie do końca jak się spojrzy na historię jego pozyskania. O ile dobrze kojarzę, to kibic Napoli wyrwany w ostatniej chwili z Interu i to niezbyt elegancko. Może on po prostu nie czuje tego co my myślimy, że powinien czuć?

Tak czy inaczej, jak to wcześniej pisałem. Jeżeli komuś coś nie pasuje to:
Obrazek

Nie będzie mi smutno nawet w 1/100 jak po Cutrone czy Locatellim.
Judge not lest ye be judged yourself
rafal996
Milanista
Milanista

Jak nie czuje, to nie musiał tego mówić.
Mimo wszystko dziwne dla mnie jest to, że był tu przez najgorsze lata, przecierpiał mnóstwo upokorzeń, a teraz kiedy nad klubem zaczyna świecić słońce, to nie chce zostać i posmakować tego sukcesu. Miał jeszcze czas odchodzić, a po występach w LM jego wartość mogła tylko wzrosnąć.

Mógł zostać legendą klubu, jednym z tych, którzy go odbudowali. Zamiast tego będzie pamiętany jako ten, który odszedł bez żadnej klasy. Przecież nikt by nie miał pretensji, jak by za rok czy dwa przyjął jakąś ofertę, ale odejście za darmo po wielomiesięcznym szantażu, to naprawdę żenada z jego strony.

Klub zdecydował się na pokerową zagrywkę i zastanawiam się, czy Raiola przypadkiem nie zapędził się w kozi róg. Gdyby były poważne oferty z wielkich klubów, to z pewnością byśmy o tym wiedzieli, a nie ma nawet plotek. Jedynie Juventus, który pewnie chętnie z nim pogada, ale... w tej sytuacji, kiedy Milan już zdecydował, a innych ofert brak, dlaczego mieliby płacić tyle, ile Mino by chciał? Teraz wszystkie argumenty są po stronie Juve (jeśli zdecyduje się na rozmowy) i mogą ładnie negocjować. Gdzie niby pójdzie? Kto da mu minimum 10 mln, ogromną prowizję dla agenta i całą resztę?
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Plotki o 10 mln pensji i odpowiedniej prowizji dla grubego ze strony Juve ostatnio się pojawiały. Jeśli faktycznie to prawda to świetnie. Do ostatniej kolejki dopuszczałem wizję, że Gigio chce grać w Milanie, ale bardziej chce grać w Lidze Mistrzów, bo ma o sobie mniemanie jako o najlepszym bramkarzu ever więc pora na walkę o najwyższe cele. Teraz widzimy, że chodziło po prostu o hajs. Fajnie było Gigi, powodzenia w następnym klubie, już teraz bez parasola ochronnego i z łatką pazernego szantażysty :ok:

Wierzę, że Maignan to kompetentny bramkarz - wykręca dobre liczby, a i były nim ponoć zainteresowane większe kluby od Milanu. Fakt że mamy pierwszeństwo jego kupna i to po dobrej cenie zawdzięczamy wyłącznie Elliottowi. Brać go, likwidować kretyński komin płacowy (robienie komina na bramkarzu to chyba najgorsza opcja) i wzmacniać zespół tam gdzie najbardziej potrzeba.
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Post autor: b4ry »

No niech sobie Gigio idzie już teraz gdzie chce. Dziękuje, że zachował sie profesjonalnie do ostatniej kolejki. Chociaz ten pusty przelot w meczu z Juve...
Jak wyląduje w Turynie to cóż... Ja się tam będę cieszył :)
Wymieniamy GK z pensja 7 baniek na 3 banki. Więc mamy potencjalne 4 miliony pensji do wydania dla kogoś na zasadzie wolnego transferu. Jak odejdzie jeszcze Hakan to już 8. I można szukać kogoś o niezłych walorach jako trequartista.
W ogóle Maldini z przytupem napoczyna rynek. Myslałem, że mój ulubiony okres transferowy zacznie sie w lipcu a tu proszę, niespodzianka :)
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Ciekawi mnie co się stanie z naszym kapitanem w tym okienku transferowym. W to, że dogadamy się z Raiolą w sprawie przedłużenia jego kontraktu, kiedy de facto kończy sezon poza pierwszym składem, nie wierzę.
ODPOWIEDZ