Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Słuszna uwaga, że były momenty, kiedy graliśmy w tym roku 4-2-3-1 z Hakanem na środku i Jackiem zajmującym jego miejsce w przodzie. Myślę, że te warianty są trenowane i też bym to widział jako jedno z podstawowych ustawień.
Kukiss
Milanista
Milanista

Post autor: Kukiss »

Kolejną zaletą 4-2-3-1 jest to, że Kessie skupi się na zadaniach defensywnych, bo w ataku jest strasznie niechlujny. Jako przecinak daje radę.
W tym ustawieniu potrzeba nam jednak, szybkiego dynamicznego skrzydłowego. Można wykorzystać zainteresowanie Bonaventury przez Juve i spróbować ich wymienić.
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Post autor: Gzikuu »

Coraz poważniej mówi się, że Depay ma być celem numer jeden tego mercato. W tym sezonie w 51 meczach 22 bramki i 17 asyst, co robi wrażenie, nawet biorąc pod uwagę, że większość zdobył w Ligue 1. Z tym, że właśnie w Lyonie gra jako napastnik w 4-3-1-2, a u nas zapewne byłby sprowadzony docelowo na lewe skrzydło. W MU grał właśnie na boku i prezentował się baaaardzo przeciętnie, więc obawiam się, że u nas mogłoby być podobnie. Widać, że pozycja podwieszonego napastnika bardziej mu leży i pozwala wykorzystać max potencjału.
k_f_c
Milanista
Milanista

Post autor: k_f_c »

I gdzie wtedy Hakan? Chyba że mielibyśmy grać bez klasycznego napastnika
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

Gzikuu, Przez większość sezonu grał na lewym skrzydle, pod koniec sezonu jak Mariano przestał grać to Depay zaczął grać ataku.
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

O proszę, dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu. ;)
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

lord bass pisze:Gzikuu, Przez większość sezonu grał na lewym skrzydle, pod koniec sezonu jak Mariano przestał grać to Depay zaczął grać ataku.
Lordzie, gdzieś Ty był przez ten czas? Czekałeś aż jarlesa vel jay-jay okoche ostatecznie zbanują? ;-)
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Mirabelli po dzisiejszym meczu:
Chcemy teraz postawić na silnych graczy, którzy podniosą poziom zespołu, niezależnie od wieku. Jesteśmy na etapie tworzenia. Gracze muszą reprezentować poziom Fellainiego. Mówię ogólnie o poziomie, bo ściągnięcie Fellainiego dla nas będzie trudne.
To żart? Bo nie wiem co o tym sądzić. Raz, że jeżeli poziom Fellainiego jest dla niego wyznacznikiem, to gratulacje. Dwa, że skoro zakontraktowanie kogoś komu kończy się kontrakt jest problemem, to Depayów, Vidalów i innych Cavanich możemy wsadzić między bajki.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Myślę, że trudność polega raczej na wysokości pensji - gracz, jak przychodzi za darmo, to chce zarabiać sporo więcej, niż dostawał wcześniej, a Belg w United miał 5 mln netto rocznie.
rafal996
Milanista
Milanista

Jak zwykle, podejrzewam że kluczowy jest kontekst, a może i tłumaczenie. Z tego co widzę, Mirabelli dostał bezpośrednie pytanie o Fellainiego, jako że kończy mu się kontrakt i są jakieś plotki, że Milan by go chciał. Więc on odpowiedział, że ściągnięcie akurat jego będzie trudne (nie wiemy z jakich powodów, ale sądzę że pensji lub konkurencji), ale że chce celować właśnie w graczy tej klasy. Jak dla mnie logiczna wypowiedź i nie widzę tu powodów do obaw. Wręcz przeciwnie, niejako potwierdził, że będzie szukać graczy uznanych i doświadczonych.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Ja bym, ogólnie, na Fellainiego się ostatecznie nie obraził (pewnie jako rywala dla Kessiego) - to, czego nie zapłacimy w ramach odstępnego, można byłoby dorzucić na transfer kogoś innego. Depay oczywiście też byłby bardzo mile widziany.

Kluczowe będą transfery wychodzące - może w ramach odejścia Donnarummy udałoby się kogoś dobrego wziąć w rozliczeniu?
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Ja sytuację z Fellainim rozumiem nieco odmiennie. Teraz ma 30 lat i zarabia w MU 5 mln za sezon, co jest jego kontraktem życia. Jeżeli będzie chciał pograć jeszcze na wysokim poziomie (czyt. w Europie), to wiadomo, że takiego kontraktu już nie dostanie, bo nie jest adekwatny do jego wieku/umiejętności. Co innego jak zdecyduje się na zakończenie poważnej kariery i wyjazd do Chin. Wtedy sprawa jest jasna.

Czy Fellainiego można uznać za uznanego i doświadczonego? Mam pewne obawy. W swoim życiu miał do czynienia tylko z ligą angielską, którą - od kiedy jest w MU ogląda raczej z ławki. Jest rezerwowym i to raczej nie pierwszym ani drugim w wyborze. W tym sezonie zagrał łącznie 23 spotkania, w większości ogony z ławki, kiedy trzeba było murować bramkę. Swój sezon życia miał w roku 12/13, w którym zdobył 12 bramek i zanotował 8 asyst. Tak, to było w Evertonie, który trenował jeszcze David Moyes. Był to też sezon, w którym był ustawiony na "10", a nie w środku pomocy. Od tamtej pory Belg notuje stopniowy regres.

Okej, na ławkę może być. Zmiennik dla Kessie całkiem całkiem, ale jak czytam że Gracze muszą reprezentować poziom Fellainiego, to nóż mi się otwiera w kieszeni. To tylko wyrobnik, zmiennik drużyny z ligi angielskiej. O jakim poziomie tu mówimy?
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Nie od razu Kraków (hm....) zbudowano. Musimy przejść takimi środkami do środków jeszcze poważniejszych, ale stopniowo.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Patrząc na nasz skład i możliwości wydaje się, że bramkostrzelny lewoskrzydłowy, który mógłby też grać jako drugi napastnik to byłoby idealne wzmocnienie. Wypisz wymaluj wspominany Depay.

Wtedy opcji mamy mnóstwo.

Depay - Hakan - Suso, Cutrone na szpicy i 4-2-3-1
Depay - Cutrone - Suso - 4-3-3
Depay - Cutrone, a za ich plecami Hakan w 4-3-1-2

Przyznam, że Cutrone swoim ostatnim występem utwierdził mnie w przekonaniu, że do napadu sensownie jest sprowadzić tylko kogoś z najwyższej półki. Jeśli na kogoś takiego nas nie stać to trzeba konsekwentnie stawiać na Patrica. 10 bramek w lidze z gry to więcej niż przyzwoity wynik biorąc pod uwagę jego wiek i liczbę minut, którą spędził na boisku.

Co do wspominanego Fellainiego, wielkim fanem Belga nie jestem, ale może ustawiony wyżej wróciłby do formy. Niemniej mam nadzieję, że gracze pokroju Marouane to będą uzupełnienia a nie nasze główne transfery tego okienka.
Awatar użytkownika
TomekW
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: TomekW »

Ponoć Fellaini chciałby w nowym klubie dostać 10 baniek rocznie. Myślę, że to wyjaśnia, dlaczego będzie nam trudno go sprowadzić ;)
Abbiamo un grande sogno in fondo al nostro cuore
vedere il grande Milan che vince il Tricolore
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

pandoktor pisze:Lordzie, gdzieś Ty był przez ten czas? Czekałeś aż jarlesa vel jay-jay okoche ostatecznie zbanują?
Czytałem wszystko na bieżąco ;)
Renesco pisze:Moim zdaniem nasze mercato jest na ten moment zablokowane.

Prawdopodobnie nasz zarząd interesował się co najmniej kilkoma piłkarzami z wygasającymi kontraktami (najpoważniej mówiło się o Reinie, potem kolejno: Meyer, Bernard i Wilshere), tymczasem nikt nie został jeszcze "podpisany". Oczywiście może się okazać, że czekamy do ogłoszenia transferów do końca sezonu, ale zazwyczaj w środku maja mielibyśmy już jakieś konkretniejsze informacje na ten temat.

Skoro nie jesteśmy w stanie domknąć transferów, które nie wymagają zaangażowania drugiego klubu, a jedynie agenta i piłkarza to tym bardziej mało prawdopodobne wydają mi się wszelkie transfery i wymiany piłkarzy, których kontrakty są aktualne.
Trochę odgrzeje kotleta, mercato jest zablokowane w związku z brakiem decyzji UEFA w kwestii sankcji.

Natomiast jeżeli chodzi o nasze poczynania na rynku transferowym:

Bramkarze: Przychodzi Reina, odchodzi Storari. Wraca Pizzari i Gabriel; pierwszy pewnie zostanie znów wypożyczony, drugi wypożyczony/sprzedany. Wielka niewiadomą będzie znów Donnarumma. Transfer Reiny oceniam na plus, doświadczenie oraz zwiększenie rywalizacji, plus może nauczy Gigio grać lepiej nogami.

Boki obrony: tutaj pewnie pożegnamy się z Abate i Antonellim, za dużo na nich tez nie zarobimy.
Na prawej zostaniemy z Calabrią i Contim na lewej z Rodriguezem, pewnie z braku alternatyw dołączy do nas Strinic.

Środek obrony: tutaj pewni możemy być tylko dwójki: Bonucci i Romagnoli, zarówno w kontekście Zapaty, Gomeza i Musacchio pojawiają się plotki o odejściu. Uważam, że można zakręcić sie koło kogoś młodego np. Issa Diop z Toulousy, ktora jest blisko spadku.

Pomoc: wraca Bertolacci, którego chcemy wytransferować za 10mln, mówi sie o definitywnym odejściu Montolivo i wypożyczeniach Locatelliego i Mauriego. W kwestii darmowych transferów do klubu mówiło się o Ki z Swansea, Fellainim, Wilsherze oraz Mayerze. W transfer Vidala wątpie. Tak samo jak w Fabregasa (skoro rok temu nie pasowała mu liga to i tym razem nie przypasuje) czy Modricia nie wierzę. Realniej wygląda sytuacja Kovacicia i Cabellosa, którzy pełnią rolę rezerwowych. Tak czy siak transfery są potrzebne co pokazał ten sezon, brak zmiennika dla Bonaventury i Kessiego oraz w przypadku odejścia Montolivo i Locatelliego również dla Bigli.

Jeżeli miałbym szukać to cała trójka pomocników Lyonu wygląda obiecująco, a w szczególności Aouar, który przypomina mi trochę Iniestę, marzeniem byłby Ziyech, dla którego liga holenderska jest już za mała (niemal piąty sezon z ponad 20 pkt w klasyfikacji kanadyjskiej), również Seri z Nicei byłby ciekawą opcją. W lidze włoskiej w tym sezonie ciekawie pokazał się Barella.

Atak: Jeżeli chodzi o skrzydła to na dzień dzisiejszy mamy Boriniego, Suso, Calhanoglu. W mediach przewija sie głownie Depay i Cajellon. W tym roku całkiem sporo skrzydłowych wystrzeliło z formą: Malcolm, Chiesa, Gelson Martins, Thauvin, Neres, Baily,
Natomiast z zawodników, którzy mają za sobą średni sezon/problemy z trenerem to Willian, Lamela, Berardi,
Plus wspominanie w zeszłym roku Forsberg i Keita.
Wybór spory problemem jest cena.

Natomiast w kwestii środka, to wraca Bacca, za którego chcemy 20mln (pewnie skończy sie na 15), Kalinicia niemal wszyscy chcą się pozbyć ( w tym przypadku podobna kwota), Silva który wydaje się bliżej opuszczenia (definitywnie lub w formie wypożyczenia) oraz Cutrone, który chyba jako jedyny pozostanie na 100%. Z mediach wymienia się Morate, Immobile, Belottiego, Cavaniego, Falcao i Dzeko.
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Renesco pisze:Patrząc na nasz skład i możliwości wydaje się, że bramkostrzelny lewoskrzydłowy, który mógłby też grać jako drugi napastnik to byłoby idealne wzmocnienie.
Np. taki Forsberg, który już ogłosił, że odchodzi z Lipska. Może grać na wymienionych przez Ciebie pozycjach, na ŚPO i na prawym skrzydle, gdzie grywa ostatnio, bo dobrze dysponowany Bruma gra na lewym.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Gattuso powiedział wprost, że chce zawodnika z doświadczeniem i ogranego na wysokim poziomie. Metryka minimum 24-25 lat. Potwierdzają to Fassone i Mirabelli. Nie przyjdą żadne młode wynalazki z Francji, Holandii czy inne Cebellosy, które zaistniały tylko na turniejach młodzieżowych.

Renesco, wywołałeś Ciro i już są plotki ;) Obyś miał rację.

Gattuso ma zostać przy 4-3-3(zapewne z alternatywnym ustawieniem z dwójką napastników), więc raczej żegnamy Silve i Kalinicia. Skrzydłowy typu Depay byłby świetny, ale niestety wątpię w powodzenie tego transferu, jak i zresztą Ciro. Wole się zaskoczyć niż zawieść ;)
Judge not lest ye be judged yourself

Obrazek
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Temat był już wałkowany nie raz tutaj ale mógłby ktoś przypomnieć jak wygląda sytuacja z Niangiem i Lapadulą? Poszli na wypożyczenie ale czy jest przymus wykupu? A jeśli tak to jak wygląda sprawa z płatnościami za nich? Do kiedy ewentualnie muszą zostać definitywnie wykupieni?
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

W stosunku do obu jest przymus wykupu po tym sezonie. Nianga za 12 milionów, a Lapaduli za 10. Coś koło tego, ale mogłem się pomylić +/- o 2 miliony.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

ze starych newsów ponoć ma byc wymiana Silvy na Keitę, czy Silva na Brandta. Poza tym Real miał dac nam kartę Cebellosa plus gotówkę za Donnarumę. Zas Liverpool 40 mln plus kartę jakiegoś tam gracza. Poza tym Lokomitv jest zainterysowany Kaliniciem za 25 mln.

Lazio dało ciała. Marzy mi się Felipe Anderson. Rozwiązałby sprawę w taktyce 4-3-3 i jak innych kombinacjach 1-4-1-4-1 czy 1-4-2-3-1. Przydałbym się taki kreatywny pomocnik/skrzydłowy.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Z jednej strony fajnie, że pojawia się temat jakiegoś konkretnego napastnika (aczkolwiek 60 mln, które oczekuje Lazio za Immobile, to moim zdaniem za dużo by zgadzać się z miejsca), ale z drugiej strony niepokoją słowa Mirabellego, gdzie te 2-3 'głośne' wzmocnienia to mają być transfery nie do pierwszego składu, ale odciążające Bonaventurę, Hakana i Suso.

Szczerze mówiąc to nie na to liczyłem i mam nadzieję, że tak jednak nie będzie.
rafal996
Milanista
Milanista

Wiesz, on nie może powiedzieć wprost, że chce kupić nowych graczy do pierwszego składu, bo to by znaczyło, że prowokuje obecnych do odejścia i w nich nie wierzy. Mówi więc o odciążeniu, ale też o podniesieniu jakości, więc w domyśle oznacza to dla mnie zakupy z myślą o pierwszym składzie.

W sumie sytuacja jest delikatna, bo przecież mówiąc o wielkim napastniku, a biorąc pod uwagę że gramy raczej jednym, to taki Cutrone musi się poczuć jednak słabo, nie mówiąc o Silvie. Niby chwalony, niby dobre liczby, a jednak klub wprost mówi, że najchętniej by go posadzili na ławce. Niby naturalne, ale jednak wymaga wprawy, tak żeby wszyscy czuli się doceniani i potrzebni.

Wydaje mi się, a raczej mam nadzieję, że zamiarem klubu jest przeprowadzić 3, może 4 transfery, ale każdy ma stanowić krok do przodu i podnieść jakość. W przeciwnym razie to nie ma większego sensu.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Niby racja, ale jeśli mowa o środkowym napastniku właśnie, to jasno powiedział, że z Milanu odejdzie dwóch, a przyjdzie jeden. Teoretycznie po sezonie będziemy mieć Cutrone, Andre Silvę, Kalinica i Bakkę, czyli połowa z nich ma zostać sprzedana. I tu pojawia się podwójny standard, bo o jednej pozycji mówimy jasno, o innej już niekoniecznie.
rafal996
Milanista
Milanista

Z tym, że w pozostałych formacjach raczej takiego przesytu nie ma. W pomocy i na skrzydłach mamy niewiele alternatyw, a takich jak np. Mauri raczej nikt nie liczy. Celem jest utrzymanie obecnych podstawowych zawodników i dokupienie im konkurentów, domyślnie lepszych.
ODPOWIEDZ