Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Carlo
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą
Kontakt:

Post autor: Carlo »

Oczywiście, z tym Marottą to taka lekka pseudoprowokacja ;)
Aczkolwiek Juve to teraz finansowy top Europy i trzeba zacząć rozliczać ich w kontekście sukcesów w Lidze Mistrzów.
Kargool pisze: Były chociażby w ostatnim raporcie finansowym, o którym też tu pisaliśmy, a jak wynikło z dyskusji zdarzało się to nie peirwszy raz.
Musiałem w takim razie przegapić. Aczkolwiek ciekawe byłoby porównanie z innymi klubami, nie tylko wartości bezwzględne.
Kargool pisze:Ja to wyciągnąłem.
Wiem że Ty, ale nie chciałem Cię wskazywać palcem ;)
Leopolis semper fidelis!
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Carlo pisze:Venomik, tak macie ciągłość budowania drużyny, świetnie, gratuluję. Robiliście to metodą sprzedaży zawodników? Ciekawe bo od sezonu 11/12 do dziś wydaliście więcej o 190 mln euro niż zarobiliście na piłkarzach. W tej statystyce wyglądacie tak samo jak Real Madryt, a chyba mi nie wmówisz że Real finansuje swoje zakupy ze sprzedaży zawodników?
Carlo pisze:Proponuję więc porównać politykę Juve i Realu i ile udało się wygrać w tym czasie tym klubom w Europie. Może się okazać że jednak ten Marotta nie jest taki genialny
Real przed wspomnianym przez Ciebie oknem transferowym to: Cassilas, Ronaldo, Riccardo Carvalho, Marcelo, Ramos, Xabi Alonso, Ozil, Di Maria, Pepe, Benzema, Arbolea, Khedira, Diarra, Arbolea, Higuain, Albiol, Kaka, Granero Adebayor.
Juve przed wspomnianym przez Ciebie oknem transferowym to: Bonucci, Chiellini, Krasic, Aquilani, Krasic, Melo, Storari, Pepe, Del Piero, Grosso, Motta, Buffon, Quagliarella, Barzagli, Matri, Sorensen, Iaquinta, Grygera, Sissoko.
Oczekiwać podobnych sukcesów mając takie sytuacje wyjściowe? Serio?!

Poza tym tak fajnie Ci się zbiegły wydatki. Bo akurat dwa poprzednie sezony, przed liczonymi przez Ciebie, Real wydał 350 mln euro (!), zarabiając mniej niż 100.

EDIT:
Carlo pisze:Aczkolwiek Juve to teraz finansowy top Europy i trzeba zacząć rozliczać ich w kontekście sukcesów w Lidze Mistrzów.
Teraz to piszesz, jak ja to wszystko w miedzyczasie spisywałem? :P ;)
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Kargool pisze:(...)wychodzi że Galliani to też nie taki geniusz do końca. Bo jak kasa była to był mistrzem, a potem sprzeciętniał.
Niestety taka jest prawda, poniekąd. Jak była kasa to wydawał zgodnie z wolą Berlusconiego by mieć absolutny TOP stworzony z absolutnego TOPU piłkarzy. Wydawał na prawo i lewo, jednocześnie też na prawo i lewo robił sobie kontakty.
Łysi są niestety starej daty, więc do nowoczesnego stylu rozsądnego zarządzania klubem się zwyczajnie nie nadają :P

Jak wcześniej porównałem możliwości Milanu do Juve czy Realu, to miałem w sumie zupełnie co innego na myśli. Wrzucę do tego porównania też MU (jeżeli ktoś woli Chelsea czy City, to proszę bardzo). Otóż, to że Juve jest lepszy niż Milan na rynku to można tylko sobie pluć w brodę i próbować ich doścignąć, ale Real, Barca, MU, City czy Chelsea są na lepszej pozycji niezależnie od tego czy Łysi byli geniuszami czy zwykłymi idiotami.
Kiedyś przeczytałem, że wydanie w Serie A 10 mln równa się wydaniu 30-40 mln w Premiership. Myślę, że to dobrze oddaje stan rzeczy.

Wiadomo, że jak pojawi się pieniądz, piłkarze o uznanej marce i wyniki, to pojawią się kibice. Jak pojawi się stadion , to będą znaczące zyski. Jednakże bez takich pieniędzy z TV i zyskach ze stadionu jakie notują topowe kluby angielskie, to można sobie pomarzyć o takim Ibrahimoviciu z kontraktem na 12 mln netto.
Judge not lest ye be judged yourself
Carlo
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą
Kontakt:

Post autor: Carlo »

Prawa TV nie osiągną pułapu angielskiego nigdy. Różnica jest gigantyczna i ciągle się powiększa. Mimo to Włosi nie są w złej pozycji Sky i Mediaset wykładają na prawa gigantyczne pieniądze, bodaj w tym momencie Serie A jest na drugim miejscu jeśli chodzi o wpływy z TV w Europie (na bardzo podobnym poziomie jak Hiszpania).
Wydaje się że nasz pomysł na osiągnięcie topu będzie inny. Najpierw sprawy trzeba doprowadzić do porządku, wrócić w miarę szybko na poziom ćwierćfinału/półfinału CL. Wtedy z rynku chińskiego pieniądze mogą popłynąć szerokim strumieniem. Skoro naszym właścicielem (wszystko na to wskazuje) będzie państwo chińskie to moda na Milan może przełożyć się na gigantyczne zyski. Wydaje się, że Chińczycy są patriotami i będą wspierać to co chińskie. A po drugie klasa średnia w tym kraju zbliża się już ponoć do liczby 400 mln. Co oznacza, że ludzi z pieniędzmi jest tam więcej niż cała populacja Stanów Zjednoczonych. Jest to naprawdę łakomy i co ważne jeszcze nie zagospodarowany kąsek.

Co do stadionu to sprawa jest jak dla mnie dziwna i skomplikowana. Widziałem raport na temat wpływów ze stadionów i co bardzo mocno zastanawiające wszystkich na głowę bije... Real Madryt. A jak dla mnie zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność czy zwykłą estetykę Bernabeu jest daleko daleko w tyle za San Siro. Tymczasem Real pozyskuje rocznie z tytułu wpływów stadionowych bodaj ponad 170 mln, podczas gdy my około... 26. Inne zespoły Arsenale i Barcelony krążą wokół 90-120 mln. Juventus mimo nowego stadionu pozyskuje około 51 mln. Jest to dla mnie dziwne i nielogiczne. Jeśli ktoś ma informacje skąd się biorą te liczby to chętnie bym poczytał na ten temat.
Leopolis semper fidelis!
jarles
Milanista
Milanista

Post autor: jarles »

Przed momentem przyszło mi do głowy, że styczeń może być świetnym momentem na sprowadzenie Felipe Andersona z Lazio. Gość jest młody, ma potencjał i...świat o nim zapomniał. My natomiast w styczniu o wielkich transferach zapomnieć możemy. Sądzę, że za niewygórowaną kwotę jesteśmy w stanie sprowadzić i "odkurzyć" gościa, który w Rzymie co nieco się zatracił i szans na rozwój nie widać. Potencjał znamy, a chłopak ma jeszcze sporo do udowodnienia. 20 mln na stół w gotówce "na teraz" i Lazio powinno go puścić.

Mamy ju kasę na koncie, do końca roku sprawa zmiany własności ostatecznie się rozstrzygnie, więc można marzyć o dużych nazwiskach w letnim okienku. A takim marzeniem dla mnie jest odzyskanie Thiago Silvy. Nie o samą jakość, jaką z miejsca dałby zapewne Brazylijczyk mi chodzi, a raczej o to, jak Romagnoli na tym skorzysta i jak to mogło by rzutować na przyszłość Milanu. PSG w mojej opinii po raz kolejny nie dotrze nawet do półfinału LM, więc może być to świetny moment na zaproponowanie Thiago nowego-starego wyzwania. Śmiem twierdzić, że talent jego pokroju jest w stanie pograć spokojnie jeszcze 5 lat na światowym poziomie, a sam transfer da znak piłkarskiemu światu, że Milan się odradza.
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
theoden92
Milanista
Milanista

Post autor: theoden92 »

jarles, na pozycje Andersona mamy Suso i Honde, Japonczyk pewnie odejdzie, wiec moze to byc ciekawa opcja, ale Suso w gazie na poczatku sezonu.
Co do Thiago Silvy- czemu jedna z najbogatszych druzyn na swiecie, z aspiracjami na wygranie LM, mialaby nam sprzedac czolowego stopera w Europie?
jarles
Milanista
Milanista

theoden92 pisze:Co do Thiago Silvy- czemu jedna z najbogatszych druzyn na swiecie, z aspiracjami na wygranie LM, mialaby nam sprzedac czolowego stopera w Europie?
Bo Thiago zgłosi chęć odejścia?
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
theoden92
Milanista
Milanista

jarles, A zglosil? Wiem, ze wypowiadal sie z sentymentem o Milanie, ale Ibra tez. Pomimo, ze bardzo bym sobie tego zyczyl, nie ma najmniejszych szans na powrot Thiago do Milanu, takie zeczy sie po prostu nie zdarzaja.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Thiago Silva jest niemożliwy do nabycia. Chęć z obu stron nie miałaby tu znaczenia, bo jego zarobki (ponoć 12 mln) są nie do przeskoczenia. Już prędzej Veratti przyjdzie.
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

miszcz pisze:Już prędzej Veratti przyjdzie.
Swoją drogą wczoraj media uraczyły nas taką plotką :rotfl: Nie mówiąc już o Fabregasie (znów) i Kane.
LEGIA WARSZAWA
Aiver
Milanista
Milanista

Post autor: Aiver »

Ale jaka by to była symbolika :D Odejście Thiago było symbolem końca sukcesów Milanu, jego powrót oznaczałby, że nowi właściciele chcą szybko wrócić na należyte miejsce w Europie. Nie, ale to nie możliwe, romantyk Silvio gdyby miał dużo kasy do wydania to mógłby tak zaszaleć :D ale chyba nie racjonalnie myślący Chińczycy. Może i lepiej :dunno: niech budują od podstaw pozycję klubu na solidnych fundamentach, przemyślanych decyzjach a nie na sentymentach. Niech kierują się rozumem a nie sercem.
jarles
Milanista
Milanista

No to Schweinsteiger i Fabregas powinni być obrani jako główny cel naszych wzmocnień w styczniu, bo normalnie w zimowym okienku ciężko o podobne szanse. Skoro pieniądze zostały przelane, a my mamy stać się na nowo poważnym graczem, to nie wyobrażam sobie, że nie złożymy konkretnych ofert za rzeczonych zawodników. Oni z miejsca podnoszą poziom i prestiż drużyny. Również, moim zdaniem, czas najwyższy, by podnieść budżet na wynagrodzenia i limit jednostkowego kontraktu do, powiedzmy, 6 mln, by móc zakontraktować kogoś takiego, jak Fabregas.
Tu sei tutta la mia vita
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale z tego co pamiętam to ten przelew to rodzaj kaucji i nie ma kompletnie nic wspólnego z naszym zimowym mercato.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

jarles pisze:No to Schweinsteiger i Fabregas powinni być obrani jako główny cel naszych wzmocnień w styczniu, bo normalnie w zimowym okienku ciężko o podobne szanse.
Schweinsteiger? No nie wiem. Bardzo ceniłem tego gracza, ale 33-latek z niemałą pensją to nie jest to, co Mialnowi jest konieczne. Wiele zależy od szans na LM (wtedy warto zastosować doraźne środki, nawet kosztowne), ale wiekszość wskazuje, że myśli o Top3 trzeba odłożyć do następnego sezonu.
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: VelenoRosso »

rafal996 pisze:Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale z tego co pamiętam to ten przelew to rodzaj kaucji i nie ma kompletnie nic wspólnego z naszym zimowym mercato.
oczywiscie ze nie ma.
pisalem juz ze kasa trafila do Fininvestu a nie do Milanu, ale niektorzy tego nie rozumieja.
zreszta w styczniu tez bym sie wzmocnien nie spodziewal wielkich, bo zwyczajnie okienko za krotkie, puchary itd.ciezko bedzie wyrwac kogos sensownego i jednoczesnie wytransferowac nadmiar naszych fenomenalnych graczy
Ed i colori che noi portiamo sono la gloria
stasio1910
Milanista
Milanista

Post autor: stasio1910 »

Ponoć Prandelli widzi u siebie Monto

http://it.blastingnews.com/calcio/2016/ ... 61195.html

Z całym szacunkiem dla umiejętności Riccardo, ja jestem za. Sytuacja w jakiej się znalazł od dłuższego czasu męczy pewnie i jego i kibiców.
Awatar użytkownika
theoden92
Milanista
Milanista

Ciezka sprawa z tym Montolivo. Nie gra tak, jak powinien, dobre mecze przeplata bardzo slabymi, kibice tez maja go juz dosc. Ja zdecydowanie nie bede za nim tesknil, jest najbardziej bezjajecznym kapitanem, jakiego widzialem w Milanie.
Na tej pozycji moze grac Sosa, Ferdandez i Locatelli, wiec nie ma tragedii. A opaske dac komu innemu (Paletcie, Abate, Jackowi?)
rafal996
Milanista
Milanista

Sosa na razie średnio się sprawdził. Fernandez w ogóle nie grał, a Locatelli owszem, niech się ogrywa, ale nie widzę sensu obarczania go już teraz aż taką odpowiedzialnością.

Niemniej jednak, jestem za tym, żeby pozwolić Montolivo odejść, ale najpierw albo któryś z powyższych musi udowodnić, że pociągnie ten wózek, albo musimy kogoś kupić.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Przeciez Fernandez to zawodnik o charakterystyce Bonaventury, wiec nie bardzo nadaje sie na registe. Jesli Montolivo zostanie sprzedany, to trzeba kogos kupic. Witsel? Badejl?
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

IMO Witsel to przejdzie akurat do Juve. Marrotta otwarcie przyznał, że byli blisko pozyskania latem, ale w ostatniej chwili Zenit wycofał wcześniejszą zgodę. I że będą próbowali ponowić starania już w styczniu ze względu na kończący się kontrakt.
Witsel też otwarcie skrytykował klub, że mimo ustalonego kontraktu i zgody klubu ten jednak nie pozwolił mu odejść.
Zawodnik przydałby się w Juve, bo pod nieobecność Marchisio jest kombinowanie z Leminą/Hernanesem*/Pjaniciem na nie do końca naturalnych dla nich pozycjach.
Jonathan
Milanista
Milanista

Post autor: Jonathan »

Żebysmy nie musieli tego w styczniu cytowac ;) China Milan pewnie tez sie wlaczy o podpis Witsela :)
3.11.2010 Pierwszy ( i nie ostatni ) raz na San Siro !
Resk
Milanista
Milanista

Post autor: Resk »

Ktoś mi może wyjaśnić o co chodzi z China Milan? To ten Taj miał kupić udziały w ACM od "Haremisty" czy, to jednak Chińczycy mieli kupić/kupili?
rafal996
Milanista
Milanista

Byłeś w hibernacji przez ostatni rok? ;)

Taj, czyli pan Bee to już stara historia. Jest nowa grupa inwestorów, tym razem z Chin, podpisali jakiś rodzaj wstępnej umowy i wpłacili pokaźną kaucję. Finalizacja i ostateczne przejęcie władzy ma nastąpić do końca roku, może w listopadzie. I jest to raczej przesądzone. Chociaż szczegółów nie zna na razie nikt. Może Silvio ;)
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

W kwestii transferów, co obiło mi się o uszy w ostatnich miesiącach.
Gabriel Jesus odrzucił oferty Interu i Juve, bo... jest kibicem Milanu. http://www.football-italia.net/92109/ga ... n%E2%80%99
Belotti z tego co wiadomo też jest kibicem Milanu.
Wiadomo też, że Thiago Silva raczej nie przedłuży kontraktu z PSG, zwłaszcza, że ich pozycja zaczyna słabnąć.

Darmian chce odejść MU, ale raczej pójdzie do Interu ( :wall2: ). Inter chce kupić też innego byłego gracza Milanu - Acerbiego.

Z gatunku SF, Isco chyba nadal jest niezadowolony ze swojej pozycji w Realu, a dodatkowo Juve zrezygnowało ze starań o niego :)
Awatar użytkownika
Gimlord
Milanista
Milanista

Post autor: Gimlord »

miszcz pisze:zwłaszcza, że ich pozycja zaczyna słabnąć
Co masz na myśli?
miszcz pisze:Darmian chce odejść MU, ale raczej pójdzie do Interu
Dzisiaj przeczytałem, że w obliczu niewypału z Aleixem Vidalem, Barcelona poważnie interesuje się Matteo :) Nie wiem jak to traktować, bo nieczęsto oglądałem go w United i jego forma jest dla mnie niewiadomą.
ODPOWIEDZ