Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gimlord
Milanista
Milanista

Post autor: Gimlord »

Od razu mówię: jestem świeżo po obejrzeniu jego kilkuminutowej kompilacji z pobytu w Milanie, więc mogę być nieobiektywny ;)

Cieszę się z tego odejścia, ale tylko dlatego, że Jeremy'iemu wyraźnie nie chciało się już być w Milanie i taki związek nie miał sensu. Ale to co wyczyniał w pierwszym sezonie... Gdyby grał tak dalej, miałby pewne miejsce w pierwszej jedenastce, a my moglibyśmy spieniężyć LA lub innego zawodnika ofensywnego i choć trochę poprawić pomoc.

Menez zostawił po sobie świetne wspomnienia dzięki widowiskowości swojej gry i ciągnięciu nas w sezonie 14/15. Drużyny dłużej na nim opierać się nie dało, więc odszedł i zaoszczędziliśmy niemało kasy. Bezsprzecznie dobry ruch Milanu.
Kargool
Milanista
Milanista

Post autor: Kargool »

http://www.calciomercato.com/en/news/re ... ter-781560
Takie coś mi się znalazło. Oprócz kwiatków typu Kucka w Interze to mam pytanie o te tabelki z kwotami i ogólnie o tłumaczenie tej włoskiej tabelki. No i jakaś weryfikacja kwot, może przez transfermarkt lub jakiś inny włoski serwis?
"Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, niż wtedy, gdyśmy uwierzyli. Noc się posunęła, a przybliżył się dzień." (Rz 13, 12a)
Awatar użytkownika
Novantadue
Milanista
Milanista

Post autor: Novantadue »

Pierwsza kwota to transfer do Genui, druga transfer do Milanu/Interu, trzecia to zysk Genui.
Pomijając Kuckę to chyba kwoty się zgadzają, ale trzebaby przejrzeć każdy transfer po kolei.

Edit: chociaż widzę że jest kolejny kwiatek w postaci Simica za rzekomo 10mln.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Simic, Oduamadi, Strasser, Chinellato łącznie za 28 mln euro? Jedyne wyjaśnienie to, że byli elementami jakiejś wymiany i takie dziwne wartości im poprzypisywano (pamiętam, że przy okazji zakupu El Shaarawy'ego mówiło się, że kupujemy połowę jego karty za 10 mln euro - 5 w postaci pieniędzy, a 5 to była rzekoma wartość połowy karty Merkela).

Sokratis za 14? To też znacząco mija się z tym, co przy okazji zakupu donosiły media.

Reszta droższych zakupów (Paloschi, Constant, Acerbi) to były jakieś "szachry-machry" z połówkami kart zawodników, więc nie jestem przekonany co do tego, że rzeczywiście tyle za nich płaciliśmy.

Jeśli ta lista to prawda to pokazuje skandaliczną niegospodarność zarządu, ale szczerze wątpię w jej autentyczność.
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: VelenoRosso »

media donosza, calcio e finanza, gdzie opublikowano artykul zaglada w papiery, a potem pisze.
Ed i colori che noi portiamo sono la gloria
Kargool
Milanista
Milanista

VelenoRosso pisze: calcio e finanza, gdzie opublikowano artykul zaglada w papiery, a potem pisze.
Właśnie troszkę poszperałem też po tej stronie i jest tam kilka prostych tabelek.
Różnica pomiędzy Barceloną a Milanem (oczywiście chętnie posłucham przetłumaczenia)
http://www.calcioefinanza.it/2014/10/16 ... enti-rosa/
I bilans w skrócie (bardziej dostępny niż dokumenty, kóre się tutaj pojawiały)
http://www.calcioefinanza.it/2013/07/04 ... n-bilanci/
Niemniej takie kwiatki jak Kucka w Interze to chyba nieporozumienie. Chyba, że układ jest bardziej zaawansowany niż nam się wydaje, choć takich teorii bym nie knuł.
Renesco pisze:edyne wyjaśnienie to, że byli elementami jakiejś wymiany i takie dziwne wartości im poprzypisywano
Trzeba po prostu zobaczyć to też z drugiej strony czyli za ile Milan sprzedawał Genoi. Tak czy inaczej, Preziosi wydaje się być jeszcze większym asem rynku transferowego, skoro ze średniego na przestrzeni długich lat zespołu potrafi wyciskać takie kwoty.
"Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, niż wtedy, gdyśmy uwierzyli. Noc się posunęła, a przybliżył się dzień." (Rz 13, 12a)
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

to nie jest artykul o tym ile zaplacilismy my, czy Inter, ale ile Genoa wykazala w swoich ksiegach, rozumiesz roznice? :P
Kargool
Milanista
Milanista

OK, niech i tak będzie. W związku z tym pytanie czy ktoś to kontroluje? Bo od wirtualnych pieniędzy też się płaci podatki, które już nie są wirtualne? Jak tu działa włoski mechanizm?
A dwa: co w takim razie w księgi wpisuje zarząd Milanu? Że wydał na Simica 10 mln €? A wszyscy dookoła łykają jak pelikany bo "jesteśmy najlepszym klubem świata"?

Boje się, że coraz bardziej tego nie ogarniam. Albo nie chcę bo o ile rozumiem, że sport, pieniądze i polityka mieszają sie zawsze i wszędzie ze sobą to tutaj... Tutaj wygląda to jak mieszanie się w powolnym i mało skutecznym mikserze.
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Musialbym spojrzec na nasze bilanse by dokladnie opisac przypadek ktory mi w glowie utkwil, tak z pamieci, za kogos z Genoa kwota trasferu byla rozbita na dwa miejsca.jedna suma byla w wydatkach transferowych, druga, inna od pierwszej w pozyczkach od instytucji finansowych.
co do kontrolowania...swego czasu byla afera ze robilismy papierowe wymiany z Interem pudrujac sobie wzajemnie wyniki finansowe.gdy jakas instytucja blizej sie przyglada wloskim klubom dosc czesto konczy sie ujawnianiem jakis walkow, ale od paru lat wloskie sluzby szukaja mafijnych pieniedzy, wiec klubow nikt szczegolowo nie sprawdza.jest w tym pewna logika, z klubow wycisniesz o kilka rzedow mniejsze kwoty jesli cos odkryjesz

edit

ta tabelka ktora podlinkowales to zestawienie obok siebie wydatkow na personel + amortyzacja obu klubow, na niebiesko ile milan wydaje, na czerwono ile barca
Kargool
Milanista
Milanista

Czyli w kwestii transferów kreatywna księgowość. Przykładowo kupujemy kogoś z klubu A, ale w rozliczeniu z US rozbijamy to na zakup i przelew do klubu (podkładamy odpowiedni papier) oraz np. inwestycję w fundusz, którego właścicielem jest bądź tamten klub, bądź jego prezes/właściciel. Z Napoli np można robić interesy inwestując w przemysł filmowy itp? Przynajmniej tutaj nie odstajemy, bo chyba cały świat tak robi. Mamona.
Interesujący jest ten bilans. To co kiedyś tutaj poruszaliśmy. Wydatki na personel w skali tych kilku lat mamy o 200 baniek mniejsze od Barcelony. Przydałoby się dla porównania zestawienie dochodów, albo dla ciekawości koszt uzyskania jednego ligowego punktu na osobę. Cóż, domyślam się, że nie wyjdziemy tu na asów zarządzania...Moje pytanie do Ciebie jest takie: czy włoskie realia różnią się tak od hiszpańskich, że musimy wydawać niemalże tyle samo co wiodący klub ostatnich lat czy to po prostu partactwo na całej linii?
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Nie mam zielonego pojecia jak od strony technicznej sa kategoryzowane transfery, tzn czy od tego w ogole jest jakas IVA(wloski VAT), w sumie ciekawy problem, bo nawet nie wiem na jakiej zasadzie klub jako taki rozlicza sie.
Co do wydatkow na personel, coz, dopiero w zeszlym roku Juve nas przegonilo.
Lub moze inaczej...z tego co my wydajemy na personel utrzymasz np Fiorentine, w sensie caly budzet Fiorentiny....
Kargool
Milanista
Milanista

VelenoRosso pisze:czy od tego w ogole jest jakas IVA(wloski VAT), w sumie ciekawy problem, bo nawet nie wiem na jakiej zasadzie klub jako taki rozlicza sie.
Być może właśnie tu jest transferowy/kosztowy problem pogrzebany. My się rozczulamy, że takie kwoty za takich cienkich grajków, a być może chodzi o ukrycie jakiegoś dochodu/rozchodu przed fiskusem.
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

Na Kovacicia (wypożyczenie) chyba nawet nie ma co liczyć jeżeli Real dostanie za 2 tyg zakaz transferowy.
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Mnie zastanowiła plotka o odrzuconej ofercie wymiany Marquinhos - Bacca. Tak w zasadzie to czemu by nie? Nie protestowałbym gdyby coś takiego się wydarzyło.
Judge not lest ye be judged yourself

Obrazek
Kargool
Milanista
Milanista

Mnie to nie dziwi. Szukamy gotówki, ale nie piłkarzy. Tych mamy już "zaklepanych": Sosa, Musacchio i Zieliński (choć ten ostatni z racji braku tej gotówki coraz bliższy Napoli). Jednym słowem cała nadzieja w Bacce i zgodzie na West Ham (ma czas do końca tygodnia na decyzję).
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

miszcz pisze:Mnie zastanowiła plotka o odrzuconej ofercie wymiany Marquinhos - Bacca. Tak w zasadzie to czemu by nie? Nie protestowałbym gdyby coś takiego się wydarzyło.
Mnie też zastanowiła, w związku z czym to musi być totalna plotka, bo jaki jest sens w zbieraniu pieniędzy, za której i tak w dużej mierze kupimy Musacchio, a który to na pewno lepszym obrońcą od Marquinhosa nie jest... Nie wierzę, żeby to Sosa za 5 mln był tym języczkiem u wagi (za Baccę nie kupimy Zielińskiego, Sosy i Musacchio, jeżeli wierzyć doniesieniom medialnym to wydatek rzędu 45-50 mln euro). No chyba, że za Baccę oczekujemy właśnie takiej kwoty.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Wróbelki ćwierkają że odpuszczamy kolejny cel transferowy. Musacchio o którym głośno było od kilku dobrych tygodni nie przyjdzie bo nie ma worka z pieniędzmi.
Na razie to okienko transferowe jest przygnębiające.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Szkoda tylko, że w obliczu takiej "bryndzy" nie powalczyliśmy z Interem o Banegę. Nie jest to zawodnik o wymarzonym profilu, ale do taktyki Montelli taki gość byłby bardzo przydatny.
Kargool
Milanista
Milanista

Yahoo323 pisze: za Baccę oczekujemy właśnie takiej kwoty.
Za Carlosa oczekujemy 30 mln€ bo taką ma kwotę odstępnego. Ale w gotówce, a nie w wymianach i ratach.
Qnen pisze:odpuszczamy kolejny cel transferowy. Musacchio o którym głośno było od kilku dobrych tygodni nie przyjdzie
To nie tak do końca. My go cały czas chcemy, ale do tej pory Villareal czekał tylko na nas. Teraz Argentyńczyk ma być dostępny dla innych zaiteresowanych. Oni chcą go sprzedać, on chce odejść, więc kto pierwszy ten lepszy. Tak jak napisałem: upadł pomysł z wypożyczeniem, bo nie mogliśmy zagwarantować "przymusu" wykupienia. Ma to związek zapewne z tym co pisał Veleno, że Galliani i nowi iwestorzy mają inną wizję mercato. Można snuć teorie spiskowe, że jest w tym jakiś układ dla którego musimy kupić Sosę i Musacchio i przez to na siłę sprzedajemy Baccę. Carlosa chce tylko West Ham i to do końca tygodnia najpóźniej. Potem odpuszczają i szukają (albo pewnie kupują, bo maja już wybranego) kogoś innego. Tutaj decyzja jest po stronie Kolumbijczyka.
Renesco pisze:Szkoda tylko, że w obliczu takiej "bryndzy" nie powalczyliśmy z Interem o Banegę.
Czuję że jest to pokłosie "walki" o Kondogbię. Poza tym od lat w Mediolanie podział południowoamerykańskich piłkarzy wygląda tak: Inter - Argentyna, Milan - Brazylia. Oczywiście z wyjątkami, ale ogólne wrażenie właśnie jest takie.
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

Kargool pisze:Poza tym od lat w Mediolanie podział południowoamerykańskich piłkarzy wygląda tak: Inter - Argentyna, Milan - Brazylia. Oczywiście z wyjątkami, ale ogólne wrażenie właśnie jest takie.
Zawsze zastanawiał mnie ten absurdalny podział, o ile moja pamięć mnie nie myli to często zarówno w Interze jak i w Milanie grali piłkarze z Brazylii w podobnych ilościach i podobnej klasy.

Mnie dalej zastanawia transfer Lapeduli, po co wydawaliśmy 9mln na niego skoro wiedzieliśmy, że nie ma funduszy na inne transfery. Tak samo nie wiem czemu tak uparliśmy się na MUsacchio, Zielińskiego, a tym bardziej Sose.
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

@LordBass

Gustavo Gomez coś o nim? Bo media przebąkują, że Galliani się dogadał z CA Lanus w sprawie jego sprowadzenia i wyprzedził Fiorentinę o tego 23-letniego stopera
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

lord bass pisze:[quote="Kargool"
Mnie dalej zastanawia transfer Lapeduli
Powaznie?
Przeciez to typowy gallianizm.
Interesujacy prospekt na ktorym byl heat.
Niang, Faraon, Bonaventura, by daleko nie grzebac w historii, skad Twoim zdaniem w Milanie sie wzieli?
Poza nielicznymi wyjatkami, typu Gattuso, czy Nesta, przez cala ere Gallianiego sciagamy albo co fajne i modne w danym okienku (w miare mozliwosci finansowych), albo co sie podoba Bersluconiemu lub Gallianiemu (w miare ...)
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Wszystko wskazuje na to, że Milan ma nowego obrońcę - Gustavo Gomeza. To prawonożny stoper. Koszt to około 7 mln z opcją wykupu lub transfer definitywny.
Po obejrzeniu kompilacji wydaje się , że reprezentant Paragwaju jest bardziej cannarawaty niż Musacchio. Jego atutem na pewno jest dobra gra głową, umie strzelać bramki tą częścią ciała. Chyba lordbass kiedyś pisał, że dla Romagnolego dobrym partnerem w obronie byłby silny i wysoki zawodnik. Gomez na pewno jest silnym piłkarzem. Biorąc pod uwagę jego skoczność jego wzrost (185 cm) nie powinien byc problemem.
Paragwajczyk wydaje się byc gosciem, który wkłada głowę tam gdzie inni boją się włożyć nogę. Trochę harpagan. Jak biegnie z piłką to jakoś smiesznie-dziwno wygląda. Ale to byc może tylko moje wrażenie. Niemniej jednak brakuje mu trochę lekkości w operowaniu piłką. W tym względzie Musacchio czy Romagnoli są lepsi.

https://www.youtube.com/watch?v=LxGq1xu7Y54
Awatar użytkownika
rossonero
Milanista
Milanista

Post autor: rossonero »

Czyli kolejny Rodrigo Ely w Milanie?
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

macie swiadomosc tego co ten transfer tak naprawde oznacza?
jesli zostanie potwierdzone, ze to transfer definitywny, a na to wyglada, to oznacza ze negocjacje w sprawie sprzedazy klubu sie skonczyly

edit
hura, wykupiono nas z jasyru Fininvestu :prayer:
ODPOWIEDZ