Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Renesco pisze:Jakoś Vidalowi po świetnym sezonie i Pirlo nie przeszkadzało, że idą do pogrążonego w chaosie Juventusu
Jednym przeszkadza innym nie. Każdy zawodnik ma jakieś swoje priorytety. Naprawde Tobie trzeba takie rzeczy tłumaczyć?
Bez Chinczyków nikogo ciekawego nie kupimy/zachęcimy dlatego póki co bym się nie emocjonował...
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

@Bubu
ale na jakiej podstawie kolega Stephan ocenia, że Witsel i Benatia nie są zainteresowani akurat z tego powodu?

Ja nie przeczę, że to może być powód (chociaż w przypadku Witsela, który wyniósłby się z Rosji jestem przekonany, że nie stanowiłoby to przeszkody nie do przejścia), ale czemu z góry mamy tak zakładać?
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Bubu pisze:Jednym przeszkadza innym nie. Każdy zawodnik ma jakieś swoje priorytety. Naprawde Tobie trzeba takie rzeczy tłumaczyć?
Bez Chinczyków nikogo ciekawego nie kupimy/zachęcimy dlatego póki co bym się nie emocjonował...
Tak po prawdzie sam napisałeś: jednym przeszkadza, innym nie przeszkadza. Dlaczego więc chwilę później piszesz, że nikogo Milan nie zachęci, skoro sam zaznaczasz, że nie wszystkim przeszkadza?
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Bo jak kogos kupic/zachęcic jak sie nie ma pieniędzy? Zniżkami na metro?
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Stephan
Milanista
Milanista

Post autor: Stephan »

Nie znam historii transferu Vidala, ale Pirlo nie miał raczej ciekawszych ofert. Witsel i Benatia mają, pierwszy od Napoli, drugi od Juventusu. Oba kluby zagrają w LM. Do tego media łączyły nas z oboma w tym okienku, ale wszystkie głosy wiążące wspomnianą dwójkę z naszym Milanem szybko się wyciszyły.
Carlo
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą
Kontakt:

Post autor: Carlo »

No fakt, na forum jest tylko konstruktywna krytyka.
Może przyjdzie ktoś, kto przypomni 30 lat sukcesów i wmówi mi, że ten człowiek jest w pełni poczytalny i z pomocą jego kolegi Adriano, są szansę na odbudowę Milanu?
Demencja starcza, Alzheimer - nic przyjemnego, a jak widzimy dopadło to obu panów na
górze.
Potencjalnych trenerów o wyrobionej marce tym bardziej. Nikt sensowny nie będzie tego firmować swoim nazwiskiem, skoro wie, że nie dotrwa tu roku, a byle kaprys starców stanie się znaczącym pretekstem do dymisji.
Wypowiedzi pełne szacunku i wdzięczności. O żadnym poniżaniu nie może być mowy!
Leopolis semper fidelis!
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Jeśli wierzyć doniesieniom mediów to ponoć Zieliński chce do Milanu, a odrzucał wielokrotnie ofertę Napoli (i to jest fakt potwierdzony przez De Laurentisa). Wartość Zielińskiego i Witsela jest podobna (oczywiście Axel wymagałby wyższego kontraktu, ale skoro lekką ręką daliśmy rok temu Luizowi Adriano ponad 4 mln euro pensji to chyba nie jest to przeszkoda nie do przejścia?). Dużo mówi się o tym, że szykujemy ofertę za Pjacę/Zielińskiego na kwoty zbliżone do 20 mln euro, więc czemu nie możemy tego zrobić w przypadku Belga? Podkreślę raz jeszcze: transfer Witsela na pewno nie jest nierealny, wręcz przeciwnie.

Benatia faktycznie byłby trudniejszy do wyciągnięcia, bo Juventus ma znacznie więcej argumentów w ręku od Napoli. To zwyczajnie lepszy klub z lepszymi perspektywami. Nie jestem jednak przekonany co do tego, że Bianconeri będą chcieli Marokańczyka za wszelką cenę. Mają w odwodzie młodego Ruganiego, któremu zdaje się transfer Mehdiego byłby nie w smak, bo logicznym wydaje się, że przy żelaznej trójce: Chiellini - Bonucci - Barzagli i transferze byłego zawodnika Romy miałby mało miejsca do gry. Z resztą wystarczy poczytać o formule transferu, wypożyczenie z obowiązkiem wykupu po zagraniu określonej liczby spotkań. Nie wydaje mi się, żeby zespół z Turynu walczył o zawodnika z Bayernu zbyt zaciekle. A my powinniśmy. I powinien to być nasz absolutny priorytet, bo poprzednie sezony pokazały, że to właśnie brak jakościowego lidera naszej defensywy sprawiał, że z ogórkami przerżneliśmy nie raz, nie dwa tracąc: 2,3,4, a nawet 5 bramek.

No i jeszcze wracając do tej kwestii braku funduszy. Podobno oferujemy ponad 20 baniek za Musacchio i prawie 20 za Zielińskiego o czym wspomniałem, zakładając prawdziwość tych plotek możemy tu sobie chyba pogdybać, kto byłby lepszy do "wzięcia" za te pieniądze? Bo chyba nie będziemy uciekać się do przeszłości i zastanawiać jak lepiej byłoby spożytkować 20 mln wydanych rok temu na Bertolacciego tylko dlatego, że w tym przypadku wiemy, że taką kwotą rok temu dysponowaliśmy, a teraz sobie gdybamy...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Camill pisze:
Kolega miszcz bardzo lubi niestety wyolbrzymiać pewne sprawy.
Może tak, a może nie :P
Akurat mogłem zaznaczyć, że nie chodziło mi głównie o forum, ale ogół wypowiedzi kibiców Milanu. Na innej stronie dzisiaj w jakimś komentarzu (oprócz tych jak bardzo naprane w głowie ma Galliani i Silvio) wyczytałem
Nawet Udine dyma Gallianiego- 18 ml za tego oferme Zielinskiego. hahaha On nie jest połowy tej sumy wart! Galliani roztrvvoni pieniadze, a wzmocnien nie bedzie. Jak przyjdzie lamus Zielinski, trzeba zaczac kibicowac Interowi.
Bardzo ciekawie się oburzyliście na słowo "poniżać", a nikt się nie oburzył jak zasugerowałem, że kibice Interu bardziej szanują swoją historie i ich twórców niż kibice Milanu :)

A może faktycznie przesadzam. :dunno:

Kargool
, ja pisałem tylko o Milanie, a nie ogólnie o piłce nożnej.
Mogłem w sumie nic nie pisać, bo posty typu "skąd ty w ogóle jesteś?" powinny zostać zapomniane... tak jak ich autor ;)
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Bubu pisze:Bo jak kogos kupic/zachęcic jak sie nie ma pieniędzy? Zniżkami na metro?
Generalnie od tego zaczynam ocenę obecnej sytuacji, bo teraz wciąż czekamy na start. Trudno malować obrazy sielanki i wizji mistrza rozgrzewającego się do popisowych akcji. Wizji, jak na razie nieprzystającej do znaków. Słychać było wymogi Silvio, żeby wielkimi pieniędzmi wspierać i budować Milan, ale żyjemy przesuwaniem terminów. Niekoniecznie oznacza to ostateczną tragedię, ale swoje osobiste sny o podium w następnym sezonie odkładam na kiedy indziej.

Stephan, czy Ty uważasz, że Galliani negocjuje zazwyczaj na polecenie trenerów? I kto w tym transferowym spektaklu jest reżyserem? Planistą.
Renesco pisze:No i jeszcze wracając do tej kwestii braku funduszy. Podobno oferujemy ponad 20 baniek za Musacchio i prawie 20 za Zielińskiego o czym wspomniałem, zakładając prawdziwość tych plotek możemy tu sobie chyba pogdybać, kto byłby lepszy do "wzięcia" za te pieniądze? Bo chyba nie będziemy uciekać się do przeszłości i zastanawiać jak lepiej byłoby spożytkować 20 mln wydanych rok temu na Bertolacciego tylko dlatego, że w tym przypadku wiemy, że taką kwotą rok temu dysponowaliśmy, a teraz sobie gdybamy...
To jest dobre miejsce do gdybania, ale mi akurat ciężko, bo zaczynam stawiać pytania o przyszły system i dostępne środki, najlepiej też z zarysem możliwości na przyszłe sezony.
Pytasz jednak: Witsel? Ja mówię, że z pewnością tak. Jeśli koleś był faktycznie chętny na przyjście rok temu, to niewiele się zmieniło w naszej sytuacji. Można powiedzieć, że praktycznie jest to samo. I to jest jedno z niewielu nazwisk, które faktycznie jest konkretne i potrzebne niezależnie czy z chińczykami czy nie.
Ja o Zielińskim i Gliku już się wyraziłem, wspominałem o Vazquezie, ciekawi mnie sytuacja Darmiana w United.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Zieliński to trudny temat. Wiadomo, że Polak, więc rozpala to wyobraźnię, poza tym podobał mi się bardzo w Empoli w ostatnim sezonie. Wierzę w niego i jego talent, ale mam poważne wątpliwości, czy to faktycznie jest piłkarz, jakiego potrzebujemy w tej sytuacji. My powinniśmy skupić się na graczach, którzy mogą z miejsca podnieść jakość zespołu. Piotrek na razie musi się przede wszystkim uczyć. Od kogo będzie się uczyć w Mediolanie?

No i skoro Zieliński, to czemu nie bardziej ograny od niego i chyba bardziej błyskotliwy Saponara?

A w kwestii tych prywatnych chęci graczy. Dostaliśmy bardzo poważny policzek od Martineza i Kondogbii, ale z drugiej strony nie mniej renomowany Bacca do nas przyszedł bez zastanowienia. Inna sprawa, że teraz podobno go wypychamy, co też nie świadczy dobrze o stabilności.

Tego Bakki to mi szkoda. Dobry chłopak, ambitny, zaangażowany, potrafi grać w piłkę. Lepszego na pewno nie znajdziemy na ten moment. Dać mu lepszą pomoc i to tyle.
Awatar użytkownika
Camill
Milanista
Milanista

Post autor: Camill »

Mnie nie dziwi domniemane odrzucenie przez Zielińskiego oferty Napoli na korzyść Milanu. Teoretycznie - w obecnej sytuacji kadrowej - w Milanie ma większą szansę na grę w pierwszej jedenastce. :dunno:

Powtórzę się jednak: jeśli na obecną chwilę czyta się o w miarę "poważnych" nazwiskach do uzupełnienia obrony/ataku, to zgroza bierze, że na razie najgorętszym nazwiskiem do wzmocnienia naszej najbardziej kulawej formacji jest Zieliński. No chyba, że kompletujemy skład zaczynając tym razem od ławki rezerwowych :P
miszcz pisze:Bardzo ciekawie się oburzyliście na słowo "poniżać", a nikt się nie oburzył jak zasugerowałem, że kibice Interu bardziej szanują swoją historie i ich twórców niż kibice Milanu
Kibice Interu mają o wiele mniejsze wymagania :brew:
AC Milan
...certi amori non finiscono...
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

rafal996 pisze:Zieliński to trudny temat.
No i kwestia kwot, o których mowa. Na pewno też nie jedyne i główne wzmocnienie linii, bo dupa z tego będzie.
rafal996 pisze:Inna sprawa, że teraz podobno go wypychamy, co też nie świadczy dobrze o stabilności.
Dla mnie jego ewentualne odejście i negocjowanie Luiza w zimę to samosąd w aspekcie zeszłego mercato. Kupiliśmy dwóch dobrych piłkarzy, co potwierdzili grą u nas, za relatywnie dużą część środków transferowych, a teraz odchodzą, bo?
rafal996 pisze:Tego Bakki to mi szkoda. Dobry chłopak, ambitny, zaangażowany, potrafi grać w piłkę. Lepszego na pewno nie znajdziemy na ten moment. Dać mu lepszą pomoc i to tyle.
Chyba każdy się zgodzi, że 20 goli w sezonie ma spokojnie w zasięgu. A to już kaliber, z którym trzeba się liczyć. Dla mnie jeśli nie ma powodów finansowych do sprzedaży, to nie ma nawet o czym mówić. Zostaje.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
Camill
Milanista
Milanista

Post autor: Camill »

carlos pisze:Dla mnie jego ewentualne odejście i negocjowanie Luiza w zimę to samosąd w aspekcie zeszłego mercato. Kupiliśmy dwóch dobrych piłkarzy, co potwierdzili grą u nas, za relatywnie dużą część środków transferowych, a teraz odchodzą, bo?
To proste... bo nie byli w stanie wykorzystać w pełni swoich potencjałów z uwagi na brak kreatywności drugiej linii... widzą to zdaje się wszyscy poza włodarzami Milanu. Dlatego zamiast szukać pomocników, którzy podniosą jakość ataku, trzeba po raz kolejny wymienić napastników.

Diagnoza: chore nogi.
Leczenie: amputacja rąk.
carlos pisze:Chyba każdy się zgodzi, że 20 goli w sezonie ma spokojnie w zasięgu.
Dałbym nawet 30, jeśli stworzy mu się do tego odpowiednie warunki (nie chcę się powtarzać).
AC Milan
...certi amori non finiscono...
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

carlos pisze:Dla mnie jego ewentualne odejście i negocjowanie Luiza w zimę to samosąd w aspekcie zeszłego mercato.
Dokładnie,

naprawdę zazwyczaj daleki jestem od krytykowania zarządu na siłę, ba - często nawet nie do końca rozumiejąc niektóre ruchy starałem się je czymś usprawiedliwiać, ale 3 sezony poza pucharami, rotacja trenerów, nerwowe i nietrafne ruchy transferowe - to nie może przejść niezauważone.

Rok temu wydaliśmy około 80 mln, z czego gracza za 30 mln chcemy się pozbyć, ten za 20 nie spełnił oczekiwań, kolejny za blisko 10 miał zostać opchnięty zimą... "Uwalniamy" De Jonga, po czym nie mamy kim grać w środku pola. Zwalniamy trenera na 7 kolejek przed końcem, żeby Brocchi zrobił co? Mam wrażenie, że co by nie zrobił to i tak za przeproszeniem gówno byśmy wiedzieli, bo zwykłym pechem mógł wszystko przegrywać i fartem wygrywać, za mała próba.

Nie może być tak, że usprawiedliwieniem wszystkiego będą wyroki sądowe obciążające holding Berlusconiego, bo nawet mierne i biedne kluby są w stanie opracować coś takiego jak strategia, wybrać trenera, któremu powierzona byłaby misja budowy zespołu i pod tym kątem wspieranie go. Nikt nie mówi, że mamy robić transfery na podobnym poziomie co Real Madryt, czy Napoli, ale niech to ma sens.
rafal996
Milanista
Milanista

Dyskusja zatoczyła koło, wracamy do tego samego. Zaraz będzie "ale Mondadori", "ale Galliani ma zasługi, gdzie szacunek" ;)
Kargool
Milanista
Milanista

Post autor: Kargool »

Carlo pisze:na forum jest tylko konstruktywna krytyka.
Masz rację, nie tylko, ale jest w większości. Oczywiście są zdania takie, jak te które zacytowałeś, ale stanowią one zdecydowaną mniejszość.
Zresztą podejmujący tu jeszcze dyskusję jawnie się do tej krytyki przyznają. Natomiast Ty sprowadzasz to do zdania, że nikt nie ma szacunku dla Berlusconiego i jego 30 lat pracy dla klubu. A to nie jest tak. Szacunek jest, pamięć i wdzięczność jest, ale też jest protest przeciwko ostatnim działaniom, niezadowolenie z tego, że nasze transfery wyglądają ostatnio mizernie, że klubowi brakuje planu i wizji, a my kibice jesteśmy karmieni takimi obietnicami, o których nawet najwięksi fantaści nie śnili. Po prostu wyrażamy niezadowolenie nie z całości rządów Silvio, ale z ostatniego okresu, w którym uciekła nam cała piłkarska czołówka.
I proszę nie tłumacz tego "Mondadori". Choćby na wspomnianego Pirlo i przedłużenie z nim kontraktu nie miało to najmniejszego wpływu, ale ktoś na szczeblach władzy (może woźny?) wymyślił, że nie przedłużamy kontaktów zawodnikom po 30. o więcej niż rok.
Tak też wygląda to w tej chwili. Posty wyżej:
carlos pisze:Kupiliśmy dwóch dobrych piłkarzy, co potwierdzili grą u nas, za relatywnie dużą część środków transferowych, a teraz odchodzą, bo?
Renesco pisze:Rok temu wydaliśmy około 80 mln, z czego gracza za 30 mln chcemy się pozbyć, ten za 20 nie spełnił oczekiwań, kolejny za blisko 10 miał zostać opchnięty zimą... "Uwalniamy" De Jonga, po czym nie mamy kim grać w środku pola.
rafal996 pisze:z drugiej strony nie mniej renomowany Bacca do nas przyszedł bez zastanowienia. Inna sprawa, że teraz podobno go wypychamy, co też nie świadczy dobrze o stabilności.
I jak tego nie krytykować? To mniej więcej jak u Barei. Silvio się pyta o ruchy transferowe, więc Galliani mu odpowiada: panie kierowniku, ruchy transferowe cały czas.
Poza tym o szacunku piszesz Ty, który jawnie i bez ogródek robi z innego użytkownika forum idiotę. Nie klei mi się to. Tym bardziej, że choć widzieliśmy się w życiu raz, to wrażenie odniosłem zdecydowanie inne i cały czas obstaję przy tym, że dyskusję prowadzisz zgodnie ze swoją wiedzą i inteligencją.
miszcz nie ważne jaka wiedza. Ona jest "niezmierzalna", z uwagi na to, że jest do zdobycia w bardzo łatwy sposób. To że jedni ją zdobywają po włosku, a drudzy po angielsku a jeszcze inni po polsku nie znaczy, ze ktoś z nich zdobył ją "lepiej" lub "więcej" i ma prawo pouczać, że jego wiedza jest "lepsza". O to mi tylko chodzi, tym bardziej, o czym napisałem niżej, o naszych potencjalnych wzmocnieniach mało kto z nas wie tyle co lord bass, któremu chce się przeczytać więcej i tą wiedzą się dzieli. I dodam jeszcze, że nie z pozycji "siły": ja wiem, a wy "lacie" nie ;)
"Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, niż wtedy, gdyśmy uwierzyli. Noc się posunęła, a przybliżył się dzień." (Rz 13, 12a)
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Z innej beczki: Mastour wypożyczony do Zwolle.

Jak dla mnie dobry ruch. Jeśli ma grać z seniorami to liga holenderska jest możliwie "najpoważniejsza", gdzie ma na to szanse. Skoro nawet Klich był tam gwiazdą to Hachim też nie jest bez szans. A w zasadzie to nie będę ukrywał, że liczę, iż na stałe zagości w pierwszym składzie i coś pokaże. Mam tylko nadzieję, że mamy do niego jakieś prawa, bo wedle transfermarktu kontrakt ma do końca następnego roku...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Cokolwiek by z nim nie było to i tak mi szkoda chłopaka. Jeszcze mu włosy nigdzie nie rosły, a już nazwali go nowym Messim czy Zidanem i zrobili z mózgu papkę. Na domiar złego chcieli jak najszybciej chłopaka wcielić do pierwszej drużyny, a z tego co pamiętam nie miał nawet 16 lat. Dramat.
Ta sama krzywda spotkała De Sciglio. Nowy Maldini, a dziś wszyscy wyśmiewają go jako "ćwierć Maldiniego", jak widać wpadł facet w depresje, bo nie sprostał wygórowanym oczekiwaniom. Na szczęście dla niego są ludzie, którzy w niego wierzą i dostrzegają jego potencjał.
Szczerze mówiąc to zapewne lepiej Marokańczykowi będzie pójść gdzie indziej, gdzie na spokojnie będzie mógł rozwijać swój talent, bo tutaj to każdy chciałby od razu nowego Kakę.
Zresztą plotkowało się, że chce odejść definitywnie z Milanu.
Judge not lest ye be judged yourself
Jonathan
Milanista
Milanista

Post autor: Jonathan »

Mastour to ten koleś co jest bardziej aktywny na fb niż gra w piłke? Bądźmy poważni.. Z tej mąki to już chleba nie będzie... Zapowiadał się jak nikt a okazał się kolejna młoda gwiazdunia, która po prostu wykorzystała chwilę "sławy". Cud się zdarzy jak zaliczy chociaż kilka minut..
3.11.2010 Pierwszy ( i nie ostatni ) raz na San Siro !
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

Wszystko wskazuje na to, że Pjaca przejdzie do Juve za 20mln+5mln bonusów. Natomiast media wskazują po Cuadrado kolejnego kandydata - Candreve, za którego trzeba będzie zapłacić conajmniej 25 mln (tak mówią media) plus Włoch znając realia zażąda sobie 3-4 mln. Ja tu logiki nie widzę żadnej, Antonio za kilka miesięcy skończy 30 lat, a wraz z wiekiem jego dynamika (jeden z jego głównych atutów) będzie maleć. Ja nie mówię by kupować 18 latków (chociaż ja mam odmienne zdanie na ten temat), ale zawodników około 25 lat.
Przykładowo rok młodszy Gaitan poszedł do Atletico za 25mln, a moim zdaniem jest zawodnikiem lepszym od Włocha.
Kolejny Depay; nie do końca jest znana jego przyszłość w United, a rok wcześniej był najjaśniejszą gwiazdką Erdevisie.
Rok starszy Nolito został sprzedany za 19mln do Anglii, a nie wydaje mi się by był słabszy od Candrevy.
Lucas z PSG, swego czasu był uznawany za za największą gwiazdkę w Brazylii (Neymar nie zawsze był na pierwszym miejscu, a co więcej Ganso dawali większe szanse na wybicie się), a teraz po transferze Ben Arfy może stracić na dobre miejsce 1 zmiennika.
Chamberlain również na wylocie z Arsenalu.
Można spokojnie wymienić jeszcze kilku zawodników lepszych, młodszych, tańszych od Antonio, ale mam coraz większe wrażenie, że z Gallianiego stał się straszny beton.

Natomiast jeżeli chodzi o Zielińskiego to mam cichą nadzieje, że nic z tego nie wyjdzie. Ja rozumiem patryjotyzmu, ale bez przesady. Można wyszukiwać statystyki, że Zieliński był któryś tam w jakiejś tam statystyce, ale jak dla mnie będzie to kolejny Bertolacci (obym się mylił). Jeżeli chcemy szukać rozgrywającego to szukajmy takiegoś, który grał w klubach, które prowadzą grę, a nie się bronią.

Nawiązując do tematu, czemu zawodnicy wybierają inne kluby. Tu nie chodzi czy ktoś gra w Europejskich Pucharach, a o zupełnie co innego. Wracając do sytuacji Juve wygladała nie mial identycznie jak ma się teraz Milan z pewnymi różnicami, Juve wydawało, ale nie trafiało z transferami, miało plan na przyszłość, zbudowali stadion.
Natomiast odpowiedzcie sobie na kilka pytań by zrozumieć czemu zawodnicy nie wybierają Milanu.
Wolisz przejść do klubu który wygrywa czy do tego co pikuje?
Chcesz wiedzieć kto będzie właścicielem klubu w przyszłym sezonie?
Wolisz przejść do klubu gdzie w zarządzie jest wojna pomiędzy CEO czy tam gdzie nie?
Chcesz grać tam gdzie rządzą układy, a nie umiejętności?
Chcesz rozmawiać z gościem przez tłumacza czy w 4 oczy?

PS. Jutro Gabriel Jesus nie gra bo jest zawieszony za kartki, ale Barbosa gra oraz ciekawy rozgrywający Lima (tak to ten sam).

miszcz, Mastour to była zagrywka marketingowa. Identycznie ma się sprawa z Odegaardem z Realu, a wcześniej Halilović (choć na szczęście się odradza). Zapłacili za nich grosze, a jestem przekonany, że już na nich wyszli na plus. O każdym z nich trąbiło się głośno i długo, czyli efekt został osiągnięty.

Ostatni czasy (ostani rok, pół) obserwuje inne podejście młodych zawodników, kiedyś jak dostawali ofertę z Realu czy innej Barcelony to wariowali i od razu przyjmowali oferty teraz bardziej rozważnie podchodzą do tego. Przykładowo Gabriel Jesus (jakbyście chcieli to mogę coś szerzej o nim napisać) ponoć woli przejść do szlabszego klubu w Europie (coś klasy Milanu, Interu).
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

A ja się z Tobą nie zgodzę.
Candreva w ostatnich 3 sezonach w samej lidze włoskiej strzelił/asystował w blisko 60 bramkach.
Nie jest to zawodnik na którego można liczyć w kontekście kilkuletniego planu, ale jednak przez najbliższe 3-4 lata spokojnie. Ot, ledwie parę miesięcy starszy niż Nedved w momencie transferu do Juve.
Oczywiście inny typ zawodnika. Niemniej to nie jest moment w którym Milan musi za wszelką cenę szukać graczy, którzy będą przydatni także za 5-6 lat. Milan musi awansować do LM i zdobyć łatwość pozyskiwania lepszych graczy. IMO Candreva spokojnie jest w stanie być bardzo ważnym ogniwem pod tym względem.
Juventus też się odbudowywał zawodnikami pokroju Lichtsteinera, Vucinica, itp.
rafal996
Milanista
Milanista

Zgadzam się. Candreva byłby dobrym wyborem na już. Gwarantuje z miejsca pewną klasę.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Też nie obraziłbym się za Candrevę, ale obecna karuzela nazwisk jest tak rozbudowana, że trochę szkoda czasu na komentowanie poszczególnych nazwisk. Teoretycznie za dwa dni - o ile znowu coś się nie zmieni - mamy podpisać umowę z Chińczykami i spodziewałbym się, że ewentualnie wtedy zaczną się konkretne ruchy.
Gandalf
Milanista
Milanista

Post autor: Gandalf »

Candreva to piłkarz co najmniej europejskiego formatu na prawym skrzydle ani Niang ani Honda nie dadza nam w tej strefie boiska podobnej jakosci. 25 mln euro mysle ze to cena optymalna. Z drugiej strony ja pomyslal bym jeszcze nad Hulkiem, zawsze mi się ten zawdnik podobal jeśli chodzi o styl gry. Do tego po przejeciu klubu przez Chinczykow mam nadzieje, ze zainteresujemy się Ramiresem i Alexem Teixeira.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Mi niby też, ale po tym co wyczyniał Doumbia w Rosji to mniej powaznie patrze na liczby, które sa tam wykręcane. Poza tym Brazylijczycy po 30 roku życia lubią mocno spadać z formą.
ODPOWIEDZ