Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
plakat33
Milanista
Milanista

Re: Transfery Milanu (cz. 29)

Post autor: plakat33 »

Ja pamiętam, że Ramos rozegrał cały sezon w Sevilli od dechy do dechy zarówno w lidze jak i pucharze uefa jako prawy obrońca i tylko okazyjnie jako środkowy. W pierwszym sezonie razem z Helguerą w Realu grał faktycznie na środku. Ale znowu były to występy od dechy do dechy przez cały sezon, a nie rzucanie po różnych pozycjach. Tam go ktoś na tym środku widział i nie rzucał raz na prawo, a raz na środek. Później aż do przyjścia Mourinho to był prawy obrońca okazyjnie występujący na środku i znowu było to granie pełnych 90 minut przez cały sezon. Dopiero Portugalczyk przestawił go docelowo na środek.

Masz rację, że Ramos po przybyciu do Realu nie był ukształtowanym już w pełni graczem, ale jednak mającym za sobą pełny sezon w podstawie w La Lidze i europejskich pucharach, a na swojej pozycji był na tyle dobry, że od sezonu 05/06 zaczął grać w podstawowej jedenastce Hiszpanów i również od deski do deski tylko i wyłącznie jako prawy obrońca, aż do odejścia Puyola.

Więc ciężko takiego prawego obrońcę jak Ramos w owym czasie, grający na dobrym poziomie, w podstawie, cały sezon pełne 90 minut, który sprawdził się również na środku porównywać do zupełnie nieopierzonego Kalulu, mającego jak na razie wielkie braki na swojej nominalnej pozycji i rzucać go po innych pozycjach ;)
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Ale się rozpisaliście ;)

Kalulu zdecydowanie trzeba znaleźć pozycję, a nie rzucać. Jestem zwolennikiem zawodników trenowanych pod kątem konkretnych zadań. Jeszcze lewa/prawa może nie robić aż takiej różnicy, ale środek i bok to są zupełnie inne mechanizmy, nawyki, poruszanie się, ustawianie, inne zadania, to skrajne różnice.

Uważam, że Krunic i Meite to dwie zupełnie różne sprawy. Rade nie będzie "zastępować" Meite, oni pełnili inne funkcje w układance trenera. Krunic grał wyżej i bardziej ofensywnie. Uważam, że za Meite możemy kogoś szukać. Wydaje mi się, że Piolemu nie bardzo leży Tonali jako zastępca Bennacera. W sumie to w ogóle rola Włocha jest dla mnie zagadką. Nie wydawało mi się, żeby Piolemu był potrzebny, a jednak ma być żelaznym elementem drużyny. Ciekawe, co nam Mister wymyśli.

Pobegę za mało widziałem, ale może on by faktycznie się nadawał na vice Bennacera? Na brak minut nie powinien narzekać, Stefano lubi rotację, a meczów będzie mnóstwo i oby jak najdłużej. W takiej sytuacji mógłby zostać w klubie. Jeśli miałby być dalszy w kolejności do gry, to niech pogra lepiej w Spezii.

Nie mam pojęcia co zrobić z Hauge. Ma potencjał, ale chyba za mało go pokazał. Rebica i Leao nie wygryzie. Nie podobają mi się pogłoski o sprzedaży lub oddaniu go w rozliczeniu, ale gdyby mu znaleźć jakiś klub środka tabeli, który by na niego stawiał, to wypożyczenie mogłoby być dobrym pomysłem.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

W lutym jest Puchar Narodow Afryki, wiec nie bedzie Kessiego i Bennacera, a niektorzy z innej strony chcą z Tonalim i Pobegą do Ligi Mistrzów. Trzeba kogoś kupić, bez dwoch zdań. Mi się podoba kandydatura Schoutena z Bolonii. Jak gra przeciwko nam, to daje radę, wybija się ponad przeciętność.

Jesli chodzi o Pobegę, to pewnie okres przygotowawczy u nas, a potem? Stawiam, że odejdzie na jakieś wypozyczenie.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Pytanie czy my w lutym będziemy grać coś więcej niż tylko Serie A :P
Ale ten pomocnik jest na pewno potrzebny. Trzeba dyskryminacyjnie odrzucić profil afrykańskiego gracza :)
W styczniu PNŚ, w listopadzie Mundial. Zdurnieli do reszty :wall:
Judge not lest ye be judged yourself
rafal996
Milanista
Milanista

Argument z PNA jest słuszny, ale baaaaardzo nie sądzę, żebyśmy kupowali jakościowego pomocnika na ławkę tylko dlatego, że w lutym będziemy mieć potrzebę. Prędzej, jeśli cały czas będziemy grać w LM, to w styczniu wypożyczymy kogoś na pół roku na uzupełnienie.
plakat33
Milanista
Milanista

Prawdę mówiąc myśląc i pisząc o transferach zapomniałem trochę o Pucharze Afryki. Faktycznie jest ktoś potrzebny za Meite i to nie może być ''reprezentant afrykański''. Obojętnie czy będziemy grać tylko w Serie A czy jeszcze na innym froncie ( Liga Europejska ) to nie widzę tego żebyśmy zostali tylko z Tonalim i Krunincem na pozycji defensywnych...

Może to mało ambitne z mojej strony, ale tak jak w zeszłym sezonie byłem zwolennikiem skupienia się na Serie A i osiągnięcia celu czyli top 4, tak w tym roku mam podobne zdanie o LM i ewentualnym udziale w LE. Podobnie jak wtedy nadal uważam, że kadry nie mamy by walczyć na kilku frontach i okienko transferowe trzeba tak zrobić żeby się wzmacniać i budować na przyszłość oraz być w stanie zając miejsce w top4. W nadchodzącym sezonie nie wygląda, żeby było specjalnie łatwiej o pierwszą czwórkę.
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

Bramkę po odejściu Gigio już mamy.
Na bok obrony przewija się Firpo, D'Ambrosio, Hysaj, myślę, że każdy z nich byłby dobrym rozwiązaniem, tanim i uniwersalnym.
Co do środka obrony myśle, że można w pełni zaufać wyborom Maldiniego (i skautów za nim stojących) biorąc pod uwagę, że większość wybranych zawodników prezentowało się conajmniej dobrze ( Tomori, Ruben Dias, Wesley Fofana). W przypadku odejścia czy to Gabbi czy Romagnoliego myślę, że mógłby pojawić się jakiś młody obrońca, ewentualnie pomocnik mogący grać na środku obrony. Nie zdziwiłbym się gdyby pojawił się u nas Lovato lub Łoić Bade, pojawiali się już w mediach. Środek i zastępstwo za Meite na razie pozostaje zagadką. Media wspominają o dwóch zawodnikach, jednym predysponującym do wyjściowej 11, drugim będącym w obwodzie. Ciekawym nazwiskiem może być Kamera z Marsylli, który od 3 lat gra z powodzeniem na Velodrome. Ofensywa wydaje się być największą zagadką. Myśle, że przybędzie do nas 3-4 zawodników w zależności od przyszłości Hakana. Transfer Giroud wydaje się być przesądzony i z czasem zastąpi Zlatana (myślę, że to ostatni sezon dla Szweda), a teraz Mandzukicia. Kolejny zastąpi Castillejo (jeżeli znajdziemy chętnych), w mediach przewija się obiecujący Aminę Adli (niska cena), mogący grać na kilku pozycjach, zapewne w miejsce Hauge. Z większych nazwisk pojawia się Ikonę i Ziyech, myślę że bardziej prawdopodobny jest transfer Marokańczyka (który niestety również wyjedzie na Puchar Afryki) biorąc pod uwagę nasz dobre relacje z Chelsea i prawdopodobne wypożyczenie z opcją wykupu. Natomiast ewentualny transfer de Paula wydaje mi się niestety mało prawdopodobny z powodu dużego zainteresowania Atletico i ceny (40mln), jednakże myśle w odróżnieniu od większości, że byłby lepszym rozwiązaniem od Hakana. W odróżnieniu od Turka wydaje się być mniej chimeryczny, od kilku lat ciągnie Udinese, pomimo ciągłego plasowania się w dolnej części tabeli klubu z Friuli Argentyńczyk zapewnia sobie rok rocznie dwucyfrową liczbę asyst i bramek. Kolejnym atutem byłaby wszechstronność mógłby z pewnością zastąpić naszych Afrykańczyków w czasie Pucharu Afryki. Takim małym moim marzeniem jest Hlozek z Sparty Praga. Szczerze mówiąc dawno nie widziałem tak utalentowanego środkowego napastnika i przyszłościowo mógłby zastąpić Ibrahimovicia.
LEGIA WARSZAWA
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Ktoś ogląda Barcelonę i może powiedzieć coś o tym Juniorze Firpo? Temat wraca jak bumerang i krążą ploty o ewentualnej wymianie za Romagnolego. Z uwagi na rzekome żądania kontraktowe Alessio to może nie być zła opcja, środek obrony mamy dobry i nie stracimy za darmo kolejnego ogiera ze stajni pewnego niezbyt atletycznie zbudowanego jegomościa. Oczywiście tylko jeśli ten Firpo ma co pokazać na boisku - ktoś coś?
plakat33
Milanista
Milanista

lord bass pisze: 10 cze 2021, 16:30 Na bok obrony przewija się Firpo, D'Ambrosio, Hysaj
Hysaj jest beznadziejny i jak go absolutnie nie chcę, a D'Ambrosio również mnie nie przekonuje dodając do tego jego 33 lata na karku.

Kamara z Maryslii to raczej droga opcja i mam wątpliwości czy przy wydaniu kasy na Maignana, Tomoriego, Tonaliego i prawoskrzydłowego będziemy mogli jeszcze zrealizować tego typu kosztowne transfery, biorąc pod uwagę nasze finanse ;)

De Paul faktycznie jest bardziej uniwersalny od Hakana, ale jego cena i konkurencja w postaci zainteresowania Atletico nie napawa optymizmem.

Swoją drogą ciekawe jak długo będziemy czekać na decyzję Calhanoglu i zastanawiam się czy sam Turek nie czeka z decyzją do swojego udziału w Euro.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2021, 17:02 przez plakat33, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Kamara ma rok kontraktu, a Marsylia nie jest specjalnie dobra w sprzedawaniu piłkarzy za duże pieniądze. Pewnie trochę i tak będzie kosztował, ale myślę, że warto trzymać rękę na pulsie, bo cena raczej będzie okazyjna w stosunku do jakości.
plakat33
Milanista
Milanista

Nie wiedziałem, że Kamara ma rok kontraktu. biorąc pod uwagę kiepską sytuację finansową Marsylii to może być faktycznie fajna okazja i inwestycja.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Pół żartem, pół serio pytanie, czy nie ma ryzyka, że Kamara odnajdzie w sobie powołanie do gry dla Senegalu i zostaniemy ostatecznie z ręką w nocniku podczas PNA :D w takich wypadkach wolę zawsze piłkarzy, którzy mają już za sobą 2-3 spotkania dla seniorskiej, europejskiej reprezentacji.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

plakat33 pisze: 10 cze 2021, 16:52 Swoją drogą ciekawe jak długo będziemy czekać na decyzję Calhanoglu i zastanawiam się czy sam Turek nie czeka z decyzją do swojego udziału w Euro.
Co niejako potwierdził dzisiejszym wywiadem. Milan jest planem B. Szuka planu A.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Z Hakanem to jest zasadniczy problem, że dużo trudniej go zastąpić niż Donnarummę - przynajmniej w teorii, bo nikt nie wie jak będzie grać Francuz. Rynek dość mocno ograniczony, niby duża konkurencja. Dlatego zdaje się, że w klubie mają nieco więcej cierpliwości niż do naszego kapitana. Poza tym nie można na każdego się obrażać, Maldini zapewne rozumie też to, czego nie rozumie wielu kibiców - że my patrzymy na perspektywę gry w Milanie jako spełnienie marzeń (bo mu kibicujemy), perspektywa piłkarza może być inna, kolejny dzień w biurze.

Widzę, że niektórzy fantazjują o Rodriguezie albo Coutinho. Brazylijczyk ma jakiś niebotyczny kontrakt w Barcelonie , więc co najwyżej jakieś wypożyczenie ze split payment co do jego wynagrodzenia. Rodriguez niby pobiera nieco mniej, ale to są wciąż pobory powyżej Zlatana. Nie wiem też, czy którykolwiek z nich wpisuje się w filozofię obecnego Milanu, który bardzo mocno patrzy na rachunek ekonomiczny.
rafal996
Milanista
Milanista

No ale co jest nie tak z tą wypowiedzią? Spodziewaliście się, że dzień przed meczem inauguracyjnym urwie się ze zgrupowania i pojedzie podpisywać kontrakt? Oczywiste jest, że nie mógł teraz powiedzieć nic innego.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Przede wszystkim oczekiwania Turka nie są tak abstrakcyjne jak Donnarummy. Ostatnie doniesienia mówią o 5 mln euro, kiedy my dalej twardo stoimy przy 4. Nawet jakby chciał 6 to wciąż nie są to nierealne oczekiwania. No i negocjacje z otoczeniem Calhanoglu nie przebiegają chyba tak jak z Gigio i Raiolą, gdzie w zasadzie nie było żadnej odpowiedzi na oferty Milanu. Tutaj mamy do czynienia z klasycznym przeciąganiem liny.

Dołóżmy do tego wiek zawodnika, Calhanoglu walczy o prawdopodobnie najważniejszy kontrakt w swojej karierze, pozycję na której gra, gdzie alternatyw nie ma tak wiele (w okazyjnych cenach) i mamy pełny obraz tego dlaczego Maldini i spółka dali/dają Hakanowi więcej czasu na decyzję. Jakby bez problemu dogadali nowego, porządnego trequartistę w cenie Maignana i z podobną do jego pensją to i sprawa Turka byłaby już zamknięta.
plakat33
Milanista
Milanista

Ja to wszystko rozumiem. Wydaje mi się, że Turek po prostu liczy na dobry występ na Euro by tą linę przeciągnąć jeszcze na swoją stronę w kontekście Milanu lub ma nadzieję, że dostanie atrakcyjną ofertę z innego klubu jeśli zaliczy bardzo dobry występ. Jeśli zrezygnował z Kataru to znaczy, że ma ambicje sportowe co jest dobrym znakiem. Zgadzam się, że jest to jest inna sytuacja niż z Donnarummą.

Nadal jednak sądzę, że zarobki w postaci 4 mln to jest uczciwa oferta i adekwatna do jego umiejętności. Patrząc na rynek, naszą sytuację ekonomiczną i wysoką cenę za graczy na tej pozycji to 4,5 mln nadal jest w naszym interesie. Z ciekawością będę obserwował jego występy na Euro i zobaczymy jak ta saga się zakończy.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Ja też uważam, że więcej niż te 4-4,5 nie ma sensu mu płacić, bo tak jak już kiedyś pisałem w przypadku Donnarummy - danie Turkowi 5-6 mln euro to nie tylko dodatkowy milion-dwa netto, ale wielokrotność tej sumy, jeśli przyjdzie nam negocjować z Kessiem, Calabrią, Theo i każdym innym zawodnikiem, który za punkt odniesienia weźmie sobie pensje pozostałych kolegów z drużyny, a zwłaszcza tych którzy niedawno negocjowali kontrakty.

EDIT: ale do samego Hakana pretensji nie mam, jego oczekiwania finansowe są dla mnie mimo wszystko uzasadnione, w dodatku nie ma statusu wychowanka i przede wszystkim nigdy nie gadał głupot o byciu w Milanie do końca kariery. Jak mu jakiś inny klub grający na podobnym poziomie zaproponuje te 6 mln euro to trudno mu się dziwić, że wybierze ich, a nie nas.
rafal996
Milanista
Milanista

Renesco pisze: 11 cze 2021, 12:06 danie Turkowi 5-6 mln euro to nie tylko dodatkowy milion-dwa netto, ale wielokrotność tej sumy, jeśli przyjdzie nam negocjować z Kessiem, Calabrią, Theo i każdym innym zawodnikiem...
... który będzie grać na poziomie.

Jeśli piłkarz nie będzie zasługiwać, to nie ma rozmowy. Ale jeśli podniesiemy poziom sportowy na europejski i gracze będą grać na poziomie LM, to muszą mieć pensje na poziomie LM. Trzeba mieć tego świadomość. Podwyżki dla kluczowych graczy są nieuniknione w dalszej perspektywie.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

No i dla mnie dobrym punktem odniesienia w przypadku pensji jest Napoli. Nie biorę skrajności w postaci Atalanty, ale właśnie zespół, który w zasadzie do tego sezonu był regularnym uczestnikiem LM, a jego kadra uznawana była za mocniejszą od naszej, teraz pewnie porównywalna. Zieliński niedawno przedłużał tam umowę i zarabia 3,5 mln euro netto. Ten sam wiek i pozycja co Hakan. Biorąc pod uwagę kwestię praw do wizerunku to trudno mi sobie wyobrazić, żeby dawać Hakanowi 50-60% więcej i uznać to za zarobki adekwatne do jego umiejętności.

A, że są kluby które przepłacają za piłkarzy to wiadoma sprawa i na taki klub może Turek czekać.
rafal996
Milanista
Milanista

Szzczerze? Napoli było, jest i będzie prowincjonalnym klubem w europejskiej piłce. To, że mają dobry okres i często grają w LM niewiele zmienia. Nie mierzą w nic więcej, niż awans do niej, najwyżej wyjście z grupy. Do tego faktycznie wystarczy płacić 3,5 mln kluczowemu piłkarzowi.

Brutalne, ale prawdziwe. Milan oczywiście teraz jest jeszcze niżej, ale historycznie i pod względem aspiracji jesteśmy zupełnie gdzie indziej. W obecnej rzeczywistości finansowej oczywiście nie będziemy szastać pieniędzmi, jednak jeśli chcemy w perspektywie kilku lat wrócić do poważniejszej gry, to trzeba się przygotować na konieczność podwyżek. Klasowi piłkarze podnoszący jakość drużyny nie przyjdą tu grać za 3 mln, a chyba wszyscy mamy świadomość, że "docelowych" zawodników to my obecnie mamy raptem kilku.
plakat33
Milanista
Milanista

rafal996 pisze: 11 cze 2021, 13:49 Napoli było, jest i będzie prowincjonalnym klubem w europejskiej piłce. To, że mają dobry okres i często grają w LM niewiele zmienia. Nie mierzą w nic więcej, niż awans do niej, najwyżej wyjście z grupy. Do tego faktycznie wystarczy płacić 3,5 mln kluczowemu piłkarzowi.

Brutalne, ale prawdziwe. Milan oczywiście teraz jest jeszcze niżej, ale historycznie i pod względem aspiracji jesteśmy zupełnie gdzie indziej.
Rafale, brutalnie mówiąc to my aspiracje sportowe od kilku dobrych lat mamy takie same, a nawet mniejsze, a przepalaliśmy o wiele więcej pieniędzy sprowadzając często gorszych graczy i mniej rokujących. Zresztą w tej chwili nasze aspiracje są takie same jak Napoli i wątpię by się to zmieniło w ciągu najbliższych 2-3 lat. Właśnie wystarczy tyle płacić by te aspiracje osiągać, tak jak to robi takie Napoli czy Atalanta. Jak sam wspomniałeś jak już będziemy na poziomie LM żeby o coś w niej grać to te zarobki siłą rzeczy będą musiały wzrastać, ale wtedy taki Hakan nie ma czego u nas szukać ;)
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

rafal996 pisze: 11 cze 2021, 13:49jeśli chcemy w perspektywie kilku lat wrócić do poważniejszej gry, to trzeba się przygotować na konieczność podwyżek.
ale jak mamy się na to przygotować w kontekście Calhanoglu? Zaocznie wynagrodzić go na poziomie jakby wywalczył nam półfinał LM? Jest tu i teraz, w tabeli Serie A jest ciasno i na ten moment nasz cel jest taki, żeby utrzymać się w czołówce. Być może uda nam się dobić do poziomu Napoli za czasów Sarriego, co wobec formy Juventusu i problemów Interu mogłoby nawet starczyć na mistrzostwo, ale nie wyobrażam sobie, żebyśmy teraz przepłacali zawodnikom w imię pokazania naszych aspiracji.

Maldini i spółka odczarowali już ten mit, że Milan zawsze musi płacić więcej od innych ekip. Wystarczy porównać kontrakty Theo, Bennacera, czy Leao do choćby Contiego, Laxalta, Bertolacciego i Andre Silvy. Porównać w procentach. To jest właśnie ta różnica między 4 mln euro dla Calhanoglu, które oferuje Maldini, a 6, które zaoferowałby pewnie Galliani czy inny Mirabelli.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

rafal996 pisze: 11 cze 2021, 6:50 No ale co jest nie tak z tą wypowiedzią? Spodziewaliście się, że dzień przed meczem inauguracyjnym urwie się ze zgrupowania i pojedzie podpisywać kontrakt? Oczywiste jest, że nie mógł teraz powiedzieć nic innego.
Oczywiście, że mógł :D

Gdyby nie czekał na ofertę z innego klubu, powiedziałby, że zostaje albo nawet, że zostały już tylko szczegóły i po euro2020 podpisze kontrakt.

Ale tego nie zrobił bo liczy na to, że zagra dobre mistrzostwa i ktoś da mu większe pieniądze. A jeśli nie da, to podpisze kontrakt za 4m.

Hakan, Hakanem. Zlatan może nam wypaść na kilka miesięcy...
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Podobno Hakan powiedział zupełnie coś innego, że widzi swoją przyszłość w Mediolanie, że Milan jest priorytetem, tylko do rozmów usiądzie po Euro. Problem polega tylko na tym, że formalnie to po Euro może być już wolnym zawodnikiem, jeżeli dobrze Turcji pójdzie.

Oczywiście to są dziennikarskie smaczki, przecieki - które w ogóle nie mogą polegać na prawdzie. No, ale za to kochamy okres mercato.

Nie życzę źle Zlatanowi, bo jest unikatowy, ale jego problemy mogą paradoksalnie nam pomóc w podjęciu decyzji o pakiecie - Giroud plus jeszcze jeden napastnik.
ODPOWIEDZ