Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Hakan Calhanoglu

Weah czy Ibra, Ancelotti czy Gattuso... i nie tylko! Czyli rozmowy na temat obecnych i byłych zawodników, szkoleniowców i działaczy Milanu.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Re: Hakan Calhanoglu

Post autor: Qnen »

miszcz pisze: 19 maja 2021, 19:55
Nie wiem w sumie jak to skomentować :?
Miękisz.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Pytanie, czy to on osobiście odpowiada za swoje konta w mediach społecznościowych. W każdym razie, dla mnie to bzdura, bez znaczenia.

Dla mnie Turek może nawet odejść z Milanu za darmo pod warunkiem kwalifikacji do LM. Uważam go za najlepszą "10" w naszych barwach od lat, ale to żaden wyczyn bo konkurencji w zasadzie nie miał. Jak trzeba będzie zacisnąć pasa po zajęciu 5 miejsca to w zasadzie poza Mikim nie widzę nikogo kto pociągnąłby nasz wózek tanim kosztem. Gdyby udało nam się wywalczyć 2/3/4 miejsce to myślę, że zarząd byłby w stanie zastąpić go kimś o co najmniej porównywalnej jakości (najczęściej przewija się chyba nazwisko De Paula).

W każdym razie oby zdobył jakąś bramkę/zaliczył asystę w spotkaniu z Atalantą, bo obecnie statystyki ma na przeciętnym poziomie. Dla mnie klasowa "10" zaczyna się od 20 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej w lidze, a Turek póki co takich punktów nazbierał 14 (licząc od pierwszego sezonu miał ich kolejno: 15, 9, 18). Życzę mu doppietty z Atalantą i z drugiego najgorszego sezonu w barwach Milanu wyjdzie mu drugi najlepszy ;-)
Forzamilan
Milanista
Milanista

Post autor: Forzamilan »

Pozbyć się Hakana i sprowadzić Forsberga, ostatni dzwonek...
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

A Forsberg podziela Twoje zdanie? ;)

Czym my się zajmujemy, tym że Hakan lub jego ludzie blokują kogoś na insta? Serio? To jest Pudelek?
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Już nie przesadzaj i nie rób takich głupich porównań ;)
Jeżeli to prawda, to wiele mówi o jego charakterze. Tak samo jak publiczne kąsanie Zlatana bramką strzeloną w przegranym meczu. Jak to zobaczyłem, to zwątpiłem. :wall:
Social media przez ostatni rok były jedyną formą kontaktu z kibicami. Zastąpiły kontakt z trybunami. Jeżeli kibice się rozwodzili jak bardzo słabe było uciszanie kibiców przez Piątka, to tu mamy do czynienia z czymś bardziej żenującym i nie jest to na pewno pudelkowe gadanie jak o dziewczynie Theo czy urodzinach Lukaku.
Judge not lest ye be judged yourself
Forzamilan
Milanista
Milanista

Post autor: Forzamilan »

rafal996 pisze: 20 maja 2021, 20:55 A Forsberg podziela Twoje zdanie? ;)
Prawdopodobnie jeszcze o tym nie wie, ale Milan to klub jego marzeń :mrgreen:
Tak mi się marzyło, żeby mieć tak kreatywnego i inteligentnego rozgrywającego. Ewentualnie Zieliński, ale pewnie by nas nie było na niego stać.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

To niesamowite jak się można zeszmacić za 1 mln euro. Kolejne zgniłe jabłko wypada z koszyczka....
Życzę mu formy z euro lub z większej części sezonu, gdzie kopał po piętrach lub był notorycznie blokowany przy swoich strzałach. Żegnam. Nie dziękuję. Nie będę tęsknił.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Normalnie bym powiedział, że to następny etap gierki na podbicie oferty Milanu, ale po historii z Donnarummą niczego już nie jestem pewien :).

Jeżeli rzeczywiście odejdzie (gdziekolwiek), to po raz kolejny wypada napisać jedynie, że przede wszystkim wielka szkoda, że nie zarobimy na tym eurocenta. Na tej pozycji nie zbilansujemy tego niższą pensją zastępcy, bo trzeba będzie wykładać grube pieniądze na zastępstwo na odpowiednim poziomie.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Proponuję uspokoić emocje, wedle doniesień (i to nie pojedynczych, a serii), Calhanoglu miał już prawie podpisać z nami kontrakt, być zdecydowanym nas opuścić, znowu prawie podpisać umowę i znowu nas opuścić. Za pierwszym razem dałem się nabrać i też już ferowałem wyroki, teraz czekam na konkrety i zalecam to każdemu, bo pismaki rozgrywają kibiców jak chcą, a takie clickbaity najlepiej im się sprzedają :wink:

Ja wychodzę z założenia, że jeśli różnica pomiędzy naszą ofertą a jego oczekiwaniami to 1 mln euro to zarząd by go nie odpuścił bez ciekawej alternatywy na horyzoncie. Czyli niezależnie czy podpisze każdy finał dla nas będzie korzystny :)
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Jeżeli to prawda...ehhh, naprawdę trafiły nam się niezłe przypadku z tym Hakanem i Gigio. Miesiące pieprzenia, dociekania, teoretyzowania... a tu wszystko się z nimi rozchodziło o kasę. I słuszność miałem w takim razie, że to Suso broniłem, bo nie dość że nam coś dał na boisku, to odchodząc pomógł ekonomicznie. Miał nieraz oferty Interu, ale zawsze odrzucał.

Jednakże chowając osobiste uczucia, takie odejścia nas osłabiają i trzeba to przyznać. Można stawiać pomniki Maldiniemu, bo się nie dał wykiwać, ale dwóch ważnych graczy koniec końców odchodzi za darmo i takie są fakty. Za jednego zastępstwo znaleźć można w miarę łatwo, ale za drugiego już nie. Poza tym, nawet jak znajdziemy, to będzie nas to sporo kosztować i ucierpią inne plany transferowe.
W przypadku Donnarummy można było mieć satysfakcję, ale tutaj o to ciężko. Nie cieszyłbym się na miejscu nikogo z takiego obrotu sprawy. Zwłaszcza, że będzie zakładać taką koszulkę... Uwierać będzie to na pewno.
Obrazek

Chociaż tak się zastanawiam. Jak to jest że za obu tych graczy nikt nie chciał złożyć oferty nawet na poziomie 15-20 mln w ciągu ostatnich 2 lat. Skoro warto jest im dawać aż takie wysokie kontrakty :dunno:
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

miszcz pisze: 21 cze 2021, 9:00Chociaż tak się zastanawiam. Jak to jest że za obu tych graczy nikt nie chciał złożyć oferty nawet na poziomie 15-20 mln w ciągu ostatnich 2 lat. Skoro warto jest im dawać aż takie wysokie kontrakty :dunno:
PSG brutto nie płaci mu tyle ile musiałyby inne ekipy. O ile dobrze kojarzę oni mają bardzo duże ulgi podatkowe. W dużym uproszczeniu przy plotkach dotyczących Gigio i PSG pojawiały się informacje jakoby 10 mln euro netto było równoważne 12 brutto. To tak jakbyśmy my mu wciąż płacili 6. A skoro tak to kwota odstępnego była tu kluczowa. No i im się w sumie nie śpieszyło, myślę nawet że woleliby jeszcze rok poczekać.

Odnośnie Hakana to Inter ma problemy z cash flow, księgowo to może lepiej wyglądałby jakiś transfer gotówkowy w perspektywie lat, ale oni mają zupełnie inne problemy niż Milan czy inne zespoły mające na pieńku z FFP. Wobec prawdopodobnego braku dostępności Eriksena (i to w najlepszym wypadku przez połowę sezonu) dla nich to najlepsze wyjście.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Inter go chce tylko ze względu na problem z Eriksenem. Sami mają problemy finansowe, więc opłaca im się wziąć na już kogoś z kartą na ręku jako zastępstwo. I nie oszukujmy się, Hakan jest jaki jest, ale to porządny ofensywny pomocnik, ograny w lidze i mający niemały wkład w wynik jaki osiągnęliśmy w ubiegłym sezonie. Mam nadzieję że to faktycznie przeciąganie liny z Maldinim i jednak zostanie u nas, nie dlatego że jest jakimś niezastąpionym zbawcą Milanu, ale z powodów czysto ekonomicznych. Zastępstwo za Donnarummę było przygotowane od dawna, przyszedł jakościowy zawodnik za małe pieniądze. Tutaj wątpię żeby udało się zrobić to samo.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

miszcz pisze: 21 cze 2021, 9:00 Jeżeli to prawda...[...]

Jednakże chowając osobiste uczucia, takie odejścia nas osłabiają i trzeba to przyznać. Można stawiać pomniki Maldiniemu, bo się nie dał wykiwać, ale dwóch ważnych graczy koniec końców odchodzi za darmo i takie są fakty. Za jednego zastępstwo znaleźć można w miarę łatwo, ale za drugiego już nie. Poza tym, nawet jak znajdziemy, to będzie nas to sporo kosztować i ucierpią inne plany transferowe.
To samo chciałem napisać. Poczekajmy co się wydarzy, ale jeśli odejdzie, to będzie doskonała ilustracja, jak zmienia się rynek. Jestem przekonany, że jeszcze 3 miesiące temu Maldini uważał, że obaj zostaną. Pomylił się w ocenie mentalnej obu piłkarzy, nie docenił, że 8m dla Donka to bedzie za mało, a Hakan będzie wolał odejść do odwiecznego rywala bo tam dostanie gwarantowane 0,5m więcej. Nawet jeżeli nie ma psychiki na taki ruch.
Ale poczekajmy jeszcze...
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Macie rację. To nie jest wirtuoz, gracz warty niewiadomo ile. Jednak w obecnej sytuacji, w tej lidze to bardzo łakomy kąsek. Dla Interu to może być naprawdę dobry transfer. Gdyby Juventus potrzebował takiego gracza, to pewnie by podbili ofertę nawet do 7 mln. Zresztą tyle płacą Rabiotowi czy Ramseyowi :)

Aż sobie przypomniałem kwestię banowania i kasowania nieżyczliwych fanów przez Hakana. Kurde, ciężko z tym piłkarzem sympatyzować :D

Zaczynam się obawiać o kontrakt Kessiego. Nie ufam żadnym doniesieniom o "panującym optymizmie". O ile można zrozumieć, że kontrakty Hakana, Gigio czy Romagnoliego to ciężkie orzechy do zgryzienie, to kontrakty Kessiego i Calabrii już dawno powinny być przedłużone.

W ogóle wspominałem o tym nieraz i się powtórzę. Lista wygasających kontraktów w 2022 to jakiś kosmos.
Piłkarze poczuli krew... a raczej $$$ i stawiają zaporowe warunki. Dybala raczej kontraktu nie przedłuży. Pogba również. Insigne, Mbappe to kolejne niewiadome. Gracze kupieni za ponad 100 mln odejdą za rok za darmo do innych gigantów, zapewne z podwojonymi zarobkami.
Uefa robi z siebie pośmiewisko udając obrońców romantycznego futbolu, a po cichu piłkarze z agentami biorą rynek transferowy jako swojego zakładnika.

EDIT. Teraz sobie przypomniałem, że trenerem Interu został Inzaghi. Jak dla mnie to tym bardziej dobry kierunek dla Hakana. Dla Simone to może być kolejny Luis Alberto i nie zdziwię się jak ta współpraca również będzie owocna.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Były parę dni temu plotki o spotkaniu Maldiniego z agentem Dybali, także może wymienimy Romagnoliego z rocznym kontraktem na Dybalę, który jest w takiej samej sytuacji, damy mu pensję którą oferowaliśmy Donnarummie i Calhanoglu i takim oto sposobem zarząd sprowadzi nam "10" lepszą od Hakana :D żarty, żartami, ale jestem dziwnie spokojny, że będziemy zadowoleni i nawet jak Turek odejdzie to uda się sprowadzić kogoś porządnego.
rafal996
Milanista
Milanista

Ja to już bardziej rozumiem Gigio, który przynajmniej faktycznie dostanie (o ile w końcu podpisze) ogromne pieniądze. Hakana bardziej bym zrozumiał, gdyby przyjął ofertę z Kataru, niż pójście do odwiecznego wroga za marny milion więcej. Niesamowite. I to koleś, który słynie ze słabej psychiki. Nie wiem, czy on na pewno wie co robi.

O ile to prawda oczywiście.

Żałować będę tylko o tyle, że trzeba będzie szukać godnego zastępcy. On naprawdę odgrywał bardzo ważną rolę w drużynie i nie będzie łatwo.
#carlos
Milanista
Milanista

Post autor: #carlos »

A dla mnie to spełnienie życzenia, te jego odejście. Ja wiem, że to osłabienie, kolejny problem i utrudnienie mercato, ale koleś po dobrym 1 sezonie (uzbieranym przez te lata) próbuje stawiać klub pod ścianą. Maldini działa dobrze i jestem przekonany, że z biegiem czasu takie odejścia będą mniej bolesne niż teraz, bo w momencie pierwszych foszków przy renegocjacji klub będzie już przygotowywał następcę.
Jeszcze Leao do kompletu i lista moich "ulubieńców" się wyzeruje.
I nie, o Kessiego się nie martwię, chociaż podwyżkę powinien dostał jak najszybciej.
Stephan
Milanista
Milanista

Post autor: Stephan »

Ja to tylko tu zostawię (znalezione na bliźniaczej stronie):
Obrazek
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Panie Maldini to ja poproszę o Ziyecha/Dybalę i somsiadom dopiero oczy z obrit wyjdą :wink:
rafal996
Milanista
Milanista

To będzie prawdziwy test dla Maldiniego. Twarda postawa w negocjacjach to jedno, ale drugie to że trzeba mieć następcę. Z bramkarzem rozegrał to dobrze, ale tu będzie dużo trudniej.

Poniekąd to nam pokaże, gdzie aktualnie jesteśmy. Bez wątpliwości musi przyjść piłkarz do pierwszego składu. Jeśli kupimy przeciętniaka albo zostaniemy z Brahimem i Krunicem, to wiele powie o sytuacji klubu.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Można nie lubić Hakana, ale według mnie to smutny dzień i porażka dla Milanu. Jakościowo tracimy i niekoniecznie uda nam się to nadrobić. Dla planów Pioliego to też na pewno bardzo zła wiadomość.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Ocenę całego ruchu pozostawiam do czasu sprowadzenia następcy Hakana/końca okienka transferowego. Tak jak pisałem wcześniej, mam pozytywne przeczucia i wierzę, że jeśli Turek odejdzie to piłkarz, który zagra u nas w kolejnym sezonie zamiast Calhanoglu będzie lepszy.
rafal996
Milanista
Milanista

Dokładnie tak. Ocenię jak się dowiem, jaki skład wybiegnie w pierwszym meczu nowego sezonu.

Hakana dość lubiłem, ale nie wiązałem z nim nadziei na przyszłość. Pisałem to zaraz po zakończeniu sezonu, że nie możemy się przywiązywać do takich nazwisk i w klubie jest raptem kilku piłkarzy, którzy na ten moment są nie do ruszenia. Hakan się wśród nich nie znajduje, docelowo potrzeba kogoś lepszego. Dlatego nie płaczę, że odchodzi. Przykre, że akurat do Interu, ale samo odejście? Trudno. Czysto po ludzku przestaje dla mnie istnieć, skoro nie chce zostać w drużynie, która cierpliwie czekała na jego formę, której był centralną postacią i zaliczył sukces w postaci wicemistrza. A pod względem sportowym - zobaczymy kto przyjdzie. Nie będzie łatwo, ale możemy wcale na tym źle nie wyjść.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

miszcz pisze: 21 cze 2021, 13:43 Można nie lubić Hakana, ale według mnie to smutny dzień i porażka dla Milanu. Jakościowo tracimy i niekoniecznie uda nam się to nadrobić. Dla planów Pioliego to też na pewno bardzo zła wiadomość.
Poczekajmy z takimi ocenami na następcę. Na chwilę obecną nie mam wątpliwości, że 5m dla Hakana to za dużo i uważam decyzję zarządu za trafną. 5m dla Hakana to 1m więcej w porównaniu do aktualnej / przyszłej oferty dla Kessiego, Calabrii, Romka, Benka i Theo.

Poza tym mam dziwne wrażenie, że tam nie chodzi tylko o pieniądze.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Ciekawe będzie miał życie na mieście....
ODPOWIEDZ