Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Franck Kessie

Weah czy Ibra, Ancelotti czy Gattuso... i nie tylko! Czyli rozmowy na temat obecnych i byłych zawodników, szkoleniowców i działaczy Milanu.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

pandoktor
Milanista
Milanista

Re: Franck Kessie

Post autor: pandoktor »

Agent Kessiego podobno żąda już 7m.
Jeżeli to prawda, to zaczyna mnie to martwić. Nie pomaga nieobecność Francka w Mediolanie. Oby zamknąć ten kontrakt przed rozpoczęciem sezonu.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

7 baniek to faktycznie sporo jak na możliwości obecnego Milanu. O takiej kwocie można myśleć po dobrym sezonie LM (1/4-1/2?)
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Tymczasem zawodnik składa publicznie całkiem inne deklaracje. Ciekawe.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Ciekawe jak ciekawe. Po prostu pismaki piszą, byle pisać. Bo się klika, jak przerażony kibic czyta, że kolejny z czołowych graczy może opuścić klub.
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Pytanie nr 1 jaka będzie cena tej miłości.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

To tylko słowa, choć ich wydźwięk cieszy.
Pamiętam jednak takie deklaracje Szewy czy Kaki, więc na miejscu młodych piłkarzy darowałbym sobie takie słowa. Zwłaszcza że wszystko potrafi się zmienić w czasie jednego sezonu. Już za rok może przyjść oferta z City czy United nie do odrzucenia.
Sam Franck był wyszydzany przez wielu kibiców, czego nigdy nie rozumiałem, bo dla mnie był zawsze cenny. Teraz jest nagle ulubieńcem, ale to też się może zmienić szybko. Taka natura kibiców i tego sportu.
Równie dobrze może za kilka lat skończyć w Juve czy Interze i wtedy te słowa będą mu wypominane.
Judge not lest ye be judged yourself

Obrazek
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Sympatyczna wypowiedź. Odnośnie przedłużenia aktualnego kontraktu faktycznie dająca nadzieję na szybszą finalizację negocjacji i pozostanie Francka w Milanie na kolejny sezon, ale nic więcej. Przy czym ja nie oczekiwałem też niczego więcej. Obstawiam, że kontrakt będzie do 2024 roku, a jeśli tak to równie dobrze za rok Prezydent może wystartować do wyborów w barwach innego klubu :wink:
pandoktor
Milanista
Milanista

Jest podobno nowa propozycja Milanu: przedłużenie o 4 lata, przez pierwsze dwa lata 5,5m, potem rok 6m i docelowo 6,5m. Agent podobno chciał 6,5m od razu. Czyli różni nas 2,5m. Nie wiadomo, co z prowizja dla agenta. Co byście zrobili, gracze FM, wydawacze nieswojej kasy, autorzy anonimowych opinii na forum, jeżeli oferta nie zostałaby zaakceptowana? :D
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Kessie do City, Silva/Mahrez do nas.
Do Chelsea. Ziyech/Werner do nas.
Do PSG. Zarabia/Di Maria/Icardi do nas.
Do Realu, Barcy, United itd.
Wysokie kwoty z obu stron, by się w Excelu zgadzało.
Szalone, nierealne i nawet w FM tak się nie da :P

Obrazek
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Starałbym się raczej przedłużyć kontrakt, chociaż o te 2 lata. Na tydzień przed końcem mercato rozważyłbym jednak oferty za Francka jeśli takowe by się pojawiły. Mam jednak co do tego wątpliwości. Nie co do jakości Iworyjczyka, ale potencjalnej wyceny jego karty przez przyszły klub na dzień dzisiejszy. Myślę, że moglibyśmy się srogo rozczarować kwotą odstępnego.

Niestety, ale biorąc pod uwagę prawo podatkowe, które foruje piłkarzy sprowadzanych spoza Włoch będziemy dążyli do stopniowej wymiany kadry na piłkarzy, którzy będą mogli korzystać z tego przywileju. Jest to po prostu korzystne dla klubu, bo zakładając, że za tą samą jakość płacimy taką samą pensję netto to brutto zawsze piłkarz grający już we Włoszech będzie droższy w utrzymaniu.

Chciałbym, żeby Kessie był jednym z wyjątków, ale szczerze mówiąc wydawało mi się, że 5 (6 z bonusami) mln euro netto to będzie już kwota, która go usatysfakcjonuje. Rządanie 7-8 mln euro to moim zdaniem granie na wyciśnięcie Milanu jak cytryny. Tyle Kessie być może dostanie za rok, jak utrzyma formę i odejdzie z kartą na ręku. No cóż, oznaczałoby to tylko, że jego wcześniejsze deklaracje są nic nie warte.

Z chęcią poznałbym warunki jakie przedstawia Milan, a jakich rząda agent Kessiego. Kwoty, które pojawiają się w mediach raczej budzą moje rozczarowanie postawą Francka, a nie narzekanie na skąpstwo zarządu.

Swoją drogą wobec dużej liczby wolnych transferów graczy klasy premium w ostatnim czasie ciekaw jestem, kiedy któryś z nich złapie poważną kontuzję na chwilę przed wygaśnięciem umowy. To może być kubeł zimnej wody na głowę dla wszystkich planujących podobne ruchy.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Mnie nic nie dziwi. Zostawianie kluczowego zawodnika z rocznym kontraktem tak się kończy. Nie można go sprzedać za dobre pieniądze, a on dyktuje wysokie warunki. Tutaj również chodzi o kasę i tyle. Jakby miał propozycję z Chelsea czy Realu to już by go nie było i powiedziałby ''arrivederci''.
Jeśli kolejny rok będzie miał dobry to ktoś zapłaci mu te 6-8 mln i pewnie jeszcze kasę za podpisanie kontraktu, a jak będzie miał przeciętny to za rok podpisze z Milanem za 4. Nic nie traci. W zasadzie taki sam casus jak Donnarummy i innych. Tylko to pieprzenie jest niepotrzebne. Wolałbym żeby sprawa była postawiona jasno: Chcę zostać, ale klub musi zrealizować moje żądania finansowe. Jak się nie dogadamy i będzie inna oferta to odchodzę w tym okienku albo za rok.

Z Romagnolim jest albo będzie podobnie. Zresztą ta cisza jest niebywała jak na zawodnika, który jest kapitanem i jakby nie było przez ostatnie 5 lat podstawowym zawodnikiem.

O Kessim i Romagnolim pisałem rok temu, że będą problemy i było to dla mnie oczywiste.

I wracamy do początku. Milan ma mu dać to czego chce albo bardzo zbliżone warunki, żeby za rok nie stracić za darmo zawodnika?
Ma go wytransferować teraz za czapkę gruszek i pozbyć się istotnego fragmentu pomocy, gdzie nikt nie jest w stanie go zastąpić na tą chwilę?
Ma się z nim bawić w ciuciubabkę przez cały rok i zobaczyć co w trakcie albo raczej na końcu wyjdzie?
Zagrozić że jak nie podpisze nowego kontraktu to będzie grał w piłkę tylko na trybunach przez najbliższy rok, a Puchar Afryki może mieć z głowy?
Dać mu pensję przekraczającą 5-6 mln i tym samym zrobić wyjątek ( kolejny po Ibrze )? A jeśli tak to liczyć się, że inni też będą chcieli tyle zarabiać, bo czemu nie.

Jeśli faktycznie Kessie chce zostać w tym Milanie to zejdzie trochę i się dogadają, a jak będzie chodziło o kasę i może lepsze opcje za rok to będzie ciuciubabka jak z Hakanem i Donnarummą, a na końcu wybierze dla siebie najlepszą opcję i oczywiście z żalem serca i łzami w oczach będzie miał wszystko i wszystkich głęboko w dupie.

Rozumiem przy tym wszystkim chęć zarabiania jak największego i realizowania ambicji sportowych, ale ten kierunek w którym piłka nożna poszła i idzie dalej w ogóle mi się nie podoba jako kibicowi przywiązanemu do obojętnie jakiego klubu ( poza dosłownie kilkoma krezusami bo oni mogą wszystko ). I tak sobie myślę, że najfajniej mają zwykli sympatycy piłki nożnej, którzy sobie ją oglądają jak ja LM przez ostatnie lata i mało ich interesuje cokolwiek innego niż włączenie tv i oglądnięcia dobrego meczu. Cała reszta jest nieistotna i ich nie obchodzi i dla takich ludzi piłka jest w tej chwili budowana. Premium, Standard, lepszy sort, gorszy sort i coś dla biedoty.
pandoktor
Milanista
Milanista

plakat33 pisze: 25 sie 2021, 10:39 Mnie nic nie dziwi. Zostawianie kluczowego zawodnika z rocznym kontraktem tak się kończy.
Ale masz tu pretensje do zarządu bo nie jestem pewien czy rozumiem. Zaczęli rozmowy w styczniu 2021, a więc półtora roku przed końcem kontraktu. Po tym jak w rundzie jesiennej Kessie potwierdził, że dobra gra po Covidzie to nie był przypadek. Przypomnę, że wcześniej połowa forum chciała go sprzedać. Ba, sam Milan miał takie plany, chyba do Volves, ale Kessie nie chciał odchodzić.
Moim zdaniem, klub / zarząd dotąd zachowywał się dobrze, ale
plakat33 pisze: 25 sie 2021, 10:39 Jeśli faktycznie Kessie chce zostać w tym Milanie to zejdzie trochę i się dogadają, a jak będzie chodziło o kasę i może lepsze opcje za rok to będzie ciuciubabka jak z Hakanem i Donnarummą, a na końcu wybierze dla siebie najlepszą opcję i oczywiście z żalem serca i łzami w oczach będzie miał wszystko i wszystkich głęboko w dupie.
Pozostaje jednak pytanie, jak się ma dalej zachować klub. Najwłaściwsze wydawałoby się postawienie ultimatum: albo podpis do dnia [x], albo musimy się pożegnać bo koniec mercato, musimy znaleźć następcę, etc. Ale z jakiegoś powodu klub tego nie robi. Wydaje mi się, że dlatego, że traktuje Kessiego inaczej niż Donka czy Hakana i uważa, że w końcu się dogadamy, tzn. Kessie trochę zejdzie (płacenie mu tego, co chce byłoby najprostsze, ale byłoby m.zd błędem). Oby się nie przejechali. Bo jeśli się przejadą, to wajcha w ocenie pracy zarządu przechyli się jednak w drugą stronę.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Moim zdaniem wszystko zależy jakie oferty jesteśmy w stanie otrzymać za niego tu i teraz. Jeśli ktoś wyłoży za Francka 30 mln euro wzwyż to trzeba po prostu taką ofertę przeanalizować. Tak jak już w wątku transferowym wspominałem, są dostępne alternatywy, przede wszystkim Kamara z Marsylii, którym ponoć długi czas się interesowaliśmy (nasza oferta rzekomo miała wynosić 12 mln euro, oczekiwania Francuzów - 20). Jest też Camavinga, co prawda wydawać by się mogło, że to piłkarz poza naszym zasięgiem, ale ponoć zależy mu na transferze do miejsca, gdzie będzie relatywnie blisko pierwszego składu. Oczekiwania Rennes to 30-35 mln euro, więc mówimy o zamianie za Francka 1:1. Najważniejsze jest jednak, że jeden i drugi zarabialiby sporo mniej od oczekiwań Francka, przysługuje im ulga podatkowa i można podpisać z nimi kontrakty na 5 lat.

Tylko tak jak piszę, wszystko zależy, czy realnie jesteśmy w stanie znaleźć w tym momencie kupca na Iworyjczyka. Za rok, gdyby Kessie odszedł za darmo będzie można pisać, że zarząd popełnił błąd nie sprzedając go teraz, ale tak naprawdę nie wiem, czy ktoś jest chętny zapłacić nam za niego rozsądne pieniądze (a w moim mniemaniu to kwoty od 30 mln euro wzwyż).
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

pandoktor pisze: 25 sie 2021, 11:10 Bo jeśli się przejadą, to wajcha w ocenie pracy zarządu przechyli się jednak w drugą stronę.
No nie. Jeżeli wynik klubu znów będzie dobry, to i ocena będzie dobra.

Myślę, że kibice za bardzo przywiązują się do nazwisk w futbolu. Ja kibicuje klubowi, a Kessiemu tylko wtedy gdy w nim gra. Jak nie będzie chciał i odejdzie, to bye bye. A nie jakieś rozdzieranie szat, płacze i jęki żeby dać ile chce, byleby został. :help: Kibice też nie rozumieją trendu jaki już obecnie ma miejsce, tylko tkwią w swoich wyobrażeniach, a czasami wręcz w urojeniach.
Od kilku lat słysze, że Atalanta przepadnie bez Kessiego, Caldary, Hateboera, Gomeza, Manciniego, Cristante, Ilicicia itd. Jakoś żyją i straszą czołówkę dalej.

Robienie klubu kokosa jest dla mnie złym pomysłem. Nie sprawdza się w warunkach Italii i jest nieopłacalny. Takie coś może robić sobie PSG czy Real, których stać by posadzić świetnego gracza na trybunach, bo sobie po prostu sprowadzą kolejnego.
Gdyby ADL nie wysłał Milika na trybuny, to chyba dzisiaj Napoli grałoby w LM.

Obrazek
pandoktor
Milanista
Milanista

miszcz pisze: 25 sie 2021, 11:25
pandoktor pisze: 25 sie 2021, 11:10 Bo jeśli się przejadą, to wajcha w ocenie pracy zarządu przechyli się jednak w drugą stronę.
No nie. Jeżeli wynik klubu znów będzie dobry, to i ocena będzie dobra.
To są 2 róźne sprawy. Wynik może być dobry, ale w kasie nie będzie 20-30m. Oczywiście można mówić, że gdyby nie Kessie, to nie byłoby tego wyniku, ale to jest niewiadoma. Taka samo jak niewiadomą jest, czy gdybyśmy pozbyli się Kessieo i przyszedł np. Kamara, nie byłoby takiego samego wyniku sportowego.

Poza tym pełna zgoda.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Ja widzę zupełnie inny problem. Taki że ściągniemy kogokolwiek innego, ten w naszym klubie urośnie, bo taki mamy miły klimat. Za 3-4 lata zażyczy sobie podwyżki 500-1000% i będziemy mieć podobne sytuacje jak z Kessim czy Gigio. Kto wie czy już za rok nie zacznie się kolejna taka saga z Theo czy Benaccerem? :) Klub stawiając jasno sprawę, że nie będzie za wszelką cenę trzymać graczy ma moje poparcie.

Obrazek
plakat33
Milanista
Milanista

pandoktor pisze: 25 sie 2021, 11:10 Ale masz tu pretensje do zarządu bo nie jestem pewien czy rozumiem.
Nie chcę pisać o pretensjach ani póki co oceniać działań zarządu, ponieważ robota na początku ich pracy w Milanie odbywała się w bardzo trudnych warunkach ze względu na wszystkie czynniki o których dobrze wiesz. Teraz również nie jest lekko, a cały klub został przeformatowany w porównaniu z tym co znaliśmy z ostatnich 10 lat i to na lepsze. Chodzi jednak o to, że początek rozmów w 2021 to już było te pół roku za późno, ponieważ stoimy teraz w takim, a nie innym punkcie i było to do przewidzenia i tyle.

Jest jak jest i pytanie kluczowe jaki plan i wizję mają na rozwój sportowy, funkcjonowanie klubu oraz ambicje sportowe ludzie zarządzający finansami oraz ci odpowiadający za rozwój sportowy.

Odszedł Donnarumma i mamy Maignana i jeśli okaże się, że Francuz będzie na poziomie bardzo dobrym to koniec końców w naszej sytuacji wyjdzie to nam na plus. Z Hakanem póki co sytuacja taka nie jest. Calabria podpisał na dobrych warunkach nowy kontrakt i wyszło super. Pytanie jak to będzie z Kessim i jaki plan mają na niego...

Zgadzam się z tym co napisał miszcz przed chwilą. Dodałbym do tego tylko tyle, że po prostu musimy zacząć na takich graczach zarabiać i mieć sensowne alternatywy lub też godzić się z sytuacją, ale nie na zasadzie takiego hurtu że w tym roku za free Donnarumma i Hakan, a za rok Kessie i Romagnoli. Poza tym akurat 3 gracze też nie przychodzili za darmo.

EDIT: Mamy Hernandeza któremu kończy się kontrakt za 3 lata. Jeśli ten sezon zagra na poziomie takim, że jego wartość będzie wysoka to po sezonie podpisuje z nami nowy kontrakt na warunkach pasujących do realiów Milanu ( jakie by one nie były ), a jak nie to sprzedaż by zarobić. Takie jest moje zdanie i musimy się już rozglądać za kimś kto mógłby go zastąpić. Jak rozegra słaby sezon to w zasadzie postępowanie powinno wyglądać tak samo. Jest to takie trochę wróżenie z fusów i przewidywanie przyszłości ale taki po prostu mamy klimat. Lub zabezpieczenie się opcją, że kontrakt może być jednostronnie przedłużony przez klub jeszcze o rok aby uniknąć sytuacji takich jak teraz. Oczywiście łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale od tego są ludzie w klubie by tego typu sprawy rozwiązywać, przewidywać, planować itd.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2021, 12:30 przez plakat33, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Myślę, że będziemy zarabiać, tylko na ten moment bardziej opłaca się trzymać takiego gracza niż oddawać za cokolwiek lub wysyłać na trybuny. Musimy na stałe zadomowić się w czołówce i na przykład za rok przyjąć już duże oferty za Theo, Leao, Benaccera czy kogokolwiek innego.

Obrazek
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Taka ciekawostka, Fede Valvedre z Realu właśnie podpisał kontrakt do 2027 roku, podobna pozycja co Kessie, zarabiał do niedawna 2,2 mln euro netto (również podobnie), wycena podobna do Francka (a nawet wyższa, za transfermarkt). Nowa pensja nie przekracza 5 mln euro netto ;-) naprawdę, jeśli ktoś uważa, że lekką ręką należy dać Iworyjczykowi 7-8 mln euro, bo tyle się teraz płaci to mam nadzieję, że zarząd wykaże się większym rozsądkiem.
plakat33
Milanista
Milanista

Na dzień dzisiejszy Kessie ma wszystkie karty w ręku. Okno transferowe już się kończy, wszyscy wiedzą że za rok koniec kontraktu więc jak nikt się nie rzuci na niego to i nikt nie da sensownych pieniędzy tu i teraz. Milan oddając go za pół darmo może stracić zawodnika, którego nie będzie w stanie zastąpić, a przypłacić to może brakiem awansu do LM i tym samym stracić o wiele więcej pieniędzy niż by zyskał ze sprzedaży za pół darmo.

Natomiast podpisywanie nowego kontraktu za 6,7 albo 8 mln na kolejne lata może skutkować budowaniem na nowo kominów płacowych, które co dopiero zlikwidowaliśmy i kolejne tarapaty w przyszłości. Jakby się do tego okazało, że sezon będzie miał gorszy to będzie zawodnik nie do sprzedaży, a takich sytuacji w ostatniej dekadzie było w zdecydowanej większości.

Jak już wspomniałem jest jak jest i teraz ludzie odpowiedzialni w klubie zastanowić się powinni jakie są możliwości, co chcą osiągnąć, jaki jest plan oraz dalsza wizja, uzdrawiać ten klub i konsekwentnie go w jakimś kierunku budować i rozwijać adekwatnie do możliwości.

Mam podobne zdanie, że minęły czasy przywiązywania się do zawodników, bo dla nich to jest przede wszystkim robota dająca bajońskie pieniądze i realizacja swoich własnych potrzeb i marzeń tych materialnych i sportowych. Przede wszystkim klub i jak zawodnicy w tym klubie jadą na tym samym stanowisku to jedziemy razem, a jak nie to należy traktować ich tak samo jak oni klub. Przykra ale prawdziwa i brutalna rzeczywistość.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

miszcz pisze: 25 sie 2021, 12:03 Ja widzę zupełnie inny problem. Taki że ściągniemy kogokolwiek innego, ten w naszym klubie urośnie, bo taki mamy miły klimat. Za 3-4 lata zażyczy sobie podwyżki 500-1000% i będziemy mieć podobne sytuacje jak z Kessim czy Gigio. Kto wie czy już za rok nie zacznie się kolejna taka saga z Theo czy Benaccerem? :) Klub stawiając jasno sprawę, że nie będzie za wszelką cenę trzymać graczy ma moje poparcie.
Jest jeden zasadniczy problem. Kupujemy pilkarza, promujemy go na wyzszy poziom i potem dostajemy za to 0 kasy. Gdzie tu interes?. Szukac moze umieja, ale sprzedac nie za bardzo. Trudno mi wyobrazic ze bedziemy w przyszlosci wygrywac w opcje A, a bedziemy wybierac opcje gorsze C. Zbytnie oszczedzanie nigdy nas nie wrzuci na wyzszy poziom. Ja rozumiem sytuacje z Hakanem czy Gigi. Jeden chcial kase nieadekwatne do jego poziomu, a drugiego nas nie bylo stac(Raoila). Nawet jak utracimy Romagnolim to tez nic sie nie stanie, ale Kessie jest topem i trudno wybrazic bez niego druga linie.
Majkel
Milanista
Milanista

Jeśli umowa nie zostanie przedłużona, to ja jednak ponownie będę miał największe pretensje do Francka. Nikt go nie zmuszał do mówienia, że wróci z IO i podpisze kontrakt, bo najbardziej chce zostać w Milanie. I ponownie, jak w przypadku Gigio i Hakana, nikt mu tu nie proponuje gry za orzeszki. Dwie wspomniane sprawy nakazują pesymizm w kwestii przedłużenia kontraktu Kessiego, ale zanim zacznę oceniać, to dam im jeszcze chwilę.

Niemniej oprócz Francka pretensje do zarządu będą całkiem uzasadnione mojej opinii. Po stracie Gigio i Hakana za darmo należałoby jednak zacząć wyciągać jakieś wnioski i być może podpisywać kontrakty wcześniej. Oczywiście to też niesie ze sobą masę problemów, takich jak to, że się zostaje później z niesprzedawalnymi piłkarzami, którzy nie odpalili jak np. Mauri. Bardzo trudno o dobre rozwiązanie, ale dlatego to oni są zarządem Milanu, a nie ja ;-) No i last but not least, przywołana Atalanta również traci najlepszych graczy co rok, ale zazwyczaj jednak sprzedaje ich za godziwe pieniądze, a nie oddaje za darmo. Jeśli nie jesteśmy w stanie utrzymać naszych gwiazd ze względu na klubowy salary cap, to może właśnie antycypując to, należy sprzedawać piłkarzy wczesniej.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Majkel pisze: 26 sie 2021, 11:48Jeśli nie jesteśmy w stanie utrzymać naszych gwiazd ze względu na klubowy salary cap, to może właśnie antycypując to, należy sprzedawać piłkarzy wczesniej.
Tylko trzeba zauważyć, że nasi piłkarze są w formie od roku-półtora. Wcześniej każdy z nich poza Gigio kopał się po czole. Jakbyśmy rok temu przedłużali z wszystkim jak leci kontrakty po zaledwie pół roku dobrej gry to co by było, gdyby nagle balonik pękł i Milan znów wrócił do kopania się po czole z jeszcze bardziej rozbuchanym budżetem płacowym?

Moim zdaniem zarząd żadnego błędu nie popełnia, dopiero po awansie do LM można oferować zawodnikom lepsze kontrakty, a to że Kessie oczekuje podwyżki prawie 300% to jak zarząd może na to zareagować? Naprawdę nic na siłę, jeśli te kwoty które pojawiają się w mediach są prawdziwe (to znaczy oferta Milanu jest na poziomie 5,5-6 mln euro) to uważam, że i tak są szczodrzy.
Majkel
Milanista
Milanista

Nie napisałem przecież, że przedłużanie w ciemno to jedyne rozwiązanie. Zresztą, jak wspomniałeś, 1,5 roku temu nie byli w takiej formie, więc gdyby ich przedłużyć wtedy, to na pewno nie mieliby takich żądań. No i drugie pytanie, które się nasuwa, to czy należy zakładać, że będziemy teraz wszystkich dobrych piłkarzy (z wyjątkiem tych, którzy jak mówią, jak Calabria, że Milan na pierwszym miejscu, to mają to na myśli) tracić na koniec kontraktu, bez żadnego odstępnego?
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Majkel, napisałeś, że zarząd może sprzedawać piłkarzy wcześniej. No i o ile w przypadku takiego Theo, za rok Tomoriego, Bennacera, czy innych piłkarzy, którzy mają na tu i teraz umowy 2 letnie bądź dłuższe ma to sens to w przypadku Francka zarząd nie miał praktycznie pola manewru. Jedyna opcja na dziś to przedłużenie kontraktu, bo sprzedaż Kessiego na ten moment wydaje się nierealna, po prostu nikt nie złożył za niego oferty. Milan nie ma też zwyczaju zsyłania zawodników do klubu kokosa, więc aktualnie w zasadzie zarząd ma związane ręce. Mógłby jeszcze w teorii zacząć agresywnie szukać chętnego na Iworyjczyka, oferować go w jakiś wymianach, ale na końcu i tak sam Kessie musiałby zgodzić się na transfer, a nie oszukujmy się - nikt za niego nie zapłaci wielkiej kasy w tym momencie, jeśli miałby mu w dodatku zaoferować kontrakt w wysokości 8 mln euro.

I teraz nie chodzi mi personalnie o Ciebie, ale słychać ogólnie dużą krytykę pod adresem zarządu, że nie potrafi sprzedawać piłkarzy i przedłużać kontraktów. Dla mnie to jest oznaka krótkowzroczności i braku umiejętności szerszego spojrzenia na sprawę. Fakty są takie, że za Milanem rok, góra półtora gry na wysokim poziomie. Po 7 latach kopania się po czole odwracamy powoli ten trend. Zarząd nie może w tym momencie, w jednej chwili zmienić politykę płacową i nagle traktować zespół jako ścisłą, europejską czołówkę, która zasługuje na najwyższe pensje. Nasze wydatki nie mogą być oderwane od przychodów, które będą rosły stopniowo. Uważam, że te warunki jakie proponowaliśmy Gigio, Hakanowi i Kessiemu to i tak są bardzo dobre pieniądze, jak na zawodników, którzy pierwszy raz od 4-5 lat (początku ich pobytu w Milanie) zakwalifikowali się do LM. Czy można narzekać, że nie sprzedaliśmy Gigio, Hakana i Kessiego przed końcem ich kontraktów? Jeśli ktokolwiek poda cień dowodu, że za któregokolwiek z nich mieliśmy jakąkolwiek rozsądną ofertę to możemy podyskutować nad sensem jej przyjęcia, ale nie przypominam sobie żadnej.
ODPOWIEDZ