Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Atalanta - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
mms
Milanista
Milanista

Atalanta - Milan

Post autor: mms »

Czyżby forum umarło? :D Najważniejszy mecz w sezonie, a tak naprawdę od wielu lat, a tu tematu meczowego brak. Każdy pewnie równie zestresowany i woli nie myśleć o tym co nadejdzie wieczorem. W meczu może zdarzyć się absolutnie wszystko. Bez Rebica nasz potencjał ofensywany jest jeszcze mniejszy, ale kto przed meczem z Juve mógł przewidzieć, że bohaterem będzie Brahim Diaz. Teraz równie dobrze może odpalić Leao i zamknąć usta wszystkim krytykom, a jest ich nie bez powodu wielu. Cuda się zdarzają, może i dziś nastąpi jeden z nich.

Po Cagliari samopoczucie było katastrofalne. Niemal grobowe. Teraz już to z człowieka zeszło i ewentualna przegrana i zajęcie 5-go miejsca choć byłaby bolesne, to jednak w pewien sposób spodziewane. Najtrudniejszy rywal z możliwych. Grający do tego o to samo co my, czyli wice mistrza. Mają jednak ten komfort, że w razie porażki tak czy inaczej zagrają w LM. My z nożem na gardle. W tym meczu przemawia za nami jedynie passa meczów wyjazdowych. W razie wygranej pobijemy ligowy rekord w tym aspekcie. Jest o co grać. Jest za co cierpieć. Zobaczymy czy nasi piłkarze mają podobne zdanie na ten temat.

Mam nadzieję, że Bologna postawi się Juventusowi i nie będzie to mecz z cyklu do jednej bramki.
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Re: Atalanta - Milan

Post autor: b4ry »

Jestem psychicznie nastawiony na porażkę i brak LM i wybaczę. Ale pod jednym warunkiem: chce zobaczyć 11 chłopa którzy będą gryźć trawę i rzuca się przeciwnikowi do gardeł. Ostatni mecz w sezonie, nie ma się na co już oszczędzać.
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Nie ma o czym pisać. Wszyscy wiemy jaka jest sytuacja i co trzeba zrobić. Jeśli Atalanta wyjdzie w podstawie i będzie miała motywację to czeka nas ekstremalnie trudne zadanie, tym bardzie, że na innych liczyć nie możemy.
Czekam na mecz i kibicuję aby wygrać bez oglądania się na innych - to jest cel. Wierzę, że może się udać, ale też jestem realistą. Wymagam koncentracji, zdrowego rozsądku, motywacji i zaangażowania. Braku 2 ostatnich wybaczyć nie będę w stanie.
Oby się udało.

Po zakończeniu sezonu będzie czas na podsumowanie oraz opinie co dalej jeśli chodzi o rozwój drużyny, personalia, transfery, budowanie kadry na przyszły sezon, ponieważ jest to również zależne od kasy z awansu do LM. Częściowo mam już wyrobione zdanie na większość tych kwestii łącznie z oceną poszczególnych graczy, trenera i działu sportowego: Maldini-Massara i mecz w Bergamo bez względu na wynik tego nie zmieni.

Forza Milan.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

bo lepiej nie myslec.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Ja już się pogodziłem z brakiem LM w przyszłym sezonie, bo jakoś tak wyszło, że uznałem mecz z Cagliari za ten najważniejszy i po niesatysfakcjonującym wyniku miałem swoją "żałobę", więc jeśli dziś się nie uda, to niewiele się zmieni. I miałem też czas na tłumaczenie sobie, że może taki obrót spraw doprowadzi do tego, że z klubu znikną ludzie, których wymagania finansowe są zbyt wygórowane jak na obecną sytuację ekonomiczną klubu, co w dłuższej perspektywie powinno wyjść Milanowi na dobre.
Awatar użytkownika
mms
Milanista
Milanista

Post autor: mms »

https://pbs.twimg.com/media/E2EvBm6VoAc ... name=large

Czy ktoś może potwierdzić te rewelacje? :D Wiadomo, że nawet jeśli kibice by sobie tego życzyli, to sam klub może mieć całkowicie odmienne podejście do meczu.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Jestem autentycznie tak zestresowany, że wolę nie pisać, nie wchodzić na strony itd. I tak co chwilę to do mnie wraca. Nie pamiętam, kiedy ostatnio się tak stresowałem.
rafal996
Milanista
Milanista

mms pisze: 23 maja 2021, 16:05 https://pbs.twimg.com/media/E2EvBm6VoAc ... name=large

Czy ktoś może potwierdzić te rewelacje? :D Wiadomo, że nawet jeśli kibice by sobie tego życzyli, to sam klub może mieć całkowicie odmienne podejście do meczu.
Pamiętajmy, że Atalanta gra o wicemistrza, to jest najlepsze miejsce w Serie A w ich historii. Nie wierzę, żeby ktokolwiek tam wolał przegrać.

Cholernie się to wszystko źle ułożyło. Gdyby Atalanta miała więcej punktów, żeby nie było tak, że jak przegra to ich wyprzedzamy, to by faktycznie zagrali na innej motywacji. A tak, to dla nich jest równie ważny mecz, jak dla nas.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

rafal996 pisze: 23 maja 2021, 16:09 A tak, to dla nich jest równie ważny mecz, jak dla nas.
No jednak, niestety, nie. Niestety, bo Atalanta grająca na luzie jest chyba jeszcze groźniejsza. Dla nas to mecz praktycznie z kategorii "must have". Dla nich jedynie "nice to have".
kamilus pisze: 23 maja 2021, 15:52 Ja już się pogodziłem z brakiem LM w przyszłym sezonie, bo jakoś tak wyszło, że uznałem mecz z Cagliari za ten najważniejszy i po niesatysfakcjonującym wyniku miałem swoją "żałobę", więc jeśli dziś się nie uda, to niewiele się zmieni.

b4ry pisze: 23 maja 2021, 14:48 Jestem psychicznie nastawiony na porażkę i brak LM i wybaczę.
Zazdroszczę Wam. Ja mam zupełnie inaczej. W ogóle nie dopuszczam do siebie, że moglibyśmy nie awansować. Nie po takim sezonie, nie po takiej przerwie, nie, jakie mogłoby to mieć skutki. Nie wiem czy był sezon, kiedy obejrzałem tak dużo meczów (w lidze wszystkie poza 0:3 z Atalantą, 0:2 ze Spezią i 1:1 z Sampdorią).

Co do samego meczu - będziemy grali bez zawodników, którzy strzelili dla nas 26 bramek i 9 asyst. Wygrać to może wyłącznie zespół. Oby to był mecz jak w Weronie.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Markucjo
Juventino
Juventino

Post autor: Markucjo »

Coś czuję, że może dojść do podobnej sytuacji co w Anglii, gdzie Leicester i Chelsea przegrały swoje mecze w walce o top 4. To co, dwa remisiki dziś?
Btw, Ronaldo na ławce... czy to jakiś znak?
Ja też się pogodziłem z brakiem LM, więc w sumie to mi zwisa jak się to zakończy, zwłaszcza że Juventus po prostu nie zasłużył w przekroju całego sezonu. Jeszcze w tygodniu się trochę spinałem, ale podczas weekendu ze mnie zeszło.
Oby Euro było ciekawe, bo ten klubowy sezon mnie mocno zmęczył.
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Post autor: b4ry »

Będę się dziś przyglądał Hakanowi czy gra jeszcze w Milanie czy już w Juventusie jest
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
plakat33
Milanista
Milanista

Podobno Juventus wychodzi mega ofensywnie: Morata-Chiesa-Kulusevski-Dybala, a Ronaldo na ławce.
plakat33
Milanista
Milanista

ATALANTA BERGAMO (3-4-1-2): Gollini - Toloi, Romero, Djmsiti - Maehele, De Roon, Freuler, Gosens - Malinowski Pessina - Zapata

Rezerwowi: Sportiello, Rossi, Caldara, Ilicić, Lammers, Hateboer, Miranczuk, Palomino, Pasalić, Muriel, Ruggeri, Stualo

AC MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma - Calabria, Kjaer, Tomori, T. Hernandez - Kessie, Bennacer - Saelemaekers, B. Diaz, Calhanoglu - Leao

Rezerwowi: A. Donnarumma, Tatarusanu, Romagnoli, Dalot, Kalulu, Krunić, Meite, Tonali, Castillejo, Maldini, Hauge, Mandżukić

Sędzia główny: Maurizio Mariani (Rzym)
rafal996
Milanista
Milanista

Bez względu na przebieg i wynik, szykuje się 95 minut gigantycznych nerwów. Pierwszy raz nie chcę tego oglądać, wolałbym już mieć to za sobą. Ale oczywiście obejrzę...
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Co ciekawe przed meczem miałem telefon z Włoch od rodzinki i twierdzą, że Hakan jest już dogadamy z "nowym klubem" i widać to było chociażby w średnim zaangażowaniu z Cagliari. Nie komentuje.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

rafal996 pisze: 23 maja 2021, 20:44 Bez względu na przebieg i wynik, szykuje się 95 minut gigantycznych nerwów. Pierwszy raz nie chcę tego oglądać, wolałbym już mieć to za sobą. Ale oczywiście obejrzę...
Mam podobnie. Chociaż ja bardziej "oglądam" na flashscore niż na eleven.

Jest 1:0. I jeszcze długie ponad 45 minut.
rafal996
Milanista
Milanista

Helena, mam zawał...
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Ja myślałem, że nerwy już są poza mną, ale on początku meczu mam takiego stresa, że głowa mała. Na dodatek musiałem zmienić "odbiornik" i wracam do kompa i patrzę, a tu 0-1 dla nas i wielkie wtf. :o
rafal996
Milanista
Milanista

Przeżywałem to już, za Rino też byliśmy 45 minut od LM. Nie chcę tego po raz drugi.
Forzamilan
Milanista
Milanista

Post autor: Forzamilan »

Leao oczywiście tragedia, hakan tak samo, bennacer mocno niedokładny najlepszy kessie i Diaz. O dziwo bardziej przeżywałem mecz z Juventusem, może dlatego że napoli nie wygrywa...
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

bogiel pisze: 23 maja 2021, 21:35
rafal996 pisze: 23 maja 2021, 20:44 Bez względu na przebieg i wynik, szykuje się 95 minut gigantycznych nerwów. Pierwszy raz nie chcę tego oglądać, wolałbym już mieć to za sobą. Ale oczywiście obejrzę...
Mam podobnie. Chociaż ja bardziej "oglądam" na flashscore niż na eleven.

Jest 1:0. I jeszcze długie ponad 45 minut.
Kto w ogóle wymyślił dwie połowy? ;-)

A powaznie, co powiecie o połowie? Kunktatorstwo Mistera czy jego mistrzostwo? Na pewno widać pomysl taktyczny na grę z pominięciem drugiej linii. Ale to kompletnie nie wychodziło. A wyszedł stary dobry Milan w tym sezonie: gra z pierwszej piłki.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Mnie się ręce trzęsą od 45 minut. Jeszcze godzina tego balansowania na granicy szaleństwa.

Ja bym za pierwszą połowę nie wieszał psów na Leao. Nic nie dostał sensownego, a chociaż walczy. Hakan słabizna.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Karny prawidłowy? Bo widziałem tylko jedną kiepską powtorkę.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

pandoktor pisze: 23 maja 2021, 21:38 A powaznie, co powiecie o połowie? Kunktatorstwo Mistera czy jego mistrzostwo?
Moim zdaniem taktykę na mecz mamy dobrą - 'obrona uber alles'. Przy 0-0 mieliśmy szansę na awans przy remisie Napoli, a gdybyśmy zaatakowali i coś stracili to potrzebowalibyśmy 2 bramek, by realnie myśleć o LM.
bogiel pisze: 23 maja 2021, 21:40 Karny prawidłowy? Bo widziałem tylko jedną kiepską powtorkę.
Patrząc na powtórkę to powiedziałbym, że taki z kategorii 50/50, czyli niezależnie od decyzji to sędzia by się wybronił - Theo niby sam wpadł w graczy Atalanty i w ogóle to był już poza akcją, ale wciąż mimo wszystko został nieźle wycięty (a takie karne, gdy faulowany jest gracz już po oddaniu futbolówki, też są dosyć częste).
rafal996
Milanista
Milanista

Leao się starał, był na prawej, na lewej, nawet do obrony wracał. Ale nie dostał żadnej dobrej piłki. Ja bym nie czepiał się chłopaka.

Najgorzej Bennacer, wygląda jak by się spalił. Elektryczny, niedokładny. Nie wiem czy Meite nie zagrałby lepiej.

Taktyka chyba niezła... Najpierw ich trzeba zneutralizować i to wychodzi. Oby tak dalej.
ODPOWIEDZ