Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Atalanta - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Re: Atalanta - Milan

Post autor: Renesco »

Na ten moment znamy 25 drużyn na 32 które wystąpią w przyszłorocznej LM i Milan ma 24 współczynnik. Wystarczy zatem, że z eliminacji awansuje jedna ekipa z siedmiu z wyższym od nas współczynnikiem i lądujemy w 4 koszyku.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Renesco pisze: 24 maja 2021, 8:42 Nic mnie tak przez te 7 lat nie wkurzało, jak dający się nabrać na retorykę, że to trener jest największym problemem Milanu.
U mnie było dokładnie tak samo.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

https://kassiesa.net/uefa/seedcl2021.html

Jak na razie jesteśmy na przedostatnim miejscu w 4. koszyku...
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

I myślę, że poza ten 4 koszyk nie wyjdziemy. Czeka nas trudna i wyboista droga Interu, to oczywiste.

Ja podobnie, jak renesco, będę chłonąć mercato pełnymi garściami, właśnie na to między innymi czekałem przez tyle lat.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Na pewno będzie grupa śmierci w LM i nie nastawiam się szczególnie na wyjście z niej. Tzn. zobaczymy, te losowania czasem są dziwne, przebieg meczów też, tak że kto wie. Ale postawmy sprawę jasno - idziemy do LM po naukę (i kasę) i w następnym sezonie najważniejsze będzie utrzymanie miejsca w top 4 w lidze, a nie jakieś szaleństwa w pucharach.

Wiele teraz zależy od zarządu. Mamy nasze oczywiste braki do uzupełnienia, ale też patrząc na chłodno, jasne stają się ograniczenia niektórych piłkarzy. Szanuję Hakana i uważam, że rozegrał niezły sezon, ma on wielki potencjał i potrafi być decydujący, ale... Piłka jest brutalna. Za rzadko pokazuje się ze swojej najlepszej strony, trudno na niego liczyć w krytycznych momentach. Gdyby trafił się ktoś lepszy, to bez żalu bym go pożegnał, chociaż lubię tego chłopaka.

To samo dotyczy Bennacera. Na niego mega liczyłem, w sumie nadal wierzę że ma papiery na topowego piłkarza, ale musi się ogarnąć. Jemu bym jeszcze dał szansę, bo ewidentnie zatrzymały go kontuzje i nie mógł wjechać na ten poziom, który prezentował rok temu i jesienią. Chyba głowa trochę siada, spalał się w ważnych meczach, potrafi wciąż podać do przeciwnika, jest elektryczny. Potrzebuje stabilizacji i kroku do przodu, albo utknie na półce przeciętniaka z przebłyskami.

Niestety nie da się wszystkiego załatwić w jednym okienku, ale - no właśnie. Zarząd musi mieć świadomość, że mimo sukcesu musimy iść do przodu i trzeba próbować zwiększać konkurencję i podnosić poziom. To jest fajny szkielet drużyny, ale jeszcze nie projekt na poziomie fazy pucharowej LM i to dość wyraźnie.

Co do Piolego. Może to jest ten moment, w którym wskoczy półkę wyżej. Obserwuję go, widzę że ma bardzo konkretny warsztat i pomysły. Popełnia jeszcze błędy, ale to ciekawy trener. Chłodna głowa, dobry psycholog, dociera do graczy, ma z nimi dobry kontakt. Do tego potrafi zaskoczyć pomysłem, rotować, dopasować taktykę pod przeciwnika. Czasem nie trafia, ale wreszcie czuję, że mamy za sobą Trenera, a nie namiastkę. Kogoś, kto rzeczywiście wie co robi. Strasznie mi zaimponował tym finiszem. Właściwie każdy mecz był inny, w każdym były niuanse zmieniające grę, a skończyło się na tym, że przeciwnicy sobie nie pograli. 14:0, dziękuję bardzo.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Hakan potrafił mi zawsze dawać tyle radości, ile frustracji. Lubiłem go zawsze, ale bez żalu bym się pożegnał. Benek wciąż myślę, że ma jeszcze sporo nieodkrytego potencjału, ale też ciekaw jestem, czy powoli w jego buty nie uda się wchodzić w Tonalemu. Liczę na progres w wykonaniu tego chłopaka.

No i ja też nie ukrywam, że będę śledził mercato z wypiekami na twarzy, bo jestem uzależniony od Milanu i muszę być zawsze na bieżąco. Micha mi się nie przestaje śmiać od gola na 2:0. Wierzę, że to jest dopiero początek.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Również bym pożegnał Hakana mimo tego, że w 2020 był chyba najlepszą "10" na świecie. Potrafił być decydujący, ale od wielu miesięcy jest bardzo nieregularny i moim zdaniem nie wart 5 mln, których oczekuje. W jego miejsce widziałbym duet De Paul + (darmowy) Mkhitaryan, gdzie ten pierwszy dodatkowo mógłby grać na prawym skrzydle, więc każdy by łapał swoje minuty.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Tylko kto za Hakana? To wydatek co najmniej 30-40 milionów i pensji na poziomie 3-4 milionów (Rodrigo de Paul?), w sytuacji, gdy wykupujemy Tomoriego i Tonaliego oraz potrzebujemy napastnika i prawoskrzydłowego. Chyba że jest ktoś do wyjęcia za darmo, o kim nie wiem, kto jest co najmniej porównywalny i może się jeszcze rozwinąć. Bo Hakan, niestety, chyba w tym sezonie pokazał, że jest dobrym graczem, chwilami bardzo dobrym, ale pewnego poziomu nie przeskoczy, zbyt często dobre mecze przeplata ze słabymi, etc.

Ciekawi mnie przypadek Diaza. Początek miał niezły, ale później - w zasadzie przez cały sezon (!) - był przeciętny. Ale od momentu meczu z Juve, nie licząc cagliari, gdzier wszyscy zawiedli, grał naprawdę bardzo dobrze. Przede wszystkim zaś pokazał kilka cech, o które go nie podejrzewałem: niezła szybkość, dobry strzał i to z dwóch nóg czy możliwość grania na różnych pozycjach. Dobrze byłoby go zatrzymać jeszcze w kolejnym sezonie i zobaczyć, czy może się rozwinąć.

Ps. yahoo323, szacunek za tak świetne przewidzenie końcówki sezonu.

Edit: Widzę, że w międzyczasie kamilus częściowo odpowiedział na moje pytania. Tylko Mkhitaryan ma podobno zostać w Rzymie.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2021, 10:11 przez pandoktor, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Mam wątpliwości co do tego, czy Miki byłby właściwym zastępstwem za Hakana. Calhanoglu co by o nim nie mówić bierze aktywnie udział w obu fazach gry i ataku i obronie, czy Ormianim jest "10", która również będzie efektywna w obu tych obszarach? Kolejna sprawa to jego wiek i oczekiwania finansowe. Nie jestem pewien, czy różnice pomiędzy wymaganiami Henryka i Hakana będą istotne.

Patrząc w kierunku Rzymu zdecydowanie bardziej przemawia do mnie ich kapitan. Pellegrini ma rok kontraktu i o ile dobrze kojarzę klauzulę na poziomie 30 mln euro. Jest 2 lata młodszy od Hakana, a jako ofensywny pomocnik wykręcał naprawdę przyzwoite liczby w Serie A. Jego istotna wada to na pewno podatność na kontuzje. Niby w jego kartotece nie ma jakiś bardzo poważnych urazów, ale łapie je dość regularnie.

Wspomniany wcześniej De Paul to na pewno ciekawa opcja, pod warunkiem, że kosztowałby około 30 mln euro.
Awatar użytkownika
mms
Milanista
Milanista

Post autor: mms »

pandoktor pisze: 24 maja 2021, 10:08 To wydatek co najmniej 30-40 milionów i pensji na poziomie 3-4 milionów (Rodrigo de Paul?)
To jest pewnie na ten moment jeden z bardziej rozchwytywanych piłkarzy w Europie. W samych Włoszech Juve może lekką ręką dać mu pensję na poziomie 7-8 mln netto. Czuję, że właśnie tam wyląduje. Nie mówiąc o ofertach z Anglii, które byłoby trudno przebić. Jeśli jednak Rodrigo zdecydowałby się na pozostanie we Włoszech to kluczowy poza zarobkami może okazać się dla niego aspekt sportowy i rola w zespole. I u nas i w Juve byłby pierwszoplanową postacią. Z miejsca stałby się liderem. Jeśli jednak Turek przedłuży umowę, a śpiewy w szatni i emanująca od niego radość związana z awansem do LM mogą na to wskazywać, to raczej nie ma tematu.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

mms pisze: 24 maja 2021, 10:25 Jeśli jednak Turek przedłuży umowę, a śpiewy w szatni i emanująca od niego radość związana z awansem do LM mogą na to wskazywać, to raczej nie ma tematu.
Heh tym samym się sugerowałem niedawno pisząc na forum, po czym zostałem zgaszony szybko, że przeciez Thiago Silva tez reklamował nowe koszulki itd :) Także patrząc na zachowanie Hakana + dodając coraz poważniejsze głosy z Włoch wiem, że nic nie wiem. Osobiście jednak chciałbym, żeby został i jak najszybciej zostało to potwierdzone.
Pod kątem De Paula (i pewnie paru innych graczy) to z jednej strony mamy kartę przetargową w postaci LM, z drugiej pewnie byłoby jeszcze łatwiej gdyby Juve jednak skończyło poza top4.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Zawsze wierzę do końca, chociaż z wiekiem do głosu bardziej dochodzi zdrowy rozsądek. I tutaj muszę się przyznać, że w obecnym sezonie 3-4 razy widziałem nas bezpowrotnie poza LM. Jestem z tym klubem od końcówki lat 80-tych (pamiętne Euro '88, trzech Holendrów, z których Rijkaard przypadł mi w udziale jako ksywka na podwórkowym boisku), więc w naturalny sposób Milan to stała część mojego życia i pewnie już tak pozostanie. Idą za tym przede wszystkim: duży wydatek emocjonalny (skrajne emocje - radość i smutek, nerwy, zawody, rozterki, wiara i nadzieja) oraz poświęcony czas. Piłka nożna to - jak rzekł kiedyś bodajże Jan Paweł II - najważniejsza z tych nieważnych w życiu rzeczy i tak, uważam, ostatecznie trzeba do niej podchodzić. Nie jest to łatwe, bo ta miłość, jak się okazuje, jest ślepa i się temu wymyka. Obserwując przez lata wypowiedzi, zachowanie i działalność kibiców (również z tutejszego forum), stwierdzam, że w większości jesteśmy uzależnieni od tej ślepej miłości. I co z tym zrobić? Chyba na razie nic :wink: .

Milan niesamowicie zaskoczył mnie in plus. Sezon w Serie A, rozstrzygnięcia i rozgrywki w całej Europie, wyczyny Lewandowskiego i wreszcie samego Milanu to jest "kosmos", który - dokładając covidową rzeczywistość, jawi się jako czasy apokaliptyczne. Radość, po tylu latach frustracji, wkurzenia, i gasnącej nadziei jest niewyobrażalna. Jestem wśród tych, którzy twierdzą, że w razie braku kwalifikacji do LM najprawdopodobniej czekała by nas kolejna dekada bagna. Ale liczy się to, że ta młoda drużyna dokonała niewyobrażalnych "akrobacji", by wspiąć się dużo wyżej ponad postawiony przed sezonem cel. Mogła śmiało, a jednak nie stanęła w jednym szeregu z Leicester, Napoli i Eintrachtem. I to zostanie na długo zapamiętane. Oczywiście, że trzeba chłodno na sprawy patrzeć i nie dać się zwieść złudnemu wrażeniu, że to już co najmniej połowa drogi i trzeba będzie zadbać jedynie o kosmetykę. Otóż nie! Wciąż brakuje temu zespołowi sporo jakości, głębi składu, doświadczenia i być może lepszego trenera, co do którego, swoją drogą, mam duży szacunek za to, czego dokonał w półtora roku. Czas również najwyższy, by oczyścić szatnię z tych, którzy nie chcą albo za mało chcą iść z Milanem pod rękę, zrobić porządek w kwestii opaski kapitańskiej i kontraktów. Jestem jednak w tej kwestii optymistycznie nastawiony, bo ufam Maldiniemu i Piolemu jako osobie oraz wartościom, które reprezentuje i jestem pewien, że twardo stąpają po ziemi i stoją w prawdzie wobec rzeczywistości. Mam jednocześnie nadzieję, że Gazidis i Elliot nie zniszczą tego projektu i nie sprowadzą go do czysto ekonomicznego tworu. A łatwo im ewentualnie nie będzie wypłukać klubu z wyższych wartości, zważając na kibiców, Maldiniego, Baresiego i całe środowisko Milanu.

Jeszcze co do samego meczu...
Myślę, że mieliśmy, mimo wszystko, sporo szczęścia, trafiając na okres wyraźnego zmęczenia i braku świeżości w szeregach Atalanty. Ktoś wyżej słusznie zauważył, że - pomimo zapowiedzi - jednak inaczej gra się kiedy cel został osiągnięty, a inaczej, gdy się ma nóż na gardle. To też miało swoje znaczenie, bo Atalanta nawet przez 5 minut nie rzuciła się na nas jak psy. Dodając do tego naszą "bezzębną" wczoraj formację ofensywną i to, że to akurat Kessie wszedł w buty egzekutora, to trzeba przyznać, że sporo korzystnych dla nas czynników złożyło się na ostateczny sukces. Nerwy zaczęły mi opadać około 80 minuty, więc nie miałem poczucia, że wszystko mamy pod kontrolą. Oddaję jednak przy tym Piolemu co należne, bo taktyka wypaliła i miała swoje solidne podstawy.

P.S. Yahoo323, niezła z Ciebie wróżka-Milanuszka :D
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

Ja konsekwentnie uważam, że nas nie stać na wypuszczenie Donnarummy i Hakana za darmo, a poza tym klub ma poważniejsze wydatki na wzmocnienia, więc logika podpowiada, że będzie przedłużenie. Mogę się srogo zawieść, ale Hakan wygląda mi jednak na dość ambitnego piłkarza i odcinanie kuponów na emeryturze w wieku 27 lat raczej nie wchodzi w grę. Z drugiej strony El Shaarawy na emeryta mi nie wygląda, a taki ruch wybrał...

Nawet nie wiecie jak się cieszę, że mój typ wszedł :D Zwłaszcza w okolicznościach meczu z Cagliari.
Forzamilan
Milanista
Milanista

Post autor: Forzamilan »

Tak naprawdę mamy zajebisty sklad. Wywalic hakana i kogos za niego. Dokupic napastnika, bo liczyc ze Ibra bedzie ciagle grał i to 90min jest naiwne. Wywalic leao, mandzukica, castiljego, krunica. Mozna by zostawic Hauge, choc pytanie jak jego forma, zostawic diaza na rezerwę, tonaliego, rebica oraz salemakersa tez na rezerw,e, dokupic kogos za hakana i na lewą i prawą pomoc. Mamy LM wiec moze ktos dobry by chcial do nas dolaczyc :)
pandoktor
Milanista
Milanista

Forzamilan pisze: 24 maja 2021, 12:50 Tak naprawdę mamy zajebisty sklad. Wywalic hakana i kogos za niego. Dokupic napastnika, bo liczyc ze Ibra bedzie ciagle grał i to 90min jest naiwne. Wywalic leao, mandzukica, castiljego, krunica. Mozna by zostawic Hauge, choc pytanie jak jego forma, zostawic diaza na rezerwę, tonaliego, rebica oraz salemakersa tez na rezerw,e, dokupic kogos za hakana i na lewą i prawą pomoc. Mamy LM wiec moze ktos dobry by chcial do nas dolaczyc :)
Forsberg? ;-)
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Dopiero ze mnie spływają emocje dnia wczorajszego. Brawo Pioli, brawo Milan. Nie graliśmy wielkiego meczu. Wydaje mi się, że gdyby Atalanta nie miała zapewnionego udziału w LM miałaby większą motywację albo agresję, ale prawda jest też taka, że meczu nie odpuściła. Udało się wygrać i nie rozkleić. Nie było wielkiego grania, ale nie było mamałygi. Ja widziałem motywację, koncentrację i chęci odniesienia sukcesu w postaci zrealizowania celu jakim było miejsce gwarantujące awans do LM. Za to dziękuję Pioliemu i drużynie. Prawda jest taka, że równie dobrze mogliśmy zagrać kompletnie beznadziejny mecz i skończyć jak Napoli. Ta drużyna po raz kolejny udowodniła, że potrafi i to jest coś czego brakowało przez wiele lat z incydentalnymi wyjątkami. Więc jeszcze raz brawa dla Pioliego i chłopaków.
Szkoda jedynie Gattuso i Zielińskiego oraz dostania się Juventusu do LM. Nie chodzi nawet o antypatię do Juve. Ich brak udziału w LM wiązałby się z mniejszym wpływem gotówki, jakąś nerwowością i pewnie dużymi przetasowaniami co pomogłoby w wyrównaniu sił w Serie A, mniejszym polem manewru na rynku transferowym i jeszcze ciekawszym przyszłym sezonem.

Mam ochotę podsumować ten sezon Milanu, ale to już w innym dziale.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Ja po meczu z Cagliari miałem odczucie, że jeszcze piłka w grze i jakoś dziwnie nie stresowałem się przez cały tydzień. Wpływ na to miały ostatnie wyniki i gra, szczególnie to co nasi piłkarze pokazali z Juve.
Wczoraj początkowo przeskakiwałem między 3 kanałami, przy stanie 3:0 dla Juve już tylko pomiędzy 2. Po bramce dla Napoli i kilku groźnych strzałach Atalanty na naszą bramkę, miałem odczucie, że jesteśmy w LM, ale wisimy praktycznie na włosku. Po tym jak w Neapolu doszło do wyrównania, a ataki Atalanty zmniejszyły się, odetchnąłem nieco. Po odgwizdaniu drugiego karnego byłem już pewien LM, bo nawet w przypadku niestrzelenia, była już "późna godzina".
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Ależ ulga. Ależ radość. Podobnie jak wielu tutaj po meczu z Cagliari byłem w dołku, uznawałem nasze szanse na LM za niewielkie. Milan bez napastnika ma się przeciwstawić walczącej o historyczny wynik Atalancie, która jest kryptonitem Piolego? Ale jednak udało się, zespół młodych gniewnych wydziera wicemistrzostwo Włoch. Piękna historia.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Wygraliśmy ze wszystkimi w tym sezonie. :brawo:
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Kurde Panowie ktoś kiedyś napisał jakiś fajny post (o awansie do LM??) i mieliśmy sie zrzucić na dobrą flachę. Przypomni ktoś gdzie to było? Bo tzreba zweryfkować temat xD
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

bogiel 5 kolejek temu pisał "spokojnie, 13/15" co ja parę dni temu przypomniałem screenem w wątku Serie A :)
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

bogiel dawaj nr konta, flacha się należy :D
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Albo daj adres paczkomatu, to podrzucę jakieś fajne %. :P
pandoktor
Milanista
Milanista

Było nas więcej składających się!

bogiel, podrzuć któremuś z chłopaków na priv adres, a potem wrzućcie dane do przelewu. Należy się :-)
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Ja chętnie podrzucę jakąś butelczynę, bo nie dość, że kilka tygodni temu zrobiłem sobie zapasy (a że piję mniej w rok niż przeciętny student w weekend, to wciąż prawie wszystko mam nieruszone), to na dodatek ostatnio jeszcze wygrałem butelczynę w zakładzie z jednym z użytkowników na .com.pl. :)

No i przede wszystkim - co znaczy jedna butelka w porównaniu z 13/15 i awansem do LM? xD
ODPOWIEDZ