Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Torino - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
mms
Milanista
Milanista

Torino - Milan

Post autor: mms »

Po niedzielnej wizycie w Turynie humory w klubie i wśród kibiców są wyborne. Ziścił się sen każdego sympatyka Milanu. Upokorzenie klubu z Turynu i prawdopodobne wyrzucenie ich z LM w przyszłym sezonie. Prawdopodobne to słowo klucz. Pomimo tego, że wg przewidywań daje się nam ten moment 82% na awans do LM, to Juve nadal ma 29%. To dwa następne mecze pokażą ile jesteśmy warci i czy potrafimy dokończyć robotę. Łatwo nie będzie. Ostatni raz z Bykami na wyjeździe wygraliśmy w 2012-tym roku. Ich drużyna notuje więcej niż solidne wyniki i wciąż walczy o utrzymanie. My zagramy bez człowieka, który przed meczem wywołuje odpowiednie nastawienie wśród piłkarzy, a w jego trakcie jest w stanie skupić na sobie uwagę 2-3 graczy przeciwnika. Boję się tego, że z Ante na szpicy znowu będziemy cierpieć. Do tego zabraknie Saelemaekersa i jest więcej niż prawdopodobne, że znowu będziemy musieli oglądać na prawej flance Castillejo.

Za nami w tym meczu przemawia optymizm wlany w zespół po ostatniej kolejce oraz to jak gramy w tym sezonie na wyjazdach. Na papierze jesteśmy drużyną lepszą, ale jak pokazuje końcówka tego sezonu, nie zawsze jest to aspekt najważniejszy. Kluczowe dla przebiegu spotkania powinno być szybkie strzelenie bramki i kontrolowanie meczu. Czy nam się uda? Przekonamy się za kilkanaście godzin.
rafal996
Milanista
Milanista

Re: Torino - Milan

Post autor: rafal996 »

Boję się tego meczu bardziej niż tego z Juve. Wtedy można było brać pod uwagę porażkę, byłaby wielkim problemem, ale przegrać z Juve na wyjeździe to nie tragedia. Teraz z kolei po prostu musimy. Wpadka może zaprzepaścić do to, wywalczyliśmy w niedzielę i przez cały sezon.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Z jednej strony nie wygraliśmy z Torino na wyjeździe od wielu lat. Z drugiej strony Torino u siebie wygrało tylko 3 z 17 spotkań, a my na wyjeździe wygraliśmy 14 z 17 meczów. Z trzeciej strony Torino te 3 mecze wygrało w ostatnim czasie w ciągu 5 ostatnich spotkań domowych. Z czwartej strony trochę ustabilizowali swoją sytuację w lidze i nie grają z nami o "być albo nie być". Z piątej strony wypadł nam Ibra.

Powodów za tym, że powinniśmy gładko wygrać, jak i zaliczyć wpadkę jest mnóstwo i mógłbym je mnożyć. Mam bardzo ambiwalentne odczucia. Nie wykluczam wojny błyskawicznej i gradu strzelonych goli po naszej stronie, jak i remake'u meczu ze Spezią.

Pal licho jak to będzie wyglądać, mam małe marzenie, żeby dzisiaj przed pójściem spać zerknąć na tabelę Serie A, a tam zobaczyć Milan z 75 punktami.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Renesco pisze: 12 maja 2021, 9:56 Z piątej strony wypadł nam Ibra.
LGdS przytacza dziś ciekawe dane - w 2021 r. z Ibrą mamy średnia 2,2 na mecz, bez niego 1,3. W 2020 r. tak nie było. Czyli jak jesteśmy w formie brak Zlatana nam nie straszny, ale jak wpadamy w dołek, to jego brak nam ciąży.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Renesco pisze: 12 maja 2021, 9:56 , mam małe marzenie, żeby dzisiaj przed pójściem spać zerknąć na tabelę Serie A, a tam zobaczyć Milan z 75 punktami.
Kibice Milanu to nie są wymagający ludzie, takie skromne marzenia :mrgreen:
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
rafal996
Milanista
Milanista

75 punktów to według wróżbity Piolego ilość, która powinna wystarczyć do LM. Przekonamy się ;)
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Rany, ale my piękne bramki strzelamy ostatnio :o
rafal996
Milanista
Milanista

Szkoda że ten gol Calabrii nie został zaliczony, bo byłbym spokojniejszy. 2:0 to niebezpieczny wynik ;) Było już trochę nerwów po błędzie Hakana, wystarczy taka przypadkowa bramka i będzie gorąco.

Bardzo fajnie gra dziś Rebic.

Wchodzi Meite za Bennacera - oby nie uraz...
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Diaz jaka forma!
Ok, można przełączyc na Sassuolo i trzymać za nich kciuki ;)
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Bubu, tylko napisałeś i za chwilę Sassuolo z golem. :P
rafal996 pisze: 12 maja 2021, 21:50 Wchodzi Meite za Bennacera - oby nie uraz...
Nic nie wskazywało na uraz, więc najprawdopodobniej zmiana prewencyjna, by nie wyłapał czerwa.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Ale akcja :O :prayer: :prayer: :prayer:
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
rafal996
Milanista
Milanista

Zasłużyliśmy na ten mecz :D Już można to napisać - jeden krok do postawienia pozostał.

Juve trzeci gol, jeszcze oddychają.
rafal996
Milanista
Milanista

Co ja patrzę ;) Absolutny gwałt. Nawet kontry nam wychodzą :P
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Ciekawe kiedy ostatni raz strzeliliśmy przeciwnikom 6 bramek, pamięta ktoś? :P
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Aż mi szkoda Torino i nie liczyłbym na Belottiego latem :D

EDIT: BTW Pobega doppietta.
pandoktor
Milanista
Milanista

Renesco pisze: 12 maja 2021, 22:21 Aż mi szkoda Torino i nie liczyłbym na Belottiego latem :D
A kto pisał o gradzie goli dzis? :D
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

kamilus pisze: 12 maja 2021, 22:18 Ciekawe kiedy ostatni raz strzeliliśmy przeciwnikom 6 bramek, pamięta ktoś? :P
Wczoraj była 20 rocznica chyba ostatniej wygranej 6:0 w lidze. Wielu powinno pamiętać z kim :)
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

A rzeczywiście, nawet wczoraj oglądałem ponownie skrót. Eh, starość nie radość... :(
rafal996
Milanista
Milanista

6:0 to już jest nieaktualne :D
pandoktor
Milanista
Milanista

W latach 50' też wygraliśmy 7:0 z Torino :-)

A Ante drugi sezon z rzędu (przynajmniej) 11 bramek w lidze.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Naprawde :dance: masakra
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Pędziłem z roboty żeby zdążyć na ten mecz i było warto :twisted: Poezja. Po takiej końcówce sezonu po prostu musimy dowieźć tę LM. Za tydzień musi być komplet z Cagliarii oby Juve nie wygrało z Interem. Tak strasznie chcę żebyśmy wreszcie wrócili do LM i tak cholernie nam się to za ten sezon należy. Ale widać, że wszystkie drużyny pozostające w grze są niesamowicie zdeterminowane - nawet Stara Dama, która się szybko otrząsnęła po gongu od nas.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

W zasadzie to już przed pierwszym gwizdkiem w niedzielę możemy mieć ten awans. Inter nie odpuści i dobrze. Bardzo mnie wkurzało jak Juve oddawało ostatnie mecze w poprzednich sezonach. W sobotę wypada im przypieczętować karę.

Miła odmiana w ostatnich dniach, bo ten skrajny defetyzm wielu kibiców doprowadzał do szału.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Co się tam wydarzyło?? Matko co za upokorzenie Torino... jaki wstyd... Szybko rzucili biały ręcznik a my przejechaliśmy się po nich jak walec. Tutaj nie ma niczego do dodania.... absolutny majstersztyk. Nawet Donnarumma ogarnął, kiedy to Hakan postanowił dać mu trochę pracy. Brawo.
Szkoda, że Lazio jak zwykle przyfarciło i strzelili w 90+5, szkoda, że Juventus się ogarnął ale w sobotę może być ich koniec. Przypomnę Juventus - Inter oraz Roma - Lazio.
Cagliari na pewno nie odpuści, bo zapewne Benevento wygra z Crotone i zbliżą się do nich na punkt więc to będzie bardzo trudny mecz. Ale my w gazie... nie potrafię sobie wyobrazić innego wyniku jak nasze zwycięstwo chyba, że sobota się okaże dla nas piękna. Porażka Juve, remis Lazio. Niech się tak skończy.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Chyba najważniejsze to ugranie przynajmniej 1 punktu przez Atalantę, dzięki czemu unikniemy małej tabeli na koniec i sprawa awansu będzie w naszych rękach w meczu z Cagliari, bo jeśli z nimi wygramy, to nie będziemy musieli oglądać się na Turyńczyków.
ODPOWIEDZ