Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Torino - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Kocham Gattuso i tego się właśnie obawiałem gdy go zatrudnili, że dojdzie do takiego momentu w którym nie dźwignie ciężaru w kluczowym momencie sezonu. 6 pkt w 8 meczach. :help:
Wina leży na równi po każdej stronie i normalnie miałbym nadzieję, że piłkarze znajdą jaja i zareagują na kompromitację, ale przy tych wkładach ciężko nawet o tym marzyć. Szkoda Cutrone, bo jemu chyba jedynemu z tej grupy jest naprawdę przykro.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Post autor: Gzikuu »

bogiel, nie tym razem, nie można być aż tak niepragmatycznym. Tym bardziej, że reakcje Leo i Maldiniego pokazywanych w czasie meczu wiele mówiły. Najważniejsze jednak, że nie mogą tak traktować kibiców, bo mecz oddaliśmy gdzieś w godzinach konferencji prasowej, a to jest niegodne.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Nawet mi specjalnie nie jest szkoda, bo to nie jest spadanie z wysokiego konia, tylko potwierdzenie tego, co było widać od tygodni. Dziś Milan posypał się dokumentnie, mimo że przeciwnik też grał antyfutbol. Ale wystarczyło na nas - znowu.

Nie ma czego ratować, to są zgliszcza. W krótkim czasie od derbów nie zostało nic z drużyny, która umiała postawić się każdemu. I kolejny sezon, w którym niby coś tam gramy, ale potem przychodzi odcięcie prądu i koniec marzeń.

Na ten moment trudno wierzyć w cokolwiek, chociaż oczywiście w tej dziwacznej lidze jeszcze wszystko jest możliwe. Mam jednak dziwne przeczucie, że teraz niespodzianki się skończą. Jest duża szansa, że nie tylko LM, ale LE też nie będzie. I to jest naprawdę kompromitacja.

Nie wiem co z Gattuso bym zrobił... To, że nie może być trenerem w przyszłym sezonie, bez względu na rozstrzygnięcia w ostatnich kolejkach, jest dla mnie jasne już od jakiegoś czasu. Ale czy jest sens zmieniać już teraz? Wiadomo, że docelowy trener teraz nas nie obejmie, czyli musiałby to być asystent lub trener Primavery i to ze świadomością, że tylko na 4 mecze. Czy jest szansa, że to coś zmieni?

Bo jeśli liczymy na wstrząs, to niech to przejmie na końcówkę... Leonardo.
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

acmilan1899 pisze:Ktoś wierzy, że za rok będzie nam łatwiej wejść do LM?
Nie, przynajmniej ja. To dalej będzie na takiej zasadzie jak dotychczas, że jak powalczymy to może się nam uda, ale przynajmniej 3 kluby będą wciąż silniejsze od nas (Juve, Napoli, Inter - nie przewiduję braku inwestycji, chociaż 2 pierwsze nie muszą nic robić, żeby lepszymi pozostać), zostanie zagadkowa Roma (jeśli chcą Conte, to nie po to, żeby pudrował trupa), no i kilka klubów, które od lat lubimy ignorować, a które od lat lubią płatać nam figle - na czele z Lazio.
Gzikuu pisze:Jedno jest pewne, nasza podstawowa 11 ma w sobie olbrzymią jakość, trzeba im tylko pokazać schematy i zaszczepić energię oraz dokupić kilka elementów układanki, żeby wzmocnić konkurencję.
Ja tej pewności co do olbrzymiej jakości jakoś nie mam. Jakość do gry w piłkę na pewno jednak jest.

Głupie zachowanie Romka, który do tego naprawdę zbyt często biegnie gadać z sędzią. Kilka błędów Gigio. Kilka Contiego. Przy karnym to podstawy były, ale to taki z takich bardzo miękkich. Inna rzecz, że w innej sytuacji angielski komentator pieklił się, że powinien być, chyba z Belottim.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
viacheslav
Milanista
Milanista

Post autor: viacheslav »

Chyba trochę błąd, że trener nie poleciał po Olympiakosie.
GoliMilan
Milanista
Milanista

Post autor: GoliMilan »

To nie Gattuso przegrał nam sezon, tylko Leo z Paolo, którzy po porażce z Dudelange nie wywalili go na zbity pysk!!!
GoliMilan
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

carlos pisze:Inna rzecz, że w innej sytuacji angielski komentator pieklił się, że powinien być, chyba z Belottim.
Po tej sytuacji, gdzie był trochę ściągany przez Musacchio? Zgoda, że tam więcej powodów było, ale to wciąż sytuacja z gatunku (przysłowiowo) pół na pół. Błędu sędzia tam nie popełnił, pieklić się nie ma o co.
rafal996
Milanista
Milanista

Gzikuu pisze: I dla pewności, brak pucharów dla nas = ominięcie FPP i możliwość swobodnego inwestowania?
Oczywiście, pod warunkiem że w następnych sezonach też nie będziemy grać w pucharach. Wtedy możemy sobie inwestować ile chcemy ;)
Przecież widzisz, że FFP działa wstecz, za poprzednie sezony. Za końcówki Silvio nie graliśmy w pucharach, a właśnie za to mamy teraz sankcje.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

GoliMilan pisze: tylko Leo z Paolo, którzy po porażce z Dudelange nie wywalili go na zbity pysk!!!
A tak, to wszyscy zdrowi?
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
MK92

Post autor: MK92 »

Nowa miotła potrzebna od zaraz, bo gorzej i tak nie będzie, chociaż z drugiej strony może lepiej od razu zająć to ósme miejsce i nie przeżywać po raz enty męczarni z Dudelangami i innymi Olympiakosami w Lidze Europy... O tym żenującym pod każdym względem - łącznie z sędziowaniem - meczu z Torino pisać nie ma czego, bo Milan nie wyszedł na boisko. Liczę, że jutro powstanie taka symboliczna klamra - Rino został naszym trenerem po meczu z Bykami i przestanie nim być również po spotkaniu z ekipą Granata.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Jakość w piłkarzach jest, mniejsza lub większa, ale jest. Zabrakło jej na ławce trenerskiej, gdzie jak się trafi dobry fachowiec, to nawet ze słabych graczy jest w stanie wykrzesać "ogień". Zatem jeśli mielibyśmy tylko dokonać jednego wzmocnienia w lecie - trenera na takiego z wyższej półki - to i tak powinno być znacznie lepiej niż obecnie.

A co do LM - wiadomo, każdy po cichu miał nadzieję, że się uda, ale mam nadzieję, że prawdą były słowa wypowiadane przez zarząd, że Liga Mistrzów w tym sezonie to nie jest konieczność. Owszem, obawiam się, że to była kurtuazja i próba zdejmowania presji z piłkarzy, ale na potwierdzenie tych słów może świadczyć fakt, że nie zmieniono Gattuso w grudniu i dano mu kolejne szanse. I mam też nadzieję, że obejdzie się bez masowej wyprzedaży składu, bo mamy kilku graczy, których mimo wszystko bym żałował.
rafal996
Milanista
Milanista

carlos pisze:Przy karnym to podstawy były, ale to taki z takich bardzo miękkich
Tu bym się jednak pochylił. Bo jasne, że sędzia się wybroni (ręce Kessiego na plecach) i jasne, że to absolutnie nie tłumaczy naszej gry. Ale jednak karny był mega śmieszny.
To jest to miejsce, gdzie kończy się ścisłe pojmowanie przepisów, a zaczyna interpretacja sędziego. Oczywiście Kessie położył rękę na plecach przeciwnika, jasne. Ale też widać, że on go w żaden sposób nie popycha, a facet podskakuje i upada w zasadzie przed kontaktem, ewidentnie szukając karnego. Będę tu nieobiektywny jako kibic Milanu, ale serio nie miałem nigdy problemu z przyznaniem, że to bzdura, nawet jeśli takie karne dostawał Milan. Dla mnie to jest mimo wszystko błąd w interpretacji. Kontakt był, ale piłka nożna to gra kontaktowa. Takich kontaktów, w znaczeniu że zawodnicy się dotykają, jest w każdym meczu mnóstwo. Co innego jednak, kiedy zawodnik odpycha i powoduje upadek, a co innego kiedy wystawia rękę w naturalnym geście obrony przed napierającym plecami rywalem.

Już w pierwszej akcji po karnym, Paqueta dostał łokciem od rywala w polu karnym. Co ciekawe, sędzia zagwizdał faul Paquety, bo później to on trafił rywala. Niemniej jednak najpierw sam dostał. Może powinien paść na murawę. A może to po prostu normalna walka o piłkę, jakiś jest setki?

I nie piszę tego, żeby Milan wybielić. Jeśli już, to może obronić Kessiego, bo naprawdę nie widzę tam jego winy.

Romagnoli to z kolei temat-rzeka... Facet, który bez przerwy dostaje kartki za gesty i rozmowy, chociaż u wielu innych zawodników coś takiego przechodzi bez problemu. Może faktycznie on jest w tym szczególnie sugestywny lub ma agresywną gadkę. Może. Ale wygląda to jednak dziwnie.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Nasz zarząd poszedł do szatni. Czekamy na donosy.
Soja
Milanista
Milanista

Post autor: Soja »

rafal996 pisze:kolejny sezon, w którym niby coś tam gramy, ale potem przychodzi odcięcie prądu i koniec marzeń.
Takie same odczucia u mnie.
Bez pastwienia się nad Gattuso, piłkarzami czy działaczami.
Po prostu od wielu lat powtarzamy ten sam schemat z trenerami bez doświadczenia, którzy potrafią dźwignąć zespół tylko na krótko (o ile w ogóle).

Wg mnie faworytem do LM jest w tym momencie Roma, która w porę zatrudniła Trenera Strażaka podczas gdy u nas w tym momencie zostały tylko zgliszcza.
Puchary Europy: 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007...?2022?
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Dzięki za wyjaśnienie FPP, rzeczywiście, przecież nawet teraz ciągnie się za nami smród z czasów Łysych.

Dobrze, że przy okazji nie kibicuję Widzewowi z mojego miasta, który pobił w ten weekend rekord Polski, remisując 10 razy z rzędu, bo bym się chyba zastrzelił. Chociaż pierwsza porażka z Torino od 2001 roku też boli.

A nowy trener, byle kto do końca sezonu jest potrzebny. Spójrzcie co robi "nowa miotła" - Vuković w Legii, Ojrzyński w Wiśle Płock czy Ranieri w Romie. Warto zaryzykować, bo do stracenia już nie mamy nic.
Adin
Milanista
Milanista

Gattuso też był strażakiem.
Awatar użytkownika
selhaard
Milanista
Milanista

Post autor: selhaard »

Chciałam tylko powiedzieć, że jestem pełna SZACUNKU dla ludzi, którzy tam pojechali, widzieli to na ZYWO, a po siedemdziesiątej minucie jeszcze STALI i nawet coś tam śpiewali. Szacunek. Czysta miłość. Mam nadzieję że ta sama czysta miłość pozwoli im niczego nie spalić po drodze do domu...
Jeśli chodzi o Rino, przez którego nie udzielam się nigdzie z niczym, bo czysta miłość nie pozwala mi na niego pluć... Mam nadzieję, że odnajdzie w sobie odwagę którą niegdyś miał w sercu i poda się do dymisji. Nikt jej nie musi przyjmować, nikt nie musi go zwalniać, ale chciałabym usłyszeć od niego, w pierwszej kolejności, że to nie wyszło. A miłość do klubu nie wystarczy żeby nim kierować
Z miłością
Selhaard
to wszystko taty wina
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

carlos pisze:przynajmniej 3 kluby będą wciąż silniejsze od nas (Juve, Napoli, Inter - nie przewiduję braku inwestycji, chociaż 2 pierwsze nie muszą nic robić, żeby lepszymi pozostać), zostanie zagadkowa Roma (jeśli chcą Conte, to nie po to, żeby pudrował trupa), no i kilka klubów, które od lat lubimy ignorować, a które od lat lubią płatać nam figle - na czele z Lazio.
Ale z drugiej strony są w futbolu pewne cykle, które kiedyś mają swój koniec. Ciężko uwierzyć, żeby Juve i Napoli złapało kryzys, ale taki Inter czy Roma nie muszą być silniejsze. Kto by się spodziewał, że w 2012 roku Juventus odbierze Milanowi scudetto i ogólnie będzie tak silny? Czy Lichtsteiner był lepszy od Contiego? Kto wierzył, że Pirlo, niby wypalony, wróci do pełnej dyspozycji. Że Marchisio i Barzagli staną się jednymi z najlepszych na swoich pozycjach (pamiętam, jak wcześniej były plotki łączące Claudio z Milanem i Milaniści odebrali je niezbyt pozytywnie, a potem Marchisio wystrzelił z formą).

Niech wreszcie przyjdzie ktoś, kto to poukłada. Leonardo? Czemu nie. Milan całkiem nieźle punktował za jego kadencji, w Interze też raczej wstydu sobie nie narobił. Z tego co widzę, Milan miał 3-ci najlepszy atak i drugą obronę pod jego wodzą. 4-2-fantazja... Chyba wtedy (i za Seedorfa) był ten słynny "krater" w środku, ale lepsze to niż... Totalny brak gry ofensywnej.
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Jeżeli ktoś myśli, że to przedmeczowa konferencja była plaskaczem w ryj dla kibiców, to polecam co ten ktoś powiedział po meczu. Fajnie, że jest szczery, ale jeżeli mówi, że nie ma wpływu na drużynę, która nie przykłada się na treningach, to ja już nie wiem co by musiał zrobić, żeby polecieć. Chyba wysrać się na gablotę z pucharami. Rino bierze na siebie odpowiedzialność, ale stołek fajny, wygodny i płacą więcej niż w Grecji, więc po co odchodzić...

https://www.acmilan.com.pl/news/26741/g ... zialnoscia
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Venomik, on tam stwierdził, że nie rozumie dlaczego faul, który byłby podyktowany poza polem karnym, nie jest gwizdnięty w nim. To są jego słowa, po prostu chcę pokazać, że były różne decyzje sędziego w tym meczu, nie przez wszystkich oceniane jako jawna grabież na Milanie.
rafal996, Kessie dał głupio pretekst, bo wokół nich luz, a on kładzie ręce na plecach rywala. Ale nie, zgadzam się z Tobą, że tu to był błąd sędziego. Nie powinno być karnych z takich sytuacji i tyle.
Paolo#3, cykle cyklami, ale i Juve i Napoli będzie i za rok w LM. Inter ma lepszą pozycję niż my, kadrową też, do tego mija im problem z FFP. Oczywiście mowa o papierowych przewidywaniach, tyle że im można cokolwiek wróżyć już dziś, a u nas ciężko cokolwiek złapać za pewnik. W którym kierunku to wszystko pójdzie?
Leo miał wszędzie krater w środku pola, czego by nie prowadził, ale wątpię, żeby wrócił do trenerki. Niech zajmuje się pracą w gabinecie.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2019, 23:51 przez carlos, łącznie zmieniany 1 raz.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Czytam to co podrzucił Gzikuu i:
Dziś i tak widziałem więcej życia w drużynie, niż w meczach z Parmą czy Lazio. Dziś chociaż staraliśmy się grać tak, jak zaplanowaliśmy.
On tak na serio? Niech już Leonardo obejmie ten zespół na ostatnie cztery mecze i przyjdzie ktoś nowy... Ehh.

Żeby wygrać trzeba strzelać bramki :]
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

W tym momencie trwa narada w szatni, dalej jeszcze tam siedzą. Serio ktoś oczekuje dymisji przed kamerami? To jest średniowiecze i ma być jakieś honorowe samobójstwo by gawiedź się mogła cieszyć? Będzie rano komunikat na 100 %, nic się nie martwcie.

Edit. Jednak nie zmieniają nic do końca sezonu. Zarząd ma chyba jakąś anielską wyrozumiałość, albo faktycznie żywcem nie ma zastępstwa.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2019, 23:58 przez miszcz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

miszcz, już Sky podało, że Rino nie zostanie zwolniony. Nie wiem czy to zabawne czy tragiczne, ale facet wprost mówi, że się poddał i nie ma wpływu na zawodników, za zarząd jest skłonny dać mu kolejną szansę. Nie umiem tego nazwać żadnymi słowami.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Nie ma zastępstwa żywcem, innego wyjaśnienia nie widzę. Rino nie chce opuścić tonącego okrętu i nie widzę tu powodów do hejtu.
To zarząd decyduje, nie on. Są tak samo winni jak Gattuso tej sytuacji.
Adin
Milanista
Milanista

Nawet jak każdy chciałby żeby nadeszła zmiana trenera. Juz za póżno. Nikt nie przyjdze na 4 kolejki.
ODPOWIEDZ