Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Arsenal - Milan 1/4 LE rewanż

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Arsenal - Milan 1/4 LE rewanż

Post autor: Renesco »

Otwieram nowy wątek meczowy.

Po "niezbyt" udanym pierwszym spotkaniu widzę, że poziom zainteresowania rewanżem jest umiarkowany :D

Może to dobrze? Presja na awans nie jest wysoka, bo większość pogodziła się z tym, że odrobienia dwubramkowej straty na wyjeździe z renomowanym zespołem jest mało prawdopodobne?

Ja mimo wszystko pozostaję optymistą. Oczywiście nie daje nam na awans wielkich szans, ale wydaje mi się, że nie wszystko jeszcze stracone. W pierwszym spotkaniu to my zawiedliśmy, a nie Arsenal rozegrał wielki mecz. Wciąż wydaje mi się, że odpowiednio zmotywowany Milan, grający wysokim pressingiem i zarażony przez Gattuso determinacją i wolą walki jest w stanie Kanonierów pokonać. Może nie dwoma bramkami tak, żeby awansować, ale kalkulowanie wyniku to ostatnia rzecz jakiej potrzebujemy. Już w starciu z Genoą widać było, że poprzednie spotkanie zostało "przepracowane" w głowach piłkarzy i nie jest dla nich obciążeniem.

Wydaje mi się też, że nawet jeśli nie awansujemy to zachowanie czystego konta, wygrana 1 bramką i podobne "pozytywne" scenariusze dadzą nam pozytywnego kopa w kontekście walki w Serie A.

:forzamilan:
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Ja też wierzę. Bo dlaczego nie? A ewentualne odpadnięcie na tym etapie z takim przeciwnikiem to przecież żaden wstyd.

Bardziej martwią mnie doniesienia na temat zdrowia piłkarzy. Gattuso może zaklinać rzeczywistość mówiąc, że zmęczenie nie istnieje, ale pewnych spraw nie przeskoczy. Zmęczenie mięśni mają Calabria, Kessie i Suso. Niby nic poważnego, ale też widać powoli trudy sezonu. Na razie i tak cudem omijają nas poważniejsze kontuzje, ale nawet nie chcę myśleć co by było, gdyby wypadło ze trzech ważnych zawodników.

Liczę dziś na grę na luzie, bez tej presji, która była w pierwszym meczu. Już nie jesteśmy faworytem i nic nie musimy, najwyżej możemy. Pewne wnioski na pewno zostały też wyciągnięte i zobaczymy jak szybko drużyna jest w stanie się uczyć.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Renesco pisze:Po "niezbyt" udanym pierwszym spotkaniu widzę, że poziom zainteresowania rewanżem jest umiarkowany :D
Wnioskujesz po tym, że nikt o meczu nie dyskutuje jeszcze?
Fakty są takie, ze temat meczowy dla pierwzego spotkania został założony na 6 godzin przed rozpoczęciem, temat dla rewanżu na 11 godzin przed meczem :P
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

A to nie powinno być 1/8 finału? :hmm:

Tak czy inaczej, nie mamy już nic do stracenia. Trzeba wyjść ofensywnie i próbować. Szanse są małe, okoliczności przeciwko nam, ale jeśli teraz się przed Arsenalem położymy, to duch w drużynie dozna uszczerbku. A duch to przecież nasza główna broń w tej rundzie ;]
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

A może ten błąd w tytule wątku to jakaś niezamierzona przepowiednia przejścia do kolejnej rundy jeszcze przed meczem? :wink:

A tak na poważnie, to szanse jakieś tam są, pomimo słabych argumentów. Gdybyśmy strzelali więcej, to inaczej bym na to patrzył. Ale, w końcu, kto powiedział, że tym razem nie wykorzystamy 3 "półsytuacji" na 5 stworzonych? Inna sprawa, że jakaś czerwona kartka (i ewentualnie karny) w szeregach rywala kompletnie zmienia postać rzeczy. Takie sytuacje się zdarzają, więc nie wszystko stracone. Patrząc jednak realnie, to remis będzie dużym wyczynem.
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
MK92

Post autor: MK92 »

Wiadomo, że na awans się specjalnie nie nastawiam, lecz jeśli od pierwszych minut skoczymy graczom Arsenalu do gardeł, to kto wie? Jedynej szansy zwycięskiego wyjścia z dwumeczu upatruję w szybkim strzeleniu bramki i pójściu za ciosem. Mamy jednak spore problemy ze skutecznością, więc taki scenariusz wydaje się być mało prawdopodobny. Dodatkowo nakłada się właśnie to wspomniane przemęczenie niektórych zawodników oraz wyrwa na prawej flance związana z urazami Calabrii, Contiego i Abate. Cóż, trzeba trzymać kciuki, żeby to Milan w końcu znalazł się w roli drużyny, która wydobywa się z przegranej pozycji i zmazuje tym samym piętno La Coruny, Stambułu czy Barcelony.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2019, 8:05 przez MK92, łącznie zmieniany 1 raz.
Kukiss
Milanista
Milanista

Post autor: Kukiss »

Skoro chłopaki z Östersunds mogli prowadzić na Emirates Stadium 2:0 to i my możemy.
rafal996
Milanista
Milanista

Ciekawy jestem, jak ostatecznie wyjdziemy na ten mecz. Mówi się o parze Cutrone - Silva w przodzie.
martino1989
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: martino1989 »

Ja się bardziej obawiam ustawienia 4-4-2. Suso nie najlepiej radził sobie jako skrzydłowy w tej formacji, dlatego zobaczymy jak to będzie wyglądało. Dodatkowo doniesienia o przemęczeniu, z którym zmagają się Suso i Kessie, nie napawają optymizmem. Suso już w meczu z Genoą wyglądał marnie. Szczerze mówiąc nie daję nam zbyt dużych szans na awans, myślę też, że tej drużynie jednak brakuje trochę doświadczenia i ogłady w grze w Europie :) Oczywiście, ze chęcią posypię głowę popiołem po meczu :) Take 0:2 i zwycięstwo w dogrywce, to byłoby coś :)
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Faktycznie rozpędziłem się z tą 1/4, kwestia przyzwyczajenia, w końcu druga runda w LM to 1/4 :)

Jeśli chodzi o ustawienie to cyferkami bym sobie nie zaprzątał głowy. Recepta wydaje mi się prosta, zmaksymalizować pressing, naciskać na nich przez 90 minut. Porażki Arsenalu w tym sezonie brały się właśnie z gubienia się, kiedy przeciwnik walczył agresywnie o każdą piłkę. Przemęczeniem niestety nie ma się co zasłaniać przy wyborze taktyki, bo Arsenal pokazał, że grając "na spokojnie" jest od nas lepszy. Mają z resztą 2 bramkową zaliczkę, im nie będzie zależeć na tym, żeby atakować za wszelką cenę.
rafal996
Milanista
Milanista

Ja się obawiam tego samego, co w pierwszym meczu, czyli ich szybkiej, kombinacyjnej gry, do której Milan w ogóle nie jest przyzwyczajony. Widać było w pierwszym meczu, jak momentami stali zdezorientowani, bo Arsenal rozgrywał sobie bez przyjęcia na małej przestrzeni i hop, jakiś zawodnik wyskakiwał z piłką na zewnątrz i było zagrożenie. Jeśli postawimy na frontalne ataki, mogą nas bardzo łatwo skarcić takim rozegraniem. Z drugiej strony bronić nie ma czego.

Idealnie by było strzelić szybko bramkę. Jakkolwiek, może być mega fartem. Gol na początku dodałby skrzydeł, a Arsenal postawił pod pewną presją, bo oni spodziewają się spacerku.

Z drugiej strony, najważniejsze to bramki nie stracić, bo to praktycznie zamknie mecz.

Emocjonuję się, ale się nie denerwuję jak tydzień temu. Mam nadzieję, że piłkarze czują to samo ;)
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

ARSENAL FC (4-2-3-1): Ospina - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Ramsey, Xhaka - Mychitarian, Ozil, Wilshere - Welbeck.

AC MILAN (4-4-2): G. Donnarumma - Borini, Bonucci, Romagnoli, Rodriguez - Suso, Kessie, Montolivo, Calhanoglu - Cutrone, A. Silva.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Jakim cudem nie prowadzimy 1:0? :cry2:
Awatar użytkownika
Kacapa92
Milanista
Milanista

Post autor: Kacapa92 »

Ten komentator nawiązał do starcia Gatusso z Jordanem i że Bale wtedy strzelał wiele bramek na San Siro czy ja się przesłyszałem? :lol2:
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

Arsenal cały czas o tempo szybciej.
MisiuACM
Milanista
Milanista

Post autor: MisiuACM »

Macie linka?
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Korciu
Milanista
Milanista

Post autor: Korciu »

Wow :) :gol:
Od tej nieszczęsnej bramki Boli.. zawsze z nimi.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

No to łapiemy kontakt!
Majkel
Milanista
Milanista

O matko, co ten Hakan :wow:

Właśnie miałem pisać, że szkoda tej pierwszej połowy na San Siro, bo nie wyglądamy źle na tle Arsenalu.

Wellbeck, jaka żałosna symulka.
Norbert87
Milanista
Milanista

Post autor: Norbert87 »

Nie powinno być karnego.
Kukiss
Milanista
Milanista

Post autor: Kukiss »

Co za żart i uefa nie chce varu
Ostatnio zmieniony 15 mar 2018, 21:45 przez Kukiss, łącznie zmieniany 1 raz.
Majkel
Milanista
Milanista

Sędzia niewidomy, a Wellbeck to palant.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Qwa co za pajac z gwizdkiem... Jeszcze zolta dla RR [']
Zamiast zoltej za symulke... Skandal.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

To powinna być kartka za symulowanie. Byłem pewien, że tylko nad tym sędzia się zastanawia.
Żenująca decyzja.
ODPOWIEDZ