Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Bologna - Milan

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Camill
Milanista
Milanista

Bologna - Milan

Post autor: Camill »

Jutro mogą ważyć się losy awansu Milanu do LE poprzez ligę. Scenariuszy jest kilka, ale najgorszy to ten, w którym jutro przegrywamy badź remisujemy z Bologną przy równoległym zwycięstwie Sassuolo nad Frosinone. W takim przypadku pozostanie nam już tylko droga poprzez PW, na której trzeba będzie pokonać Juve. Na Renato Dall'Ara nie przegraliśmy od 2003r.

Lista powołanych na jutrzejszy pojedynek:

Bramkarze: Abbiati, Donnarumma, Lopez.
Obrońcy: Alex, Calabria, De Santis (44), De Sciglio, Mexes, Romagnoli, Simic, Zapata
Pomocnicy: Bertolacci, Honda, Jose Mauri, Kucka, Locatelli, Montolivo, Poli
Napastnicy: Bacca, Balotelli, Boateng, Luiz Adriano, Vido (62)

Przewidywana jedenastka według Sky:

Donnarumma; De Sciglio, Romagnoli, Mexes, Calabria; José Mauri, Montolivo, Kucka; Honda; Bacca, Balotelli
AC Milan
...certi amori non finiscono...
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Gdybym miał obstawiać na podstawia aktualnej formy i wyników, dałbym nam może 10% szans na awans przez ligę. Przede wszystkim dlatego, że Sassuolo jest zdolne spokojnie wygrać oba pozostałe mecze, co jest bardziej prawdopodobne niż nasze dwie wygrane.
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Post autor: pepe »

rafal996 - jak doszedłeś do wartości 10 %? Uwielbiam te wszystkie podawane wartości procentowe. Z fusów to wyliczacie? Jeszcze jak ktoś podaje jakieś liczby z kosmosu 97 czy 98 % to już mi rozwala system całkowicie.

W moim mniemaniu szanse są całkiem spore i wszystko jest w pełni otwarte. Sassuolo w ostatnim meczu gra z nieprzewidywalnym Interem i ocenianie możliwości zajęcia przez Milan 6. miejsca na poziomie 10 % jest dość zabawne.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

No dokładnie z fusów ;) Przecież to taki potoczny sposób mówienia. Obstawiam, to element losowy. Tak po prostu czuję. Jak skreślasz sześć liczb w lotto to też zapytasz z jakich obliczeń wynikają? ;)

Milan nie był w stanie wygrać trzech ostatnich meczów i styl gry był przez większą ich część fatalny. Sassuolo może nie imponuje wielką formą, ale szczególnie wygrana z Torino robi dużo lepsze wrażenie. Nie sądzę, żeby przegrali z praktycznym spadkowiczem Frosinone, a i Inter w ostatniej kolejce może już nie mieć o co walczyć.

Nie to, żebym był jakimś wielkim pesymistą, ale niestety, oglądanie Milanu ostatnio naprawdę nie napawa optymizmem. Obym się mylił.
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Post autor: pepe »

rafal996 pisze:No dokładnie z fusów ;) Przecież to taki potoczny sposób mówienia. Obstawiam, to element losowy. Tak po prostu czuję. Jak skreślasz sześć liczb w lotto to też zapytasz z jakich obliczeń wynikają? ;)
Nie no, bez spiny, tak po prostu spytałem, bo zawsze jestem bardzo zdziwiony, gdy widzę podane wartości procentowe i zawsze mnie nurtuje pytanie - jak ten ktoś to sobie obliczył. Podając wartości procentowe podajesz DOKŁADNIE ułamek z pełnej wartości, która jest docelowa. Chyba bezpieczniej jest używać słów, że szanse są: niewielkie, małe, znikome, praktycznie żadne, nikłe itp. itd.

A co do totolotka, to przecież nie określasz swoich szans w ilości procentowej, bo nie jesteś w stanie. Musiałbyś znać dokładną liczbę grających w danym zakładzie toto-lotka, by określić swoją szansę i zapewne byłaby ona podana maksymalnie w promilach. :brew:

Gra Milanu ostatnio faktycznie jest fatalna, oczy bolą, ale akurat w meczu z Frosinone drużyna naprawdę chciała. Chłopaki zawalili istotny mecz i teraz oprócz spiny na maksa trzeba też liczyć na potknięcie Sassuolo. Wiem, że sam jestem orędownikiem doceniania przeciwnika, zwłaszcza bronię te wszystkie "ogóry", "słabeuszy" i inne poniżane kluby. Jednakże bicie się Milanu z Sassuolo o europejskie puchary i bycie w tej rywalizacji na gorszej pozycji chyba nikomu się nie śniło.
Awatar użytkownika
zychu9
Milanista
Milanista

Post autor: zychu9 »

pepe pisze: Sassuolo w ostatnim meczu gra z nieprzewidywalnym Interem i ocenianie możliwości zajęcia przez Milan 6. miejsca na poziomie 10 % jest dość zabawne.
Nie zdziwiłbym się jakby sąsiadki specjalnie się podłożyli Sassuolo, tylko dlatego, żeby Milan nie wszedł do LE. A w gruncie rzeczy to co ja mówię, dla mnie to jeden czort czy będzie ta LE czy nie. Najpierw trzeba ten zespół zjednolicić, żeby ta gra w końcu jakoś wyglądała, po zmianach personalnych na ławce trenerskiej, a w szczególności dyspozycji naszych gwiazd ciężko sobie wyobrazić nas grających w LE.
Szukali światła w mroczne dni,
przed Bogiem tylko chyląc kark.
Pośród klęczących dumnie szli,
w pogardzie mając każdy targ.

Żołnierze Wyklęci
Awatar użytkownika
Novantadue
Milanista
Milanista

Post autor: Novantadue »

pepe pisze: A co do totolotka, to przecież nie określasz swoich szans w ilości procentowej, bo nie jesteś w stanie. Musiałbyś znać dokładną liczbę grających w danym zakładzie toto-lotka, by określić swoją szansę i zapewne byłaby ona podana maksymalnie w promilach. :brew:
Szansa na wygraną jest zawsze taka sama, ponieważ nie zależy od ilości grających, tylko od ilości liczb które trzeba odgadnąć i ich zakresu, a te się nie zmieniają. Także wiedząc że trzeba trafić 6 liczb z każdą w zakresie od 1 do 49 można obliczyć że szansa wynosi 1:13 983 816 czyli ~0,0000072%, nawet do promila daleko. :)
Większa ilość grających zwiększa tylko prawdopodobieństwo że szóstkę trafi kilka osób i trzeba będzie się podzielić milionami.
acmilan1899
Milanista
Milanista

Post autor: acmilan1899 »

Cisza w dniu meczu? A nawet w trakcie. Na razie próbowali rywale.
od 12.12.1993 r.
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

Chciałem poobserwować Diaware a tu czerwień w 12 minut.
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Na pewno oglądasz go od juniora, więc te 80 minut których nie zobaczysz wiele nie zmienią.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Uwielbiam tę życzliwość jednego rodaka wobec drugiego :dunno: :rotfl2:

PS. tak się ciągle głowię, który to jest ten Balloni i dopiero po 15 minutach się zorientowałem, że tak rosyjski komentator wymawia nazwę naszego rywala ;-)
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Bubu coś ostatnio mocno złośliwy jest wobec wielu postów ;]

Ja też miałem ochotę zobaczyć mecz, też byłem zdziwiony, że taka cisza i żadnego komentarza na temat posadzenia Balotellego na przykład - ale po czerwonej kartce sobie darowałem. Choć wcześniej mecz nawet nudny nie był, okazji może nie tak wiele, ale trochę sytuacji do oglądania na boisku było.
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Venomik,
Balotelli podobno chory.
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
Camill
Milanista
Milanista

Balo przeziębiony...
AC Milan
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Dobrym podsumowaniem gry Milanu w tym meczu niech będzie fakt, iż pierwszy celny strzał na bramkę oddaliśmy dopiero po ok. 20 minutach od czerwonej kartki Diawary...
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

No i mamy pierwsza bramkę.
LEGIA WARSZAWA
Majkel
Milanista
Milanista

Bologna w 10, a my stworzyliśmy pół sytuacji w tym czasie, po której LA na szczęście wywalczył karnego. Wciąż nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jednak za Sinisy było widać jakąś myśl przewodnią w grze, a teraz po prostu radośnie kopiemy. Nie wątpię, że Brocchi jest bardzo miłą osobą, ale czy jest materiałem na trenera Milanu? Chyba jeszcze nie dziś.

Z ciekawością obserwuję jedynie Mauriego, może coś jeszcze z niego będzie.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Venomik pisze:Ja też miałem ochotę zobaczyć mecz, też byłem zdziwiony, że taka cisza i żadnego komentarza na temat posadzenia Balotellego na przykład
Kolejny, który nie czyta newsów. A co do "złośliwości" Pewnych postów nie można przemilczeć. I tak mocno sie hamuje :) TomekW nie oszczędza nikogo...
Awatar użytkownika
Camill
Milanista
Milanista

Masakra, że tak się męczymy z osłabiona Bologną... no ale ważne, że prowadzimy. Mimo wszystko mam nadzieje, że po przerwie będziemy wyglądali choć trochę lepiej.
AC Milan
Awatar użytkownika
Kojak
Milanista
Milanista

Post autor: Kojak »

Straszna bieda.

Chyba każdy widzi dlaczego ten Milan nie powinien grać w tym ustawieniu, w momencie kiedy Montolivo nie jest w formie to mamy trzech drewniaków w pomocy i zero kreatywności z przodu.
Rywal się zamurował a u nas żadnego przyspieszenia gry by go zaskoczyć.
Po raz kolejny nie zawodzi Luiz Adriano, co jak co ale Balotelli powinien się od niego uczyć jak wychodzić na pozycję i zrobić z tego coś konstruktywnego.

PS Kto posłał do niego tą piłkę? Montolivo czy Mauri?
Carlo
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą
Kontakt:

Post autor: Carlo »

Mauri
Leopolis semper fidelis!
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Kartka dla Bertolacciego :rotfl2:
Majkel
Milanista
Milanista

Berto In. Szkoda, że nie za niewidzialnego Montolivo. I za co ta żółta? Że niby symulka? Przecież po prostu się przewrócił w walce.
Awatar użytkownika
Gimlord
Milanista
Milanista

Post autor: Gimlord »

Ja w gruncie rzeczy nie jestem wymagającym kibicem. Rozumiem, że piłkarzy mamy jako-takich, trener to żółtodziób w seniorskiej piłce, a zespół jest w fatalnej kondycji psychicznej.

Ale jednak wypadałoby strzelić więcej niż jednego gola, na dodatek z karnego, przeciwko Bolognie, która gra w dziesiątkę, a my mamy w swojej ofensywie takich graczy jak Bacca, Luiz Adriano, Honda czy Montolivo. Nie mówię, że to wirtuozi, skąd (chociaż zależy jak interpretować to słowo, bo niektórzy mogliby tak nazwać Bakkę). Ale to jednak klasowi piłkarze, mają wysokie umiejętności, trenują ze sobą już dość długi czas i dla mnie, mimo że ten sezon w lidze mniej więcej od momentu zwolnienia Mihajlovicia uważam za stracony, takie męczenie się z drużyną pokroju Bologny, która gra w dziesiątkę, jest bardzo zastanawiające.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Cięzko doszukać sie pozytywów po tym meczu... Jednak 3 pkt i brak kontuzji to coś co może... Nie smucić, bo cieszyć to raczej nie ma co.
ODPOWIEDZ