Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Carpi

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Camill
Milanista
Milanista

Milan - Carpi

Post autor: Camill »

San Siro, godz. 20:45 mecz z Carpi.

Przewidywany skład według MN:

Donnarumma; Abate, Alex, Romagnoli, Antonelli; Poli, Montolivo, Bonaventura; Boateng; Balotelli, Bacca.

Już wiem czemu Pani Boateng tak się cieszyła z Brocchiego :brew:

Sassuolo straciło wczoraj punkty podobnie jak Lazio, więc jest szansa zwiększyć dystans do teoretycznego pościgu. Z drugiej strony będące przed nami Inter i Fiorentina również wracają z wyjazdów z pustymi rękami, dlatego rysuje się cień szansy na wejście do LE bezpośrednio z tabeli. Trzeba tylko dzisiaj ograć Carpi na własnym stadionie i utrzymać wysokie tempo do końca rozgrywek. Warto również wspomnieć, że w poprzednim pojedynku nie oglądaliśmy w ogóle bramek.
AC Milan
...certi amori non finiscono...
Awatar użytkownika
theoden92
Milanista
Milanista

Post autor: theoden92 »

Co to za zarty? Poli i Boateng w pierwszym skladzie? A gdzie Honda, Mauri? Mam nadzieje, ze to tylko kwestia krotkiel lawki, a nie faktycznej sympatii Christiana do tych dwoch zawodnikow...
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Mnie najbardziej razi w przewidywanym składzie pozycja Bonaventury. Decydujemy się grać 4-3-1-2, więc wypadałoby do końca sezonu przetestować naszego najlepszego gracza na tej pozycji. Spotkań pozostało sporo, a powiedzmy sobie szczerze, to że Jack sprawdzi się jako trequartista nie jest ani pewne, ani nawet bardzo prawdopodobne. Jak dla mnie Włoch powinien być "przyspawany" do tej pozycji, żebyśmy na koniec sezonu byli bogatsi o wiedzę, choćby niewielką, czy jest sens opierać grę o Giacomo na "10". To jest kluczowa pozycja w tej taktyce z którą od czasu odejścia Kaki w 2009 roku mamy problemy. Zrozumiałbym jeszcze, gdyby desygnowany na "10" był Honda, ale na pewno nie Boateng. Po Kevinie wszyscy wiemy czego się spodziewać.

Swoją drogą, jeśli wystawimy go w pierwszym składzie to oznacza ni mniej ni więcej, że jego szanse na pozostanie w drużynie rosną. Jestem co do tego sceptycznie nastawiony.

Co do Polego to nie rozumiem zarzutów o jego ewentualne desygnowanie do gry. Mauri, którego niektórzy tak chcą zobaczyć w składzie "kopie się po czole" podobnie jak Bertolacci.
Awatar użytkownika
Camill
Milanista
Milanista

Ja również uważam, że Bonaventura powinien do końca sezonu grać za napastnikami, jeśli chcemy stosować tę taktykę. Równie dobrze z braku laku to Boatenga można cofnąć na półskrzydło. Był okres gdy obłożenie pomocy było stałe i każdy znał swoje miejsce na boisku. I uważam, że gdyby Bertolacci grał na miarę swoich możliwości odpalił to nie byłoby źle. Teraz znowu robimy przebudowę tej formacji, ale co gorsza zaczynamy kombinować. Obyśmy z ustawienia 4-3-1-2 nie zrobili 4-fantazja-2.
AC Milan
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Gdyby nie wczorajsze potknięcie Fiorentiny i fakt, że potencjalne 3 punkty zbliżają nas do 5 miejsca to ja bym również "przyspawał" Bertolacciego do lewego półskrzydła, obdarzył go większym zaufaniem i zobaczył, czy jest dla niego nadzieja, czy nie... Bo jeśli do końca sezonu Brocchi "przyspawa" go, ale do ławki rezerwowych to nie wiem co z nim począć, szkoda sprzedawać z dużą stratą, jeszcze gorzej wypożyczać, bo to już raczej i tak wyrok, że u nas nie zagra (ma swoje lata, a w końcu w słabszym klubie już raz udowodnił, że potrafi grać na poziomie), a z drugiej strony niekupowanie nikogo na jego pozycję na przyszły sezon to wielkie ryzyko, że nasza lewa strona pomocy pozostanie kaleka...

Inna sprawa jest taka, że Brocchi gra o posadę. Carpi gra o utrzymanie, więc mecz będzie trudny. Cristian wystawi na pewno najmocniejszą jedenastkę według swojego uznania bez patrzenia na przyszły sezon.
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: VelenoRosso »

Bertolacci sie polamal to kto ma grac z lewej strony jak nie Bonaventura?
Ed i colori che noi portiamo sono la gloria
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

a faktycznie nie ma Bertolacciego w kadrze.

@VelenoRosso
Bonaventura na lewej połówce nigdy nie błyszczał, więc nie wiem czemu jego wybór miałby być tak bardzo oczywisty.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Na miejscu Hondy to bym się mocno wkurzył i zaczął poważnie zastanawiać nad odejściem. Facet po początkowym dołku gra kilkanaście meczów nieźle i nagle traci miejsce w składzie, ba, gdy okazuje się, że dwóch kolegów jest kontuzjowanych on dalej nie gra bo trener widzi w składzie przed nim zawodnika pokroju Boatenga :dunno:
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Carlo
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą
Kontakt:

Post autor: Carlo »

Panowie, rozumiem że na treningach Honda prezentuje się dużo lepiej od Boatenga, a Brocchi się nie zna? A może zwariował jak Berlusconi?
Może podeślijcie mu instrukcję w pdf jak ma prowadzić zespół, jak ma wyglądać mikrocykl treningowy no i najważniejsze: jaki skład wystawić.
Leopolis semper fidelis!
Awatar użytkownika
rivaldoACM
Milanista
Milanista

Post autor: rivaldoACM »

Na forum takie szczegółowe instrukcje, ale jak pojawiają się plotki, że w skład ingeruje Silvio to lecą teksty, z których najmilsze to takie, gdzie zaznacza się, żeby nie wchodził w kompetencje trenera bo ten wie lepiej.

Poza oczywistymi wtopami typu Cerci, nie przeceniałbym swojego punktu widzenia.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Panowie, dochodzimy do momentu, gdzie można rozważać jaki jest w ogóle sens dyskusji na forum skoro nie jesteśmy decydentami :)

Jedna sprawa to jaka jest na dzień dzisiejszy najsilniejsza jedenastka i formacja, a druga to co będzie najlepsze na przyszłość, a jedno i drugie niekoniecznie idzie ze sobą w parze. Pewnie, że Bonaventura zagra lepiej na lewym półskrzydle od kogokolwiek innego, pytanie, czy to dobrze, że żonglujemy i rzucamy go po boisku na różnych pozycjach?
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Honda bliski odejścia, bez cienia wątpliwości to jakieś gierki pozaboiskowe, jeśli nie zagra przy tak zdziesiątkowanej drugiej linii.
Z dnia na dzień z zawodnika regularnie grającego w pierwszym składzie, nie mógł stać się zawodnikiem przyspawanym do ławki, na pewno nie przez względy sportowe.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2016, 14:58 przez rangiz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Camill
Milanista
Milanista

Ale po co ta gównoburza? To jest forum, gdzie każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, w tym opinie co do składu na mecz. Nikt z nas nie jest trenerem i nie widzimy na co dzień treningów itd. dlatego wiadomo, że nasze opinie wynikają jedynie z obserwacji poczynań zawodników podczas meczów...

Zamknijmy w ogóle forum, bo przecież to klub wie najlepiej jakie robić transfery, jakich trenerów zatrudniać, ile płacić piłkarzom a trener jakich zawodników wystawiać itd. Nie popadajmy w paranoje.
AC Milan
Awatar użytkownika
rivaldoACM
Milanista
Milanista

Post autor: rivaldoACM »

Nie, nie, żadna gównoburza. :)

Mnie to po prostu trochę bawi, że tyle już oglądamy mecze tego klubu, a nadal pojawiają się tego typu rozważania. No bo popatrzmy - Boateng od powrotu próbowany był wszędzie tylko nie w środku pola. Na skrzydle, jako napastnik i teraz jako trequartista. Prawdopodobieństwo, że zagra jako półskrzydłowy jest takie jak to, że zagra na lewej obronie. To chyba nieco naiwne uważać, że dobrym wyjściem jest to "moje", a już drugi trener(plus reszta sztabu) jest w błędzie.
Z kolei Honda nie pokazał nic, co zrobiłoby faktycznie jakieś wrażenie. Próbowany na treq już był, szału nie zrobił, a na skrzydle uchodzi w tłoku. I generalnie mam wrażenie, że taki to jest piłkarz, czyli jak większość Azjatów - poprawni do zanudzenia na śmierć. Nienajlepsza rekomendacja na taką pozycję, a taką tezę potwierdza kolejny trener.

A co do Berlusconiego, to taka moja uszczypliwość. ;) Facet prawdopodobnie wie o piłce więcej, niż przypuszcza większość. Wiadomo, że ostatnio zdarzają się kwiatki typu Pignatone, czy van Basten w finale w 2007 roku, ale cóż, starość nie radość. ;)

E: A Boateng podobno gra o kontrakt. Zawsze to jakiś powód, mimo, że trochę niepokojący. A nuż zagra dobrze... ;)
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2016, 15:20 przez rivaldoACM, łącznie zmieniany 1 raz.
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Renesco pisze:a faktycznie nie ma Bertolacciego w kadrze.

@VelenoRosso
Bonaventura na lewej połówce nigdy nie błyszczał, więc nie wiem czemu jego wybór miałby być tak bardzo oczywisty.
Bonaventura nominalnie gra z lewej strony, Poli z prawej, wiec zestawienie pomocy jest oczywiste.
Ustawienie Jacka za napastnikami oznaczaloby w obecnej sytuacji ze min dwoch pilkarzy wyjdzie nie na swoich pozycjach, ktos z lewej strony i Bonaventura jako treq, ktorym nie jest i nigdy nie bedzie.
Brocchi glupi nie jest, zauwazyl ze pomoc trzyosobowa w naszym wydaniu fatalnie asekuruje obrone, wiec wszelkie roszady ogranicza do minimum, bo eksperymenty maja spora szanse rozlozyc gre defensywna, a dostac w pape od Carpi w debiucie na SS glupio jakos.
Generalnie cos ten sklad smierdzi z daleka proba 4-2-fantasia, zapewne w mysl zasady, ze jesli siedzimy z pilka w okolicy ich pola karnego to nie skalecza nas kontra.
Co z tego wyjdzie, przekonamy sie wieczorem.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Boję się tego meczu, nie wiem czy starczy im determinacji. Bo samej jakości aż tyle nie mają, żeby to wygrać na stojąco. Tzn. jakości drużynowej. A liczyć na przebłysk, hmm...

Boateng to jest fenomen, bo chyba wszyscy są zgadzamy, że jeśli gdziekolwiek, to powinien grać na połówce, a w każdym razie w pomocy. Tymczasem kolejni trenerzy widzą go jako napastnika lub trequartistę, co zakrawa na kpinę.
VelenoRosso pisze:Bonaventura jako treq, ktorym nie jest i nigdy nie bedzie.
Przemawia przez Ciebie realizm, ale jak widać na forum, wielu kibiców wierzy, że będzie z niego klasowy trequartista ;) Osobiście kompletnie tego nie widzę, ale obyśmy obaj się mylili.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

To, że my nie chcemy Bonaventury w roli trequartisty to jedno, ale fakt jest taki, że rezygnujemy z formacji, gdzie nasz obecnie najlepszy gracz miał swoją pozycję (lewe skrzydło) i trzeba go gdzieś upchnąć. Już w meczu z Sampdorią Brocchi pokazał kogo widzi na "10".
Gandalf
Milanista
Milanista

Post autor: Gandalf »

Ja jakoś zbytnio nie widzę różnicy pomiędzy lewą pomocą a lewym pół skrzydłem nie powinno mieć to większego znaczenia w grze Bonaventury bo wydaje mi się, że zakres obowiązków na boisku jest podobny. Co do Hondy okazało się, że to kolejny przeciętny grajek choć miałem go za gracza klasowego i według mnie Milan powinien go po sezonie pożegnać więc On czy Boateng mi to jest obojętne.
Awatar użytkownika
Gimlord
Milanista
Milanista

Post autor: Gimlord »

Gandalf pisze:Ja jakoś zbytnio nie widzę różnicy pomiędzy lewą pomocą a lewym pół skrzydłem nie powinno mieć to większego znaczenia w grze Bonaventury bo wydaje mi się, że zakres obowiązków na boisku jest podobny.
Jest między nimi ogromna różnica. Głównie w tym, że na jednej pozycji strata piłki wiąże się z tym, iż przeciwnicy mają autostradę do naszej bramki, więc trudno podjąć decyzję o ryzykownym dryblingu, a także w tym, że Bonaventura jest piłkarzem, który bardzo lubi zrobić przekładankę czy "elastico" i albo zrobić przewagę bardzo blisko bramki przeciwnika, albo stracić piłkę, nie mając poczucia, że zrobił cos strasznego. Mówiąc prosciej: lubi zaryzykować. To jednoznacznie okresla gdzie czuje się lepiej.
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

rafal996 pisze:Boję się tego meczu, nie wiem czy starczy im determinacji.
Z tego co mozna z wywiadow wyczytac Brocchi skupia sie na quasi sekciarskim praniu mozgow pilkarzy wsadzajac im do glow: "jestesmy Milanem, nie znamy strachu, zmiazdzymy kazdego, kto zechce z nami walczyc, bo jestesmy najtwardszymi wojownikami" :P
Na konferencji przed meczem, rozwodzil sie, jak to komunikuje sie z Balo po prostu patrzac mu w oczy ^^
Kto wie, moze faktycznie trafil do nich. :hmm:
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Taki nowoczesny szaman? :rotfl:
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

A tam, Sinisa też powtarzał, że przede wszystkim problem jest w sferze mentalnej i nad tym pracuje. Myślę, że to wiedzą wszyscy trenerzy i się na tym skupiają, ale kto wie, może wreszcie ktoś trafi.
Awatar użytkownika
Damiano_S
Milanista
Milanista

Post autor: Damiano_S »

Mi jakoś dziwnie się czyta te wywiady i konferencje z Brocchim. Nic z nich nie wynika, takie pieprzenie bez sensu, jak moje wypracowania w szkole :rotfl2: Sinise się fajnie czytało, gadał konkrety, coś zażartował... Już lepiej gadali Allegri i Pippo, ściemniali po swojemu ale przynajmniej miało to być motywujące do drużyny.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Trener ma osiągać wyniki a nie pięknie sie wypowiadać do kamery/mikrofonu. Poki co chyba nei mamy za co krytykowac obecnego trenera?
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
Damiano_S
Milanista
Milanista

Post autor: Damiano_S »

Dlatego napisałem, że lepiej się wypowiadał Allegri, było w 100% do przewidzenia co powie ale wypowiedzi te miały swój efekt, przynajmniej na początku. A to nie wiadomo o co chodzi, czy chce kogoś zmotywować, czy zjechać, czy podpowiedzieć jakieś ustawienie...

Ja mogę wcale konferencji nie czytać byle by były zwycięstwa :ok:
ODPOWIEDZ