Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Chievo

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Milan - Chievo

Post autor: Paolo#3 »

Bez zawieszonych Mexesa i Constanta oraz El Shaarawy'ego, Petagni, De Sciglio, Montolivo i Abate przyjdzie nam się zmierzyć z Chievo.

Przewidywany skład ze strony Gazzetty:
Abbiati - Bonera, Zaccardo, Rami, Emanuelson - De Jong, Muntari - Taarabt, Poli, Honda - Balotelli

Zestawienie obrony 'miażdży', mam nadzieję, że Paluszek nie wymknie się naszym asom :)
Run Ignazio, run!
Awatar użytkownika
Suchcik
Milanista
Milanista

Post autor: Suchcik »

To, że się wymknie to pewne (vide Matri) - pytanie czy wykorzysta to co mu się nadarzy ;)
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Obawiam się, że u Alberto 'odrobinę' lepiej ze skutecznością :)
Run Ignazio, run!
Awatar użytkownika
Szczepan14789
Milanista
Milanista

Post autor: Szczepan14789 »

Jeżeli chodzi o obronę to liczę na to że doświadczenie weźmie górę i w miarę zablokujemy dostęp do bramki (haha?)
Na papierze jesteśmy zdecydowanym faworytem, w lidze dzielą nas zaledwie 4 miejsca.
Wygrana to priorytet.
Ciekawe ustawienie, nie wiem co tam robi Muntari. Czyżby Seedorf chciał wypróbować Hondę na treq?
FORZA
MILAN

Life is too important to be taken seriously.
edygiel
Milanista
Milanista

Post autor: edygiel »

Tuseituttalamiavita#
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Zapata podobno jest już w pełni sił i ja bym go widział obok Ramiego w środku. Szkoda tej kontuzji, bo do pewnego momentu to był nasz najlepszy obrońca i teraz kiedy Rami się rozegrał mogliby fajnie razem pograć.

Muntari grał ostatnio dużo lepiej, niż wcześniej Essien i nie dziwi mnie, że może wybiec w pierwszym składzie. Sulley to taka szara eminencja Milanu, niby niczym się nie wyróżnia a bardzo ciężko pracuje dla zespołu i jest bardzo pożyteczny. Z nim na boisku zawsze mamy lepszą kontrolę w środku pola, poza tym ma taką zaletę, że piłka go szuka, także w okolicach bramki, co wiele razy zaowocowało groźnymi sytuacjami czy bramkami.

Ciekawy jestem jak Seedorf zestawi ofensywną trójkę za plecami Mario. Ciekawostką jest, że dla Kaki może to być mecz numer 300 w Milanie i nie wierzę, żeby w ogóle nie wybiegł na boisko.
jarles
Milanista
Milanista

Post autor: jarles »

Widzisz, rafal996, teoretycznie jakakolwiek para utworzona z Zapaty, Ramiego i Mexesa powinna w normalnych warunkach być co najmniej na dobrym poziomie, bo to są zawodnicy, którzy są w stanie dać drużynie dużo więcej niż obecnie dają. Ale u nas normalnych warunków nie ma. Morale, mimo dość pozytywnych rezultatów ostatnio, są wciąż niskie, a to najczęściej uderza w formację defensywną i przede wszystkim stoperów. Mexes mnie osobiście drażni, bo on nigdy nie był stabilny, zawsze łapał czerwone kartki i tak naprawdę nie rozwinął się na takiego stopera, na jakiego się zapowiadał. Pamiętam go jeszcze z czasów w Auxerre i widziałem w nim jednego z topowych obrońców w przyszłości, którym np. okazał się Company, a Francuz, niestety, nie. Senatorzy odeszli, Nesta oszlifował perełkę, która sprzedaliśmy, a teraz nie ma już mentorów. Wciąż jestem zdania, że Zapata, Rami i Mexes stworzyli by bardzo dobrą parę z jakimś topowym stoperem i tutaj nie szczędziłbym gotówki. Ciężko będzie natomiast o to, żeby nasza linia defensywna była stabilna, jeśli jakakolwiek kombinacja z tych trzech nazwisk będzie się pojawiać na boisku Jestem niemal pewien, że w przypadku przybycia Puyola (tak, wiem, wiem;)) wyglądało by to lepiej.
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
Gimlord
Milanista
Milanista

Post autor: Gimlord »

Dla tych, którzy nie widzieli, są już składy - Abbiati; Bonera, Zaccardo, Rami, Emanuelson; De Jong, Muntari; Honda, Kaka, Taarabt; Balotelli

Największa pomyłka wieczoru. Zaccardo... Dlaczego? Chciałbym znać odpowiedź na to pytanie. Jeśli Zapata jest w pełni sił, a są takie wieści, to powinien grać jako pierwszy stoper... Oby gra Zaccardo była podyktowana tylko i wyłącznie tym, że Kolumbijczyk nie jest jeszcze w najlepszej formie fizycznej. Innej opcji nie widzę. Reszta składu ok, drażni tylko ten Honda na skrzydle...
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Gimlord pisze:Największa pomyłka wieczoru. Zaccardo...
Zapędziłeś się kolego. Mecz jeszcze się nie rozpoczął, a Ty już jedziesz po Cristianie.

Nie jestem jasnowidzem, być może Zaccardo rozegra dziś słaby mecz, ale faktem jest, że ostatnie mecze gdzie grał w podstawie (Sampdoria i Bologna) zagraliśmy na zero z tyłu, a drugim stoperem był Rami.

Więc może nie będzie tak źle.
Run Ignazio, run!
rafal996
Milanista
Milanista

jarles,

no proszę, nie spodziewałem się przeczytać własne myśli zapisane przez kogoś innego ;) Absolutnie i w 100% się zgadzam z Twoją opinią. Zawsze powtarzałem, że potrzebujemy jednego naprawdę topowego stopera, takiego przywódcy, przy boku którego wymieniona trójka (przed przyjściem Ramiego dwójka) mogłaby rozwinąć skrzydła. Szczególnie miałem na myśli Zapatę, który moim zdaniem ma bardzo duże możliwości, jest szybki i silny, ale potrzebuje drugiego bardziej "statycznego" partnera, kogoś kto pokieruje nim i całą linią defensywy. Do pewnego momentu miałem nadzieję, że może nim być Mexes, ale widząc jego brak stabilności stwierdzam, że o ile psychicznie posiada cechy przywódcze, to jednak jest zbyt mało odpowiedzialny, żeby być prawdziwym liderem. Dlatego słysząc o Puyolu pomyślałem od razu, że nie jest to takie głupie jak by się mogło wydawać. Doświadczenie ogromne, umiejętności także, cechy przywódcze i wielkie poważanie w całym piłkarskim świecie. Jeśli obok niego biegałby Zapata lub Rami, mogłaby powstać bardzo skuteczna linia defensywna. Mexesa z żalem, ale nie widzę w żadnej roli w przyszłym Milanie.

Pytanie jak to będzie wyglądało, jeśli faktycznie przyjdzie ktoś z dwójki Doria - Dede, bo podobno na obu Milan ma ochotę. Żaden z nich przywódcą nie zostanie, przynajmniej nie od razu. Na naprawdę topowego stopera nie będzie nas stać... więc wracamy do Puyola lub kogoś jego pokroju.
Awatar użytkownika
Gimlord
Milanista
Milanista

Przecież nie mówię, że na pewno zagra słabo, ale na pewno naszym docelowym pierwszym lub drugim środkowym obrońcą nie jest, więc nie wiem dlaczego nie gra Zapata, jeśli prawdziwe są wieści o tym, że jest już całkowicie zdrowy.

A Christianowi życzę świetnego meczu oczywiście.
rafal996
Milanista
Milanista

Też nie wiem czemu nie Zapata, ale pozostaje nam zaufać trenerowi. Zaccardo w sumie grał mało, ale nie przypominam sobie ewidentnych błędów w jego wykonaniu.

Dla mnie zagadką pozostaje też uparte robienie z Hondy skrzydłowego. Mamy kim grać na bokach (Taarabt, Poli, Robinho), więc można by było spróbować Japończyka jako zmiennika Kaki za napastnikiem. Nie wiem z jakiego powodu taka opcja nie została przynajmniej wypróbowana. Ja w grze Keisuke nie dostrzegam żadnego światełka w tunelu, jest dla mnie kompletnym zawodem i szukałbym jakiejkolwiek szansy, żeby go "uratować" z pożytkiem dla Milanu.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Rami jak nie gol to asysta... -_-
Awatar użytkownika
Gimlord
Milanista
Milanista

Rami w klasyfikacji kanadyjskiej prze do góry :D
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Żeby w obronie był taki skuteczny... :)
Run Ignazio, run!
rafal996
Milanista
Milanista

Rami bardzo wartościowy i powinien dać parę lekcji Abate i Urbiemu na temat tego, jak się wrzuca piłki w pole karne.
Awatar użytkownika
Placor
Milanista
Milanista

Post autor: Placor »

Mysle ze za pozno na takie lekcje
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Honda :O
Awatar użytkownika
xadi
Milanista
Milanista

Post autor: xadi »

Keisuke nareszcie :ok:
jarles
Milanista
Milanista

Post autor: jarles »

Czyżby się japoński "diesel" przebudził? Aktywny od początku, pomocny w obronie, no i teraz mamy wreszcie klasową asystę. a Ricky golem nadaje barw swojemu jubileuszowi...
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
Gimlord
Milanista
Milanista

HONDA! Brawo! Właśnie takiego piłkarza kupiliśmy, a nie tą jego dziwną kopie, która gra za niego w ostatnich meczach...
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Nasuwa się pytanie: czy faktycznie prawe skrzydło tak przeszkadza Japończykowi, czy jednak przyszedł do nas w słabszej formie (+nieznajomość języka i nowej, trudnej ligi) i dopiero się aklimatyzuje?
Run Ignazio, run!
Awatar użytkownika
Gimlord
Milanista
Milanista

Paolo#3, czas pokaże. Miejmy nadzieję, że większość kibiców Milanu - w tym ja - się myli i Honda będzie mógł grać na skrzydle tak samo jak na treq, jeśli tylko się dobrze zaaklimatyzuje i przejdzie cały okres przygotowawczy.
Awatar użytkownika
xadi
Milanista
Milanista

Post autor: xadi »

Ta akcja pogłębia wątpliwości :/ ale ja w niego wierzyłem i nadal wierzę
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Robinho style.
Run Ignazio, run!