Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Chievo

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

edygiel
Milanista
Milanista

Post autor: edygiel »

szkoda ze sie Honda tak przypalil, ale z drugiej strony mozna zrozumiec dlaczego tyle sily w to wlozyl. Gdyby mial na koncie juz te kilka bramek to najpewniej strzelilby spokojnie przy slupku, a tak to pilka poleciala na ostatnia trybune
Tuseituttalamiavita#
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

A co to za gangsta na trybunach? -_-

Obrazek
jarles
Milanista
Milanista

Post autor: jarles »

edygiel pisze:szkoda ze sie Honda tak przypalil, ale z drugiej strony mozna zrozumiec dlaczego tyle sily w to wlozyl. Gdyby mial na koncie juz te kilka bramek to najpewniej strzelilby spokojnie przy slupku, a tak to pilka poleciala na ostatnia trybune
Pełna zgoda;]
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
rivaldoACM
Milanista
Milanista

Post autor: rivaldoACM »

Mnie Constant też rozwalił. Może myślał, że idzie oglądać NBA? ;)
jarles
Milanista
Milanista

kamilus pisze:A co to za gangsta na trybunach? -_-

Obrazek
hehe...sam się miałem do tego odnieść, ale widzę, ż zespottowałeś kretyna w sekundę;) Z niego już nic nie będzie...
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
carlos
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: carlos »

Najfajniejsze jest to, że faktycznie wyglądamy wiosną - co za ironia!- na lepiej zapiętych niż wcześniej. To już nie jest to durne granie na hurra, byle do przodu. No i ofensywa wygląda niekiedy aż na zbyt swobodną w "piętkowaniu" do siebie nawzajem, ale ta swoboda ma swój urok. Dobrze że Balo znów dobrze interpretuje swoją rolę, co nie znaczy, że to rola oskarowa.
Life is a tragedy for those who feel
and a comedy for those who think
Awatar użytkownika
Kojak
Milanista
Milanista

Post autor: Kojak »

Dawno nie widziałem tak dobrej pierwszej połowy w naszym wykonaniu. Właściwie nie ma się kogo przyczepić, wszyscy grają nieźle lub bardzo dobrze. W obronie bronimy w 8 osób i tylko Kaka z Balo są poza linią obrony co daje niezły skutek. Podobał mi się Taarabt i Honda, nie tylko gra do przodu ale przede wszystkim ich waleczność w destrukcji.

Bonera im dalej od środka obrony tym mniejsze szanse na popełnienie błędu, Zaccardo wygląda bardzo solidnie a Rami dokłada kolejny punkcik w klasyfikacji kanadyjskiej :)

Śliczna asysta Hondy, szkoda tej sytuacji sam na sam ale piłka perfidnie mu podskoczyła i jestem w stanie mu to wybaczyć. Ogólnie cała akcja była miodzio, rozpoczeła się od przejęcia piłki przez Urbiego, szybkie 5-6 podań i brakło tylko wykończenia. To samo z akcją bramkową Kaki, najpierw świetnie klepali piłkę z Taarabtem, przerzucenie piłki na drugą stronę i kros w pole karne. Takie akcje chce się oglądać.
poyus
Milanista
Milanista

Post autor: poyus »

Akurat Constant gangsta był też pokazywany kilkakrotnie we wcześniejszych meczach. Np. bodajże w 2 meczu z Udinese w Pucharze Włoch, razem z kontuzjowanym kolegą z gangu Balotellim i kimś jeszcze.
Carlo's
Milanista
Milanista

Post autor: Carlo's »

kamilus pisze:A co to za gangsta na trybunach? -_-

Obrazek
Miałem nadzieję, że ktoś to zdjęcie uwieczni - jeszcze ten wielki napis "DEATH" :rotfl:

To żeby tak dodać do kotła... Zaccardo = 0 z tyłu? :)

Honda ładnie, stara się, szkoda tej patelni ale z drugiej strony piłka podbiła się wcześniej na kępie i wcale nie była najłatwiejsza do strzelenia. Piękna asysta.
Awatar użytkownika
Gimlord
Milanista
Milanista

Post autor: Gimlord »

Ruski komentator fajnie skomentował "kreacje" naszych asów.
Kamera na Constanta i "a oto Constant...[grobowa cisza]", sekundę później Filip a komentator "no i Mexes..." [cisza, w której nie dało się nie wyczuć pewnego zakłopotania(niedowierzania?)].

A tak na serio, to Constant mnie zadziwia. Jego poprzedni sezon i zachowanie normalnego chłopaka grającego w Genoi i otrzymującego szansę na grę w Milanie, a to, jak się ubiera, jakie fryzury sobie układa i jakimi samochodami jeździ dziś... Niebo, a Ziemia.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2014, 21:44 przez Gimlord, łącznie zmieniany 1 raz.
SineCere
Milanista
Milanista

Post autor: SineCere »

Rami jest we Włoszech około pół roku, a zaraz po pierwszej połowie udzielał wywiadu po włosku. Nie potrafię stwierdzić na jakim poziomie jest u niego ten język, ale cieszy to, że nawet tak z pozoru błahej sprawy, nie zaniedbał. A ponadto gra naprawdę dobre zawody. Szacunek zdobywa się właśnie tak.
"Jeśli nie marzysz, to jesteś głupi"
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: VelenoRosso »

Kojak pisze: W obronie bronimy w 8 osób i tylko Kaka z Balo są poza linią obrony co daje niezły skutek.
Zageszczanie srodka i szybkie wyjscia z pilka.Prostopadle podania zamiast klepania po obwodzie.
Mam wrazenie deja vu :rotfl2:
Chichot Maxa slychac pewnie w calym Milano
Ed i colori che noi portiamo sono la gloria
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Mi tylko szkoda Muntariego, bo nie wyglądało to za dobrze. A na dodatek wszedł za niego Essien...
jarles
Milanista
Milanista

VelenoRosso pisze:
Kojak pisze: W obronie bronimy w 8 osób i tylko Kaka z Balo są poza linią obrony co daje niezły skutek.
Zageszczanie srodka i szybkie wyjscia z pilka.Prostopadle podania zamiast klepania po obwodzie.
Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale jeśli masz na myśli to, że cechą charakterystyczną Milanu Allegriego były prostopadłe podania, to raczysz żartować w takim razie...
Ostatnio zmieniony 29 mar 2014, 21:49 przez jarles, łącznie zmieniany 1 raz.
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
Gimlord
Milanista
Milanista

kamilus pisze:Mi tylko szkoda Muntariego, bo nie wyglądało to za dobrze. A na dodatek wszedł za niego Essien...
Dokładnie. Essien w ofensywie nie istnieje, a jeśli próbuje coś zrobić, to wygląda to tak jak w meczu z Atletico w Madrycie, czyli strata piłki i gol dla przeciwnika... Szkoda Muntariego, oby to nie była poważna kontuzja, bo akurat rozgrywał dobre zawody.

A ta połowa meczu dobitnie pokazała jak należy grać z przeciwnikami pokroju Chievo. Spokój w obronie, dobre wyprowadzanie akcji, większość prób przeciwnika niszczona w zarodku, dwie bramki i szanse na kolejne dwie... To jest Milan, który chce oglądać z przeciętniakami.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Honda z nieba do piekła ;) Mógł to być jego wielki wieczór, zresztą może jeszcze będzie. Asysta wspaniała, cała obrona została w tyle, taki styl "barceloński" nieco. To był naprawdę PIERWSZY raz, kiedy zagrał na miarę swoich możliwości. Szkoda tej sytuacji, byśmy mieli super wynik do przerwy i Hondę w wielkim gazie. A tak, to go trochę ostudziło.

Widać jak wielkie znaczenie ma psychika. Wygrali z Fiorentiną na wyjeździe i nagle w siebie uwierzyli. W przodzie jest fantazja, ale i dyscyplina, ładna wymienność pozycji, ciekawe piłki. Taarabt robi duże wrażenie swoim przeglądem pola, często stara się zagrywać coś zaskakującego i mu to wychodzi. Honda poza tą asystą naprawdę bardzo dużo pracował w odbiorze, aż byłem zdziwiony. Balotelli gol i powinien mieć asystę do Hondy, ogólnie jeden z lepszych jego meczów ostatnio.

To dziwne, ale Bonera wydaje mi się być znacznie pewniejszy na boku, niż w środku. Nie ma szybkości, więc czasem próbują go brać na obieg, ale wtedy włącza się jego doświadczenie, dobre ustawienie i neutralizowanie takich prób. Za to zobaczcie jak się wycofuje grając z przodu. Często miałem wrażenie, że na boku gra tak naprawdę Rami (wrzutka do Balo i kilka innych).

Może wreszcie będzie przełom, wygramy drugi mecz z rzędu, najpierw z poważnym przeciwnikiem, a teraz z mniej poważnym, ale za to wysoko. Czekałem na to cały sezon, bo to moim zdaniem klucz do nabrania pewności siebie. Teraz już niestety trochę za późno, ale warto dograć ten sezon najlepiej jak się da dla samego komfortu psychicznego w następnym sezonie. Oni MUSZĄ wreszcie zacząć grać na miarę swoich możliwości.
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: VelenoRosso »

jarles pisze:
VelenoRosso pisze:
Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale jeśli masz na myśli to, że cechą charakterystyczną Milanu Allegriego były prostopadłe podania, to raczysz żartować w takim razie...
Oczywiscie ze zartuje.
3cie miejsce w zeszlym sezonie zawdzieczamy skladaniu ofiar z dziewic w kazda pelnie na San Siro ku chwale pana naszego Lucyfera.
Na pewno nie stylowi gry opartemu na szybkim wychodzeniu z pilka do przodu dzieki prostopadlym podaniom. ^^
Ed i colori che noi portiamo sono la gloria
jarles
Milanista
Milanista

VelenoRosso pisze:
jarles pisze:
VelenoRosso pisze:
Oczywiscie ze zartuje.
3cie miejsce w zeszlym sezonie zawdzieczamy skladaniu ofiar z dziewic w kazda pelnie na San Siro ku chwale pana naszego Lucyfera.
Na pewno nie stylowi gry opartemu na szybkim wychodzeniu z pilka do przodu dzieki prostopadlym podaniom. ^^
Nie żenuj mnie, stary, bo nie będzie mi się chciało tłumaczyć Ci, co to znaczy grać w oparciu o prostopadłe podania. Już w pierwszym meczu za Seedorfa było widać różnicę w tej kwestii. Wydaje mi się, kolego, że mylisz szybkie (nie wiem czy ono rzeczywiście za Allegrego tak szybkie było) wyjście do kontrataku z grą oparta na prostopadłych podaniach, bo ja przez cały okres kadencji pseudotrenera widziałem dziurę między obroną a atakiem, że o podaniach w uliczkę nie wspomnę...
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
xadi
Milanista
Milanista

Post autor: xadi »

No i mamy zawodnika meczu :brew:
Awatar użytkownika
Gimlord
Milanista
Milanista

To jest ten Kaka, którego chcę oglądać.

O, i nawet kibice się odezwali... ;)
jarles
Milanista
Milanista

Nie no...celownik wrócił do Kaki. Widzę dziś światełko w tunelu. I mu jeszcze śpiewają...Trza wierzyć, nie mamy wyjścia
Tu sei tutta la mia vita
Awatar użytkownika
Gimlord
Milanista
Milanista

A Gladiator co? Mam nadzieję, że to wypróbowanie nowego wariantu z Polim na ryglu (wtedy brawa dla Seedorfa), a nie kontuzja Holendra?
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Gimlord, o ile pamiętam Poli już grywał w Milanie jako jeden z dwójki pivotów, więc to nie będzie aż taka nowość. -_-
Awatar użytkownika
Gimlord
Milanista
Milanista

kamilus, tak, ale nigdy z wolnego wyboru trenera. Zawsze było to wymuszone kontuzjami, a teraz Seedorf robi to dobrowolnie. Czyli jednak wie co to inne rozwiązanie przy stanie 3-0, a nie ciągle te same oklepane schematy.
jarles
Milanista
Milanista

carlos pisze:Najfajniejsze jest to, że faktycznie wyglądamy wiosną - co za ironia!- na lepiej zapiętych niż wcześniej. To już nie jest to durne granie na hurra, byle do przodu. No i ofensywa wygląda niekiedy aż na zbyt swobodną w "piętkowaniu" do siebie nawzajem, ale ta swoboda ma swój urok. Dobrze że Balo znów dobrze interpretuje swoją rolę, co nie znaczy, że to rola oskarowa.
Zauważ, że to wciąż 4-2-3-1
Tu sei tutta la mia vita
ODPOWIEDZ