Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan - Tottenham

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Marco7 pisze:Cieżko się oglądało ten mecz. Wczoraj obejrzałem spotkanie Arsenal-Barcelona i trzeba otwarcie przyznać, że mimo wyrażnego wzmocnienia zespołu w ostatnim roku cały czas do najlepszych nam trochę brakuje.
To samo chciałem napisać. Patrząc na wczorajsze super widowisko w Londynie myślałem sobie, że 'trochę' dużo nam brakuje do najlepszych (czy nawet obecnie tylko 'mocnych') w Europie.. :hmm: Sam już nie wiem czy nie wolałbym, żebyśmy odpadli ze Spurs (oczywiście w miarę z honorem i stylem) i skupili się na lokalnym podwórku. Awans super, cieszyłby ale czy mamy realnie jakieś szanse dalej w LM? Trafiamy dalej na Barce, może Arsenal czy Real i może być tylko gorzej wg. mnie, rendez-vous z Manchesteru rok temu.

Czy tylko mnie się wydawało, że we wtorkowym meczu nasi wyglądali strasznie źle fizycznie? Odniosłem wrażenie jakby byli po prostu 'zajechani' minionymi tygodniami/sezonem... bo nie wierzę, że aż tak odpuścili.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
zychu9
Milanista
Milanista

Post autor: zychu9 »

Pawko IRL pisze:ale tak na prawdę tylko Zlatan i Boateng pokazali że warto było w nich zainwestować,reszta wg mnie niczym szczególnym zachwyciła
eee tam przesadzasz.
Amelia- gość ma pecha, bo co broni to wyniki słabe, ale to nie tylko z jego winy, wg mnie pokazał np w meczu z Realem na SB czy Ajaxem u siebie, że bronić potrafi i warto wiązać z nim nadzieje.
Robinho- nie wiem jak Ty oglądasz mecze, ale jeśli uwazasz, że Robinho nie pokazał sie z dobrej strony to smiech mnie ogarnia. racja, ze dużo psuje, ale bez niego nasza gra wygląda TRAGICZNIE.
O Cassano nie wspomnę.
Szukali światła w mroczne dni,
przed Bogiem tylko chyląc kark.
Pośród klęczących dumnie szli,
w pogardzie mając każdy targ.

Żołnierze Wyklęci
Awatar użytkownika
Pawko IRL
Milanista
Milanista

Post autor: Pawko IRL »

zychu9, nie wiem czy zauważyłeś co napisałem
reszta wg mnie niczym szczególnym zachwyciła
i to jest tylko i wyłącznie moje zdanie,jeśli Ciebie śmiech ogarnia słysząc że Robinho do tej pory nie pokazał nic szczególnego to się śmiej,bo mnie raczej bierze na płacz :dunno: widząc co on wyprawia na boisku,a co mógłby dać dla naszej drużyny gdyby tylko chciał i był bardziej skoncentrowany.nie wiem czy ktoś prowadzi takie statystyki ale chętnie bym zobaczył ile bramkowych sytuacji ten zawodnik miał a ile z nich nie wykorzystał,a chyba za to jest właśnie rozliczany tak :?:
ale to już chyba nie ten dział i nie ten temat
od razu zaznaczam do "prowokatorów i szukających zaczepki i czepiania się do wszystkiego "<co jest ostatnio bardzo modne na tym forum :box: > to tylko i wyłącznie moje skromne zdanie,a reszta inna może myśleć sobie co tylko chce
pozdrawiam serdecznie :ok:
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Pawko IRL pisze:bramkowych sytuacji ten zawodnik miał a ile z nich nie wykorzystał,a chyba za to jest właśnie rozliczany tak
I tu sie mylisz :) Niektorym wystarczy ze sporo biega, stara sie i widac ze mu zalezy :]
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
Pamato
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Pamato »

Robinho nigdy do superstrzelcow w Europie nie nalezal, procent gole/mecze ma odpowiednio:
Real: 35/132 - 27%
Man City: 16/53 - 30%
w Milanie i tak ma jak do tej pory najlepszy wynik: 10/27 - 37% a wezmy pod uwage specyfikacje ligi wloskiej.
wszyscy wiedzielsmy kogo Milan kupuje i jesli ktos sie interesowal innymi ligami to nie powinien byc zaskoczony ze Brazylijczyk marnuje 2 na 3 setki :] tak wiec nie bardzo rozumiem argument, ze to zly transfer bo ma kiepska skutecznosc...nigdy wyzszej nie mial nie mial a widac ze sie chlopina poprawia ;) w tym sezonie daje nam wiecej niz zagubiony Pato.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

dodajmy jeszcze, że Robinho to nie snajper. To był typowy jeździec bez głowy, choć teraz w Milanie zaczyna używać mózgu w grze, ale nadal są widoczne aspekty gry na poprzedniej pozycji
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Bubu pisze:Niektorym wystarczy ze sporo biega, stara sie i widac ze mu zalezy :]
+ to że jest trzecim strzelcem zespołu, ale o tym nie raczyłeś wspomnieć ;) Skuteczny czy nie Robinho okazał się dużym wzmocnieniem. Wolę to jego bieganie i staranie niż kompletne zero, które w tym sezonie gra Seedorf ( i bez wypominania Parmy proszę) :)

O tym, że Robinho to obecnie ( Pato coś ostatnio nie wychodzi i przekształca się w '9') jedyny obok Ibry zawodnik nie bojący się dryblować/minąć obrońcę nie wspomnę. No ale lepiej podawać nałogowo do tyłu ;)
Run Ignazio, run!
Awatar użytkownika
unkas24
Milanista
Milanista

Post autor: unkas24 »

porek ty to piszesz mega na poziomie hahahah nadajesz sie stary do tarcia chrzanu bez urazy...taktyki to sie musisz niestety nauczyc gowniarzu bo widze ze cm czy fm ci nie sluza..Smieszysz mnie ty i twoje durne posty i teksty, jak masz jakies ale to pisz na priva czy jak chcesz a nie kozakuj na ogolnym bo za maly jestes...zaczales ty - skonczylem ja koniec tematu..pisz o Milanie a nie o bzdetach co do napinki to poluzuj portki leszczyku juz ci pisalem.Poczytaj troszku o Milanie , poogladaj mecze to pogadamy bo narazie jak dla mnie to twa wiedza to dramat pozdrawiam

Ostrzeżenie

Admin
Ostatnio zmieniony 19 lut 2011, 17:55 przez unkas24, łącznie zmieniany 1 raz.
Wielki Duchu,Stwórco wszelkiego życia Bieży ku tobie Wojownik niczym strzała skierowana ku słońcu-Przyjmij GO niech zasiądzie przy ognisku rady starszych mojego plemienia - To Unkas mój syn,karz mu byc cierpliwym i popros śmierc o pośpiech
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Paolo#3 pisze: No ale lepiej podawać nałogowo do tyłu ;)
A kto powiedzial ze lepiej? Bo na pewno nie ja. Ja go tylko porownywalem do innego Brazylijczyka w Milanie.
bounty_fire pisze:dodajmy jeszcze, że Robinho to nie snajper.
I to ma usprawiedliwiac te jego marnowanie 100% sytuacji? Ciekawa teoria. Pamietajac ze to napastnik...
Porek
Milanista
Milanista

Post autor: Porek »

unkas24, kultury - w poprzednim poscie napisalem, ze kultura wymaga zeby pisac z wilkiej litery ale widze ze do Ciebie to nie dociera.... Przeczytaj posta i odpowiedz na niego a nie sie spinasz... Wypominasz w swoim poscie
Sciaganie ludzi ktorzy nie moga grac w LM dla mnie kpina..
Prosilem abys wskazal tych ktorzy byli do wyjecia - niestety nie uzasadniasz swoich tez tylko piszesz i to wg Ciebie jest swieta prawda.... Coz... Wycieczki osobiste zostaw sobie dla znajomych na gg albo na forum na onecie... :) Zgodze sie z niektorymi Twoimi punktami typu ze Pato od pierwsej minuty pownien zaczac ale
5.jesli nie mial Allegri jak grac(kontuzje itp) dac Abate na prawa flanke
jaka flanke?? Wystarczy ze biega w obronie na skrzydle - bardziej skrzydlowego u nas nie doswiadczysz... Wiec nie mow nic o ogladaniu meczy ani taktyce bo zyjesz strasznie w swiecie fantazji... Wymyslasz sobie od tak jakies taktyki transfery.... Staram sie Ciebie zrozumiec... ale no nie jestem w stanie...

Robinho wydaje mi sie ze jednak jest dosc duzym wzmocnieniem - potrafi jako jeden z nielicznych przedryblowac przeciwnika i zrobic jakis ruch - szkoda jego sytuacji ale moze kiedys poprawi skutecznosc...
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Bubu pisze:A kto powiedzial ze lepiej? Bo na pewno nie ja. Ja go tylko porownywalem do innego Brazylijczyka w Milanie.
A ja na tle pozostałych, którzy kandydują na tą pozycję. Jedynym sensowym wyborem poza Robinho na trequartistę jest Boateng, ale on będzie teraz potrzebny w środku.
Bubu pisze:Pamietajac ze to napastnik...
Inzaghi to też napastnik( i to klasyczna '9'), a w karierze marnował nie mniej od Robsona...
Porek pisze:Robinho wydaje mi sie ze jednak jest dosc duzym wzmocnieniem - potrafi jako jeden z nielicznych przedryblowac przeciwnika i zrobic jakis ruch - szkoda jego sytuacji ale moze kiedys poprawi skutecznosc...
Dokładnie. W przypadku Pato w formie i zakupu 'prawdziwego' trequartisty typu Kaka czy Rui Costa nie będę płakał za Robinho. Póki co to jeden z lepszych piłkarzy tego sezonu.
Porek pisze:jaka flanke?? Wystarczy ze biega w obronie na skrzydle - bardziej skrzydlowego u nas nie doswiadczysz... Wiec nie mow nic o ogladaniu meczy ani taktyce bo zyjesz strasznie w swiecie fantazji... Wymyslasz sobie od tak jakies taktyki transfery.... Staram sie Ciebie zrozumiec... ale no nie jestem w stanie...
Nie ma co wchodzić w polemikę z tym użytkownikiem. Jak nie ma argumentów to atakuje wyzywając od "małych" czy "leszczyków". Jak to było kiedyś na demotach: "Gdybyś spadł z poziomu swego ego na poziom swojego IQ to byś się zabił" :)
Run Ignazio, run!
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Paolo#3 pisze:Inzaghi to też napastnik( i to klasyczna '9'), a w karierze marnował nie mniej od Robsona...
Mozna prosic statystyki? I pokazac sezon w ktorym Inzaghi odstawial takie cyrki jak Robinho w tym sezonie.
Poza tym spoko sie masz skoro nie przeszkadza Ci ze gosc w banalnych sytuacjach potrafi pudlowac na potege. I jeszcze go bronisz... :dunno:
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Bronię go za całokształt, bo daje więcej niż "bezsensowne bieganie i zaangażowanie". Też nie podoba mi się jego maszczenie setek. Może sytuacje Pippo nie były tak banalne, ale miał etykietkę napastnika, który marnuje kilka setek w meczu by strzelić gola, a to przecież snajper, a Robinho to second stricker/skrzydłowy teraz trequartista :) Mówimy o dwóch całkiem innych typach napastnika. Nie jestem wybredny, Robinho to była miła dokładka do Ibry w mercato. Jako, że grał tu wcześniej Huntelaar czy inny Oliveira, którzy prezentowali się o wiele gorzej cieszę się że mamy go w składzie ;)
Run Ignazio, run!
Awatar użytkownika
zychu9
Milanista
Milanista

Post autor: zychu9 »

Pawko IRL pisze: słysząc że Robinho do tej pory nie pokazał nic szczególnego

No pewnie nie ma to jak słuchanie innych.
Bubu pisze:
bounty_fire pisze:dodajmy jeszcze, że Robinho to nie snajper.
I to ma usprawiedliwiac te jego marnowanie 100% sytuacji? Ciekawa teoria. Pamietajac ze to napastnik...
Po pierwsze to gość potrafi się znaleźć w dogodnej sytuacji, w odróżnieniu od innych.
Po drugie 9 goli w lidze +1 w LM pokazują, ze taki tragiczny to on nie jest, w dodatku często jest przy nim 2 piłkarzy przeciwnej drużyny co powoduje, ze ktoś inny ma wiecej miejsca jak np. w meczu z Tottenhamem, gdzie 2 razy wszedł Abate w pole karne i nikt go nie krył, bo przy R70 było 2 zawodników ( Gallas, Palacios).
Bubu jeśli spodziewalas się, ze R70, będzie tak wykorzystywał setki jak Ibra to przeczytaj post
Pamato pisze:Robinho nigdy do superstrzelcow w Europie nie nalezal, procent gole/mecze ma odpowiednio:
Real: 35/132 - 27%
Man City: 16/53 - 30%
w Milanie i tak ma jak do tej pory najlepszy wynik: 10/27 - 37% a wezmy pod uwage specyfikacje ligi wloskiej.
Szukali światła w mroczne dni,
przed Bogiem tylko chyląc kark.
Pośród klęczących dumnie szli,
w pogardzie mając każdy targ.

Żołnierze Wyklęci
przemas94
Milanista
Milanista

Post autor: przemas94 »

Witam jestem kibicem Milanu od ponad 20 lat ale to co obserwuje przez ostatnie lata co sie dzieje z Milanem przechodzi ludzkie pojęcie,bo tylu piłkarskich frustratów i emerytów grających obecnie w Milanie to jeszcze w życiu nie widziałem,a już czarę goryczy przelała porażka z Totenchamem.Nie da się zwojować Europy z zespołem gdzie średnia wieku piłkarzy wynosi 30-kilka lat,a większość z nich już wszystko prawie w piłce osiągneła.
przemas
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Paolo#3 pisze:"bezsensowne bieganie i zaangażowanie"
A kogo to slowa?
zychu9 pisze:Bubu jeśli spodziewalas się, ze R70, będzie tak wykorzystywał setki jak Ibra to przeczytaj post
...
Chyba niebardzo rozumiesz co zacytowales. To co podales to jest stosunek meczow do goli a nie do wykorzystywania sytuacji(tych moglo byc wiele albo mnostwo).
100% sytuacja to sytuacja, ktora powinna byc wykorzystywana przez najwiekszego mlotka. Nie wspominajac juz o jednym z lepszych napastnikow na swiecie.
Awatar użytkownika
Horrorist
Milanista
Milanista

Post autor: Horrorist »

Tak naprawdę należałoby 1/3 składu wywalić i ściągnąć nowych grajków, którym się chce grać i mają odpowiednie predyspozycje do grania takim klubie jakim jest Milan. Najważniejsze to ściągnąć dobrego rozgrywającego, obecna gra Milanu przypomina mi niestety polskie boiskowe realia heh
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

zychu9 pisze:+1 w LM
w Coppa Italia ;)
zychu9 pisze:będzie tak wykorzystywał setki jak Ibra
Dla mnie zabójczo skuteczny to był RVN czy jeszcze wcześniej Gabriel Batistuta. Argentyńczyk dla mnie był napastnikiem kompletnym - lewa, prawa, głowa, rzut wolny, warunki fizyczne, szybkość...
Run Ignazio, run!
kryptonite6
Milanista
Milanista

Post autor: kryptonite6 »

Owszem, Robinho zepsuł mnóstwo dogodnych sytuacji czy nawet setek i sam to tam kiedyś wytknąłem złoszcząc Paolo#3 :), ale trzeba przyznać, że przy charakterystykach pozostałych pomocników jakimi dysponujemy (nie wliczając może Ambro czy Boatenga) to Brazylijczyk na pozycji trequartisty dzięki swojej dynamice, ruchliwości czy dryblingowi zawsze będzie bardziej imponował i wyróżniał się w każdym pojedynku.

Tassotti po meczu mówił że wejście Pato pozwoliło rozwinąć skrzydła w drugiej połowie, a moim zdaniem to przesunięcie Robinho na pozycje Seeda otworzyło mecz. Ja tam w grze Pato w środowym meczu tej wspominanej przez Tassottiego intensywności nie widziałem.

Wstrzymałbym się póki co z krytyką Robinho, bo po prostu trzeba popatrzeć na to czym Milan personalnie w tym sezonie dysponuje w europejskich pucharach. Nie stać nas na pozostawienie Robinho na ławce. Nawet myśl o tym jest niedorzeczna.

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale w rewanżu możemy w pomocy pochwalić się następującą armią: Flamini, Merkel, Strasser (?), Boateng (?) + ew Silva. Ktoś jeszcze?

Gdyby nie problemy w pomocy, gdzie pewnie wyjdzie Silva, spróbowałbym z nim w roli lewego obrońcy w miejsce Antoniniego. Nie uważam by zagrał gorzej w ofensywie niż Antek na San Siro
Awatar użytkownika
Pawko IRL
Milanista
Milanista

Post autor: Pawko IRL »

zychu9, jeśli próbujesz cytować kogoś słowa to rób to dokładnie,a nie wyrywasz pasujące ci słowa do twojej koncepcji
Pawko IRL napisał/a:
słysząc że Robinho do tej pory nie pokazał nic szczególnego

No pewnie nie ma to jak słuchanie innych.
i nie szukaj niepotrzebnej prowokacji przyjacielu :nono: bo to nie o to tutaj chodzi
Awatar użytkownika
unkas24
Milanista
Milanista

porek nie bede do ciebie pisal z duzej bo cie niestety nie szanuje za poczatki twej dyskusji ze mną, co do flanki to prosta sprawa - wystawic Abate na prawa pomoc ma wiecej miejsca i wiecej mozliwosci ofensywnych widac ze nawet tego nie potrafisz zrozumiec taktyka,taktyka taktyka sie klania. Co do Paolo #3 wiedzę widze ma podobna do ciebie i IQ tez czyli bez komentarza.Co do Robinho przynajmniej sie stara i walczy ,nie to co sęp Pato, który najprawdopodobniej odejdzie po sezonie(dobry ruch za niego mozna by sklad wzmocnic a szkoda takiego grajka na ławe)
Wielki Duchu,Stwórco wszelkiego życia Bieży ku tobie Wojownik niczym strzała skierowana ku słońcu-Przyjmij GO niech zasiądzie przy ognisku rady starszych mojego plemienia - To Unkas mój syn,karz mu byc cierpliwym i popros śmierc o pośpiech
Awatar użytkownika
PrzeM
Milanista
Milanista

Post autor: PrzeM »

unkas24 pisze:porek nie bede do ciebie pisal z duzej bo cie niestety nie szanuje za poczatki twej dyskusji ze mną, co do flanki to prosta sprawa - wystawic Abate na prawa pomoc ma wiecej miejsca i wiecej mozliwosci ofensywnych widac ze nawet tego nie potrafisz zrozumiec taktyka,taktyka taktyka sie klania.
Zauważyłeś, że w taktyce Milanu nie ma typowych skrzydłowych? Poza tym takie przesunięcie prawie nic by nie dało, bo i tak większość czasu w 2. połowie byliśmy na połowie Tottenhamu, a wtedy Abate był zawsze z przodu, pomimo tego, że nie był wydumanym przez Ciebie skrzydłowym.
Awatar użytkownika
PoP
Milanista
Milanista

Post autor: PoP »

PrzM, coś czuje że zaraz usłyszysz jakże cenną lekcję na temat "taktyki" oraz twego IQ ^^

Co do meczu to słowa mojego ojca mówią wszystko: "Czuje się jakbym oglądał mecz Ekstraklasy". Moim zdaniem nawet mimo lepszej drugiej połowy to nie pokazaliśmy wielkiego futbolu. Mam tylko nadzieję że jak się wykurują inni pomocnicy (liczę głównie na Boa) to zagramy całkiem inną piłke w Angli i mimo wszystko awansujemy. Liga ligą ale ja po prostu kocham te rozgrywki a bez Milanu to już nie będzie to samo.
Kibic Milanu od zawsze na zawsze!!!
donadoni
Milanista
Milanista

Post autor: donadoni »

Długo czekałem na tę konfrontację. Szczerze? Bardzo mnie ona rozczarowała. Ponure i posępne tempo gry, sytuacji od groma. Milan niesłychanie mnie zawiódł. Brak nam stabilnej formy. Dobre mecze przeplatamy przeciętnymi.
Awatar użytkownika
unkas24
Milanista
Milanista

PrzM, hodzi o to , że Abate mialby wtedy wiecej mozliwosci w ataku i nie musial by sie martwić o obrone.Tutaj musial zapierniczac do ataku i powrót.Pokazał to co mowie trener Kogutów , gdy kazał grac na Lenona który niemiłosiernie wkręcał w ziemie Antoniniego.Po jakimś czasie taka taktyka dała Im bramke.To samo Abate jego rajdy mu wychodziły i toteż tak samo bym zrobil przesuwajac go do pomocy i dał bym mu zadania typowo ofensywne z nastawienie na rajdy.To , że w Milanie nie ma typowego pomocnika skrzydłowego( z wyjatkiem Abate a wczesnie tylko Serginho) to wiemy i widzimy od dawna.
Zablokowany