Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Milan vs Torino

Milan kontra X - czyli pokój, w którym dyskutujemy na temat spotkań Milanistów, bez względu na ich rangę czy też pion rozgrywek.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Re: Milan vs Torino

Post autor: Renesco »

Gra nie była powalająca, ale jedyne na czym mi zależało to, żeby na końcu Milan miał 3 pkt więcej w tabeli.

Dobrze, że Brahim już wczoraj uzyskał negatywny wynik testu. Jest kilka dni na roztrenowanie po to, żeby mógł w niedzielę zagrać od pierwszej minuty.

Cieszy mnie gol Girouda. To już jego czwarte ligowe trafienie, strzela średnio co 100 minut. Przed sezonem wydawało mi się, że 10 ligowych bramek dla Oliviera to będzie dobry wynik. Jest na bardzo dobrej drodze, żeby taki wynik osiągnąć, nawet pomimo kontuzji. Utrzymując aktualną średnią (rozegranych minut i bramek) 15 goli jest w jego zasięgu.

Nie mogę się doczekać spotkania z Romą. Liczę na to, że zobaczymy lepszą grę, bo i skład powinien być kompletniejszy. W dodatku w końcu Pioli poza pierwszą jedenastką będzie miał do dyspozycji przynajmniej 3 piłkarzy zdolnych do wejścia z ławki i rozruszania gry.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Kolejny słaby mecz i kolejne punkty. Dokąd wygrywamy nie ma sensu narzekać, a Pioli to inteligentny facet i na pewno widzi gdzie są problemy. Martwi trochę mała ilość stwarzanych okazji, ale liczę na to, że sytuacja wróci do normy wraz z powrotem Diaza, Theo i Zlatana, no i powrotem do gry z poważnymi przeciwnikami. Bardzo ważne mecze teraz.

Cieszy regularność Giroud. Nie robi jakiegoś szału, ale po prostu strzela i to jest bardzo dobra wiadomość.

Co do Bakayoko. Gra niepewnie, ale wciąż widzę w nim jakość. Miał kilka zagrań zdradzających dużą klasę, którą przecież znamy. Dobrze że dostaje minuty, bo na pewno będzie potrzebny i może bardzo pomóc w ciągu sezonu.

Największe obawy mam co do bramki. Tatarusanu na razie broni to, co ma do wybronienia, ale trudno oczekiwać od niego jakichś spektakularnych interwencji. Poza tym już kilka razy zachował się strasznie biernie przy dośrodkowaniach, wczoraj aż dostał porządną reprymendę od Kjaera za którymś razem, bo stoi i patrzy jak piłka sobie leci. Obawiam się, że w poważnych meczach może nam bardzo brakować Maignana. Nie spodziewałem się, ale teraz mi szkoda, że nie zatrzymaliśmy Reiny. Ale on chciał grać...

Cieszmy się na razie, bo jest z czego. Gramy jak klasowa drużyna, przepychając zwycięstwa ze średniakami i kasując punkty na bardzo wysokim poziomie.

Mega ważne będą następne mecze. Teraz gramy z Romą, a Inter i Napoli mają słabszych przeciwników. Potem derby, potem Fiorentina. Dużo można stracić, ale przy pozytywnych wynikach mamy względny spokój do 19 grudnia i meczu z Napoli.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Boże co za czasów doczekałem,że mamy 28/30 pkt w lidze i wchodzę na forum głównie po to żeby poczytać narzekania ;)
Bo od kilku meczów mimo zwycięstw 2/3 postów to narzekanie. Oczywiście ja też wiem,że jest parę rzeczy do poprawy i martwiących. Jak np wyżej napisano Tataruszanu. Gość jest strasznie niepewny i też się boje,że w meczu gdzie w końcu ktoś nas mocniej przydusi to kilka więcej właśnie. Co do Kalulu to od początku nie był moim faworytem i zdania raczej prędko nie zmienię, niestety mnie nie przekonuje niczym. Mecz oglądało się strasznie ciężko.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

A według mnie Kalulu to material na nowego Tommoriego. Dobrze gra na prawej obronie, ale docelowo to powinien być srodkowy obronca.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Nie no, zupełnie inny typ zawodnika niż Tomori. Fikayo to potwór, szybkość i ogromna siła, do tego mądre ustawianie się i czytanie gry. Kalulu w swoich najlepszych momentach to raczej materiał na błyskotliwego w rozegraniu i szybkiego, wybieganego bocznego obrońcę, który nie boi się wyprowadzać piłki i dużo gra w przodzie. Ale czy się takim stanie to trudno powiedzieć. Potencjał moim zdaniem ma spory.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Ja natomiast nie rozumiem narzekania na Tatarusanu. Uważam, że póki co jak na rezerwowego w miarę low costowego golkipera, to daje wszystko czego można by oczekiwać i jeszcze trochę. Oczywiście, że nie jest super pewniakiem, ale w dotychczasowych meczach tego sezonu grał co najmniej solidnie.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

Tatarushanu jest dokładnie taki jaki był zawsze i tej jego mankamenty przy wyjściach i dośrodkowaniach też takie zawsze były. Plusem jest to, że poza tym jest pewny w innych elementach i nie wali klopsów.

Kalulu jest dopiero rok w seniorskiej piłce i to dosłownie. W zeszłym sezonie był również z braku laku wystawiany na środku obrony, teraz na lewej. Ma potencjał, ale potrzebuje gry na swojej nominalnej pozycji, minut, doświadczenia i po prostu nauki. To wszystko będzie również obarczone ryzykiem popełniania błędów i wielbłądów, szczególnie przy tak małej ilości czasu na boisku i tym wszystkim o czym piszę powyżej.
Ja w nim widzę potencjał, ale boję się że przy takiej sytuacji jaką ma w drużynie to w końcu może być spalony.
Awatar użytkownika
b4ry
Milanista
Milanista

Post autor: b4ry »

Też wierzę w Kalulu, ale jako prawy obrońca. Patrzcie na Calabrię. Rok grania, rok narzekania, że trzeba kogoś nowego. ile meczy i minut musiał zagrać, żeby stał sie klasowym obrońca. Kalulu ma potencjał, ale nie można go winić, że grając ogony na różnych pozycjach jest słabszy od Calabrii, Tomoriego czy Theo
Użytkownik zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów bez podania przyczyny
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Faktycznie Kalulu zagrał na lewej fatalnie, ale taki rozwój wydarzeń był niestety bardzo prawdopodobny. Nowa pozycja, brak minut, młodość i brak doświadczenia, a naprzeciwko miał atletycznego Singo, który potrafi nawinąć lub przestawić niejednego przeciwnika. Byłbym zaskoczony gdyby zagrał dobrze. Całe szczęście nie dostał jakiegoś czerwa, ani nie zawalił gola, za to zebrał cenne doświadczenie. Dajmy mu się normalnie rozwijać, a będziemy mieli z niego pożytek, jak dla mnie jako zastępstwo Calabrii chłopak jest ok.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Do wyboru byl Kalulu lub Calabria na lewej. Moim zdaniem troche nie potrzebna jest dyskusja na temat Kalulu. Nie jego pozycja. Zrobil co mial zrobic. Nie zepsul nic. Wrzuccie Theo na prawej i tak samo pewnie zagra. Kalulu pokazal w zeszlym sezonie talent i o niego jestem spokojny.
ODPOWIEDZ