Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Liga Mistrzów 2017/2018

Sensacje w Lidze Mistrzów? Polacy zdominowali Ligę Europy? Nie pozwól aby przeszło to bez echa!

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Soja pisze: Dodatkowo jeszcze wygrali w Turynie i Monachium zamiast modlić się o remis jak wiekszość klubów tam przyjeżdżajacych.
Jak dla mnie zasłużyli na finał i trofeum jak nikt inny.
Trzy karne powinny być w dwumeczu dla Bayernu. I nie jest to tylko moja opinia, ale ludzi pracujących w NC+.
Soja
Milanista
Milanista

Post autor: Soja »

Ludzie z NC+ chcieli karnych dla Bayernu żeby Lewy coś wreszcie strzelił? :rotfl:

Romie też się podobno trzy karne należały...
A teraz postawmy sie w sytuacji kibiców Realu czy Liverpoolu widząc trzy karne przeciwko ich drużynie...

Ja wiem, że można tych czy tamtych nie lubić, ale to tak nie działa, że drużyny, które lubimy karne dostają, a przeciwne nie. Jakby sędziowie zaczeli szastać karnymi to by dopiero było aktorstwa...
Puchary Europy: 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007...?2022?
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

To że Romie należały się dwa (nie trzy) karne + czerwona kartka dla zawodnika Livrpoolu to jest oczywiste. Wystarczyło mecz wczoraj oglądać ... naprawdę nie rozumiem Twojego zdziwienia(?).

W pierwszym meczu Realu z Bayernem były takie sytuacje:

a) https://www.youtube.com/watch?v=_GpgducccL0
Widać że popchnięcie uniemożliwia celniejsze zagranie, a Muller był sytuacji bramkowej.

b) https://www.youtube.com/watch?v=HOcnq8PVD9U
niestety nie mam powtorki z innej kamery (po meczu widziałem z lepszej), więc ciezko bedzie udowodnić, że Carvajal uniemożliwił wyskok Lewandowskiemu. Choć jesli sądzisz, że Romie wczoraj nie należały się dwa karne, to cięzko Ci będzie udowodnić, że twoj nick na tym forum to Soja.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Ręka Marcelo bardzo kontrowersyjna, ale jeśli Bayern miał wykonywać po tym karnego, to wczoraj Roma miała co najmniej dwa...
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Jaka kontrowersyjna? Powinien być karny dla Bayernu i dwa dla Romy. Tutaj nie ma żadnych wątpliwości.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Pewnie rangiz widział to ujęcie. Stąd wg niego kontrowersyjna.

Obrazek
:)
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Po prostu nie znosiłem pchania na siłę "polskiej" Borussii, a teraz Lewo-Bayernu we wszystkich mediach, ze stronniczymi dziennikarzami i komentatorami(!) włącznie.
Płatna telewizja, rzekomo dostarczająca content premium, a trzeba to oglądać bez głosu, bo czekali na awans Bayernu, jakby grał jakiś nasz krajowy klub, a nie Niemcy.
W opozycji do tego cyrku, rangizy też są światu potrzebne :P
Soja
Milanista
Milanista

Post autor: Soja »

bogiel, ale co ja Ci mam udowadniać jak i tak nie udowodnię?
Czy też oczekujesz, że będę się bawił w super analizatora przyjmowania piłki różnymi częściami ciała, ugięcia nóg i przyszłych zamiarów tak jak się niektórzy wysilali w obronie, czy też przeciwko panu z gwizdkiem co ma "śmietnik zamiast serca"?

Po części to sugerujesz w sumie, bo gdyby nie popchnięcie to byłoby celniej, bo drugi stał itd.
A to gdyby nie było tego drugiego to już można wykosić pierwszego równo z murawą?
To jest właśnie najśmieszniejsze z tymi płaczami, że twierdzi się, że gdyby nie to czy tamto to na pewno byłoby inaczej, bo przecież tylko ten jeden karny/gol +/- a reszta meczu tak jak była...

Jeżeli pytasz mnie, co ja bym zrobił w tych sytuacjach na miejscu sędziego, to Ci szczerze powiem, że nie wiem. Dlatego to lepiej dla świata, że sędzią nie jestem.
Puchary Europy: 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007...?2022?
Awatar użytkownika
Sommerek
Milanista
Milanista

Post autor: Sommerek »

http://www.sport.pl/pilka/56,65041,2335 ... n=FB_Sport

Czyżbyśmy już znali zwycięzcę? :lol2: :lol2:
Wolf
Madridista
Madridista

Post autor: Wolf »

Strach się bać. Przed losowaniem półfinałów Roma sprzedawała bilety na mecz rewanżowy z Liverpoolem przed losowaniem. Jakie było losowanie i kolejność spotkań wiemy. Jak z tym jest podobnie to wycieczkę do Kijowa możemy sobie odpuścić ;)
MK92

Post autor: MK92 »

Czyżby Perez jednak nie posmarował? :P
Qnen pisze:Mimo traumatycznego do tej pory finału ze Stambułu będę za Liverpoolem. Mam już dość hegemonii Realu i jego fartu w tej edycji LM.
W sumie chyba ja też. Milan już i tak pomścił klęskę ze Stambułu w Atenach, a poza tym, w świetle powyższej informacji, fajnie jest trzymać kciuki za zwycięski zespół ;) Zresztą Real to już swoje w tej dekadzie wygrał.
Wolf
Madridista
Madridista

Post autor: Wolf »

Ale zawsze chce się więcej :D

Mecz ciężki do przewidzenia. Na pewno w ataku jest przewaga Liverpoolu. W pomocy, środku obrony oraz bocznych obrońcach w ataku nasza. Bramkarze to mimo wszystko chyba podobnie przy ostatniej tendencji Keylora do baboli. I właśnie ta tendencja plus nasi boczni obrońcy w defensywie to będzie nasza największa słabość. W połączeniu z atakiem Liverpoolu to trochę groźnie to wygląda. Naszą rozwiązaniem powinno być chyba opanowanie pomocy i niezbyt wysokie ustawienie linii obrony. Patrząc na mecze Liverpoolu to najgroźniejsi będą w pierwszej połowie. Tracą dużo bramek i punktów w drugiej połowie a zwłaszcza końcówkach.
Teoretycznie powinniśmy zobaczyć też dużo bramek.

Tyle teorii. W praktyce może być różnie, zwłaszcza na przykład w sytuacji gdy lidze Liverpool wypadnie z TOP4 i jedyną szansą na grę w LM w przyszłym sezonie będzie wygranie finału.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Takiego pecha w finale po stronie Liverpoolu chyba nikt się nie spodziewał. Dwa razy Donnaruma + nokaut na Salahu i kapitalna przewrotka Bale...
Real i długo długo długo... Nic.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

No i mamy kolejny tytu³ dla Realu. Do meczu przystêpowa³em kibicuj±c królewskim, bo od Stambu³u na Liverpool mam wprost alergiê i ani trochê przez lata mi ona nie mija. Jednak po tym co odwali³ Ramos sta³ siê cud i zacz±³em kibicowaæ The Reds. Wprost brak mi s³ów, by opisaæ jak obrzydliwe s± dla mnie takie zagrywki jakiej dopu¶ci³ siê Ramos. Kole¶ umy¶lnie doprowadzi³ do kontuzji rywala i to bardzo powa¿nej. Wstêpna diagnoza mówi o zwichniêciu barku, co oznacza, ze Salaha na M¦ nie zobaczymy, a tak naprawdê nie zobaczymy go na boisku przez co najmniej najbli¿sze pó³ roku. Jak dla mnie Hiszpan powinien dostaæ teraz kilkumiesiêczn± dyskwlifikacjê równie¿ eliminuj±c± go z M¦. Mo¿e to by nauczy³o jego i jemu podobnych rozumu i nie igrania ze zdrowiem rywali.

CO do meczu, to incydent z Salahem i postawa bramkarza zabi³y kompletnie widowisko. Real nie gra³ wcale jakiej¶ ¶wietnej pi³ki jak to twierdzili Szpakowski z Juskowiakiem (niestety ogl±da³em na TVP), ale zwyciêstwo dostali na tacy od bramkarza.
"History will be kind to me... for I intend to write it"
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Post autor: Gzikuu »

UEFA i kara dla kogoś z Realu, a tym bardziej Ramosa? No proszę Cię. :D To nawet nie dziwi, że kartki nie dostał. Od dawien dawna to jest boiskowa menda. Tfu!

Chyba najbardziej niezasłużony zwycięzca LM od lat. Nie tyle Real wygrał, co jego rywale przegrali. Dość powiedzieć, że ostatnie 3 z 4 bramek dla Realu padło po błędach bramkarzy.
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

Moim zdaniem wyolbrzymiamy faul Ramosa, prawdą jest że złapał rękę Salaha, ale upadek nie był umyślny.
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
Gzikuu
Milanista
Milanista

Post autor: Gzikuu »

Moim zdaniem to było trochę wrestlingowe. Złapał Salaha, obalił na murawę i przygniótł. Dobrze chociaż, że nie zaczął odklepywać, ale zapewne wtedy też by się obyło bez kartki, no bo przecież Ramos.
MK92

Post autor: MK92 »

Jeszcze 5 lat temu Milan miał tylko dwa Puchary Europy mniej niż Real. Teraz różnica wynosi już sześć. Żyjemy w erze Królewskich, czy nam się to podoba, czy nie, jednak można być znudzonym tą dominacją.

Fantastyczną zmianę dał Bale. On i Karius okazali się postaciami kluczowymi, bo tak w ogóle, to finał był bardzo wyrównany. Zadecydowały właśnie detale. Co do zachowania Ramosa wobec Salaha oraz tej symulki, po której żółtą kartkę otrzymał Mane, to szkoda słów...

Bramka Bale'a z przewrotki bez wątpienia przejdzie do historii. Natomiast po tym koszmarnym występie Kariusa, te plotki łączące Donnarummę z Liverpoolem chyba nabiorą zdwojonej mocy.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2018, 0:12 przez MK92, łącznie zmieniany 1 raz.
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

Moim zdaniem na powtórkach widaæ, ¿e Ramos po wykopaniu pi³ki spod nóg Salaha lekko go podcina jednocze¶nie ¶ci±gaj±c go an prawo. Jednocze¶nie do samego koñca blokuje Egipcjaninowi rêkê w ³okciu zak³adaj±c d¼wigniê i nie daj±c mu w ¿aden sposób zamortyzowaæ upadku. https://elcomercio.pe/deporte-total/cha ... deo-522874
Wdaæ to na filmiku w artykule pod linkiem miêdzy 00;25 a 00;40 i 01:09 a 01;30. Widaæ jak na d³oni umy¶lno¶æ zagrania i jak stara siê do koñca utrzymaæ uchwyt na rêce
"History will be kind to me... for I intend to write it"
Markucjo
Juventino
Juventino

Post autor: Markucjo »

MK92 pisze: Natomiast po tym koszmarnym występie Kariusa, te plotki łączące Donnarummę z Liverpoolem chyba nabiorą zdwojonej mocy.
Niby że L'pool chce zachować ciągłość? :lol: Dla was to chyba dobrze, dodatkowe środki dla klubu, za przeciętnego gracza który jest tylko obietnicą .
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Straszna menda z tego Ramosa.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

lord bass pisze:Moim zdaniem wyolbrzymiamy faul Ramosa, prawdą jest że złapał rękę Salaha, ale upadek nie był umyślny.
Bliżej mi chyba też do Twojego zdania. To się jednak wszystko działo super szybko, a widać też, że Salah tracąc równowagę ścisnął mocniej Ramosa za przedramię, żeby się nie przewrócić no i się "wkręcił".
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Karius po meczu podchodzi zapłakany do kibiców i ich przeprasza, a oni mu biją brawa. Co więcej, narzekają na resztę zespołu, że go nie wspierała po meczu. Ponoć podeszli do niego tylko piłkarze Realu i pojedynczy pracownicy z Liverpoolu. To pokazuje, że wystarczy mieć szacunek do barw i kibiców, a błędy będą wybaczone. Wyobrażacie sobie taką sytuację z Donnarummą?

Ogólnie mam nadzieję, że Karius się podniesie po tym. Mnóstwo opinii można było usłyszeć czy przeczytać, że zawsze był z niego ręcznik i często popełniał błędy. Opta sprawdziła i okazało się to nieprawdą, bo w poprzednich meczach sezonu popełnił tyle samo błędów co w finale LM.

Zwyczajny niefart po prostu. Sam finał był bardziej memem niż największym wydarzeniem piłkarskim sezonu.
Judge not lest ye be judged yourself

Obrazek
Awatar użytkownika
Sommerek
Milanista
Milanista

Post autor: Sommerek »

Nikomu nie ujmując sukcesu, ale Karius przy każdej bramce dał ciała. Nawet przy efektownej przewrotce Bale'a mógł zachować się lepiej. Szkoda Liverpoolu, ciekawe co by się działo gdyby Salah grał do końca, ale taki już jest futbol... :) Real może i wygrywa szczęśliwie, może gra niezbyt porywająco... jednak w dalszym ciągu wygrywa a to jest przecież najważniejsze. Czapki z głów.
Newsio
Juventino
Juventino

Post autor: Newsio »

Nawet przy efektownej przewrotce Bale'a mógł zachować się lepiej
No już nie żartujmy. Dwa razy dał ciała (żeby nie powiedzieć wulgarniej) ale przy przewrotce nie mógł zrobić nic. To, że po wybiciu nawet nie wyciągnął rąk nic nie zmienia.

gol Bale'a
ODPOWIEDZ