Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Liga Europy 2016/2017

Sensacje w Lidze Mistrzów? Polacy zdominowali Ligę Europy? Nie pozwól aby przeszło to bez echa!

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
cortess
Milanista
Milanista

Liga Europy 2016/2017

Post autor: cortess »

Wszyscy żyją Euro, a tu europejskie puchary klubowe się zaczęły. Finał w tym roku na Friends Arena w Szwecji. Polskę reprezentują Piast Gliwice oraz Cracovia i Zagłębie Lubin. Dwóch reprezentantów Ekstraklapy już dało popis przegrywając w swoich pierwszych meczach w 1 rundzie w Bułgarii (Miedziowi ze Slavią Sofia 1:0) i Macedonii (Craxa z Shkendiją Tetovo 2:0). Piast czeka na, prawdopodobnie, IFK Goteborg (wygrali 5:0 z jakimiś Walijczykami) w rundzie nr 2. Zwykle zastanawiamy się i marzymy, żeby mieć reprezentanta w pucharach na wiosnę, a w tym sezonie będzie chyba problem z jesienią... Z włoskiej prespektywy: Inter i Fiorentina zaczną od grupowych, a wcześniej w 3 rundzie (i oby też w 4) pokaże się Sassuolo.
Saremo una squadra di diavoli. I nostri colori saranno il rosso come il fuoco e il nero come la paura che incuteremo agli avversari! [Herbert Kilpin (16.12.1899)]
wasyl
Milanista
Milanista

Post autor: wasyl »

O tym pisałem już w dziale o polskiej lidze. Niestety sprawdziło sie że polskie drużyny(nie licząc Legii) będą miały problem z przejściem pierwszych rund. Jeszcze jako tako w Zaglebie wierzę ale czy Cracovie stać po padaczce odrobić dwubramkowa stratę??jakoś nie sądzę. Oby jednak walczyli do końca i awansowali dalej bo szykuje sie kolejny sezon kompromitacji po latach w których można było mieć nadzieję na coś więcej.
Szczególnie liczę na Zaglebie-wtedy czeka ich kibicowska śmietanka,strasznie ciekawy dwumecz by był.Bardziej mam na myśli kibicowsk dwumeczi-pojedynek na trybunach i poza nimi.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Każdy kiedyś będzie mieć swój Żalgiris i Stjarnan :P
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Nie jestem kompletnie związany emocjonalnie z drużynami z naszej ligi i może dlatego mam takie podejście, ale jest ono dość brutalne. Dla mnie obecność w pucharach klubów typu Cracovia czy Zagłębie to strata czasu i nerwów. Oczywiście pełen szacunek dla nich, bo wywalczyli ten awans na boisku i zasłużyli na niego, dla nich to na pewno wielka rzecz, ale nie liczę na jakiekolwiek wyniki. W interesie polskiej piłki byłoby - co jest naprawdę brutalne - żeby w pucharach co roku meldowały się kluby najbogatsze, największe, które mają najwięcej szans na to, że doświadczenie i pieniądze wykorzystają do podniesienia poziomu. Mamy już kadrę, która potrafi się zameldować w czołówce, ale żeby to samo powiedzieć o lidze, potrzebne są niestety przede wszystkim pieniądze. Bez tego żadnego skoku jakościowego nie będzie.
wasyl
Milanista
Milanista

Możemy długo pewnego poziomu nie przeskoczyć. Głównym powodem jest to ze jeśli nawet nasze zespoły osiągną cos więcej niż pierwsze rundy eliminacji LE to w następnym sezonie brakuje kilku kluczowych zawodników,bo zostali sprzedani. W poprzednich latach Lech np był w stanie wyjsć z grupy i grać w Pucharach na wysokim poziomie.. Tylko ze polskim drużynom cieżko utrzymać pózniej kadrę bo zarobienie pieniędzy jest na pierwszym miejscu. Tylko Legia wydaje sie klubem z bardzo dużymi pieniędzmi i u nich nawet jeśli ktoś jest sprzedany to jest szansa ze przyjdzie ktoś o podobnych umiejętnościach.
Awatar użytkownika
rossonero
Milanista
Milanista

Post autor: rossonero »

rafal996 pisze:W interesie polskiej piłki byłoby - co jest naprawdę brutalne - żeby w pucharach co roku meldowały się kluby najbogatsze, największe, które mają najwięcej szans na to, że doświadczenie i pieniądze wykorzystają do podniesienia poziomu.
No to właśnie Cracovia i Zagłębie mają obok Legii i Lecha najwięcej kasy. To nie wiem, które kluby masz na myśli. Wisła jest w dołku finansowym i nie widać perspektyw, że z niego wyjdzie. Podobnie Śląsk Wrocław. Jest jeszcze Lechia Gdańsk, ale tutaj pieniądzie w żaden sposób nie przekładają się na jakość gry.
rafal996
Milanista
Milanista

No właśnie Legię i Lecha mam na myśli. Nas na pewno nie będzie stać na to, żeby mieć 3 - 4 solidne drużyny w pucharach co roku, natomiast jedna, w porywach dwie to jest możliwe. Bardzo trudne, ale możliwe.

Oczywiście jeśli Zagłębie i Cracovia mają kasę, to fajnie (nie orientuję się), ale musieliby potwierdzić aspiracje przez kilka sezonów z rzędu i mądrze budować drużyny.
wasyl
Milanista
Milanista

Cracovia i Zaglebie to może maja kase ale jak na polskie warunki. Żeby skutecznie walczyc na arenie międzynarodowej to jeszcze bardzo dużo im brakuje.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Odnośnie sytuacji w rankingu, który moze nie miec za 2,3 lata już takiego znaczenia. Nie ma w pucharach już angielskiego West Hamu (niedoszły klub Bakki) i niemieckiej Herthy. Włosi za to w komplecie.

Berardi kolejny gol. Jesli nie w zimie, to w lecie na lewe skrzydło zamiast Suso :brew:
wasyl
Milanista
Milanista

Juz chyba nie ma sie co podniecac rankingiem. UEFA potwierdzila reforme ligi wiec od sezonu 2018/2019 Wlochy beda mialy 4 miejsca w LM.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

wasyl pisze:Juz chyba nie ma sie co podniecac rankingiem. UEFA potwierdzila reforme ligi wiec od sezonu 2018/2019 Wlochy beda mialy 4 miejsca w LM.
pod warunkiem, że Włochy nie spadną na 5 miejsce ^^
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Obecnie nad piątą Francją Włochy mają 15 punktów przewagi, więc przez najbliższe lata raczej nie ma na to szans. Dodatkowo Juventus jest mniej więcej na poziomie PSG, ale poza tym kluby Ligue 1 wypadają słabiej niż te z Serie A, więc ligę włoską musiałaby spotkać jakaś mega zapaść, żeby spadła za francuską.
wasyl
Milanista
Milanista

Nie widze mozliwosci na ta chwile,na te aktualne mozliwosci zeby kiexykolwiek ktos przeskoczyl Wlochy w rankingu. Jest to poprostu niemozliwe jesli nie wydarzy sie jakas katastrofa z wloskimi klubami. Mozna spac spokojnie,4 miejsce wroci akurat jak Milan powinien sie w tej 4 znalezc.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Na chwilę obecną jeszcze nie wiadomo, czy Milan się tam znajdzie - kto wie, czy "zasługi historyczne" nie zostaną ograniczone np. do okresu 10 lat, a wtedy, zakładając, że reforma wejdzie w życie w sezonie 2018/2019, przed nami byłby Inter.
wasyl
Milanista
Milanista

4 najlepsze druzyny z Wloch,Anglii,Hiszpanii,Niemiec maja miec zagwarantowany udzial w LM. A ja poprostu mam nadzieje ze do wejscia nowej formuly Milan osiagnie poziom najlepszej 4-ki w lidze.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

Roma dalej gra swoje, czyli pod formą (Faraon ten sezon wchodzi fatalnie i jakoś te 13 mln na ten moment wyglądają jako dobry deal)

Saussolo chyba będzie chciało w LE o coś poważniej powalczyć
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Inter - Hapoel Beer Szewa 0:2 :rotfl:
Judge not lest ye be judged yourself

Obrazek
rafal996
Milanista
Milanista

Inter :rotfl2:

Sassuolo w sumie mnie zaskoczyło mocno na plus.
suchy
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: suchy »

Peter Bosz na ławce Ajaxu, tylko skąd ja pamiętam to nazwisko?

Obrazek

No jasne! Ale ten czas leci :)
wasyl
Milanista
Milanista

No i zanosi sie że włoskie drużyny standardowo oleja sobie LE. Chyba tylko Sassuolo w swoim debiucie będzie chciało grać na 100% ale jie wiadomo na ile będzie starczylo umiejetnosci. Remis Romy nie jest taki zly bo Pilzno to grozny teren. Inter to nawet nie ma co komentować,oleja rozgrywki i skupia sie na walce o awans do przyszłorocznej LM.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Inter/drużyna Sprite ładnie wtopił z pejsami... Sassuolo na duży +, na jakieś poważniejsze podsumowania przyjdzie czas po 6 kolejce (no chyba, że wcześniej już sytuacja będzie świetna/tragiczna), ale jednak sądzę, że włoskie ekipy się ogarną i wyjdą z grup.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

suchy pisze:Peter Bosz na ławce Ajaxu, tylko skąd ja pamiętam to nazwisko?

Obrazek

No jasne! Ale ten czas leci :)
Aż mi się łezka w oku zakręciła w oku, jak zobaczyłem tę naklejkę. Pamiętam, że zabrakło mi wtedy kilku do skompletowania całego albumu. Ach, co to był za dramat.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

wasyl pisze: Inter to nawet nie ma co komentować,oleja rozgrywki i skupia sie na walce o awans do przyszłorocznej LM.
Zwycięzca LE gra w Lidze Mistrzów. Czasami to może być łatwiejsza droga niż przez ligę (Sevilla).
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Tak dla Sassuolo strzela 19-latek (wypożyczony z Juve ;) ):
https://gfycat.com/MerryNeighboringItalianbrownbear
Soja
Milanista
Milanista

Post autor: Soja »

Pomyślał sobie: Messi może to ja też! :rotfl2:
Ach te hiszpańskie formacje obronne.

Brawo Sassuolo!
Puchary Europy: 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007...?2022?
ODPOWIEDZ