Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Polityka

Luźne rozmowy na wszystkie tematy. Czyli o wszystkim - całkowita dowolność (no prawie ;)).

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

rafal996
Milanista
Milanista
Posty: 5623
Rejestracja: 19 mar 2014, 18:36

Post autor: rafal996 »

Ale potrafisz wytłumaczyć konkretnie, dlaczego te luki i wyłudzenia zmalały?
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista
Posty: 3871
Rejestracja: 02 paź 2005, 22:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: miszcz »

Bubu pisze:
miszcz pisze:Jak dla mnie to jest kwintesencja problemu jaki mam z takimi dyskusjami politycznymi. W sumie to nawet innymi też, bo przy dyskusjach o piłce pojawił się już ten sam problem.
To może inaczej, manipulacja manipulacji nierówna. Jedna zmienia sens o 180 stopni inna niewiele. A ta wg mnie zmienia właśnie niewiele
Manipulacja to wciąż manipulacja. Jeżeli ta Ci pasuje i ją akceptujesz, to nie powinieneś następnym razem wytykać komuś innemu, że manipuluje. np. jak znów Żydzi coś skłamią albo podadzą złe zdjęcie w gazecie. No bo przecież to tylko mała manipulacja zdjęciem, wiele to nie zmienia!
Poza tym stąpasz po niebezpiecznym gruncie, pozwalając tej pozornie niewinnej manipulacji kształtować Twój pogląd.
Judge not lest ye be judged yourself
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Posty: 4457
Rejestracja: 27 sie 2003, 10:35
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Bubu »

rafal996 pisze:Ale potrafisz wytłumaczyć konkretnie, dlaczego te luki i wyłudzenia zmalały?
Ty już to wytłumaczyłeś przecież wyżej. Dzięki PO. Tyle, że co innego przyjąć ustawę a co innego to potem egzekwować.
Skoro ktoś ma świadomość manipulacji to nie jest manipulowany (co zaznaczyłem kilka postów wczesniej). Tak jak ze słowami które brzmiały mniej wiecej tak "że za 6 tys pracuje tylko idiota" a w całym kontekście wygląda to zupełnie inaczej i to jest manipulacja o 180 stopni. Jeżeli stawiasz znak równości między tymi dwoma aspektami, to nic nie poradzę.

Kolejna ciekawa kwestia rządów tych złych pisiorów, to kondycja spółek tyu PKP czy LOT (Orlen też chyba dużo lepiej wygląda niż wcześniej)... Nagle nie trzeba sprzedawać, przynoszą znacznie większe zyski, znacznie więcej pasażerów niż za rządów ekspertów PO/PSL. Cud? Koniunktura?
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista
Posty: 758
Rejestracja: 15 gru 2017, 22:21

Post autor: Jay-Jay Okocha »

To może dla zbilansowania powyższej 'piaskownicy', coś dla dużych chłopców:

https://www.youtube.com/watch?v=IvvLnWKHq40

Najciekawszy fragment: 04:23-15:20
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
kazelot
Milanista
Milanista
Posty: 132
Rejestracja: 26 paź 2005, 13:58
Lokalizacja: Bytom

Post autor: kazelot »

Bubu pisze:Kolejna ciekawa kwestia rządów tych złych pisiorów, to kondycja spółek tyu PKP czy LOT (Orlen też chyba dużo lepiej wygląda niż wcześniej)... Nagle nie trzeba sprzedawać, przynoszą znacznie większe zyski, znacznie więcej pasażerów niż za rządów ekspertów PO/PSL. Cud? Koniunktura?
Bubu po raz kolejny chce Tobie uświadomić że kondycja LOTu nie jest dobra, pisałem to wcześniej ze zarabiają bo wykazują czysty zysk nie inwestując w ludzi , sprzęt w rozwój. Za to odnotowali spadki w rankingach linii lotniczych szczególnie jeżeli chodzi o punktualność i odwołane loty. W tym roku Rainbow podpisał z Lotem próbną umowę rok czasu na obsługę kierunku państwa bałkańskie, przewoźnik tak "idealnie" wywiązuje ze swoich zadań ze w następnym roku umowa nie zostanie przedłużona. W lipcu rodzice czekali około 8 godzin na lotniku Pogorica na rejs do Katowic , w tym samym dniu w Katowicach około 10 godzin czekali turyści na lot do Turcji - taki przykład dobrej kondycji.
kazelot
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista
Posty: 3871
Rejestracja: 02 paź 2005, 22:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: miszcz »

kazelot, każdy trochę manipuluje :)
Jak widać jedna manipulacja jest ok, kiedy nam służy. Z inną trzeba zaciekle walczyć, bo tak przecież być nie może :)
Bubu pisze:Skoro ktoś ma świadomość manipulacji to nie jest manipulowany
Mam wrażenie, że nie zdajesz sobie jednak z tego sprawy. To co Ty tu popełniasz, to błąd konfirmacji.
Polecam zdać sobie z tego sprawę prędzej niż później.
Judge not lest ye be judged yourself
rafal996
Milanista
Milanista
Posty: 5623
Rejestracja: 19 mar 2014, 18:36

Post autor: rafal996 »

Bubu pisze:Ty już to wytłumaczyłeś przecież wyżej. Dzięki PO. Tyle, że co innego przyjąć ustawę a co innego to potem egzekwować.
Nie, to nie jest dzięki PO. Ale też nie tylko dzięki PiS i z tego sobie trzeba po prostu zdawać sprawę.

Bardzo fajnie, że mówimy o manipulacjach i że przyznajemy wszyscy, że one istnieją. W takim razie także wszyscy zapewne zgodzimy się, że Polska nie funkcjonuje w próżni i jest zależna od setek czynników zewnętrznych, a także wewnętrznych na które rządzący niekoniecznie mają wpływ, a poza tym większość istotnych posunięć rządu ma skutki długoterminowe, niektóre widoczne dopiero po dłuższym czasie. Co bywa korzystne lub nie.

Dlatego w kwestii tych dobrych wskaźników i dobrej kondycji spółek, warto o tym wszystkim pamiętać. Na przykład o tym, że PO zderzyło się z problemem rosnącej luki VAT i... nie, nie kradło radośnie, tylko rozpoczęto szukanie rozwiązań. Dużą ich część zdążyli przygotować, część przyjąć. Później oczywiście forma ewoluowała, PiS pewne pomysły ulepszył, dołożył swoje, ale ogromną manipulacją jest mówić, że dokąd rządziło PO, to była "Polska w ruinie" i nic się nie działo, a potem za dotknięciem czarodziejskiej różdżki problemy zaczęły znikać. Nie, to był proces opracowywania rozwiązań i długotrwały proces decyzyjny, którego dziś zbieramy owoce.

I nie, absolutnie nie chcę powiedzieć, że PiS nie ma w tym żadnych zasług. Ma i to spore. Tak samo, jak spore ma PO. A w przekazie medialnym, cóż... złodzieje z PO ukradli 250 mld zł. W takim razie trzeba by było powiedzieć, że PiS ukradł 80 mld, bo o ile pamiętam taka jest dziś luka VAT.

Jeszcze co do tych decyzji, których skutki poznajemy po czasie. Czasem to jest tak, jak choćby z restrukturyzacją LOTu, w który PO wpakowało kupę kasy (nawet jeśli podobno Tusk nie chciał). Minął jakiś czas i spółka jest w dużo lepszej kondycji.

A czasem to jest tak, jak z podniesieniem wieku emerytalnego. W momencie podniesienia oczywiście były protesty. PiS obniżył. Skutki w postaci nieuchronnego upadku systemu emerytalnego zobaczymy dopiero po latach. Kto inny będzie się tym martwił.

Zresztą, pytając o spółki pytasz o cud, koniunkturę. Powiedz więc, jaki jest Twoim zdaniem powód. Jakie przełomowe rozwiązania wprowadził PiS, że PKP jest w lepszej kondycji? Jakie w Orlenie? Czy uważasz, że ceny ropy na rynkach nie mają na to wpływu?
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Posty: 4457
Rejestracja: 27 sie 2003, 10:35
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Bubu »

kazelot pisze:Bubu po raz kolejny chce Tobie uświadomić że kondycja LOTu nie jest dobra, pisałem to wcześniej ze zarabiają bo wykazują czysty zysk nie inwestując w ludzi , sprzęt w rozwój. Za to odnotowali spadki w rankingach linii lotniczych szczególnie jeżeli chodzi o punktualność i odwołane loty.
Rozumiem, że wcześniej firma inwestowała w ludzi i sprzęt, a po 2015 przestała? Wtedy przynosiła straty i miała iść na sprzedaż.
Teraz liczba jej pasażerów wzrosła (w 2018 roku) o 106% (w porównaniu do 2015) To przykład lotu Turcji czy opóźnienia w Pogoricy nikomu normalnemu nie przesłonią tego, że jest lepiej niż było (nikt nie pisze, że super czy idealnie).
https://www.airhelp.com/pl/airhelp-scor ... otniczych/
Poklikałem sobie tutaj i jesienią 2015 PLL LOT było na 15 miejscu z ogólną notą 7,49 natomiast w 2019 są na 20 miejscu ale ich nota wzrosła do 7,59 To tak w kwestii tej "większej" manipulacji. Punktualnośc i odwołane loty? Faktycznie trochę w dół, no ale jak się ma ponad dwa razy więcej klientów to chyba nikogo nie powinno dziwic... A jednak.
miszcz pisze:Mam wrażenie, że nie zdajesz sobie jednak z tego sprawy. To co Ty tu popełniasz, to błąd konfirmacji.
Mam wrażenie, że kolejny raz nie rozumiesz. Wychodzimy od tezy, że mamy tu drugą Grecję i zaraz wszystko walnie, czeka nas niesamowita katastrofa i inne plagi egipskie, a Ty zakręciłeś się na sprawie "manipulacji" klapki na oczy i jazda. Naprawdę nie wszystko jest czarne albo białe.

https://finanse-arch.mf.gov.pl/budzet-p ... iew/927979
https://www.gov.pl/web/finanse/2018-r-wplywy-budzetowe
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dochod ... 07966.html
Zresztą, pytając o spółki pytasz o cud, koniunkturę. Powiedz więc, jaki jest Twoim zdaniem powód. Jakie przełomowe rozwiązania wprowadził PiS, że PKP jest w lepszej kondycji? Jakie w Orlenie? Czy uważasz, że ceny ropy na rynkach nie mają na to wpływu?
A pakiet paliwowy?
Na początku sierpnia 2016 roku rząd wprowadził przepisy, których celem było ograniczenie nielegalnego obrotu paliwami w Polsce.

Jak podawało niedawno Ministerstwo Finansów, powołując się na niepełne jeszcze dane Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego, w sierpniu 2016 roku nastąpił wzrost sprzedaży legalnej paliw o 29 proc., we wrześniu o 26 proc., natomiast w październiku o 17 proc. w porównaniu do analogicznych okresów 2015 roku.
Sporo?
A może nie trzeba było przełomowych rozwiązań tylko lepiej zarządzać? Korzystniejsze umowy podpisywać? Komentuje cyferki, ekipy rządzącej która wg poprzedników miała doprowadzić do katastrofy a tu jednak wszystko o 180 stopni.
Jak masz wiedzę, czemu nie dało się od 2007 do 2015, a da się od 2015 do 2019 to chętnie poczytam.
Póki co analogii do Grecji nie potrafię znaleźć. Mimo sporych zastrzeżeń do obecnie rządzących.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
rafal996
Milanista
Milanista
Posty: 5623
Rejestracja: 19 mar 2014, 18:36

Post autor: rafal996 »

Cały czas pytam - naprawdę uważasz, że poprzednia ekipa nie zrobiła NIC, czego konsekwencją są obecne wskaźniki? Przyszedł PiS i z dnia na dzień odmienił całkowicie wszystko, wprowadzając z miejsca szereg własnych, autorskich pomysłów?
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Posty: 4457
Rejestracja: 27 sie 2003, 10:35
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Poprzednia ekipa miała 8 lat na poprawę wielu wskaźników, a zaczęły one rosnąć dopiero jak odeszli?
rafal996 pisze:Przyszedł PiS i z dnia na dzień odmienił całkowicie wszystko, wprowadzając z miejsca szereg własnych, autorskich pomysłów?
Tak jak wyżej napisałem. Może nie trzeba było żadnych wspaniałych pomysłów? Nie słyszałeś o ustawianych przetargach? O tym, że wygrywaja firmy znajomych tych co rządzą? Itd itp? Że publiczne pieniądze są traktowane jak niczyje? Że większość publicznych placówek na normalnym rynku by nie wytrzymała roku konkurencji? (np obecna TVP) Może po prostu obecni nie są aż tak "nieudolni" jak poprzednicy? Może skala przewałów się zmniejszyła?
Czekałem na odpowiedź a dostałem pytanie. Fajnie :D
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
rafal996
Milanista
Milanista
Posty: 5623
Rejestracja: 19 mar 2014, 18:36

Post autor: rafal996 »

Obracamy się w kręgach "a może". Podałem wcześniej przykłady konkretnych rozwiązań, nad którymi pracowali, a PiS przyszedł na sam koniec. Zresztą wcześniej głosował przeciw. Nie zapala Ci się lampka?

Pisanie, że mieli 8 lat jest manipulacją właśnie. Tak by było, gdyby te wszystkie problemy istniały w momencie obejmowania władzy. Pojawiły się jednak w trakcie, razem z kryzysem, z którym cała Europa musiała sobie radzić. W takich warunkach były robione zmiany. I nie, nie tłumaczę wszystkiego koniunkturą, ale trzeba wyjątkowo złej woli, żeby jej nie brać pod uwagę.
Marco7
Milanista
Milanista
Posty: 884
Rejestracja: 09 gru 2004, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marco7 »

Bubu pisze:
Marco7 pisze:I ich nie weryfikujesz przyczyniaj±c siê do powielania k³amstw i pó³prawd. Skoro sam twierdzisz, ¿e kole¶ mo¿e byæ niewiarygodny to dlaczego przywo³ujesz jego twittera jako jakikolwiek argument?
Ciê¿ko, znale¼æ kogos kto w 100% zawsze jest obiektywny. Tu widaæ skrzywienie PiSowe, ale te¿ wiedzê. No ale ¶mia³o. O ile siê ten go¶æ pomyli³ i czy zmienia to ogólny obraz, ¿e po zmianie w³adzy luki/wy³udzenia drastycznie zmala³y?
To w takim razie weryfikuj dane, które przytaczasz. Ja rozumiem, ¿e ciê¿ko o obiektywizm w dzisiejszych czasach, alr tu akurat chodzi³o o twarde dane i nie ma tu pola dla ¿adnego subiektywizmu, bo to iloraz dwóch liczb. I albo podajesz prawid³owy, albo k³amiesz, a nie ¿e to Twoja subiektywna opinia. A wp³ywy z VAT to tylko przyk³ad, bo np. dynamika PKB w latach 2011-2015 te¿ spojrza³em jest ¼le podana (nie jest to ani skumulowany realny wzrost, ani nominalny-oba by³y wy¿sze), a sprawdzi³em jedynie trzy dane.
Z tym twitterem jest trochê tak, jakby¶ np. wiedzê o powstaniu listopadowym czerpa³ nie z podrêcznika, tylko z kartkówki jakiego¶ gimnazjalisty. I to raczej prze¶lizguj±cego siê z klasy do klasy. Wklejasz pó¼niej screen takiej kartkówki i powo³ujesz siê na Dyzia Domañskiego z IIIb, zostawiaj±c swoim rozmówcom zmierzenie siê z tym materia³em i to oni musz± t³umaczyæ i udowadniaæ, ¿e np. Rosjanie wcale nie mieli w czasie powstania przewagi w liczbie czo³gów i samolotów. Nie u¿yli te¿ w walkach smoków i wilkorów. I jak ju¿ przejd± przez wszystkie tego typu bzdury stwierdzasz, ¿e Dyzio ma rzeczywi¶cie trochê sk³onno¶æ do puszczania wodzy fantazji, ale ogólnie to Rosjanie mieli w powstaniu militarn± przewagê, wiêc nie jest to wcale du¿e zniekszta³cenie.
Zdecydowanie obni¿a to jako¶æ dyskusji. skupiamy siê na korygowaniu oczywistych przek³amañ, zamiast porozmawiaæ o interpretacji danych.
Niestety politycy, media i szeroko pojêty internet z trollami na czele ¿eruj± na tym, ¿e ludzie stali siê skrajnie leniwi. ¯adnej informacji nie chce im siê weryfikowaæ i ³ykaj± jak m³ode pelikany wszystko co im siê poda. Dotyczy to absolutnie wszystkich ugrupowañ politycznych, ale obecnie rz±dz±ca partia bije w tym ju¿ wszelkie rekordy. G³êboko wierzê, ¿e gdyby udziom chcia³o siê poweryfikowaæ choæby na wyrywki t± papkê, któr± s± karmieni, to przejrzeliby na oczy je¶li chodzi o stan finansów publicznych, stan gospodarki, czy kondycjê spó³ek skarbu pañstwa.
A propos:
Bubu pisze:Kolejna ciekawa kwestia rz±dów tych z³ych pisiorów, to kondycja spó³ek tyu PKP czy LOT (Orlen te¿ chyba du¿o lepiej wygl±da ni¿ wcze¶niej)... Nagle nie trzeba sprzedawaæ, przynosz± znacznie wiêksze zyski, znacznie wiêcej pasa¿erów ni¿ za rz±dów ekspertów PO/PSL. Cud? Koniunktura?
Kilka miesiêcy temu dyskutowali¶my o LOT. T³umaczy³em, wkleja³em wykresy cen ropy, linki do sprawozdañ innych linii lotniczych z regionu (którymi spece z PiS nie zarz±dzaj±), gdzie wyniki poprawi³y siê kilkukrotnie, a po Tobie sp³ywa wszystko jak po kaczce i nadal swoje, ¿e "pisiory lepiej zarz±dzaj±" Pisa³em o lenistwie, które nie pozwala weryfikowaæ informacji, ale ten przyk³ad pokazuje, ze Ty to raczej robisz z premedytacj±, bo dosta³e¶ jak na tacy, ¿e poprawa kondycji finansowej LOT nie ma nic wspólnego z rz±dami PiS, a Ty odczeka³e¶ jedynie kilka miesiêcy i znowu wracasz do swojej ulubionej retoryki.
Dwa lata temu mówi³o siê te¿ o tym, ¿e PiS wyci±gn±³ te¿ z kryzysu kopalnie. Jak my¶lisz, dlaczego teraz ju¿ siê nie wyci±ga ich przyk³adu? Dlaczego nie mówi siê nic o KGHM? O spó³kach energetycznych?

P.S. Jak wklejasz jako cytat jaki¶ artyku³ to te¿ fajnie by³oby podaæ ¼ród³o.
"History will be kind to me... for I intend to write it"
kazelot
Milanista
Milanista
Posty: 132
Rejestracja: 26 paź 2005, 13:58
Lokalizacja: Bytom

Post autor: kazelot »

Bubu pisze:Poklikałem sobie tutaj i jesienią 2015 PLL LOT było na 15 miejscu z ogólną notą 7,49 natomiast w 2019 są na 20 miejscu ale ich nota wzrosła do 7,59
Czyli przykładowa tabela Seria A:
1.Milan 80 punktów
cztery lata później
1....
2....
3.Milan 87 punktów
Rozumiem wolisz ta druga opcje gdzie więcej punktów a miejsce nie ważne ?
To co wkleiłeś pokazuje jak wolno względem inny rozwija się LOT.Nie chodzi tyle o ogólną ocenę ale o to jak dużo innych przewoźników wyprzedza LOT.
Bubu pisze:Rozumiem, że wcześniej firma inwestowała w ludzi i sprzęt, a po 2015 przestała?
Tak. Teraz w wiadomościach ładniej wygląda zysk netto niż za PO. Kasa ładowana do budżetu a nie inwestowana w firmę, przy takiej polityce za 3-4 lata LOT będzie ledwo żywy o ile będzie. To jak bardzo obecni znają się w temacie lotnictwa : Lotnisko Radom , plany CPK , LOT....
kazelot
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Posty: 4457
Rejestracja: 27 sie 2003, 10:35
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Bubu »

kazelot pisze:Rozumiem wolisz ta druga opcje gdzie więcej punktów a miejsce nie ważne ?
To za to 15 miejsce PLL LOT dostawało jakieś dodatkowe miliony (w nawiązaniu do praw z transmisji i kasy z LM), których nie ma za 20 miejsce? Skoro używasz już takiej analogii. Jedyna analogia jaka tu się nasuwa, to że mimo tego 3 miejsca Milan zarobił 2 razy więcej kasy z biletów.
kazelot pisze:Tak. Teraz w wiadomościach ładniej wygląda zysk netto niż za PO. Kasa ładowana do budżetu a nie inwestowana w firmę, przy takiej polityce za 3-4 lata LOT będzie ledwo żywy o ile będzie.
Wcześniej trzeba było pompować kase, żeby nie sprzedać LOTu a teraz jak już zarabiają i podwoili liczbę klientów to za 3-4 mogą paść? Ciekawa logika.
Marco7 pisze:alr tu akurat chodziło o twarde dane i nie ma tu pola dla żadnego subiektywizmu, bo to iloraz dwóch liczb. I albo podajesz prawidłowy, albo kłamiesz, a nie że to Twoja subiektywna opinia.
Twardymi liczbami tak samo można manipulować.
Marco7 pisze:Głęboko wierzę, że gdyby udziom chciało się poweryfikować choćby na wyrywki tą papkę, którą są karmieni, to przejrzeliby na oczy jeśli chodzi o stan finansów publicznych, stan gospodarki, czy kondycję spółek skarbu państwa.
Wszystko można podać w dwojaki sposób. Jak choćby ostatnio:
https://www.newsweek.pl/biznes/obnizeni ... ca/6y64pvq
https://www.money.pl/gospodarka/obnizka ... 4401a.html
Albo, że w kieszeniach Polaków zostanie więcej pieniędzy.
Marco7 pisze:Kilka miesięcy temu dyskutowaliśmy o LOT. Tłumaczyłem, wklejałem wykresy cen ropy, linki do sprawozdań innych linii lotniczych z regionu (którymi spece z PiS nie zarządzają), gdzie wyniki poprawiły się kilkukrotnie, a po Tobie spływa wszystko jak po kaczce i nadal swoje, że "pisiory lepiej zarządzają"
Wybacz, ale nie pamiętam słowo w słowo co pisałeś kilka miesięcy temu. To w takim razie ludzie z nowego rozdania zrobili cokolwiek, że SSP zaczęły przynosić zyski zamiast strat (bądź minimalnych zysków) czy wszystko to ich fart?
rafal996 pisze: Podałem wcześniej przykłady konkretnych rozwiązań, nad którymi pracowali, a PiS przyszedł na sam koniec. Zresztą wcześniej głosował przeciw. Nie zapala Ci się lampka?
https://www.dorzeczy.pl/kraj/108473/kom ... s-vat.html
Jak tego kiedyś słuchałem to mi się zapaliła.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
kazelot
Milanista
Milanista
Posty: 132
Rejestracja: 26 paź 2005, 13:58
Lokalizacja: Bytom

Post autor: kazelot »

Bubu pisze:Wcześniej trzeba było pompować kase, żeby nie sprzedać LOTu a teraz jak już zarabiają i podwoili liczbę klientów to za 3-4 mogą paść? Ciekawa logika.
Przyjmujesz do wiadomości to ze ktoś w danym temacie może mieć większą wiedzę od Ciebie ? Ile razy mogę pisać ze jak nie inwestujesz w dana firmę to nie spodziewają się ze za X lat będzie działała bardzo dobrze.
Bubu pisze:To za to 15 miejsce PLL LOT dostawało jakieś dodatkowe miliony (w nawiązaniu do praw z transmisji i kasy z LM), których nie ma za 20 miejsce?
Tak inny zrobili 3 kroki do przodu a LOT stoi w miejscu. Jak inaczej wytłumaczyć wyprzedzenie przez 5 innych przewoźników lotniczych ?
kazelot
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Posty: 4457
Rejestracja: 27 sie 2003, 10:35
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Bubu »

kazelot pisze:Przyjmujesz do wiadomości to ze ktoś w danym temacie może mieć większą wiedzę od Ciebie ?
Przyjmuję do wiadomości, że na przykład pan Rzońca (który ma większą wiedzę ode mnie w dziedzinie ekonomii) główny ekonomista PO twierdził, że jak PiS będzie realizował swój program wyborczy to będzie deficyt na poziomie 100 MLD, a jak było? Inni ciekawi ekonomiści mówili, że wszystko się załamie i walnie po roku. I jak jest?
Przyjmuję do wiadomości, że są to zwykłe zakłamane @#$$% i powiedzą wszystko żeby przywalić w PiS. Często wiąże się to z tym, że po ewentualnej zmianie władzy na tym skorzystają. Są też tacy, co im wierzą ale gadaja tak za darmo. Tzw pożyteczni :)
kazelot pisze:Tak inny zrobili 3 kroki do przodu a LOT stoi w miejscu. Jak inaczej wytłumaczyć wyprzedzenie przez 5 innych przewoźników lotniczych ?
Na początku 2018 roku było to 29 miejsce z notą 7,79 a teraz jest 20 (mimo, że z niższą notą). Jak to? Chyba duży awans?
Jeżeli fakty nie pasują do tezy to tym gorzej dla faktów? :D

p.s na Twoje nieszczęście będzie można zobaczyć co się stanie za 3-4 lata z PLL LOT, bo dalej będą zarządzać nimi ludzie z nadania PiS.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Adin
Milanista
Milanista
Posty: 1835
Rejestracja: 15 mar 2010, 14:28
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Adin »

Ogólnie rządu poprzedników były tragiczne pod względem ekonomicznym. Pelno afer i tak dalej. Nie zrealizowanie zaplanowanych obniżen podatkow etc. Dla mnie to PO i tym podobni byli szkodnikami. Odnośnie planow Pisu jedynie martwi pomysl zwiększenia minimalnej placy znaczacy sposób. Szczerze nie tędy droga. Polska straci na konkurencyjności i wskoczy inflancja. Nadal marzy mi sie rząd ktory dojdzie do wniosku zamiast bawić się w ratowanie Zusa zwiększyć stopniowo kwotą wolną podatku i obnizać i upraszczać podatki. Wazne nie jest ile zarabia sie a ile kupisz za dostępne pieniadze dany towar.
Marco7
Milanista
Milanista
Posty: 884
Rejestracja: 09 gru 2004, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marco7 »

Bubu pisze:
Marco7 pisze:alr tu akurat chodzi³o o twarde dane i nie ma tu pola dla ¿adnego subiektywizmu, bo to iloraz dwóch liczb. I albo podajesz prawid³owy, albo k³amiesz, a nie ¿e to Twoja subiektywna opinia.
Twardymi liczbami tak samo mo¿na manipulowaæ.
Tyle tylko, ¿e tu mówimy nie o manipulowaniu, ale sfa³szowaniu danych.
Bubu pisze:
Marco7 pisze:G³êboko wierzê, ¿e gdyby ludziom chcia³o siê poweryfikowaæ choæby na wyrywki t± papkê, któr± s± karmieni, to przejrzeliby na oczy je¶li chodzi o stan finansów publicznych, stan gospodarki, czy kondycjê spó³ek skarbu pañstwa.
Wszystko mo¿na podaæ w dwojaki sposób. Jak choæby ostatnio:
https://www.newsweek.pl/biznes/obnizeni ... ca/6y64pvq
https://www.money.pl/gospodarka/obnizka ... 4401a.html
Albo, ¿e w kieszeniach Polaków zostanie wiêcej pieniêdzy.
I to s± tendencyjne artyku³y. Rzetelne by³oby natomiast stwierdzenie, ¿e PiS jednocze¶nie obni¿a podatek dochodowy i podnosi sk³adki ZUS. A ró¿nica miêdzy nimi jest taka, ¿e pierwszymi dzieli siê z samorz±dami, a drugimi nie. De facto wiêc uszczupla dochody samorz±dów o "swoim" bud¿ecie centralnym pamiêtaj±c i nawet zwiêkszaj±c jego wp³ywy. Czy to celowe dzia³anie maj±ce na celu dowalenie samorz±dom ka¿dy musi sobie sam odpowiedzieæ.

Zastanowi³e¶ siê ju¿ dlaczego przyk³±dy niektórych spó³ek Skarbu Pañstwa s± wyci±gane,a innych chowane pod dywan? Dlaczego ju¿ siê nie mówi o kopalniach? Bo skoro bez przerwy gadasz o "dobrym zarz±dzaniu pisirów" to wypada³aobu znaæ odpowiedzi na te pytania...
Bubu pisze:
Marco7 pisze:Kilka miesiêcy temu dyskutowali¶my o LOT. T³umaczy³em, wkleja³em wykresy cen ropy, linki do sprawozdañ innych linii lotniczych z regionu (którymi spece z PiS nie zarz±dzaj±), gdzie wyniki poprawi³y siê kilkukrotnie, a po Tobie sp³ywa wszystko jak po kaczce i nadal swoje, ¿e "pisiory lepiej zarz±dzaj±"
Wybacz, ale nie pamiêtam s³owo w s³owo co pisa³e¶ kilka miesiêcy temu. To w takim razie ludzie z nowego rozdania zrobili cokolwiek, ¿e SSP zaczê³y przynosiæ zyski zamiast strat (b±d¼ minimalnych zysków) czy wszystko to ich fart?
To mo¿e powiniene¶ udaæ siê z tym do jakiego¶ specjalisty, bo ja tego nei rzuca³em ot tak ogólnie na forum, ale pisa³em bezpo¶rednio do Ciebie, a Ty nawet odpisywa³e¶. Ba, nawet zadawa³e¶ dodatkowe pytania. Ewentualnie, mo¿e powiniene¶ odpowiedzieæ sobie na pytanie po co udzielasz siê an forum dyskusyjnym, skoro w swoich pogl±dach jeste¶ "nieprzemakalny"i jak co¶ nie pasuje do Twojej teorii umys³ od razu to kasuje z rejestru.
http://www.acmilan.pl/forum/viewtopic.p ... torder=asc
strona 109 w±tku i dalej
"History will be kind to me... for I intend to write it"
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Posty: 4457
Rejestracja: 27 sie 2003, 10:35
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Marco7 pisze:To może powinieneś udać się z tym do jakiegoś specjalisty,
Jak już dyskusja schodzi na taki poziom, to chyba jednak Tobie on by się bardziej przydał skoro sam postawiłeś się w rzędzie z "tuzami ekonomii", co od 4 lat przewidują katastrofę gospodarczą, a ona jak na złość nie chce przyjść.
Czyli podsumowując wg Ciebie wyniki SSP to tylko i wyłącznie efekt sprzyjającej koniunktury i zmiana władzy nie ma tu najmniejszego znaczenia?
Marco7 pisze:Rzetelne byłoby natomiast stwierdzenie, że PiS jednocześnie obniża podatek dochodowy i podnosi składki ZUS.
A składka na ZUS to czasami nie rośnie wraz, ze wzrostem płacy minimalnej?
Adin pisze:Odnośnie planow Pisu jedynie martwi pomysl zwiększenia minimalnej placy znaczacy sposób.
Zapewne chcą w ten sposób zniwelować "wyzysk" krwiopijczych pracodawców, ale jak to zazwyczaj u nich bywa odbywa się to "od dupy strony"
Z bieżących ciekawostek:
https://twitter.com/wroblewski_m/status ... 0977205250 PO chyba chce rozłożyć Jarkowi czerwony dywan do większości konstytucyjnej.
https://twitter.com/SlawomirMentzen/sta ... 3796037632 ale PiS wyciąga pomocną dłoń.
https://twitter.com/Sebastian_Figaj/sta ... 3739744261 [']

Chyba na tym wszystkim najbardziej skorzysta Lewica i oby Konfederacja.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
Dondamajk
Milanista
Milanista
Posty: 807
Rejestracja: 22 lut 2007, 16:46
Lokalizacja: Walencja/Szczecin
Kontakt:

Post autor: Dondamajk »

Powiem Wam Panowie, ze przeczytalem z 3 strony Waszej przepychanki i prawda jest taka, ze ta dyskusja juz dawno do nikad nie zmierza. Szkoda Waszego czasu. Spotkaly sie dwa przeciwne bieguny PiS i antyPiS i w srodku sie nie spotkacie. Zaden z Was tez do niczego drugiego nie przekona, jakich argumentow czy danych by nie przytoczyl.

I to jest rzecz, ktorej akurat PiSowi odebrac sie nie da, zadnej partii do tej pory nie udalo sie tak bardzo narodu podzielic. I jest to na pewno smutne. Teraz opcje sa dwie, jesli PiSowi sie uda, to nie spotkamy sie juz nigdy, a jak im sie nie uda, to spotkamy sie jako bankruci, wyworzac ich wspolnie na taczkach.

Ja akurat jestem zdecydowanie antyPiS... mam alergie na rozdawnictwa i przekupstwa... nie mowie tylko o slawnych 500+, 300+, 13 emeryturach, czyli kupowaniu glosow, ale takze placeniu za wsparcie i glosy klerowi... lub wynagradzanie samemu sobie swietnej pracy, milionowymi premiami... czy korzystanie "z panskiego stolu" poprzez latanie, kilometrowki bez prawa jazdy czy zatrudnianie "ziomkostwa". To w sumie w polityce, szczegolnie naszej, bylo i bedzie. Smieszne jest tylko to, ze Ci co krzyczeli, ze tamci kradli, robia to samo, tylko troche inaczej i intesywniej... ale juz wszystko jest ok.

Bawi mnie tez, chociaz to troche smiech przez lzy, ze w kregach obecnie rzadzacych jest miejsce na postacie takie jak Misiewicz, Macierewicz, Kuchcinski, Pawlowicz, Duda... czy europoslanka Szydlo nie umiejaca wydukac zdania po angielsku i twierdzaca, ze wszystko jest ok. I ukoronowanie wszystkiego czyli Jaroslaw K, ktory minuty w zyciu nie przepracowal i nie ma dzieci, ale wie jak sie powinno prowadzic biznes i jak powinna wygladac szczesliwa rodzina. To jest auto-pastisz tej partii. Ale w sumie gamonie sie znajda wszedzie... tylko tutaj repertuar jest zdecydowanie ponad przecietny.

Najbardziej mi jest jednak przykro, ze wieszka czesc narodu, nie ma pojecie o podstawach ekonomii i nie wie, ze pieniadze nie biora sie z nikad... ze pieniadze, ktore "dostaja od PiS", nie biora sie z kieszeni Jarka tylko ich wlasnej i wielu innych ludzi z ich otoczenia. No ale czego sie spodziewac po narodzie, ktory nie wie co to jest podatek VAT, ani nie ma pojecia, ze go placi...

PiS wyrosl na nieudolnosci poprzednikow oraz niewiedzy polskiego spoleczenstwa. W ten sposob ich populizm trafil na podatny grunt i to jest maszyna, ktorej, patrzac po sondazach, nie da sie juz zatrzymac. Albo rzeczywiscie ja i mi podobni sie mylimy i to jest ostatnia prosta w drodze po sukces i dobrobyt dla wszystkich... albo maszyna zatrzyma sie obok Grecji, na scianie z napisem bankructwo.

I tak jak nie lubie sie mylic, to dla dobra mojego ukochanego kraju, chcialbym... bo nie po to tyle lat, tyle pokolen o ten kraj walczylo, zeby rozpierniczyl go w pare lat spioch z urojeniami pourazowymi po stracie brata w katastrofie lotniczej i jego wesola gromadka.
"Forza Milan! Milan Campione! Forza Milan! Il Milan Ole! Vinci Per Noi!
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista
Posty: 2607
Rejestracja: 19 lip 2003, 13:17

Post autor: bogiel »

Bubu pisze:A składka na ZUS to czasami nie rośnie wraz, ze wzrostem płacy minimalnej?.
Rośnie, dlatego trzeba to zmienić. Albo zlikwidować instytucję ZUSu, a emerytury placic z innych podatkow, na przyklad VATu.Cytat:
" Na Twitterze użytkownik SpirOxy zastanawiał się ile będzie kosztować prowadzenie małego sklepiku, napisał:

"Rok 2023. Mały, wiejski sklep.
Zatrudniona 1 osoba na cały etat, 1 na pół i właścicielka. Wynajmuje pawilonik od gminy za 1500 zł netto. Ile musi zarobić, aby to się opłacało?"

Oczywiście źle policzył, trzeba wyjść od minimalnych kosztów.

😩Właścicielka: 2000 zł opłat na ZUS/NFZ/PIT

👱‍♂️Pracownik I (pełny etat na minimalnej): 5000 zł (całość kosztów pracodawcy przy 4000 zł brutto)

👱‍♀️Pracownik II (pół etatu): 2500 zł

✴️Wynajem: 1500 zł

✴️Media: 1000 zł (szacunkowo zużycie prądu na lodówki, zamrażarki, klima, duże zużycie wody, ogrzewanie - proporcjonalnie, wywóz śmieci)

✴️Transport towaru: 700 zł ( koszt paliwa dla danych spalanie 8L, dystans 1000 km, paliwo 5 zł choć może być droższe + serwis auta i przeglądy)

✴️Księgowość: 700 zł (wysoka oplata bo VAT-owiec i obsługa zatrudnienia)

✴️Koncesja na alkohol 270 zł (roczna 3250 zł na wszystkie rodzaje)

✴️Inne opłaty eksploatacyjne, serwis kas i wag: 30 zł (rocznie 360 zł)

Na razie wychodzi: 13700 zł MIESIĘCZNYCH KOSZTÓW na wiejski sklepik.

Do tego:
Podatek: 19% od X DOCHODU

No i jak tam - fajnie być "prywaciarzem" jak musisz mieć niemal 14K na same koszty miesięczne przy małym sklepiku na wsi?

PiS buduje kraj dla nierobów i trutni żyjących na cudzy koszt bo to duży elektorat. Jak przedsiębiorcy nie kopną w d... w najbliższych wyborach PiSu to sami sobie będą winni.

Zwłaszcza po tym jak jakiś bydlak z PiSu (urzędnik) i zasugerował, że koniec litości dla przedsiębiorców - mają płacić i mieć większe obroty."

https://www.facebook.com/ObywatelDCoffi ... __tn__=K-R
Marco7
Milanista
Milanista
Posty: 884
Rejestracja: 09 gru 2004, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marco7 »

Bubu pisze:Jak ju¿ dyskusja schodzi na taki poziom
Na jaki poziom? ¯e wysy³am Ciê do lekarza z uwagi na zaniki pamiêci? Tu nie chodzi³o o psychiatrê.
Bubu pisze: to chyba jednak Tobie on by siê bardziej przyda³ skoro sam postawi³e¶ siê w rzêdzie z "tuzami ekonomii", co od 4 lat przewiduj± katastrofê gospodarcz±, a ona jak na z³o¶æ nie chce przyj¶æ.
Nie wiem kogo nazywasz "tuzami ekonomii", wiêc nie wiem czy siê podpisuje pod ich s³owami czy nie. Z tego co siê zd±¿y³em zorientowaæ nie za bardzo znasz siê na ekonomii i chyba pope³niasz bardzo prosty b³±d logiczny zbyt szybko oceniaj±c kompetencje tych ekonomistów. Bo widzisz, to ¿e palenie papierosów szkodzi zdrowiu, nie oznacza, ze zabije Ciê ju¿ pierwszy papieros. Tak samo je¿eli wsi±dziesz pijany za kó³ko i przy pierwszej czy drugiej je¼dzie nie zabijesz siebie lub kogo¶ innego nie oznacza, ze przepis zabraniaj±cy prowadzenia pod wp³ywem jest durny. Tak samo jest ze stwierdzeniem, ¿e rz±dy PiS prowadz± do katastrofy bud¿etowej. To, ¿e przez cztery lata nic siê jeszcze nie wydarzy³o, nie oznacza, ¿e to nieprawda. Czy uwa¿asz, ¿e kryzys w Grecji wybuch³ w pierwszym roku prowadzenia nieodpowiedzialnej polityki gospodarczej?
Bubu pisze:Czyli podsumowuj±c wg Ciebie wyniki SSP to tylko i wy³±cznie efekt sprzyjaj±cej koniunktury i zmiana w³adzy nie ma tu najmniejszego znaczenia?
A których spó³ek SP? PGNiG? KGHM? Kopalni? Spó³ek energetycznych?
Ponowiê moje pytanie:
Zastanowi³e¶ siê ju¿ dlaczego przyk³ady niektórych spó³ek Skarbu Pañstwa s± wyci±gane,a innych chowane pod dywan? Dlaczego ju¿ siê nie mówi o kopalniach? Bo skoro bez przerwy gadasz o "dobrym zarz±dzaniu pisiorów" to wypada³oby znaæ odpowiedzi na te pytania...
Bubu pisze:
Marco7 pisze:Rzetelne by³oby natomiast stwierdzenie, ¿e PiS jednocze¶nie obni¿a podatek dochodowy i podnosi sk³adki ZUS.
A sk³adka na ZUS to czasami nie ro¶nie wraz, ze wzrostem p³acy minimalnej?
Nie rozumiem pytania

Doczyta³e¶ nasz± dyskusjê o LOT?
"History will be kind to me... for I intend to write it"
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą
Posty: 4121
Rejestracja: 16 sty 2012, 23:38

Post autor: Renesco »

Właśnie takie cytaty jak wstawił bogiel pokazują odrealnienie krytykujących PiS i powód dla którego ta partia znowu zwycięży. Jestem bardzo sceptyczny co do zapowiadanych zmian płacy minimalnej, ale jak ktoś chce uświadamiać naród posługując się przykładami „małych, wiejskich sklepików”, które zatrudniają 1,5 osoby poza właścicielem to tylko pokazuje, że nie ma żadnego kontaktu z tymi małymi, wiejskimi społecznościami. Takie sklepy o ile jeszcze funkcjonują to w znakomitej większości są prowadzone przez 1 osobę - właściciela.

Niestety, ale w Polsce nie będzie alternatywy, która mogłaby zagrozić aktualnie sprawującej władzy dopóki pozostali nie zejdą na ziemię i chociaż w rozważaniach teoretycznych nie zaczną odwoływać się do przykładów z prawdziwego życia, a nie abstrakcji.
rafal996
Milanista
Milanista
Posty: 5623
Rejestracja: 19 mar 2014, 18:36

Post autor: rafal996 »

Ale zaraz, sugerujesz że takie sklepy nie istnieją?
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista
Posty: 2607
Rejestracja: 19 lip 2003, 13:17

Post autor: bogiel »

Renesco, według poniższego źródła mikrofirm, a więc firm gdzie pracuje 1-9 osob jest 2 miliony...

https://www.coig.com.pl/spis-polskich-f ... h_firm.php
ODPOWIEDZ