Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Football Manager

Wśród nas są maniacy gier, ale i zwykli użytkownicy peceta, którzy lubią "powalczyć". Wyżyjcie się tutaj.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cortess
Milanista
Milanista

Post autor: cortess »

rangiz pisze:W pierwszym sezonie grałeś na równi z Juve? Hmm, podaj który to rok w grze, bo raczej nie 2015 :)
U mnie na koniec pierwszego sezonu (14/15), jak wspomniałem, ja 3-ci - Juve 4-te. Czy grałem na równi, raczej nie, bo oba bezpośrednie przegrałem (w tym jesienny aż 4:0). Jak już napomknąłem jako ciekawostkę, o mistrzostwo biły się niemal od początku do końca Cagliari z Torino (wygrało to pierwsze, 1 czy 2 punktami, ja miałem straty do 2-ego 10 oczek, potem ścisk chyba w 5 punktach aż do 8-ego miejsca).
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

Czyli również tak jak myślałem, w pierwszym sezonie Scudetto jeszcze mniej realne niż z kadrą ubiegłoroczną i graniem w 2014-tkę.
Do tego inna gra niż z blokadą letniego okna transferowego nie ma sensu, ja zawsze zaczynam okienkiem zimowym.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

W tym tygodniu ukazał się nowy patch, wraz z bazą danych zamykającą zimowe okna transferowe.
Resk
Milanista
Milanista

Post autor: Resk »

Wytłumaczy mi ktoś na jakiej zasadzie działa FM 2015 steam na allegro za 1 zł? Zastanawiam się, czy kupić wersję płytową FM15 czy poczekać na FM16, lub też zakupić steam na allegro (tylko komletnie nie orientuję się jak działa i czy to jest legalne).
Awatar użytkownika
frky
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: frky »

Masz jednorazowy dostęp do konta z grą. Pobierasz, a każde następne logowanie musi być offline (wtedy Steam nie jest w stanie sprawdzić, czy Twój dostęp jest nadal autoryzowany), co oznacza, że jesteś odcięty od updejtów (w tym roku do FMa 2015 już raczej nic będzie) i gry online.
'Death is nothing, but to live defeated is to die every day.'
Resk
Milanista
Milanista

Dzięki @frky.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Nigdy nie wystawiłem jeszcze sprzedawcy komentarza, dopóki nie dał ponownego, jednorazowego dostępu celem pobrania łatek, więc patche też mam zapewnione.
Warunek jest taki, że nie korzystasz ze swojego konta Steam do innych gier, jeśli potrzebujesz tylko do FMa to gra Ci nie zniknie i można korzystać cały rok.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Może się mylę, ale to chyba takie średnio legalne rozwiązanie... Grę można już kupić za 75 PLN - polecam wybecalować i nie mieć zmartwień ;-)
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Różnica w cenie jest tak duża, że rekompensuje wszelkie niedogodności, nawet ponowny zakup ;)
Na 16-tkę bym nie czekał, wysypie tyle błędów, że grywalna będzie w okolicach zimowego okienka, na pewno nie w tym roku. To już tradycja.
Majkel
Milanista
Milanista

Nie wiem czy to właściwie miejsce na taką dyskusję, ale dla osób takich jak my, fanów serii, które jednak sporo w te gry tłuką, to chyba jednak po prostu wypada zapłacić gościom za ich pracę ;-) Tym bardziej, że mowa o niedużej kwocie, kiedy większość z nas nie ma już 12-lat tylko pracuje, zarabia i wydaje na całą masę innych głupot ;-)
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Nowy FM na jesień nie kosztuje 60-70zł tylko znacznie więcej, a starego nawet przy obecnej cenie nie opłaca się już kupować, tak samo jak Fify/PESa itd.
Majkel
Milanista
Milanista

Co dokładnie rozumiesz przez nie opłaca? Że bardziej "opłaca" się ukraść? Stary FM jest grywalny tak samo jak był, można śmiało kupować i mieć zabawę. Sam zresztą zauważyłeś, że zanim nowy wyleczy się z bolączek wieku dziecięcego, też minie kilka miesięcy, a wtedy powinien kosztować w granicach 100 pln.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Chyba w sensie, że lepiej dołożyć i kupić nową wersję.
Nie wiem, ostatnią w jaką grałem dłużej to było 2012 chyba. Nowsze FMy wymagają za dużo czasu, a ja go mam coraz mniej. Dlatego odpalam sobie jeszcze starsze wersje i póki nie gram topowymi klubami to nie przeszkadza mi brak aktualnych piłkarzy i ich umiejetnosci, ostatnia łatka bazy danych do mojego FMa była bodaj w 2012.

W nowych FMach jest problem z bazą danych po roku?
Resk
Milanista
Milanista

Jednak skusiłem się na FM2015 ze sklepu.

Pytanie. Czy jest możliwość włączenia podczas rozgrywki meczowej "Wyświetlaj sytuacje meczowe, tylko bramki"? Mam ustawione teraz "kluczowe sytuacje".
Awatar użytkownika
frky
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: frky »

Podczas meczu "na żywo" nie. Tę opcję można wybrać wyłącznie podglądając już zakończony mecz.
'Death is nothing, but to live defeated is to die every day.'
Awatar użytkownika
cortess
Milanista
Milanista

Wydaje mi się, że nie. Ew. możesz zrobić "tylko komentarz" i ustawić powtórki - "bramki", jeśli tylko na oglądaniu sytuacji z golami Ci zależy.
Saremo una squadra di diavoli. I nostri colori saranno il rosso come il fuoco e il nero come la paura che incuteremo agli avversari! [Herbert Kilpin (16.12.1899)]
Resk
Milanista
Milanista

Zrobiłem tylko komentarz - kluczowe sytuacje, ale i tak się dłuży :) Bardzo dawno już nie grałem w FMa
Kargool
Milanista
Milanista

Post autor: Kargool »

Resk pisze: ale i tak się dłuży
Niestety lepiej już nie będzie. Musi się dłużyć, bo ma wgrane w pigułę grafik, danych, pierdół, które tylko zabijają grę.
Majkel pisze:chyba jednak po prostu wypada zapłacić gościom za ich pracę
Teoretycznie tak. Tylko czy dla osób grających od wieków (ja pamiętam jeszcze CM3) to już nie jest całkiem inny produkt? Dla mnie od 2007 to już nie ma tzw. miodności. Podobnie jest w piłką na PC-eta (czy co tam mamy): ostatnią grą która podnosiła ciśnienie jest SWOS. Wszystkie Fify i Pesy w ogóle nie dają teraz przyjemności, a jedynie jakiś wydumany realizm. Kiedyś gry to była fantazja, mogłeś w CM-ie bez zbędnego myślenia być najlepszym managerem świata, a w Sensible Soccer wkręcać rogale na zawołanie. Pytanie mi się nasuwa za co tu płacić skoro nie ma przyjemności? Ja mam FM14 i mimo wielu prób nie skończyłem nawet sezonu.
I mam pytanie teraz: po wgraniu W10 nie mogę odpalić FM2007 - ma ktoś radę na to?
"Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, niż wtedy, gdyśmy uwierzyli. Noc się posunęła, a przybliżył się dzień." (Rz 13, 12a)
Jonathan
Milanista
Milanista

Post autor: Jonathan »

FM 2007... To była gra.. Wybudowali mi stadion mojego imienia na 250000 miejsc gdy grałem Ajaxem... :D te nowe fmy za to do kitu.. Parenascie sezonów Milanem i nawet nie ma prób budowy nowego stadionu... Czekam na kolejnego już FM-a, mam nadzieję że czymś zaskoczy...
3.11.2010 Pierwszy ( i nie ostatni ) raz na San Siro !
Awatar użytkownika
cortess
Milanista
Milanista

Hehe. W sumie mógłbym to wsadzić w dział koszulki bądź ogólnie stroje sportowe, ale to tylko mój fantasy kit pod FM'a, więc... Ogólnie kumpel ostatnio robił jakieś kitsy dla swoich drużyn, aż się też zabawiłem i mu dodałem AC Milan 2025. :king:
Obrazek
Saremo una squadra di diavoli. I nostri colori saranno il rosso come il fuoco e il nero come la paura che incuteremo agli avversari! [Herbert Kilpin (16.12.1899)]
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Poleciałeś z tymi naszywkami ;)
Ale sam wzór ciekawy. Nie wiem, jak by to wyglądało na piłkarzach podczas meczu, ale chciałbym taką koszulkę mieć.
Awatar użytkownika
cortess
Milanista
Milanista

rafal996 pisze:Poleciałeś z tymi naszywkami ;)
Po prostu miałem raz taki zapis gdzie mój Milan wszystko wygrywał, więc należały mu się wszystkie naszywki. :devil: Robiłem jeszcze inne koncepty, bo to fajna zabawa. Mam jeszcze Milan "nowocześnie klasyczny" domowy i wyjazdowy oraz Milan "tak fikuśny, że Warrior by tego nie wymyślił" w wersji domowej i alternatywnej. Oczywiście obszyte ile się dało. :ok: Mogę tu wrzucić jak chcecie...

[EDIT]A herb mojej ekipy aż sobie wrzucę zaraz w awatar... (Uprzedzam żeby nikt się nie dziwił co za cuda tam mam z dwoma gwiazdkami)
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

rafal996 pisze:Nie wiem, jak by to wyglądało na piłkarzach podczas meczu, ale chciałbym taką koszulkę mieć.
Jakby wygrali w sezonie poprzedzajacym ta koszulke wygrali tyle co jest na niej, to nawet jakby wyglądali jak Jacyków czy inny zjeb to bym im wybaczyl ;]
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

W zasadzie nie mam nic do dodania ;)
Awatar użytkownika
rossonero
Milanista
Milanista

Post autor: rossonero »

Brakuję srebrnej gwiazdki za wygranie 10 razy Coppa Italia. A te naszywki na rękawach? Jedna oznacza ilość zwycięstw w Lidze Mistrzów/PEMK. A ta na drugim rękawie?
ODPOWIEDZ