Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Quo vadis, Diavolo?

Po obowiązkowej lekturze newsów zamieszczonych na stronie, tu możemy je skomentować.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

No nie wiem czy tak OK. Nie jestem przekonany czy nawet na papierze. Niang i Suso jeszcze się nie sprawdzili, więc może chłopaki mogą błyszczeć w Genoi, która walczy o mistrzostwo stanów średnich, ale jak będzie u nas? Mam nadzieję, że dadzą radę. Pomoc z Montusiem jako głównym reżyserem też nie porywa. Chyba, że wreszcie złapie formę. Niemniej, nie ma dla niego właściwie żadnej alternatywy. Nie wiem sam... może Mauri? Ale póki co młody Argentyńczyk jak dla mnie ma trochę za słaby przegląd pola.

Ogólnie cieszę się, że czyszczenie składu nabrało tempa, szkoda, że dopiero teraz. Rozumiem też przyczyny, dla którego mercato wygląda, jak wygląda, ale niestety nie zmieni to naszej sytuacji na boisku. Nikt nam nie da fory, bo mieliśmy latem ciężkie negocjacje ;-)
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

A ja z kolei uważam, że na tle innych pozycji to ten Paletta ma duże szanse się sprawdzić. Uważam, że Gabriel ma papiery na to, żeby być liderem obrony, utrzymywać ciągłość gry i stworzyć z Romagnolim naprawdę solidny duet. Oby jednemu i drugiemu dopisywało zdrowie, a wtedy myślę, że większość pozytywnie się zaskoczy jakością naszej obrony po latach słabej gry tej formacji.

Vangioni na rozpisce na lewym skrzydle - dobrze by było, też go tam widzę, zakładam że to bardziej ofensywny obrońca był w Argentynie, tak go z resztą przedstawiano, więc pewnie po kilku kiksach w obronie wyleciałby ze składu, a tak to może będziemy mieli wreszcie wartościowego dublera na skrzydle, którego brakowało w zeszłym sezonie.

Zobaczymy tylko jak poradzi sobie Bonaventura w drugiej linii - do tego przekonany nie jestem. Marzy mi się, żeby ten Bertolacci zaczął grać w pomocy na miarę kwoty za jaką został kupiony. Potrzeba nam technicznego pomocnika jak powietrza.

Suso i Niang jak najbardziej zasługują na szansę. W Serie A pokazywali dotychczas więcej niż np. Honda.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Majkel pisze:Pomoc z Montusiem jako głównym reżyserem też nie porywa. Chyba, że wreszcie złapie formę. Niemniej, nie ma dla niego właściwie żadnej alternatywy. Nie wiem sam... może Mauri? Ale póki co młody Argentyńczyk jak dla mnie ma trochę za słaby przegląd pola.
Nie zapominajmy o Locatellim. Powinien dostać w tym roku więcej szans. Na U-19 grał na tyle nieźle, że UEFA wspomniała go w oficjalnym podsumowaniu (10 to watch).
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Szpilaacm
Milanista
Milanista

Post autor: Szpilaacm »

Przesunięcie Bonaventury do środka pola < na pół - skrzydło > będzie dobrym ruchem..chociaż jak widzę leniwego Nianga człąpiącego po lewym skrzydle.. sam nie wiem. Renesco, Bertolacci - najdroższe drewno świata - chyba tylko Angole mogą przebić ten ruch Milanu, kwota zdecydowanie nieadekwatna do klasy sportowej.Gość nie potrafi przyjąc piłki pod presją, dryblować itp.W odbiorze kiepski.Czasem wyjdzie mu strzał z dystansu.
Generalnie, jeśli nie ma co liczyć na znaczące wzmocnienia drugiej linii, pozostaje nam pokładać nadzieje w Montelli, a także modlić się by tacy zawodnicy jak Bonaventura, Kucka , Montolivo, Suso + cała linia obrony - zagrali sezon życia.
Tu Sei Tutta La Mia Vita - AC MILAN !
Awatar użytkownika
Gimlord
Milanista
Milanista

Post autor: Gimlord »

Powolny Paletta jako jeden ze stoperów w taktyce Montelli to samobójstwo. Pod wodzą Vincenzo nasza linia obrony będzie grać wysoko, co zmusza nas do znalezienia Romagnoliemu kogoś w miarę szybkiego (możliwe, że to właśnie dlatego Alex nie dostał propozycji nowej umowy?). W Serie A w każdym meczu, w którym przeciwnik będzie bronił się na własnej połowie (czyli większość meczów) wystarczy posłać szybkiego i silnego Murzyna do ataku, ustawić go na stronę Paletty i kilkoma podaniami sprawiać, że będą musieli się ścigać. Rezultat będzie taki sam jak w meczu z Liverpoolem.

Wydaje mi się, że partnerem Alessio miał być Zapata, ale wszystko pokrzyżowała jego kontuzja. Na kupno kolejnego stopera nas nie stać, więc czekamy na powrót Kolumbijczyka i Vincenzo dość desperacko próbuje znaleźć kogoś na jego zastępstwo. A że ma do wyboru tylko żółwia-Palettę i elektrycznego Vergarę...

Współczuję Ely'emu. To mógł być w końcu jego czas. Wyszło jak zwykle.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

@Gimlord
ale zdajesz sobie sprawę, że Ely do demonów szybkości też nie należy?

My często bramki tracimy nie ze względu na szybkość zawodników, ale kłopoty z ustawieniem, widzisz Zapatę w roli tego, który będzie dyrygował naszą obroną?
Awatar użytkownika
Gimlord
Milanista
Milanista

Post autor: Gimlord »

Nie, ale nie widzę w niej też nikogo innego z obecnej kadry. Pewnie, że idealnie byłoby, gdyby przyszedł jakiś wciąż młody, ale już doświadczony obrońca i stworzył z Romagnolim zgrany duet. Realia jednak są inne i na razie wybieramy spośród czwórki: Vergara, Paletta, Ely, Zapata. Wg mnie najodpowiedniejszy - co nie znaczy, że dobry - byłby Zapata.

A Ely na pewno wolniejszy od Paletty i bardziej niepewny od Vergary nie jest, stąd jego kandydatura.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Z Romagnolim w parze ma grać Musacchio. To ma być jego partner w obronie.
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

Swoją drogą nie wiem czemu tak bardzo uparliśmy się na tego Musacchio. Villareal miesiąc temu sprzedał jednego z podstawowych obrońców, kłopotów finansowych nie ma większych, więc sprzedaż Alessio nie opłaca im się zbytnio. Tak samo było ( a nawet dalej są) od groma tak samo dobrych, albo nawet lepszych za te same pieniądze lub nawet mniej.
pandoktor pisze:Nie zapominajmy o Locatellim. Powinien dostać w tym roku więcej szans. Na U-19 grał na tyle nieźle, że UEFA wspomniała go w oficjalnym podsumowaniu (10 to watch).
Gdybyśmy byli normalnym klubem to można by było się tego spodziewać, ale nie jesteśmy. Prędzej u nas zagra Poli (ciągle zastanawiam się jak to możliwe, że on nadal tu gra) lub wystawią nawet napastnika :wall2:
Renesco pisze:Vangioni na rozpisce na lewym skrzydle - dobrze by było, też go tam widzę, zakładam że to bardziej ofensywny obrońca był w Argentynie, tak go z resztą przedstawiano, więc pewnie po kilku kiksach w obronie wyleciałby ze składu, a tak to może będziemy mieli wreszcie wartościowego dublera na skrzydle, którego brakowało w zeszłym sezonie.
Według mnie takie coś nie ma racji bytu, Argentyńczyk to taki Abate z mocniejszym strzałem.
LEGIA WARSZAWA
Kargool
Milanista
Milanista

Post autor: Kargool »

Qnen pisze:Z Romagnolim w parze ma grać Musacchio. To ma być jego partner w obronie.
Problem jest taki, że najnowszy pomysł Milanu nie znalazł uznania w oczach dyrektorów Villareal. Galliani dziś negocjował wypożyczenie z opcją wykupu (opcją, a nie przymusem, co dobitnie pokazuje naszą sytuację). Podstęp się nie udał i jak informuje Sky Sport klub jest otwarty na inne oferty dla zawodnika.
"Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, niż wtedy, gdyśmy uwierzyli. Noc się posunęła, a przybliżył się dzień." (Rz 13, 12a)
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Po tym jak Galliani robił w konia inne kluby gdzie były opcje wykupu to nie dziwię się, że Viilareal odrzucil tą możliwość.
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: VelenoRosso »

Kargool pisze: Problem jest taki, że najnowszy pomysł Milanu nie znalazł uznania w oczach dyrektorów Villareal. Galliani dziś negocjował
Dopoki negocjacje w sprawie sprzedazy klubu trwaja, transferow do klubu prawie na pewno nie bedzie, z dosc prozaicznego powodu, mediolanskie wiewiory uparcie twierdza ze Galliani i Gancikoff maja kompletnie rozne pomysly kogo kupowac :lol2:
Ed i colori che noi portiamo sono la gloria
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Za duzo pomysłów na kupowanie to chyba nie ma jak się idzie na zakupy z równym 0 Euro.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Kargool
Milanista
Milanista

Post autor: Kargool »

Dlatego ja się dziwie, że nie chciał z przymusem wykupu po sezonie. Wtedy już będzie kasa, więc te 20 baniek na Musacchio można odłożyć.
Wyjaśniają na "wiewióry":
VelenoRosso pisze:Galliani i Gancikoff maja kompletnie rozne pomysly kogo kupowac
Tak na marginesie to w tym temacie gadamy o transferach, a w transferowym o finansach :)
"Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, niż wtedy, gdyśmy uwierzyli. Noc się posunęła, a przybliżył się dzień." (Rz 13, 12a)
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Bubu pisze:Za duzo pomysłów na kupowanie to chyba nie ma jak się idzie na zakupy z równym 0 Euro.
Zaraz z zero euro.Z Faraona po odliczeniu Lampaduli jeszcze cos zostalo, spadlo pare kontraktow, my i tak zawsze na raty bierzemy, takiego Zielniskiego np spokojnie mozna by brac. Nie mowiac o graczach z karta na reku :P
Yahoo323
Milanista
Milanista

Post autor: Yahoo323 »

VelenoRosso pisze:
Bubu pisze:Za duzo pomysłów na kupowanie to chyba nie ma jak się idzie na zakupy z równym 0 Euro.
Zaraz z zero euro.Z Faraona po odliczeniu Lampaduli jeszcze cos zostalo, spadlo pare kontraktow, my i tak zawsze na raty bierzemy, takiego Zielniskiego np spokojnie mozna by brac. Nie mowiac o graczach z karta na reku :P
Tyle, że to chyba jest schodzenie z minusa, a nie wydawanie aktywów. Skoro zmniejszasz dług bez gotówki to wciąż nie oznacza, że masz co wydać.
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

to co piszesz ma sens w odniesieniu do normalnych przedsiebiorstw, tzn takich ktore w rocznym zestawieniu wykazuja zysk
wiekszosc klubow funkcjonuje w alternatywnej rzeczywistosci ekonomicznej, gdzie brak cash flow nie jest zadna przeszkoda do robienia zakupow, wystarczy dodatnie saldo na rachunkach bierzacych w danej chwili.
myslisz ze z czego bierze sie ciagle zadluzenie dlugo i krotkookresowe klubow?
w letnie mercato robisz prognoze przychodow do konca roku (ilosc kibicow, jakies nowe deale ze sponsorami, ewentualnie transfery z klubu, wplywy z merchu) zestawiasz to ze spodziewanymi wydatkami i jesli jestes w okolicy zera to idziesz na zakupy. potem juz tylko kredyt by zasypac dziure budzetowa w grudniu, najczesciej zabezpieczany wplywami z praw telewizyjnych.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Ciekawe informacje się dzisiaj pojawiły. Ponoć Jorge Mendes z jakimś chińskim koleżką chcą nabyć Milan.
Zdania są podzielone, część oczywiście ma to gdzieś czy jest to Chińczyk, inny Chińczyk czy Janusz Tracz, grunt, że ma ponoć hajs i kontakty i nie jest spokrewniony z Berlusconim. Część obawia się, że Milan stałby się drugą Valencią.
Mnie szczerze mówiąc nie podoba się opcja mieszania agentów piłkarskich w struktury Milanu. Jeżeli faktycznie Chińczycy chcą się wycofać, to wolałbym póki co zostać z tym co jest i znaleźć kupca, który naprawdę chce osiągać sukcesy z Milanem.
Cierpliwość jest w istocie cnotą ;)
Judge not lest ye be judged yourself

Obrazek
max_outsane
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: max_outsane »

Dzisiaj już oficjalnie Milan sprzedany!
Awatar użytkownika
rossonero
Milanista
Milanista

Post autor: rossonero »

max_outsane pisze:Dzisiaj już oficjalnie Milan sprzedany!
Tak, tylko okazuje się że kupcem jest kto inny, niż przez ostatnie miesiące rozpisywały się gazety.
Awatar użytkownika
bounty_fire
Milanista
Milanista

Post autor: bounty_fire »

rossonero pisze:
max_outsane pisze:Dzisiaj już oficjalnie Milan sprzedany!
Tak, tylko okazuje się że kupcem jest kto inny, niż przez ostatnie miesiące rozpisywały się gazety.
i tak i nie ;] Bo owa grupa która nas kupiła, była w grupie Galatioto tylko tam doszło niby do rozłamu
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

No to mamy drugą znaczącą informację w trakcie przerwy między sezonami. Było zatrudnienie Montelli, jest oczekiwana sprzedaż.
Odciąłem się od tego wszystkiego, bo ile można się przejmować tym, czy znajdziemy konkurenta dla Matriego, Poliego i Zapaty... kolejne bierne Mercato, które standardowo przyspieszy w drugiej połowie sierpnia, a realny wpływ nowego właściciela ujrzymy najwcześniej po nowym roku.
I tylko strony Tomka brak, by właśnie takie konkretne newsy oddzielać od szrotu, który zewsząd nas atakuje...
Awatar użytkownika
lord bass
Milanista
Milanista

Post autor: lord bass »

Jestem ciekaw co powie Sal Galatiotto.

Swoją droga wszyscy (mn. na Twitterze) podniecają sie, że wydamy 350 mln przez 3 lata czyli tyle ile wyda prawdopodobnie United w tym okienku, oraz to że wyda 350 mln nie oznacza, że wszytsko pójdzie na transfery, wiec nie jest tak kolorowo.
LEGIA WARSZAWA
Awatar użytkownika
maslok
Milanista
Milanista

Post autor: maslok »

A co ma powiedzieć?

Interes mu się wymknął z rąk i dał się wyprzedzić na ostatniej prostej. Włoskie media informują, że wszystko poszło o rolę Gancikoffa w przyszłym managemencie. Podobno zbyt szybko założył żółty krawat Gallianiego. ;)
staarek
Milanista
Milanista

Post autor: staarek »

lord bass pisze:Jestem ciekaw co powie Sal Galatiotto.

Swoją droga wszyscy (mn. na Twitterze) podniecają sie, że wydamy 350 mln przez 3 lata czyli tyle ile wyda prawdopodobnie United w tym okienku, oraz to że wyda 350 mln nie oznacza, że wszytsko pójdzie na transfery, wiec nie jest tak kolorowo.
No coz, moglo byc lepiej, ale z drugiej strony kiedy ostatnio wydalismy 350 mln przez 3 lata? Zreszta, mimo ze United ostatnio nie idzie, to i tak sa w duzo mniejszej d... niz my...
ODPOWIEDZ