0 2
1 1

sędziował: Collina (Viareggio), widzów 24 000
Komentarz:
Mecz Milanu z Anconą zakończył pierwszą kolejkę Serie A. Spotkanie to miało się pierwotnie odbyć w niedzielę, ale zostało przełożone na poniedziałek, ze względu na udział ACM w meczu o Superpuchar Europy. W składzie Milanu znalazł się nowy nabytek - Kaka. Zabrakło zaś Rivaldo, który według włoskiej prasy miał się znaleźć w wyjściowym składzie.
Rossoneri od początku rzucili się do ataków. Już w 3. minucie okazję na strzelenie bramki miał debiutujący w barwach Milanu Kaka, jednak jego strzał przeleciał obok bramki Ancony. Ancona dobrze się broniła i nie dopuszczała do groźniejszych akcji. W 15. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Inzaghi, ale piłka minęła bramkę Scarpiego. Osiem minut później Kaka otrzymał dobre podanie od Cafu, jednak bramkarz Ancony zablokował jego uderzenie głową. W 27. minucie szansę na zdobycie bramki miał Milanese, na szczęście piłka po jego strzale z rzutu wolnego zatrzymała się na murze złożonym z graczy ACM. W 30. minucie padła pierwsza bramka dla Milanu. Po faulu na Serginho, z rzutu wolnego zdecydował się uderzyć Shevchenko. Ukraiński napastnik strzelił prawą nogą, pokonując golkipera Ancony. Milan prowadził więc 1:0. W 42. minucie groźną akcję przeprowadził Pirlo, niestety jego dośrodkowanie w pole karne padło łupem Milanese. Tuż przed końcem pierwszej połowy kolejną szansę miał Kaka, jednak i tym razem zabrakło mu szczęścia. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Milanu 1:0.
W czasie przerwy żaden z trenerów nie dokonał żadnych zmian. W 49. minucie Costacurta sfaulował Di Francesco i otrzymał za to żółtą kartkę. Cztery minuty potem kontuzji (po starciu z Gattuso) doznał Maini i musiał zostać zastąpiony przez Bruno. W 56. minucie żółtą kartkę - za faul na Russo - obejrzał Serginho. Chwilę później szkoleniowiec beniaminka z Ancony dokonał drugiej zmiany: Ganz zastąpił Hubnera. W 58. minucie doszło do starcia pomiędzy Bilicą a Maldinim, w efekcie czego obaj gracze ujrzeli czerwone kartki. Wobec braku jednego obrońcy, Ancelotti postanowił wpuścić Laursena w miejsce Inzaghiego. Chwilę później Ambrosini zastąpił Pirlo. W 65. minucie Kaka trafił w słupek bramki Scarpiego. W 68. minucie dobrą akcję przeprowadzili Shevchenko z Kaką, jednak w ostatniej chwili we wszystko wmieszał się Milanese, przerywając akcję. Trzy minuty później Milan był bardzo bliski podwyższenia wyniku. Najpierw Scarpi obronił uderzenie Laursena, następnie Shevchenko trafił w słupek, a dobitka Laursena trafiła w bramkarza. W 76. minucie rossoneri wreszcie zdobyli drugiego gola. Kaka wyprowadził kontrę, podał do ustawionego na prawym skrzydle Cafu, ten dośrodkował w pole karne, gdzie wbiegł Shevchenko i strzałem w długi róg pokonał Scarpiego. Od tej pory wiadomo było już kto zdobędzie w tym meczu komplet punktów. W 79. minucie trener Menichini dokonał ostatniej zmiany: Sommese zastąpił Di Francesco. Zmiana nastąpiła także w zespole Milanu: Seedorf wszedł na boisko w miejsce Serginho. W 82. minucie przed szansą na zdobycie gola stanął właśnie holenderski pomocnik, jednak zabrakło mu odrobinę precyzji. W 88. minucie Didę próbował zaskoczył Sommese, jednak Nesta zablokował mocny strzał pomocnika Ancony. Mecz zakończył się zwycięstwem Milanu 2:0.