2 3
0 0

sędziował: Paparesta (Bari), widzów 60 000
ACMPL:
W 9. kolejce Serie A doszło do spotkania dwóch najpotężniejszych klubów w historii włoskiej piłki. Z jednej strony stanął najbardziej utytuowany we Włoszech - Juventus, a z drugiej najlepszy włoski zespół w rozgrywkach międzynarodowych - Milan. Zwycięstwo Rossonerich dawało im fotel lidera, wspólnie z Interem, który dzień wcześniej poległ na San Siro z Udinese. Wygrana Juventusu pozwoliłaby Bianconerim dołączyć do ścisłej czołówki. Ancelotti pod nieobecność Didy i Gattuso postawił na Abbiatiego i Ambrosiniego. W ataku wybiegli Inzaghi i Rivaldo. Shevchenko zasiadł na ławce.
Juventus zaczął z ogromną determinacją. Od razu groźnym strzałem popisał się Pavel Nedved. W 8' gospodarze objęli prowadzenie. Maldini podał do Pirlo w okolicy linii środkowej, ale młody gracz Milanu nie opanował piłki. Gracze Juventusu błyskawicznie wyprowadzili kontrę, Del Piero uciekł prawą stroną i podał do niepilnowanego Di Vaio, który nie miał problemów z wbiciem piłki do bramki mimo rozpaczliwej interwencji Maldiniego i Abbiatiego. Milan próbował zmienić niekorzystny wynik, ale grał nieporadnie. Natomiast Juventus stosował bardzo agresywny pressing i to przynosiło skutki. Marco Di Vaio po raz kolejny uniknął pułapki ofsajdowej i tylko znakomita interwencja Maldiniego zażegnała niebezpieczeństwo. Groźnie strzelał też Del Piero, który próbował przelobować Abbiatiego. Milan przycisnął mocniej i wtedy Juventus... podwyższył. Rivaldo podał z rzutu rożnego do Pirlo, który stracił piłkę przed polem karnym gospodarzy. Juventus wyprowadził klasyczną kontrę. Del Piero uwolnił Thurama, który nie dał szans Abbiatiemu. W 32' Seedorf przyjmował piłkę w polu karnym Juve, a przeszkadzający mu Birindelli zagrał ręką i sędzia słusznie podyktował karnego. Jedenastkę pewnie wykorzystał Pirlo. Milan dążył do wyrównania, ale Buffon stał na posterunku. W problemami obronił rzut wolny Rivaldo, ale zdążył przed dobitką Inzaghiego. W 45' Rivaldo wspaniale uderzył zza pola karnego, ale Buffon udowodnił swą klasę, popisał się piękną robinsonadą i wybił piłkę na rzut rożny. Po przerwie Ancelotti wprowadził Costacurtę za Kaladze, a po kilku minutach również Serginho za Pirlo. Juventus zadowolony z prowadzenia ograniczył się do przeszkadzania Milanowi. I robił to skutecznie a przy okazji wyprowadzał kontrataki. Abbiati znakomicie obronił strzały Nedveda i Del Piero. Ancelotti wpuścił również Shevę, który w pierwszej akcji minął się z górną piłką i zderzył się z Buffonem głowami. Rossoneri nie zdołali doprowadzić do wyrównania i trzeba przyznać, że nawet nie stworzyli sobie na to szansy.
Milan poległ na Delle Alpi. Zwycięstwo gospodarzy było w pełni zasłużone. Rossoneri nie potrafili sobie poradzić z agresywnym pressingiem i szybkimi kontratakami Juve. Rui Costa był zupełnie niewidoczny. Seedorf potrafił minąć trzech obrońców a za chwilę głupio stracić piłkę. Pirlo sprokurował oba gole dla Juventusu, a Inzaghi przeszedł obok meczu. Miejmy nadzieję, że Milan szybko się obudzi bo na horyzoncie Parma, derby i mecze w LM.

MO-L:
Milan poniósł zasłużoną porażkę. Pierwszy gol dla Juve padł po błędzie Pirlo i szybkiej kontrze Del Piero, zakończonej golem Di Vaio. Na 2:0 podwyższył Thuram (po podaniu Del Piero). Milan próbował atakować, ale Juventus nie dopuszczał jego piłkarzy do groźnych sytuacji pod swoją bramką. W 32. minucie ręką w polu karnym zagrał Birindelli i sędzia Paparesta podyktował rzut karny, wykorzystany przez Pirlo. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 2:1.
W drugiej połowie Juventus także był lepszym zespołem. Bliski podwyższenia na 3:1 był Nedved, swoją szansę miał także Del Piero. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Juventusu 2:1.
W następnej kolejce Milan zmierzy się na San Siro z Parmą.